Fotokopi Kağıtları

Toplam 24 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

A4 Fotokopi Kağıdı

Fotokopi kağıtları, belgelerin çıktısını almak ve çoğaltmak için kullanılan ürünlerdir. Günlük hayatta, iş ortamında, eğitim sektöründe oldukça sık kullanılan fotokopi kağıtları baskı kalitesi ve performansı ile ön plana çıkar. Yazı, resim, grafik ve önemli belgelerin kağıda dökülmesini ya da çoğaltılmasını sağlayarak ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılar. Çeşitli boyut, kalınlık ve diğer özelliklere sahip olan fotokopi kağıtları kullanıcılara geniş bir ürün seçeneği sunarken en çok tercih edilen fotokopi kağıdı boyutu A4'tür. Kaliteli malzemelerden üretilen kağıtlar, uzun ömürlü bir kullanıcı deneyimini beraberinde getirir.

Günlük kullanımdan iş hayatına, eğitim sektöründen ofis ihtiyaçlarına kadar geniş kullanım alanı bulunan fotokopi kağıtları amatör ya da profesyonel amaçlı baskılar için uygundur. Dilediğiniz belgelerin çıktısını almak ya da çoğaltmak için fotokopi kağıdı kategorisindeki ürünlere göz atabilirsiniz.

Fotokopi Kağıdı Kullanm Alanları

A4 fotokopi kağıdı, günlük yaşamın birçok alanında vazgeçilmez bir ihtiyaçtır. Ofislerde raporların, sunumların ve dökümanların basılmasında; okullarda öğrenci ödevlerinin, ders notlarının ve sınav kağıtlarının hazırlanmasında sıklıkla kullanılır. Aynı zamanda evlerde kişisel kullanım için resim baskısı, evrak fotokopisi veya el yazısı notların alınmasında tercih edilen A4 kağıdı, hem profesyonel hem de bireysel ihtiyaçları karşılar. Basit bir yaprak gibi görünse de, iletişimin ve bilginin aktarılmasında kritik bir role sahiptir. Digital çağda dahi, A4 kağıdın kullanımı sayesinde bilgiler fiziksel bir formatla somutlaşır ve kolayca paylaşılır.

Fotokopi Kağıtları’nın Özellikleri Nelerdir?

Fotokopi kağıtları, baskı işlerinizi kolaylaştırmak için bazı özelliklere sahiptir. Bu özellikler sayesinde baskılarınız daha kaliteli olmasını sağlar. Fotokopi kağıtlarının öne çıkan bazı özellikleri şu şekildedir.

 • Üstün beyazlık derecesine sahip olan kağıtlar belgelerin okunurluğunu artırarak net sonuçlar almanıza yardım eder.
 • Fotokopi kağıtları yoğun kullanıma uygun olacak şekilde üretilir. Bu sayede fotokopi kağıtlarını uzun süre kullanabilirsiniz.  
 • Dilerseniz kağıtların iki tarafına da kullanarak çift taraflı baskılar alabilirsiniz. Böylece hem enerjiden hem de maliyetten tasarruf edebilirsiniz.
 • Fotokopi kağıtlarını mürekkepli ya da lazer yazıcılar, fotokopi makineleri gibi birçok cihaz ile uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • Kaliteli kağıt yapısına sahip olan ürünler, baskıları solmadan uzun süre arşivlemenize olanak tanır. Böylece önemli belgelerin çıktılarını alarak ya da çoğaltarak güvenle saklayabilirsiniz.  
 • Birçok çeşidi bulunan fotokopi kağıtlarının içerisinden ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.
 • Pratik kullanım özelliğine sahip kağıtları kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • Fotokopi kağıtlarını sunumlardan iş için gerekli evraklara, ders notlarından kişisel projelere kadar birçok alanda tercih edebilirsiniz.
 • Geri dönüşüm özelliğine sahip olan fotokopi kağıtları, çevreye duyarlı bir anlayış benimser.
 • Fotokopi kağıtları tüm baskı makinelerinde yüksek performans sergiler.

Fotokopi Kağıtları’nın Çeşitleri Nelerdir?

Fotokopi kağıtlarının çeşitli amaçlara yönelik olarak birçok çeşidi bulunur. Geniş ürün yelpazesi sayesinde hayatın birçok alanındaki ihtiyaçlarınıza cevap verir. A4 boyutundaki kağıtlar en çok tercih edilen ürünlerin başında gelir. 210 × 297 mm ölçülerine sahip A4 kağıtları en yaygın olarak kullanılan kağıt türüdür. Eğer daha büyük baskılara ihtiyacınız varsa A3 boyutundaki kağıtları tercih edebilirsiniz. A5 boyutundaki fotokopi kağıtları ise daha küçük çıktılar almak için idealdir. Fotokopi kağıtları kalınlıklarına göre de farklılık gösterir. 70, 80, 90 gram gibi seçenekleri bulunan ürünler alacağınız baskı ihtiyacınıza göre karar vermenize yardımcı olur.

Fotokopi kağıtları genelde beyaz renkte üretilse de, farklı renklere sahip ürünlerde kategorideki yerini alır. Fotokopi kağıtları paketler halinde satılır. Markaların her ürününe göre paket içerikleri değişkenlik gösterebilir. 1 paket halinde satılan ürünlerden 60 koli içeriğe sahip ürünlere kadar birçok seçenek kullanıcıların seçimine sunulur. Siz de fotokopi kağıtları çeşitlerini inceleyerek ihtiyacınız doğrultusundaki ürünleri belirleyebilirsiniz.

Fotokopi Kağıtları Nerelerde Kullanılır?

Fotokopi kağıtları birçok alanda çeşitli amaçlar için kullanılır. Pratik kullanım özelliği sayesinde hemen hemen her sektörde tercih edilen fotokopi kağıtlarının en çok kullanıldığı alanlara göz atabilirsiniz.

 • Fotokopi kağıtları, günlük kullanımdaki ihtiyaçlar için sıkça tercih edilir. Evdeki yazıcıya kağıtları koyarak günlük ihtiyaçlarınızı hızlıca karşılayabilirsiniz. Dilerseniz kağıtları yazıcı dışında not almak için de kullanabilirsiniz.
 • Fotokopi kağıtlarının en yaygın kullanıldığı alanlardan biri de ofis ortamlarıdır. Hangi sektör olursa olsun ofisteki rapor, sunum, günlük evraklar gibi daha birçok belgenin basılmasında kullanılır.
 • Eğitim kurumlarının da vazgeçilmezlerinden biri olan kağıtlar öğrenci ve öğretmenlerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılar. Ders notları, sınav soruları, çalışma kağıtları gibi belgeleri çoğaltmak ve basmak için oldukça uygundur.
 • Fotokopi kağıtları kırtasiye ve baskı merkezlerinin ana kalemlerinden biridir. Bu işletmelerde müşterilerin istedikleri belgeleri çıkarmaya yardımcı olur.
 • Fotokopi kağıtları hastane, postane, nüfus müdürlüğü gibi daha birçok resmi kurumunda ihtiyaçlarının en başında gelir. Bu kurumlarda arşivleme, günlük raporlar ve daha birçok farklı amaçla sıkça kullanılır.
 • Restoran, kafe, pansiyon, otel gibi işletmelerde de tercih edilen fotokopi kağıtları; müşterilerin bilgilerini tutmak, menü oluşturmak, hesap yapmak gibi amaçlar için tercih edilir.
 • Fotokopi kağıtları seminer, konferans, toplantı gibi organizasyonlarda da sıkça kullanılır. Bu organizasyonlarda notları paylaşmak, sunum yapmak ve katılımcıların bilgilerini saklamak gibi amaçlar için oldukça işlevlidir.
 • Fotokopi kağıtları sanat alanındaki çalışmalarda da tercih edilir. Resim, el sanatı gibi çalışmaları yaparken kullanılır. Müzik alanında ise notaları yazmak ve takip etmek için size yardımcı olur.

Fotokopi Kağıtlarını Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Fotokopi kağıtlarının daha iyi sonuç vermesi için bazı kriterlere dikkat etmek gerekir. Fotokopi kağıtları için bazı önemli saklama ve kullanma tavsiyeleri vardır. Bunlar şu şekildedir.

 • Fotokopi kağıtlarını nem, toz ve yüksek hava akımı olmayan ortamlarda saklamanız gerekir.
 • Ürün paketini direkt temas eden ışık ve ısıdan uzak tutmalısınız.
 • Ürün paketini kullanmadan önce açmamanız önerilir.
 • Kağıtları baskı cihazına yüklemeden önce havalandırmanız gerekir.
 • Paketi açmadan önce kağıtları bür süre cihazla aynı ortamda bulundurmak, baskı kalitesi ve performansını artırır.

Avansas’ta Satılan Fotokopi Kağıtları Sıkışma Yapar Mı?

Yazıcı kullanırken kağıt sıkışması yaşanması genellikle olan bir durumdur. Avansas’ta satılan kaliteli fotokopi kağıtları ise bu sıkışmaları en aza indirerek konforlu bir deneyim sunar. Böylece işlerinizin aksamasını önleyerek zamandan tasarruf yapmanıza olanak tanır. Ayrıca Avansas’ta satılan fotokopi kağıtları çift taraflı kullanıma oldukça uygundur. Siz de bu modeller içerisinden dilediğiniz ürünleri seçerek güvenli performansın keyfini çıkarabilirsiniz.

Avansas’ta Satılan Fotokopi Kağıtları Kaliteli Midir?

Evde, ofiste, okulda kullanacağınız fotokopi kağıtların kaliteli olması daha net ve okunabilir baskılar almanız açısından önem taşır. Kaliteli kağıtlar sizi hem maliyetten kurtarır hem de işinizi daha rahat bir şekilde yapmanızı sağlar. Avansas’ta satışa sunulan tüm fotokopi kağıtları yüksek kalitedeki malzemeler eşliğinde üretilir. Birçok markaya ait farklı ürünlerin yer aldığı kategorideki tüm kağıtlar birinci sınıf malzeme ve işçilik birleşimi sonucu sizinle buluşur. Siz de Avansas güvencesi altında satılan ürünleri kolayca satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Fotokopi Kağıtları Fiyatları Nasıl?

Piyasada birçok markanın ürettiği çeşitli özelliklere sahip fotokopi kağıtları bulunur. Ürünlerin fiyatları bazı kriterlere göre farklılık gösterebilir. Bu kriterlerin en başında kağıdın kalınlığı ve kalitesi gelir. Daha kalın yapıya sahip ürünler diğer ürünlere göre farklı fiyata sahip olabilir. Bir başka kriter ise kağıdın boyutudur. Paket içerisindeki ürün sayısı da fiyat politikasında önemli rol oynar. Çoklu paketler, daha az ürün içeren paketlere nazaran farklı fiyattan satılabilir.

Avansas’ta her bütçeye uygun olarak satılan fotokopi kağıtları bulunur. Hayatın her alanında kullanılan ürünlere göz atarak ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun ürünleri kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Belirli zamanlarda yapılan kampanyaları takip ederek istediğiniz ürünlere uygun fiyattan sahip olabilirsiniz. Siz de ihtiyacınız olan tüm fotokopi kağıdı modellerine Avansas avantajları sayesinde hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.