Kahve Bardakları

Toplam 7 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

İlgili Aramalar
çay bardağı - su bardağı - karton bardak - kahve makinesi - filtre kahve - çekirdek kahve - kapsül kahve

Kahve Bardağı ve Kahve Fincanı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?


Genellikle kahve severlerin ellerinden düşürmedikleri bir kahve bardağı vardır. Kahve denilince aklımıza yorgunluk atmak ve keyif yapmak gelir. Kahvenin birçok çeşidi olduğu gibi kahve bardağı ve kahve fincanı da birçok çeşide sahiptir. Hatta artık çay bardağı modelleri bile birçok çeşitte üretilmekte ve satılmaktadır.

İçtiğimiz kahvenin özelliğine göre kahve bardağımızı seçmemiz gereklidir. Farklı kahve çeşitleri için farklı kahve bardağı ve kahve fincanı çeşitleri bulunmaktadır. Örneğin espressoyu kupaya koyamaz, latteyi de küçük fincanda içemeyiz. Bu sebeple tercih edilen kahvenin çeşidine göre bardak seçilmelidir. Üstelik bu bardak ya da fincan seçimi, içim keyfinizi artıracağı gibi, konuklarınıza da şık bir sunum yapmanıza olanak sağlar.

Bu sebeple hangi kahveyi ya da kahveleri tüketiyorsanız, her biri için ayrı ayrı bardak tercih etmenizi öneririz. Bununla birlikte, hangi bardak ya da fincan çeşidini tercih ederseniz edin, kalitesine dikkat etmenizi öneririz.

Örneğin çabuk leke oluşan cam kahve bardağı modelleri, kısa zamanda kullanılmaz hale gelmekte ve üstelik misafirlerinize sunulması halinde, kötü bir izlenime de sebep olabilmektedir. Aynı şekilde çabuk kırılan ve çatlayan kahve bardağı da benzer sorunlara ve paranızın boşa gitmesine sebep olabilir.

Bu sebeple, Avansas gibi güvenilir web sitelerinden, kaliteli kahve bardağı ve kahve fincanı almanızı öneririz. Bu sayede sunumlarınız her zaman şık olurken, kahve bardağı ve kahve fincanınız da uzun ömürlü olur.

Kahve Bardakları Modelleri ve Kahve Bardağı Çeşitleri Nelerdir?


Dünyada ve ülkemizde, kahve kültürünün giderek yayılması ve popüler kültürün bir parçası olmasıyla birlikte, kahve bardağı ve kahve fincanı modelleri de yaygınlaşmış ve çeşitlenmiştir.

Örneğin, özellikle Osmanlı ve erken Türkiye dönemlerinde, geleneksel bir Türk evinin olmazsa olmazları arasında gümüş tepsi, gümüş kahve fincanı takımı, kahve yanı su bardağı ve ağızları sulandıran kuş lokumu bulunmaktaydı. Günümüzde artık gümüşlükler moda olmasa da, çeşit çeşit kahve fincanları üretilmekte ve kullanıma sunulmaktadır. Benzer şekilde filtre kahve bardağı gibi farklı kahve kupaları da türemiştir.

Eski zamanlara göre kahvenin bir çok çeşidi olduğu için, kullanılan fincan ve kupalar daha modern ve her an elimizin altında olabilecek türden olmaya başlamıştır. Mesela sabah kahvesi sevenler genellikle kupa bardak tercih etmektedir ve kahve bardağı, içilen kahvenin türüne göre ya da kişinin zevkine göre değişebilmektedir. Her kişinin tercihine göre farklı kahve bardağı seçenekleri bulmak mümkündür. Örneğin cam kahve bardağı, kahve kupası, baskılı kahve kupası gibi çeşitler piyasada bulunabilmektedir..

Aromalı kahve çeşitlerinin yanına su konmaz ama bir Türk kahvesinin yanında mutlaka minik veya orta boy bir su bardağı klasiği olmalıdır.Türk kahvesi fincan modelleri aşağı yukarı birbirine benzer ve aynı büyüklüktedir. Genellikle kahve fincanı modelleri; dış tasarımları ve yapıldıkları malzemelerle birbirlerinden ayrılmaktadır. Kahve fincanı alırken, tekli kahve fincanı alabileceğiniz gibi, birbiriyle uyumlu olması açısından, kahve fincanı takımı da tercih edebilirsiniz. Kahve fincanı takımları, genellikle 2 kişilik, 4 kişilik ve 6 kişilik olarak satılmaktadır.

Filtre Kahve Hangi Bardakta İçilir?


Gerek içim kalitesi, gerek hazırlanmasının pratik olmasıyla, birçoğumuzun favorilerinden olan filtre kahveyi hangi bardakta tükettiğimiz de, kahvenin kendisi kadar önemli bir yer tutuyor. Özenle hazırladığımız kahvenin aromasını kaybetmemesi genel olarak hepimizin birinci önceliği olacaktır. Santimlerle ölçülebilecek kadar az konarak servis edilen espresso veya ufak bir fincanda Türk kahvesi içmeye alıştıysanız, filtre kahve içerken bu alışkanlıklarınızdan biraz vazgeçmeniz gerekebilir.

Çünkü kahve üreticilerinin önerdiği ideal filtre kahve bardağı büyük olmalı ve kahve servis edilirken, mümkün olduğunca dolu dolu konulmalıdır. Kupanızı ağzına kadar doldurmanız halinde kahveniz daha yavaş soğuyacak ve böylece kahve keyfinizin süresini de artırmış olacaksınız.Standart kupalar filtre kahve için ideal olsa da standardın bir tık üstünde genişlikteki kupalar da filtre kahveler için oldukça güzel bir tercih olur.

Kahve Fincanı Modelleri Nelerdir?


Kahve fincanı modelleri, genellikle malzemesine ve tasarımına göre değişmektedir. Günümüzde birçok farklı tasarımla kahve fincanı bulmak mümkündür. En popüler kahve fincanı modelleri aşağıdaki gibidir.

  • Düz renkli kahve fincanı
  • Kulpsuz kahve fincanı
  • Renkli kahve fincanı
  • Köşeli kahve fincanı
  • Kare kahve fincanı
  • Beyaz kahve fincanı
  • Yuvarlak kahve fincanı
  • Baskılı kahve fincanı
  • Porselen kahve fincanı

Türk kahvesinin fincanı, 60-120 ml hacimli, porselen ve duvarları incedir. İnce olmasının nedeni ise telvenin daha kolay dibe çökmesini sağlamaktır.

Kahve fincanı tercihi yaparken, birçok seçenek bulunması sayesinde, dilediğiniz renkte, şekilde ve özellikte kahve fincanı bulabilirsiniz. Evinizde veya işletmenizde, bir misafirinize kahve ikram ederken, tarzınızı yansıtacak bir kahve fincanı tercih edebilirsiniz. Bu sayede, tarzınızı bütünleştirirken, ikramınızın şıklığını da artırmış olursunuz.

Özellikle işletmeniz için kahve fincanı satın alıyorsanız, düz/standart kahve fincanlarından birini seçip topluca ve uygun fiyata alabilirsiniz. Ya da markanızla bütünleşecek, tarzınızı yansıtacak kahve fincanı modellerinden birini seçerek, tarzınızı da kahve fincanınıza yansıtabilirsiniz.

Tercihiniz ne olursa olsun, gerçekten kaliteli, uygun fiyatlı ve şık kahve fincanlarını her zaman Avansas’ta bulabilirsiniz. Avantajlı alışverişin adresi Avansas, birçok bölgeye 1 iş gününde teslimat sunmasının yanı sıra, bardaklarınızı kırılmadan size teslim eder. Siz de bu sayede keyfiniz kaçmadan ve biran önce kahve keyfinizi yapmaya ya da sunumlarınızı zenginleştirmeye başlayabilirsiniz.

Renkli Kahve Fincanı


Hepimizin evinde mutlaka bir kahve fincanı takımı vardır. Ancak o kadar güzel görseli olan renkli kahve fincanları var ki, görenleri cezbediyor. Bazı renkli kahve fincanları, tek renkten oluşan bir takım halinde satılırken, bazıları ise her birbiri birbiriyle uyumlu ve farklı renklerde satılmaktadır. Özellikle bu modeller son dönemde oldukça popüler hale gelmiştir.

Kahve Fincanı Takımı


Genellikle kahve fincanı takımı altı kişilik olur,bu takımın içinde aynı renk ve dizaynda tepsisi, altı tane kahve tabağı ile fincanı ve altı adette su bardağı olur. Bu kahve fincanı takımı ürünlerinin her biri, birbiri ile aynı konsept ve tasarıma sahip olduğu için takım denmektedir. Tabiki farklı renklerin bir araya geldiği kahve fincanı takımları da var.

Tekli Kahve Fincanı


Tekli Kahve fincanı modelleri, genellikle tabak ve bardağı ile tek parça olarak satılmaktadır. Bu özellikle tek başına yaşayan kişiler veya takımlarında eksik olan kişiler için ideal bir tercihtir. Aynı zamanda bazı kullanıcılar, her biri farklı tasarımda tekli kahve fincanı alarak da kendi takımlarını oluşturabilmektedirler.

Örneğin her biri farklı renkte kahve fincanı çeşitleri tek tek satın alınarak bir takım gibi kullanılabilir.

Kahve bardakları fiyatları ise ürünlerin çeşidine ve markasına göre değişmektedir. Eğer kahve bardağı ve kahve fincanı için uygun fiyatlı alışveriş yapabileceğiniz bir site arıyorsanız, o halde doğru yerdesiniz demektir. Avantajlı alışverişin adresi Avansas’ta, uygun fiyatlara kaliteli ürünler bulabilirsiniz. Üstelik Türkiye’nin pek çok noktasına da aynı gün teslimat gerçekleştirmekteyiz.