Yapışkanlı Not Kağıtları

Toplam 35 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Yapışkanlı Not Kâğıdı ve Post it

Yapışkanlı not kağıdı olarak bilinen post it, arkasında bir miktar yapışkan bulunan küçük boyutlara sahip kağıtlara verilen isimdir. Yapışkanlı not kağıdı ve post it çeşitleri, özel bir yapışkana sahiptir ve bu nedenle kolaylıkla yapıştırılabilirler, sökülebilirler ve iz bırakmadan başka bir yere kolaylıkla tekrar yapıştırılabilirler. Yapışkan kağıt çeşitlerinin bilinen ilk formu sarı renkte ve kare şeklinde olsa da günümüzde birçok farklı renkte ve şekilde not kağıdı bulmak mümkündür.

 

Yapışkanlı Not Kağıdı ve Post it Nedir, Nasıl Üretilir?

Yapışkanlı not kağıdı ve Post it çeşitleri, ilk olarak ABD’li 3M firmasında çalışan Dr. Spencer Silver tarafından 1968 yılında icat edilmiştir. Dr. Spencer’ın asıl amacı yapışkan kağıt icat etmek değil tam tersine güçlü bir yapıştırıcı icat etmekti. Yapışkanlı notlar, tamamen tesadüfi bir şekilde sarı renkte üretilmeye başlandı çünkü Dr. Spencer’ın yanı başında çalışan kişilerin elinde sadece sarı renkte müsvedde kağıt vardı. 3M markası, 1977 yılında bilinen ilk yapışkanlı kağıt çeşitlerini “Press’n Peel” adıyla satışa sundu. 1980 yılına gelindiğinde ise yapışkanlı not kağıdı ve Post it çeşitleri, “Post it” adıyla satılmaya başlandı. 2018 yılına gelindiğinde 3M markası, daha dayanıklı ve su geçirmez not kağıtlarını satışa sundu. Post it markasının günümüzde yaklaşık 1 milyar dolar değerinde yapışkanlı kağıt sattığı tahmin ediliyor. Zamanla gelişen teknolojiyle birlikte yapışkanlı not kağıdı ve Post it fiyatı da önemli bir oranda azaldı.

 

Yapışkanlı Not Kağıdı Setleri

 • Birçok kişinin tercihi her ne kadar çizgisiz yapışkanlı notlar olsa da çizgili post it modelleri de tercih ediliyor.
 • Post it kağıtlarının ölçüleri 76 x 76 mm olsa da birçok farklı boyuta sahip post it çeşitleri de kullanılıyor.
 • Yapışkanlı not kağıtları, tamamen çevre dostu malzemelerden üretiliyor ve bu kağıtların geri dönüşümü de kolaylıkla yapılabiliyor.
 • Yapışkanlı not kağıtlarında yer alan yapışkanlar oldukça kuvvetlidir. Siz yerinden sökmediğiniz sürece not kağıtları uzun süreler boyunca yerinde duracaktır.

 

Şekilli ve Renkli Yapışkan Not Kağıtları

 • Orijinal rengi sarı olan yapışkanlı notlar; mavi, pembe ve turuncu gibi birçok farklı renklerde de üretiliyor.
 • Yapışkanlı not kağıtları, sadece dikdörtgen ve kare şeklinde piyasada yer almıyor. Arzu eden kişiler için üçgen ve yamuk şeklinde de not kağıtları bulunuyor.
 • Not kağıtları arasında ok şeklinde tasarlanan özel not kağıtları da bulunuyor. Söz konusu not kağıtları sayesinde not almak çok kolaylaşıyor.
 • Şekilli ve renkli yapışkan not kağıtlarının bulunduğu ambalajlarda ortalama 100 yaprak bulunuyor.

 

Yapışkanlı Not Kağıdı ve Post it Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 • Tek başına veya grup halinde beyin fırtınası yaparken yapışkanlı notlar, oldukça etkili bir şekilde kullanılabilir. Her katılımcı fikirlerini yapışkan notlara yazdığı takdirde bu fikirler kolayca diğerinden ayrılabilir.
 • Birden fazla aşaması olan bir işi yaparken her aşama için ayrı bir yapışkan not kullanmak, işin daha etkili bir şekilde yapılmasına olanak tanır.
 • Tıpkı bir önceki maddede olduğu gibi yeni bir proje planlarken proje ile ilgili tüm detayları ve aşamaları yapışkan kağıtlara tek tek yazarak bir sonuç elde edilebilir.
 • Powerpoint sunumlarını yapmadan önce yapışkanlı notlardan faydalanabilirsiniz. Yapışkanlı notlar sayesinde zorlu sunumlara daha kolay hazırlanmak mümkündür.
 • Rapor hazırlarken yapışkanlı notları, taslak olarak çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Raporda kullanmak istediğiniz noktaları, yapışkanlı notlara yazabilir ve daha sonra rapora aktarabilirsiniz.
 • Yapışkanlı notlarda birçok farklı renk seçeneği bulunur. Böylelikle farklı konuları, farklı renklerdeki kağıtlara yazarak kolaylıkla ayırt edebilirsiniz.

Sizin İçin En İyi Yapışkanlı Not Kağıdı ve Post it Hangisi?

 • Büyük ofislerde kullanmak üzere daha fazla yapışkanlı kağıt içeren yapışkanlı kağıtlar tercih edilmelidir. Üstelik söz konusu yapışkanlı not kağıdı ve post it fiyatları, oldukça uygundur.
 • Ofislerde kullanmak için standart sarı renkte satışa sunulan yapışkan notları tercih etmek yerinde olacaktır.
 • Okullarda kullanılmak üzere sarının yanı sıra diğer birçok renkteki yapışkan notlar tercih edilebilir. Çünkü birden fazla renk seçeneği sayesinde notlar, daha kolay ayrılabilir.
 • Post it kağıtları, kitap ayracı olarak da sıklıkla tercih ediliyor. Yapışkanlı kağıtları bu amaçla kullanmak isteyenler, daha küçük boyutlu not kağıtlarını tercih edebilirler.
 • Avansas mağazasında Hopax, Post it ve 3M markalarını tercih ederek en kaliteli yapışkanlı notlara en uygun yapışkanlı not kağıdı ve post it fiyatları ile ulaşabilirsiniz.

 

Avantajlı Yapışkanlı Not Kağıdı ve Post it Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas

Avansas, uygun yapışkanlı not kağıdı ve post it fiyatı ile size en iyi kaliteyi sunmayı vadediyor. Üstelik bloknot ve renkli tükenmez kalem gibi diğer kırtasiye ürünlerini de Avansas ayrıcalığıyla oldukça uygun fiyata bulabilirsiniz. Ayrıca kırtasiye ürünlerini ve ofisiniz için diğer birçok farklı ürünü ücretsiz kargo ve hızlı teslimat gibi özellikler sayesinde sorunsuz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Avantajlı ödeme seçenekleri de Avansas’ın sıklıkla tercih edilmesinde önemli bir etken olarak dikkat çekiyor. Markanın sunduğu kolay iade ve değişim özelliği sayesinde siteden alınan ürünler kolaylıkla iade edilebiliyor ve değiştirilebiliyor. Avansas, bu özelliği sayesinde birçok kullanıcının güvenini kazanıyor. Siz de Avansas’ı tercih ederek oldukça kaliteli ürünlere bütçe dostu fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hemen sipariş vermek.