Kılçık Tabancası ve Malzemeleri

Toplam 8 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Kılçık Tabancası Nedir? Ne İşe Yarar?

Etiketler, mağazalarda bulunan ve satışa sunulan ürün fiyatlarını göstermek için kullanılan bir araçtır. Çoğu zaman yapışkanlı kağıt yardımıyla oluşturulan etiketler, kumaştan yapılmış ürünlerde etkili olmamaktadır. Kumaştan yapılan ürünler için kullanılan, kumaşa bir iğne yardımıyla geçirilen etiketler mevcuttur. Bu etiketleme işlemini yapan iğneli alete, kılçık tabancası veya fiyat etiketleme tabancası denir.

Kılçık tabancaları, ürünlere fiyat etiketi ekleme işini hızlı ve basit hale getirmek için perakende mağazalarında yaygın olarak kullanılır. Kılçık tabancası kullanmak, diğer yöntemlere göre daha profesyonel bir görünüm kazandırır. Etiketleme tabancası ve tabancada kullanılan malzemeler son derece uygun fiyatlıdır ve ekipmanın çalıştırılması çok basittir.

Kılçık Tabancasının Kullanım Alanları Nelerdir?

Kılçık tabancası, kılçık adı verilen plastik bir tel yardımıyla ürün etiketlemek amaçlı kullanılan alettir. Yapı olarak silikon tabancasına benzer ve aynı silikon tabancasında olduğu gibi, gövdesinde düğmeye sahiptir. Bu düğmeye bastığınızda, tabancada bulunan iğne aşağı doğru hareket eder. Tabancanın ucuna, etiketleyeceğiniz ürünün ilgili kısmını geçirerek; tabancanın düğmesine bastığınızda, otomatik olarak iğne kumaşa geçer. Bu şekilde, kılçık kumaşa bağlanmış olur. Böylece etiketleme işlemi tamamlanır. Kullanımı kolay ve pratik olan bu tabancanın, aktif bir şekilde kullanıldığı sektörler vardır. Genellikle, kumaşların etiketlendiği tekstil üretim yerlerinde ve tekstil mağazalarında kullanılır.

Standart fiyat etiketleme tabancaları; yastıklar, kot pantolonlar , yün kazaklar, sweatshirtler, gömlekler ve daha ağır naylonlardan yapılan ürünler gibi giysilerde etiketleme için kullanılır. Bunlar ince kumaşlar ve yünlerden yapılan ürünlerdir. Bu sebeple standart etiket tabancası kullanımı oldukça uygundur. Standart tabancanın iğnesi ne çok kalın ne de çok incedir. Bundan dolayı çok kalın olmayan çoğu kumaş için uygundur.

Ceketler, pantolonlar, etekler ve kazaklar gibi çoğu ürün için standart kılçık tabancası kullanılabilir. Eğer bu giysi türlerinde kullanılan kumaş kadife ise standart tabanca işe yaramaz. Kadife oldukça sert ve kalın bir kumaştır. Bu sebeple kalın iğneli bir kılçık tabancası kullanmak daha doğrudur.

Kısacası kıyafet sektörü, konfeksiyon ve gerektiğinde kuru temizlemede de kullanılan kılçık tabancaları oldukça kullanışlı bir üründür. Geniş kullanım alanına sahip olan bu tabancaları Avansas’tan satın alabilirsiniz. Sitemizde bulunan etiket ve etiket makineleri bölümünde, kendinize en uygun olan etiket tabancasını bulabilirsiniz.

Kılçık Tabancası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kılçık tabancası kullanırken ve seçerken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Bunları dikkate alarak fiyat etiketleme tabancanızı seçerseniz, ürünlerinize zarar vermeden istediğiniz sonucu almış olursunuz.

Öncelikle kılçık tabancasını kullanacağınız kumaşı belirlemelisiniz. Kılçık tabancaları, ufak da olsa ürünlerde delik açtığı için ürünü yırtmamak adına doğru kumaşta doğru iğneyi kullanmalısınız. Kalın kumaşlarınız için büyük ve ince iğneleri, tabancanıza takmanız gerekir. İğnenin büyük oluşu, etiketi sağlamlaştıracak ve etiketin kumaştan düşmemesini sağlayacaktır. Bu sayede ürünü etiketlemek için birden fazla işlem uygulamak zorunda kalmazsınız.

Ürün kumaşı gibi kullandığınız iğneler de çok önemlidir. Tabancanız gibi iğnelerin de kaliteli olması gerekir. Aksi takdirde iğneler, etiketleme işlemi sırasında kırılabilir. Ürünün içinde kırılmış bir şekilde kalan iğneyi çıkarmak, oldukça zor ve uğraştırıcıdır. Bu sebeple iğnenizin sağlam olduğundan emin olmalısınız.

Kılçık Tabancası Nasıl Kullanılır?

Fiyat etiketleme tabancalarının üzerinde, etiketlemek için giysi gibi öğeleri delen iğneler bulunur. Bu iğneler, ürünler üzerinde doğru bir şekilde uygulanmalıdır. Aksi takdirde hem ürüne hem de sizlere zarar verebilir. Kılçık tabancası kullanırken dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır:

  1. Kılçık tabancası; etiketleme işlemi sırasında, her giyim eşyasının üzerine küçük de olsa bir delik açar. Bu sebeple ürünün zarar görmemesi için dikkatli olunması gerekir.
  2. Kılçık tabancasını fark edilmeyecek ve göze çarpmayan bir yere yerleştirdiğinizden emin olmalısınız. Kılçık tabancası, doğru yerde ve doğru şekilde kullanıldığında kumaşa zarar vermez.
  3. Bir ürünü etiketlerken koruyucu eldivenler giyerek, tabancanın ucundaki iğnenin elinize batmasını önlemelisiniz.
  4. Etiketi sabit tutmak için giysinin diğer tarafından tutmanız gerekmektedir. Aksi takdirde, iğnenin elinize batma ihtimali vardır. Eldiven kullanarak bunu önleyebilirsiniz.
  5. Normal bir iğnenin yarısı boyutunda olan ince kumaş iğnesi, giysiye verilen zararı en aza indirmek için hassas kumaşlarda kullanılmalıdır. Kot, fitilli kadife gibi daha kalın kumaşlarda normal iğneler kullanılmalıdır.
  6. Halihazırda etiketi mevcut olan bir ürüne, ek bir fiyat etiketi ekliyorsanız, giysiye başka bir delik eklemek yerine yeni fiyat etiketini eskisinin üzerine zımbalayabilirsiniz.
  7. İnce kumaşlarda, büyük iğneler yerine daha küçük ve çapı daha ince olan iğneler kullanmalısınız. Etiketler giysiye daha yakın kalacak ve düşme şansı daha az olacaktır.
  8. Kılçık tabancasında birden fazla iğne bulunur. Bir etiketin düşmesinden endişeleniyorsanız, bir yerine iki iğne kullanabilirsiniz. Bu, fiyat etiketinin düşme olasılığını azaltacaktır.

Avansas’ta Bulunan Kılçık Tabancası ve Malzemeleri Kaliteli midir?

Avansas’ta bulunan kılçık tabancaları, çeşitleri sayesinde her ürüne uygundur. Her model kılçık tabancasını bünyesinde barındıran Avansas, etiketleyeceğiniz ürünler için sizlere yardımcı olur. Avansas’ın tedarik ettiği Saga markalı kılçık tabancaları, oldukça kalitelidir. Tabancaların yapısında sağlam plastik kullanılır. Tabancanın içindeki iğne metaldir ve olası kırılmalara karşı dayanıklıdır.

Avansas’ta bulunan ve Saga markasına ait olan 2 çeşit kılçık tabancası vardır. Bu tabancaların iğneleri farklıdır. Kullandığınız ürün doğrultusunda Avansas’ta bulunan tabancaları tercih edebilirsiniz. İnce kumaşlı ürününüzü etiketlemek için kullanacaksanız, Saga 55x ince uçlu kılçık tabancasını tercih edebilirsiniz. Kalın kumaşlı perde, kot pantolon ve kadife gibi kumaşlarda ise kalın iğneli tabanca kullanmanız gerekir. Böyle ürünlerde kullanmak için de Saga 90S standart kılçık tabancasını deneyebilirsiniz.

Etiketlemek için kullanılan ve etiketi tutturmak için kullanılan plastikler kılçık olarak bilinmektedir. Kılçık makinesi, barkod kartuşuyla yazılmış etiketi, kılçık sayesinde kumaşa iğneler. Tabanca seçerken olduğu gibi kılçık seçerken de en kaliteli olanı tercih etmelisiniz.

Avansas, sizler için en kaliteli ürünleri seçip tedarik etmektedir. Büyük ürün depolarında hazır olarak bekletilen ve stoklanan ürünleri sizler için muhafaza etmektedir. Siz de ürün seçerken ürünün performansına ve verimli oluşuna bakıyorsanız, Avansas’ta bulunan her ürünü tercih edebilirsiniz. Müşteri memnuniyetine önem veren ve çalışmalarını bu amaç doğrultusunda ilerleten Avansas, kaliteli ürünleri müşterileri için tedarik ediyor.

Kılçık Tabancası Fiyatları Ne Kadardır?

Kılçık tabancaları pazarında fiyatlandırma, tabancanın yapıldığı malzemeye ve tabancada kullanılan iğne türüne göre değişiklik göstermektedir. İğnenin yapılmış olduğu materyal de ürün fiyatını etkilemektedir. Genellikle iğne yapımında metal malzeme kullanılmaktadır; fakat bazı iğne türlerinde metalden farklı malzeme bulunmaktadır.

Bütçeniz için en uygun fiyatlı ve en kaliteli kılçık tabancalarını Avansas’ta bulabilirsiniz. Etiket tabancası olarak da bilinen kılçık tabancaları, Avansas tarafından tedarik edilmektedir. Avansas’ın geniş ürün depolarında sizler için stok yapılan kılçık tabancalarını sitemizden satın alabilirsiniz.

75TL ve üzeri alışverişinizde ücretsiz kargo fırsatı sunan Avansas, sizler için en uygun fiyatlı ürünleri depoluyor. Aynı zamanda hızlı teslimat bölgesinde bulunan müşterilerin siparişlerini 1 iş günü içinde teslim ediyor. Siz de Avansas’ın sizlere sunmuş olduğu fırsatlardan yararlanmak ve ürün kalitesini deneyimlemek istiyorsanız, Avansas’ta bulunan ürünleri rahatça tercih edebilirsiniz.