Ampuller

Toplam 9 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Ampul Çeşitleri Nelerdir?

Hayatımıza ışık tutan, yolumuzu aydınlatan ampullerin çeşitleri, her türlü ortamı aydınlatabilecek derecede çeşitlilik gösterir. Bulunulan ortamda kullanılan bu ışık saçarlar; mekana, güneş ışığının ne derece alındığına, enerji tüketimine ve renk sıcaklığına göre seçilmelidir. Günümüzde kullanımda bulunan ve A sınıfı kalite ile etiketlenen ürünler şu şekilde sıralanabilir:

Led Ampul

Led ampul, günümüzde oldukça fazla kullanılan ürün çeşididir. Light Emitting Diode şeklinde açılımı olan ve tasarruflu ampul olarak bilinen bu ürünler, %80’e kadar enerji tasarrufu sağlamaları açısından pek çok mekanda kullanılır. Bu ürünlerin pek çok çeşidi bulunur. Kullanılacak mekana göre seçim yapılması gerekmektedir.

Avansas bünyesinde pek çok çeşidi bulunan ürünleri; lümen, renk sıcaklığı, watt, renk oluşturma endeksi, verimlilik ve ışık yayılımı gibi çeşitleri ile tercih etmeniz mümkündür. Bu ürünlerin kullanılacağı mekan az güneş alıyorsa mekanı ısıtmak adına sarı ışık tercih edilmesi; fazla güneş ışığı alıyorsa da beyaz ışık tercih edilmesi yerinde olacaktır. Örneğin sık sık ders çalışan bir öğrencinin masa lambası için sarı ışık seçmesi hem göz sağlığını hem de ortamın sıcaklığını korumak açısından oldukça mantıklıdır.

Akıllı Ampul

Gerek internet üzerinde gerekse herhangi bir ürün kataloğu üzerinden akıllı ampul hakkında araştırma yaptığınızda karşınıza led ışık yayan ürünler çıkacaktır. Kendi kategorisindeki diğer çeşitlerine göre daha az enerji harcayarak, daha geniş alanları aydınlatırlar.

Evler ve iş yerleri için kullanılabilecek bu ampullerin, kullanım alanlarına göre seçilmesi önemlidir. Örneğin ofiste kullanılacak ofis masası üzeri sarkıt bir avizede, beyaz ışık saçan led lamba tercih edilmesi ortamdaki ciddiyet havasını artıracaktır. Aynı zamanda, projelerin daha net şekilde sergilenmesini sağlayacaktır.

Tasarruflu Ampul

Tasarruflu ampul, aydınlatma sağlarken az enerji tüketen ve az elektrik harcayıp faturanın düşük gelmesini sağlayan ürünlerdir. Özellikle sürekli aydınlatmanın sağlandığı sokaklar, alışveriş merkezleri, hastaneler gibi mekanlarda sıklıkla kullanılırlar.

Toplum dilinde tasarruflu ampul olarak isimlendirilen CFL yani kompakt floresan lamba, led ürünler ile birebir aynı özelliklere sahiptir. İkisinin de ortak özelliği az enerji ile çok fazla ışık vermesidir.

Gün Işığı Ampul

Gün ışığı ampul, beyaz ve mavi ışık arasında kalan bir rengi ifade etmektedir. Özellikle, gün içerisinde ışığın girmediği evlerde kullanılan bu ampul, mekanı net göstermesi sebebiyle tercih edilebilir. Bu renk ürünlerin kelvin değeri oldukça yüksektir ve tükettikleri enerjiler değişkenlik göstermektedir. Uyku açıcı ve süper aydınlatıcı özelliklere sahip olan bu ürünler, genellikle kütüphane ve hastane gibi mekanlarda kullanılırlar.

Dekoratif Ampul

Dekoratif ampul, göze hitap eden şekilleri ile karşımıza çıkan ürünlerdir. Genellikle inceden kalına doğru geniş bir çeşitliliğe sahip olan bu ürünler, çoğunlukla modern çizgilerle döşenmiş mekanlarda tercih edilir. Ayrıca kandil/mum olarak isimlendirilen ürünler, dekoratif olarak kabul edilirler. Genellikle modern çizgilere sahip olması gereken mekanlarda kullanılırlar.

Enerji Tasarrufu İçin Hangi Çeşit Ampuller Tercih Edilebilir?

Enerji tasarrufu, günümüzde hem cebimizi hem de doğayı korumak adına oldukça önemlidir. Dünyanın düzenine katkıda bulunmak ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için tasarruftan, özellikle de elektrik tasarrufundan yararlanmak lazımdır.

Enerji tasarrufu sağlayan ürünler şekil ve renk açısından çeşitlilik kazanmış, A sınıfı ampullerdir. Az enerji kullanımıyla çoğu yeri aydınlatabilirler. Günümüzde A sınıfı olarak adlandırılan enerji tasarruflu ampuller, led ışık veren ürünler olarak karşımıza çıkar. Günümüzde led, akıllı ve tasarruflu olarak kategorilendirilen bu ürünlerden satın alarak siz de doğaya katkıda bulunabilirsiniz.

Ampul Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ampuller, mekanlar için ufak çaplı ürünler olsalar da seçimine dikkat edilmesi gerekir. Seçim yaparken kutu üzerinde yer alan açıklamalardan ya da ürün üzerindeki etiketlerden faydalanabilirsiniz. Kaliteli ve işinize yarayacak ürünler satın almak istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenler şu şekildedir:

  • W türünden enerji tüketimi:Işıldak kullanımında dikkat edilmesi gereken, ürünlerin watt değerlerinin düşük olmasıdır. Watt değerinin aydınlatma alanı ve miktarıyla hiçbir şekilde alakası yoktur, tamamen elektrik faturası ile alakalıdır. Bu sebeple, mümkün olduğunca düşük wattlı ürünleri tercih etmelisiniz.
  • LM (Lümen) türünden parlaklık: Bir üründe lümen değeri ne derece artarsa parlaklık da o derece artar. Ev veya iş yeri için yapılan ürün seçimlerinde, doğru ambiyansı sağlamak adına lümen değeri iyi ayarlanmalıdır.
  • Kelvin cinsinden renk sıcaklığı:Kelvin değeri ampulün renk sıcaklığını belirtir. Kelvin değeri ne kadar artarsa ürünün rengi o kadar beyazlaşır ve ortama verdiği sıcaklık o derece düşer. Yüksek kelvinli ürünlere gün ışığı ampul ismi de verilir.
  • Renk (beyazdan sarıya):Ürünün rengi oldukça önemlidir. Sarı/turuncu renklerindeki ürünler ortamdaki sıcaklığı artırırken mavi/beyaz renkli ürünler ortam sıcaklığını düşürür.
  • Dim edilebilirlik:Dim edilebilir olmak, var olan bir ürünün renginin değiştirilebilmesidir. Bazı dairelerde avize düğmesi yerine bir çeşit anahtar bulunur. Anahtarı çevirdikçe ışık rengi değişir. Bu evlerde dim edilebilir ürünler tercih edilmelidir.
  • Verim:Bir ürünün verim değeri, lümen ve watt değerlerinin birbirlerine oranlanmasıyla bulunur. Verimli bir üründe watt başına harcanan lümen düşük olmalıdır.

En İyi Ampul Markaları Hangileridir?

En iyi ampul markası, verimi en yüksek olan markadır. Verimi belirlemek için de markanın ürün inceleme metinlerine veya ürün etiketlerine bakmanız yeterli olacaktır. Örneğin, Avansas’ta bulunan Pal Systems ve Philips markaları günümüzde en az enerji ile en çok aydınlatma sağlayan ürünlerdir.

Philips led ampuller, günümüzün en sık satın alınan ürünlerinin başında gelir. Philips markasının 6-40 watt ile 40 watt arasında enerji tüketimi bulunur ve kelvin değerleri ise oldukça yüksektir. Öte yandan Pal Systems ürünleri 5 watt ile 9 watt arasında enerji tüketmesi ile en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Ayrıca bu ürünlerin kelvin değerleri de oldukça yüksektir.

Avansas’ta Satılan Ampul Çeşitleri Kaliteli ve Dayanıklı mıdır?

Avansas bünyesinde satılan ampul çeşitleri, ülkemizde tüketilen enerji miktarına göre üretilmiş olup yüksek verim ile çalışan ürünlerdir. Ülkemizde en çok satışı yapılan Pal Systems ve Philips markalarının en çok müşteri memnuniyetine sahip olan ürünleri, site bünyesinde mevcuttur.

Kalite ve dayanıklılık açısından asla şüphe doğurmayacak olan Pal Systems ve Philips ürünlerini kullanırken saat ve ortam sıcaklığına göre ayarlama yapmak durumunda kalmamanız, ürünlerin dayanıklılığının en önemli göstergesidir. Ürünlerin, 2 yıl boyunca garantiye sahip olması kalitelerinin bir diğer kanıtıdır.

Ampul Fiyatları Ne Kadardır?

Ampul alırken dikkat edilmesi gereken etkenler; harcanan enerji miktarı, verilen ışık ve sıcaklığı olarak sıralanabilir. Avansas bünyesinde yer alan ürün modelleri ile dilediğiniz seçimi yaparak satın alma işlemini yalnızca birkaç adımda tamamlayabilirsiniz. Site üzerinde satışta olan ampullerin fiyatları her hanenin bütçesine uygun olarak belirlenmiş olup genellikle ortalama fiyatlı ürünler kategorisinde bulunur.

Tekli ve üçlü olarak paketlenen ürünleri satın alırken, mekanın büyüklüğüne ve istediğiniz ışık enerjisine göre de seçim yapabilirsiniz. Her ortamı aydınlatmada üstün hizmet sunan kaliteli ve dayanıklı ampuller ile dilerseniz eviniz için masa lambaları veya avizeler de satın alarak ışıklandırmayı tamamlayabilirsiniz.

En uygun led ampul fiyatlarına sitemiz aracılığıyla hızlıca ulaşabilirsiniz. Farklı özellikteki diğer ampul fiyatlarını Avansas’tan inceleyerek hem kaliteli hem de uzun ömürlü ürünleri, uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.