Türk Kahvesi Makinesi

Toplam 5 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

İşyerinde çalışanların çalışma esnasında ve molalarda sıklıkla kullandığı Türk kahvesi makineleri, yoğun kullanımlarda daha pratik ve kaliteli kahve hazırlanması için vazgeçilmezdir. Evden işyerine, kafelerden restoranlara kadar her yerde kullanılan Türk kahvesi makineleri, lezzetli ve pratik bir şekilde Türk kahvesi yapmak için sıklıkla kullanılır.

Türk Kahvesi Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Türk kahvesi makineleri genel anlamda kapasiteleri ve pişirme şekilleri bakımından birbirinden ayrılmaktadır. Türk kahvesi makinelerinin standart olarak içerisinde bulunan haznelerde kahveyi pişiren, kendi içinde Türk kahvesini pişiren ve yalnızca pişirme sistemine sahip elektrikli kahve cezveleri gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Tek fincanlık kapasiteye sahip makinelerin yanında 9 fincan Türk kahvesini aynı anda pişirebilen kapasiteye sahip Türk kahvesi makineleri de kullanıcılara sunulur. Bu sayı, makinenin watt gücünü ve su haznesi genişliğini de etkilemektedir. Geniş kapasiteli makineler genellikle birden fazla hazneye sahiptir. Aynı anda 2 ya da daha fazla haznede kahve pişirebilirler. Çoğu makine elektronik cezve kullansa da kendi içinde Türk kahvesini pişirerek ardından direkt olarak fincana dolum yapabilen makineler de mevcuttur. Bunun yanında yalnızca pişirme sistemine sahip elektrikli kahve cezveleri de kahve makinelerinde alternatif sunar. Kimi makineler otomatik su alımı, düşük su göstergesi, taşma emniyeti, köpük artırıcı özellikleriyle diğerlerinden ayrılır.

Türk Kahvesi Makinelerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

 • Türk kahvesi makineleri ister butik bir ofis olsun ister bir plaza, hemen hemen her işyeri mutfağının vazgeçilmez bir parçasıdır. Yoğun iş temposunda kendine mola veren çalışanların sıklıkla kullandığı ürün, bu geleneksel lezzeti her yere taşır.
 • Bununla beraber kafe ve restoran gibi işletmelerde de Türk kahvesi makinesi önem taşır. Yemekten sonra sıklıkla tercih edilen Türk kahvesi yapımında hızlı ve pratik olmak adına Türk kahvesi makineleri tercih edilir.
 • İşyeri ve işletmelerle birlikte evinde Türk kahvesi keyfini yaşayanlar da Türk kahvesi makinesini mutfağından eksik etmez.

Türk Kahvesi Makinesi Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 • İşyerlerinde Türk kahvesi makinesi kullanmak çalışanların Türk kahvelerini daha pratik hazırlayarak mola sürelerini daha verimli geçirmelerini sağlar.
 • Türk kahvesi makinesi, pratik olmasının yanında her fincanda aynı lezzeti sunar.
 • Özellikle kafe ve restoran gibi işletmelerde müşterilerin ihtiyaçlarına hem hızlı hem kaliteli bir şekilde karşılık verilmesini sağlar.
 • Gerçekten kıvamında ve lezzetli bir Türk kahvesi pişirmek ustalık ister. Bu ustalığa sahip olmayanların da kaliteli bir Türk kahvesi hazırlayabilmelerine ve Türk kahvesi keyfini yaşamalarında yardımcı olur.

Türk Kahvesinin Faydaları Nelerdir?

 • Beyin fonksiyonlarının daha iyi çalışmasını sağlayan Türk kahvesi, bu yönüyle çalışma verimini artırır.
 • Türk kahvesi, sahip olduğu kafein miktarı sayesinde uyku açarak sabahları ya da gün içinde çalışanlarda oluşan halsizliği ortadan kaldırır.
 • Özellikle kakao oranı yüksek bir ürünle tüketildiğinde sahip olduğu kafeinin etkisini artırması sonucu zihinsel süreçlerin daha iyi işlemesini sağlar ve konsantrasyonu yükseltir.
 • Yapılan araştırmalar sonucu düzenli olarak ideal miktarda alınan kafein, daha açık bir zihin sunarak hatırlama sürecini güçlendirir. Türk kahvesi de içerdiği kafein miktarı ile unutmanın önüne geçer.
 • Tokluk hissi yaratır. Özellikle öğleden sonra iş çıkış saatine yakın zamanlarda çalışanlarda oluşan ve odaklanmayı zayıflatan açlık hissini engellemeye yardımcı olur.

Kaynak

Türk Kahvesi Makinesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Satın almadan önce alınacak ortamdaki Türk kahvesi tüketim miktarı belirlenmelidir. Bu miktara göre tek hazneli ya da çok hazneli makinelerden hangisinin tercih edilmesi gerektiğine karar verilmeli.
 • Anlık dalgınlıkların olumsuzluklarla sonuçlanmaması için makinenin güvenlik emniyeti ve alarma sahip olması önemli bir noktadır.
 • Eğer Türk kahvesi yaparken pişirme süresini tam bilemiyor ve piştiğini anlayamıyorsanız, pişmeyi algılayıcı sistemlere sahip ürünler ile lezzetli kahveler içebilirsiniz.
 • Daha pratik ve rahat bir kullanım arıyorsanız sunan otomatik su alımı, düşük su göstergesi, taşma emniyeti, köpük artırıcı, közde kahve seçeneği gibi teknolojik özelliklere sahip Türk kahvesi makinelerini tercih edebilirsiniz.