Dolma Kalemler

Toplam 4 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Dolma kalemlerde batırmalı kalemlerin aksine mürekkep saklamak için bir hazne bulunur. Söz konusu hazneden mürekkebin akması yoluyla kağıda kolaylıkla yazı yazılabilir. Dolma kalemlerin mürekkep haznesine el yordamıyla, pastör pipetiyle, şırıngayla veya bir dolum cihazı aracılığıyla mürekkep doldurulabilir. Öte yandan bir adet vakum yardımıyla dolma kaleme mürekkep doldurulabilir.


Dolma Kalemlerin Tükenmez Kalemden Farkı Nedir?

Tükenmez kalem ve dolma kalemi birbirinden ayıran en önemli farklar, uç kısımları ve mürekkep kimyasallarıdır. Dolma kalem kullanılırken kağıda fazla baskı yapmak gerekmez ve uzun süren çalışma saatlerinde kullanıcının elinin ve parmaklarının yorulmasını engeller. Tükenmez kalemin bilyeli ucu, kağıda tam temas etmesi gerektiği için çalışma esnasında kağıda baskı uygulamak gerekir. Tükenmez kalemin mürekkebi, çabuk kuruyarak çizgilerin taşma ihtimalini azaltır. Dolma kalem mürekkebi daha geç kurusa da dikkatli olunduğu takdirde kaliteli ve estetik çalışmalar sunar.

Dolma Kalem Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

  • Dolma kalem, kaleme fazla baskı yapmayarak elin ve parmakların yorulmasını en aza indirgeyerek büyük bir avantaj sağlar. Bu sayede dolma kalem tercih edenler saatler boyunca daha rahat bir kullanım olanağı yakalar.
  • Dolma kalemin ince ve kendine has ucu sayesinde yazı ve imzaların yanı sıra diğer çalışmalarda da estetik bir görünüm sağlamak kolaylaşır.

Dolma Kalem Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Tercih edilecek dolma kalemin ele uygunluğu çok önemlidir. Kullanıcının kendi el yapısına göre seçeceği dolma kalem, çalışmalar esnasında daha rahat hissettirir.
  • İkinci bir husus ise uç kalınlığıdır. Kullanımın alanına göre değişen uç kalınlığı, kullanıcının kendi amacına uygun seçilmelidir. Uç kalınlığı, kullanılan kağıdın çizilmemesi için de önemli bir noktadır.