Kartvizit

Baskılı Ajanda/Defter

Toplam 5 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Ajandalar not almak ya da planmalarınızı yapmak için kullanabileceğiniz seçeneklerdendir. Ajandalar, muhtıra ya da andaç olarak da bilinir. Baskılı ajanda/defter modelleri ise özel kapaklı ve kişiye özel de tasarlanabilen ajandalardır. Aynı zamanda firmalara özel baskılı tasarımları da vardır. Süreli ya da süresiz olarak üretilen ajandaları hem iş amaçlı hem de günlük yaşamda kullanabilirsiniz. Farklı renklerde ve boyutlarda üretilen baskılı ajanda/defterleri ihtiyacınız olan zamanlarda yanınızda bulundurabilirsiniz. Ajandalar boyutundan ve ağırlığından dolayı istediğiniz zaman yanınızda bulundurabileceğiniz, içerisine not aldığınız bilgilere kolaylıkla ulaşabileceğiniz ergonomik tasarımlarla üretilir.

Baskılı Ajanda/Defter Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Ajandalar günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak hatırlamanız gereken olayları not almanıza ve hatıraları yazmanıza olanak sağlayan defterlerdir. Ajandalar her sene farklı tasarımlarda hazırlanarak beğeninize sunulur. Bu defterlerin tamamı 1 Ocak tarihinde başlayarak kronolojik sırayla aralık ayının son gününe kadar ilerler. Ajandaların tasarımına bağlı olarak ilk ya da son sayfalarında harita ve yıl içerisinde milli/dini bayramların tarihi yazılı olur. Resmi tatillerin de yer aldığı sayfalara bakarak sene içerisinde yapacağınız tatillerin ya da başka işlerin planını daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bazı ajandalarda ise ilk veya son sayfalarında ayrıca geçmiş senelerin borsa açılış ve kapanış değerleri ile not almak istediğiniz kişiler için isim ve soyisim, e-mail, telefon, adres gibi bilgileri yazabileceğiniz sayfalar yer alır.

Özellikle iş amaçlı ajanda kullanacaksanız, kişi bilgileri yazabileceğiniz sayfalar sayesinde müşterilerinizin bilgilerini not alabilirsiniz. Bu sayede, ihtiyacınız olduğu zamanlarda ajandanızdan aradığınız müşterilerin bilgilerine ulaşarak müşterinizle daha kolay bir şekilde irtibat kurabilirsiniz. Ajandalar süreli ve süresiz olarak iki çeşide ayrılır. Süreli ajandaları hem hatıra defteri hem de planlayıcı olarak kullanabilirsiniz. Süresiz ajandalar ise daha çok not defteri olarak kullanılan seçeneklerdendir.

Baskılı Ajanda/Defterin Kullanım Amaçları Nelerdir?

Ajandalar hem günlük olarak hem planlama amaçlı kullanılabilir. Günlük olarak ajandaları kullanmak son derece kolaydır. Çünkü ajandaların her sayfasında tarih yer alır. Yılı belli olan ajandalarda her günün altında yer alan boşluğa o gün içerisinde yaşadıklarınızı, gözlemlerinizi ve anılarınızı not alabilirsiniz. Günlük amacının yanı sıra, iş hayatında da ajandaları planlayıcı olarak kullanabilirsiniz.

İş hayatında haftalık toplantıları, projeleri, gerçekleşecek fuar ya da seminerleri, diğer ekstra tüm bilgileri günlerin altındaki boşluklara yazabilirsiniz. İş seyahatlerinizin tarihini, toplantı saatlerinizi ve varsa katılacağınız seminer ve fuarları unutmamak için ajandalardan faydalanabilirsiniz. İş insanların yanı sıra, bazı meslek grupları için de ajandalar önemli bir yer tutar. Eğer bir psikolog ya da aile danışmanıysanız, randevunuz olan kişilerin isimleriyle görüşme günlerinin altına saatlerini bu ajandalara kaydedebilirsiniz. Ayrıca görüşme yaptığınız kişilerin bilgilerini ajandaların ilk ya da son sayfalarında bulunan ve kişi bilgilerini yazmanız için ayrılan kısımlara yazabilirsiniz. Bir diğer meslek gruplarına örnek ise müzisyen, ressam ve yazarlardır. Yazarlık yapıyorsanız o an aklınıza gelen fikir veya taslağı bu ajandalara not alabilir, devamını yazmak istediğiniz zamanda ise ilk aklınıza gelen ve not aldığınız taslak üzerinden yazmaya devam edebilirsiniz. Müzisyenseniz ajandanızı nota defteri olarak kullanabilir, ressamsanız eskiz defteri olarak yanınızda bulundurabilirsiniz.

Sadece iş amaçlı ya da günlük tutmak için ajandaya sahip olmak istemeyebilirsiniz. Sosyal veya gündelik olarak da ajandanızı not defteri olarak kullanabilirsiniz. Yapacağınız tatilleri, arkadaşlarınızla randevu gün ve saatlerinizi, iş dışındaki uçuş ya da otobüs seyahatlerinizi ve gitmeniz gereken yerleri not almak için de ajandalardan faydalanabilirsiniz. Hatta bir hobiye sahipseniz ve ilerlemenizi takip etmek için hangi gün o hobide neler yaptığınızı not alabilirsiniz. Öğrenciler için de günlük ders programlarını yazmak için uygundur. Ders dışındaki etütler ve çalışmalarınızı bu ajandalara not alabilirsiniz. Özellikle sınav aşamasındaki bir öğrenciyseniz, günlük hangi dersten kaç soru çözdüğünüzü ya da hangi dersten hangi konulara çalıştığınızı ajandanıza yazarak sınav için ne kadar yol kat ettiğinizi takip edebilirsiniz. Ders programlarınızı da ajandanıza not alabilir ve sınav tarihlerini de yazarak daha önceden tarihleri takip ederek çalışmaya başlayabilirsiniz.

Logolu Baskılı Ajanda/Defter Çeşitleri

Senesi belli olan ya da süresiz ajandaların yanı sıra, logoya sahip baskılı ajanda ve defter çeşitleri de bulunur. Eğer bir iş yeri sahibiyseniz ya da kurumsal bir firmada çalışıyorsanız, iş amaçlı bu ajandalardan tercih edebilirsiniz. Kişinin isteğine göre hazırlanan logolu ajandalarda termo deri üzerine firma logosu ve ismine özel baskılar yapılır. Ajandanın rengi de firmanın ya da kişinin talep ettiği şekilde tasarlanır. Tasarım ajandanın bazı kısımlarına ise isteğinize göre fazladan sayfalar eklenir ve talep ettiğiniz bilgiler de burada yer alır. Bu sayfalar içerisinde firmanızın vizyonu ve misyonu gibi bilgiler bulunabilir. Tercihinize bağlı olarak süresiz ya da tarihe göre ajanda basılır.

Ajandanızı isterseniz hem kendiniz hem ekibiniz için bastırabilir ve iş amaçlı bu defterleri kullanabilirsiniz. Bunun haricinde yılbaşı, firmanızın kuruluş yıldönümü, fuar ya da açılış gibi özel etkinliklerde promosyon olarak potansiyel müşterilerinize ve halihazırda bulunan müşterilerinize dağıtabilirsiniz. Bu sayede kullanışlı ve şık bir ürünle reklam çalışmanıza destek olabilir, marka bilinirliğini artırmanın yollarını keşfedebilirsiniz. Çalışanlarınıza vereceğiniz ajandalar ise ekibinizin motive olmasını sağlar. Aynı zamanda, çalışanlarınızın mesai saatleri içerisinde yapmaları gereken işleri ve firmanızın kararlaştırdığı toplantı, seminer, fuar gibi önemli olayları bu ajandalara not almalarını isteyebilirsiniz. Bu sayede çalışanlarınızı daha düzenli bir şekilde çalışmaları için teşvik edebilir, kolay ve kullanışlı şekilde planlama yapmalarına destek olabilirsiniz.

Baskılı Ajanda/Defter Kullanım Kolaylığı

Baskılı ajanda/defter modelleri kişiye özel tasarımlara sahiptir. Deri ya da özel tasarım kapaklara sahip olabilir. Düz renklere sahip ajandaları iş hayatında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özel tasarım kapaklara sahip ajandaları ise sosyal hayatta ya da günlük ve not defteri olarak da edinebilirsiniz. Zevkinize ve kullanacağınız amaca uygun baskılı ajandaları sene boyunca kullanabilirsiniz. Renk ve tasarım biçiminden dolayı baskılı ajanda/defter model seçenekleri arasından resmi işler için de kişisel kullanım amaçlı da kendinize uyan birine sahip olabilirsiniz. Yoğun bir iş temposuna sahipseniz, herhangi bir karışıklık veya aksaklık olmaması için de ajanda edinebilirsiniz. Farklı boyutlarda üretilen ajandalardan ister cep boy ister çanta boy çeşitlerinden alarak gün boyunca yanınızda taşıyabilirsiniz. Bu sayede anlık gelişen olayları ve planları unutmadan not alabilir ya da ajandanızı kontrol ederek hangi gün ve saatlerde müsaitseniz ona göre yeni planlar yapabilirsiniz.

Ajandanız sayesinde daha düzenli çalışabilir ve bir güne ya da haftaya başlamadan evvel önünüzdeki günlerde hangi planlara sahip olduğunuz hakkında önceden kendinize hatırlatma yapabilirsiniz. Bir haftaya başlamadan evvel değişen ya da yeni eklenen planları not alabilirsiniz. Ajanda modelleri her tempoya uygun olarak tasarlandığı için ister yoğun bir iş temposu için ister günlük kullanımda yanınızda bulundurabilirsiniz. Her iki kullanım için de aradığınız baskılı ajanda/defter modellerine Avansas üzerinden ulaşabilir ve ister klasik baskılı ajandalara ister kişiye/firmaya özel tasarım seçeneklerine hemen sahip olabilirsiniz.