Yazarkasa ve Pos Ruloları

Toplam 7 sonuç

 

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Yazar Kasa Rulosu Nedir?

Yazar kasalar; bir iş yerinde yapılmakta olan satış işlemlerini kayıt altına almakta olup satılan ürünün miktarını, fiyatını, vergilendirme ve indirimini otomatik olarak kaydetmektedir. Bu işlemlerin gerçekleşmesi için yazar kasa rulosu veya yazar kasa pos rulosu olarak adlandırılan ürünlere ihtiyaç duyulur.

Yazar kasa rulosu, yazar kasadan çıkan bilgilerin fiş olarak kesilmesine olanak sağlar. Doğru sonuçlar ve kayıtların düzgün kesilmesi için kaliteli pos kağıtları tercih edilmelidir. Alım, satım ve iade gibi süreçlerin sıklıkla yaşandığı gıda ve giyim sektörlerinde yazar kasa rulosu kullanımı yaygınlık gösterir.

Çalışmalarınızı en iyi şekilde ve kesintisiz devam ettirmek için düzenli stok kontrolü yapılmalıdır. Pos ruloları, fiş kesilebilmesi için önemli bir ihtiyaçtır. Düzenli aralıklarla satın alınması gereken bu ürün, bir işletmenin sabit giderleri arasında yer alır.

Termal Rulo Nedir? Ne İşe Yarar?

Bu yazımızda “Termal rulo nedir?” sorularına yanıt vermeye çalışacağız. Yazar kasa veya pos rulo olarak da adlandırılan termal rulo, ısıya maruz kaldığında renk değişimine uğrayan ince bir kağıt çeşididir. Ayrıca oldukça uzun ömürlüdürler. Bu sebeple kullanışlı olarak görülen bu ürünler sıklıkla tercih edilmektedir.

A4 kağıt kullanımının aksine termal rulo kullanılırken kartuş gerektirmez. Yazıların mürekkep yerine ısı kullanılarak oluşması sayesinde bu ürünler kartuş maliyetini ortadan kaldırır. Parlak koruyucu yüzeyi ile normal kağıtlardan daha dayanıklıdır. Isıya duyarlı olduğu için işlem yapıldığında üzerindeki yazılar görünür hale gelir ve renk değişimi olur. Renk değişimleri siyah, kırmızı gibi değişkenlik gösterebilir.

Satın alacağınız termal rulo kağıdının renk tonuna da dikkat edilmelidir. Termal ruloların kullanıldığı cihazlar; hesap makinesi, yazar kasa, elektronik tartı ve pos makinesi şeklindedir. Hatta bazı medikal cihazlarda ölçüm yapıldığı zaman bilgi fişi olarak termal rulo kâğıt verilir. Perakende sektöründe çalışan çoğu esnaf bu ürünü devamlı kullanmak durumundadır.

Termal Rulo Çeşitleri Nelerdir?

Termal rulo uzunlukları, genişlikleri ve ağırlıkları farklılık göstermektedir. 16 metreden 60 metreye kadar çeşitli uzunluklarda pos kağıdı bulabilirsiniz. Cihazınızın marka ve özelliklerine uygun kağıt çeşidini belirledikten sonra avansas.com’dan ihtiyacınız olan ürünü bulabilmeniz mümkündür.

Müşteri yoğunluğunuza göre alternatif uzunluklar içinden seçim yapabilirsiniz. Bu sayede sık sık rulo değişimi yapılmasına gerek kalmaz. Çok sık fiş yazdırmanız gerekmiyorsa 16 metrelik ruloları da tercih edebilirsiniz. En çok tercih edilen modeller ise 80 x 40 termal rulo ve 56 x 16 termal rulo şeklindedir.

Avansas’ın web sitesinde satışa sunulan termal rulo çeşitleri aşağıdaki gibi olmaktadır:

  • 56 mm x 16 m 10’lu Paket 44 gr
  • 56 mm x 16 m 10’lu Paket 55 gr
  • 80 mm x 40 m 10’lu Paket 44 gr
  • 80 mm x 40 m 10’lu Paket 55 gr
  • 58 mm x 60 m 10’lu Paket 44 gr
  • 56 mm x 30 m 10’lu Paket
  • 6 mm x 25 m 10’lu Paket
  • 80 mm x 30 m 10’lu Paket

Termal Rulo Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Termal rulo kağıtlar şirketinizdeki en önemli ürünlerden biridir. Ürünlerinizi satmadan önce etiket yapıştırmanız, müşterilerinizin beğenisini kazanmak için promosyonlar yapmanız gerektiği gibi yazar kasanızda da termal rulo bulunmalıdır. Termal rulolar alışverişlerin kesintiye uğramadan devam etmesinde etkilidir.

Cihazlarınızın bozulmaması için kaliteli malzemeden üretilmiş olan termal rulolar tercih edilmelidir. Sipariş edeceğiniz rulonun, kullandığınız yazar kasa veya pos cihazı ile uyumlu olmasına özen göstermeli ve siparişinizi ona göre vermelisiniz. Termal rulolar, yazar kasalardan çıkan kayıtların fiş olarak kesilmesine olanak tanımaktadır. Bu ürünlerin ebatları küçük olduğu için saklamak ve arşivlemek de son derece kolaydır.

Etkili bir sonuç alabilmek için satın aldığınız pos kâğıdının yapısına dikkat etmeniz gerekir. Özen gösterilmeden ve sıradan olan malzemeler ile üretimi gerçekleştirilmiş olan termal rulolar olumsuz sonuçlar ile karşı karşıya gelmenize sebep olabilir.

Pos Cihazı Kağıdı Nereden Alınır?

Pos cihazı kağıtları, çoğunlukla fişlerde olmakla beraber ATM’lerde ve faks makinelerinde de sıklıkla kullanılır. Genel olarak akaryakıt ve perakende sektöründe bulunan yazar kasalarda ve pos cihazlarında kullanılmakta olan pos rulosu ürünlerinin kullanım alanları son dönemlerde büyük oranda artış göstermektedir.

Pos cihazı kağıdı kullanımında meydana gelen artış dolayısıyla kaliteli ve etkili olan bir pos rulosu bulmakta zorluk çekilebilir. Pos kağıdı ürünlerini Avansas’tan kolay bir şekilde sepete ekleyebilir ve alışverişinizi rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. “Pos cihazı kağıdı nereden alınır?” sorusuna en doğru cevap avansas.com olacaktır.

Temel ofis malzemeleri iş yerlerinin sürekli çalışmasını sağlar ve üretkenliği korur. Avansas, geniş ürün yelpazesi ile ev ve iş yerleri için son derece uygun bir seçenektir. Temizlik ürünlerinden, etiket makinesi, faks kağıdı rulosuna kadar her şeye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Web sitesinde satışta olan pos kağıdı seçeneklerine göz atarak cihazınıza en uygun alternatifi tercih edebilirsiniz. En kaliteli pos cihazı kağıdını avansas.com’da çok uygun fiyata bulacaksınız.

Avansas’ta Satılan Termal Rulo Çeşitleri Kaliteli ve Uzun Ömürlü müdür?

Alışverişlerin büyük bir kısmı kredi veya banka kartlarıyla yapılır. İşletmenizde müşterileriniz kredi kartı ile ödeme yaptıkları esnada çalışmayan veya silik yazılı fiş veren bir pos cihazı müşterilerinize karşı sizi kötü bir konuma düşürecektir. Ödeme sırasında oluşabilecek sıkıntılar müşterilerin gözünde olumsuz bir intiba bırakacaktır. Bu nedenle banka kartı veya kredi kartı ile ödeme yapılan işletmenizde tamamı birinci sınıf termal kağıttan üretilmiş pos rulosu kullanılmalıdır.

Müşterilerinizde pozitif bir intiba bırakabilmek için ısıya, neme, sıcaklığa dayanıklı ve darbelerden etkilenmeyen pos rulosu tercih edilmelidir. Avansas’tan satın aldığınız termal ruloların pos cihazına sıkışma gibi bir durumu söz konusu değildir. Son derece kaliteli ve dayanıklı olan termal rulolar firesiz şekilde uzun süre kullanılabilir. Bu sayede faturalarınızı zarar görmeden saklayabilirsiniz.

Avansas’ta Satılan Termal Rulo Çeşitlerinde Baskı Hatası Problemi Yaşanır mı?

Termal rulolar, ısıya maruz bırakıldığında renk değiştiren bir kimyasal ile kaplanır. Yazılar, ışık, yağ veya su ile temas sonucunda silinmemelidir. Termal ruloların kalitesi önemli bir etkendir; çünkü alışveriş sonrası verilen fişlerin herhangi bir iade veya değişim işlemi için belli bir süre saklanması gerekmektedir. Bu nedenle kağıt üzerindeki yazıların kısa süre içinde silinmemesi önemlidir.

Avansas’tan satın alınan termal rulo çeşitlerinin parlak ve kaliteli yüzeyi sayesinde kağıt üzerindeki yazılar her daim nettir. Yazıların silikleşip okunamaması gibi bir problem yaşanmaz. Termal rulolar, kartuş gerektirmemektedir. Bu sayede mürekkep dağılması veya baskı hatası gibi bir durumla karşılaşılmaz.

Termal Rulo Fiyatları Ne Kadardır?

Termal rulo fiyatları ürünün ebadına, uzunluğuna veya paketin içinde kaç rulo olduğuna göre değişkenlik gösterebilir. Bu özelliklerin yanı sıra paket içinde bulunan ruloların gramajı da fiyatı etkileyebilir. Bu sebepten dolayı fiyatlar arasında büyük farklar olabilmektedir. Yazar kasalarda ve pos cihazlarında güvenle kullanılabilen termal rulolar ideal saklama koşullarında saklandığında uzun bekleme ömrüne sahip olur.