Kartvizit

Kaşe

Toplam 20 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Kaşe Baskı Nedir? Ne İşe Yarar?

Kaşe, bir tasarımı başka bir nesneye basar. Mürekkep veya boyayı aktarmak amacıyla oyularak, tasarımın ya da metnin şeklini alır. Kauçuk veya lastik malzemeden üretilen bir damga biçimidir.

Kaşeler, şirketlere ve özel kullanıma hitap eder. Kurumsal kullanımda kaşeler üzerinde adres, telefon, şirket adı, kişi adı ve unvanı, internet ve e-mail adresi gibi bilgiler bulunur. Kaşelerin kullanımı, şirketler için zorunludur.

Özel kullanım için kaşeler, kurumsal kullanıma göre farklılıklar gösterebilir. Özel kullanım için üretilen kaşeler; çoğunlukla kişinin adı soyadı, e-posta adresi ve internet sitesi, telefon numarası gibi kurumsal kullanımla benzer özellikler taşıyabilir. Özel kullanımda istenildiği takdirde, kişinin imzası da kaşelere işlenebilir. Ayrıca doktor, avukat, öğretmen gibi meslekleri icra edenler için sadece ünvan ve isim içeren kaşeler de mevcuttur.

Kaşe baskının en büyük özelliği, bir belgeyi onaylar niteliğe sahip olmasıdır. Kaşede kaşenin ait olduğu kurum ya da kişiye ait özel ve resmî bilgiler yer alır. Bu sayede, belgenin hangi şirket ya da kişi tarafından onaylandığı kolaylıkla takip edilebilir.

Kaşe kullanmak özellikle zamandan tasarruf sağlar. Üzerinde bulundurduğu birçok özel bilgiyi tek seferde belgeye aktarır. Hızlı gerçekleştirilmesi gereken işlemlerde, büyük avantaj sağlar. Saniyeler içerisinde birçok belgeyi onaylamaya olanak tanır.

Kaşe baskı yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunların başında baskı yapılacak yüzey gelir. Kaşe baskılar, kaplamasız kart ve pürüzsüz yüzeyli kağıtlarda en iyi sonucu verir. Pürüzlü dokuya sahip kağıtlar, kaşe ile baskı yapmak için uygun olmayabilir. Kaşe aracılığıyla baskı yapılamayacak bazı yüzeyler, şu şekilde sıralanabilir:

  • Plastik yüzeyler
  • Pürüzlü veya kıvrımlı yüzeyler
  • Pürüzsüz mat veya ipek mat lamine kaplamalar
  • Süper parlak veya yarı parlak kaplamalı yüzeyler
  • Çıkartmalar.

Avansas’ta Kişilere ve Firmalara Özel Kaşe Baskı Tasarımı Yapılır mı?

Kaşenin ait olduğu şirkete veya kişiye özel olması gerekir. Dolayısıyla ortak bir kullanım mümkün değildir. Kaşe baskı modelleri tasarım, işlev ve içeriğine göre çeşitlendirilebilir. Kaşenin özelliğine göre kaşede yer alacak bilgilerin maksimum karakter sayısı ve kaşe tasarımı farklılıklar gösterebilir.

Güvenilir alışverişin adresi Avansas, birçok farklı tasarıma sahip kaşeyi kullanıcılara sunar. Avansas'ta kişilere ve firmalara özel kaşe baskı tasarımı yapılması sayesinde kullanıcılar, kendilerine özgü kaşelerin sahibi olabilirler.

Kullanıcılar, kaşeler için birkaç renk seçeneğine de sahiptir. Kaşe baskı örneklerine bakıldığında çoğunlukla siyah renk kullanılıyor olsa da mavi ve kırmızı gibi farklı renk seçenekleri de mevcuttur. Avansas üzerinden kişisel isteğe göre oluşturulan özgün ve modern tasarımıyla dikkat çeken kaşeler yaptırılabilir.

Kaşe Baskı Modelleri Nasıl Tasarlanır?

Kolay kullanımı ile dikkat çeken kaşeler, tasarlanırken bazı detaylar gerekir. Öncelikle kullanıcı, şirket veya şahıs kaşede yer almasını istediği bilgileri, yasal koşulları da dikkate alarak belirlemelidir. Ayrıca mürekkep rengi, yazı boyutu gibi detaylara da karar verilmelidir.

Kaşeler; hazır hale getirilirken çoğunlukla lazer kesim kullanılır. Kauçuk veya lastik malzeme, kullanıcı isteği üzerine hazırlanmış modern tasarımlar dahilinde işlenir. Kullanım amacına göre boyutu ve şekli de ayarlanabilir.

Özel Kaşe Baskı Tasarımlarının Avantajları Nelerdir?

Şirketler, logosunu veya sloganını özel bir kaşeye koyabilir. Bu da herhangi bir belgeyi "markalamayı" kolaylaştırır. Kullanıcılar, logo veya sloganı mektupların ya da belgelerin üzerini özel kaşe tasarımları sayesinde damgalayabilir. Böylece alıcı mektubun ya da belgenin tam olarak kimden geldiğini bilir. Özel kaşe baskı tasarımları, aynı zamanda herhangi bir sayfayı antetli kağıt gibi özelleştiremeye olanak tanır.

Ayrıca bir damgaya eylem çağrısı da konulabilir. Bu eylem çağrısı ile hitap edilen kişi sosyal medya hesaplarına ya da internet sitesine yönlendirilebilir.

Özelleştirilmiş kaşe kullanmak, işletmeyi yanlış anlaşılmalardan kurtarabilir. Belgeler üzerine yazılması gereken notlar, okunulabilirliklerini yitirebilirler. Kalemin dağılan mürekkebi ya da yazım yanlışları da problemlere yol açabilir. Bu doğrultuda standart haline gelmiş “önemli”, “gizli” gibi ibareler için de kaşe tasarımı yapılabilir.

En kullanışlı kişiselleştirilmiş kaşe tasarımlarından biri imza kaşesidir. Özellikle üst düzey yöneticilerin belge trafiği yoğun olduğu için imza kaşeleri kullanılır. Sayfalarca belgeyi el ile imzalamak zaman ve enerji sarfiyatı gerektirirken, imzalar arası benzerlik de bozulabilir. İmza kaşesiyle bu problem çözülebilir. İmzayı atması gereken kişi iş yerinde bulunmuyorsa, yetkilendirdiği bir kişi de imza sahibi olmadığı halde belgeyi kaşe yardımıyla imzalayabilir.

Özelleştirilmiş kaşe tasarımları arasında en yaygın kullanılanlardan birisi de tarih kaşesidir. Tarih kaşesi, sahip olduğu mekanizma sayesinde ayarlanmış bir tarihi kağıt üzerine aktarmaya yarar.

Kaşe Baskı Tasarlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Satır SayısıBoyut (mm)
138 x 14 / 58 x 22
338 x 14
447 x 18
558 x 22

Kaşelerin boyutlarına göre baskı yapabileceği metinin karakter sayısı değişir. Kullanıma göre daha az bilgi içeren kaşeler, küçük boyutta olabilecekken; kaşede daha fazla detay bulunmasını isteyen kullanıcılar için daha büyük boyuttaki kaşeler uygundur.

Kaşe baskı makinası tipleri genellikle avuç içine sığabilecek boyutlardadır. Baskı yapmak için aşağı doğru baskı uygulamak yeterlidir. Kaşe modeli tasarımında; kaşede yer alacak bilgiler, kaşenin boyutuna ve yazı tipine göre konumlandırılır. İsteğe göre renklendirilir.

Kaşe tasarlanırken özellikle dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise tasarımın baskı yapıldığında bir sorun oluşturmamasıdır. Kaşe tasarımında taşma payı veya güvenlik payı gibi tedbir unsurlarına gerek yoktur. Tasarım, kaşenin en kenarına kadar uzanabilir ve kaliteli malzemeler kullanıldığında hiçbir sorun çıkmaz.

Avansas’ta Yapılan Kaşe Baskı Tasarımları Kaliteli ve Güvenilir midir?

Kaşe tasarımları, özel veya şirket kullanıma bakılmaksızın tüm kullanıcıları diğerlerinden farklı kılan detaylardandır. Kaşe baskı örneklerine bakıldığında, özellikle geçmişte çoğunlukla benzer tasarıma sahip kaşeler görülebilir. Tasarım özelleştirilebileceği için önemli olan kaşenin kalitesidir. Avansas kaliteli kaşelerin güvenli bir şekilde alınabileceği bir alışveriş sitesidir.

Avansas, ofis kırtasiye ürünlerinden kartuş ve tonerlere; temizlik ve sağlık ürünlerinden teknoloji ürünlerine kadar hizmet verdiği tüm alanlarda, kaliteli ve güvenilir ürünleri kullanıcıyla buluşturur. Tüm ürünlerinde olduğu gibi Avansas'ta yapılan kaşe tasarımları da kaliteli ve güvenilirdir. Ürünler, profesyonel bir şekilde hazırlanır ve uygun fiyatlarla kullanıcılara sunulur.

Kaşe baskılar, aynı zamanda kartvizit görevi de görür. Bu yüzden kalitesiz ürünler kullanmaktan ve satın almaktan kaçınılmalıdır. Kartvizit görevi görebilecek kaliteli kaşeler için en güvenli adres Avansas’tır. Ayrıca, matbu kartvizit kullananlar için Avansas’ta kartvizitlik seçenekleri de mevcuttur.

Avansas’ta Kaşe Baskı Fiyatları Ne Kadardır?

Özel kullanım ya da şirket kullanımı için kaşeler, markanın kalitesini ortaya çıkaran ve diğer insanlar tarafından fark edilmesini sağlayan önemli araçlardır. Marka kalitesini öne çıkarmak için de mürekkebi dağılmayan, ıslaklık bırakmayan, okunaklı kaşelere ihtiyaç vardır. Kaliteli, güvenilir, profesyonel ve özgün tasarıma sahip kaşeler Avansas'ta bulunur.

Kaşe baskı fiyatlarını, satır sayısı ve baskı alan büyüklüğü etkiler. Bu etkenler, Avansas'taki kaşe baskı fiyatlarında da değişikliğe sebep olur. Kaşe fiyatlarını değiştiren bir diğer etken de üretim malzemesidir. Dış gövdeyi oluşturan plastiğin dayanıklı olması gerekir. Ayrıca, baskı yapmaya olanak tanıyan hareketli mekanizmanın da bozulmaya karşı dirençli olması gerekir. Bu detaylar göz önünde bulundurulduğunda, ulaşılabilecek en uygun fiyatlar Avansas’tadır.