Ofis Cihazları

Toplam 146 sonuç
BunlarıBiliyor muydunuz?

Tonerlerin, mürekkebi toz halinde püskürttüğünü ve modeline göre 6000 sayfaya kadar çıktı verebildiğini biliyor muydunuz?

En Çok İhtiyaç Duyulan Elektronik Ofis Malzemeleri Hangileridir?

Günlük yaşamda, ofis cihazları birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Ofis cihazları olarak anılan bu malzemeleri; barkod okuyucular, ciltleme makineleri, etiket makinesi, kağıt kesme makinesi, hesap makineleri, kağıt imha makineleri, tarayıcı, para sayma ve kontrol ürünleridir. Bu malzemeleri birkaç başlık altına inceleyebiliriz.

Barkod Okuyucular

“Barkod okuyucu nedir?” sorusunun cevabı kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Barkod okuyucu, ofis cihazları arasından en çok kullanılan üründür. Barkod okuyucu, alışveriş yapılan her yerde karşımıza çıkar. Barkodlar, ürünlerin üzerinde yer alan beyaz zemin üzerine siyah renkte olan iki boyutlu numara ve çizgilerden oluşan grafiksel bir gösterimdir. Barkod okuyucuların birçok çeşidi vardır. Barkod okuyucu çeşitlerini 5 ana başlık olarak sıralayabiliriz:

 • Kablosuz barkod okuyucu
 • Masaüstü barkod okuyucu
 • 2D barkod okuyucu
 • Kablolu barkod okuyucu
 • Lazer barkod okuyucu

Barkod okuyucuların kullanıldığı pek çok alan vardır. Bu alanları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Marketler
 • Finans ve muhasebe işi ile meşgul olunan ofisler
 • Kargo şirketleri
 • Su, doğalgaz ve elektrik gibi faturalandırma sistemlerinin tamamı

Barkod okuyucu kullanmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Ofis cihazları arasından en çok bilinen barkod okuyucular, bir ya da birden fazla ürünün satışını gerçekleştirerek kasiyerlerin ya da kullanıcının herhangi bir hata yapma olasılığını ortadan kaldırır. Barkod okuyucular sayesinde yapılan işlem çok kısa bir sürede tamamlanmış olur. Sonucu da kesin bir şekilde doğru çıkar. Bu şekilde her bir ürün en doğru fiyattan satışa sunulur. 

Barkod okuyucular uzun senelerdir kullanılmaktadır, bu şekilde kasada çalışan görevlilerin iş yükü azalır ve hata payları yok olur. Avansas kalitesi ile istediğiniz an barkod okuyucu satın alabilirsiniz.

Ciltleme Makineleri

Ciltleme makinelerinin birçok çeşidi vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Plastik cilt makinesi
 • Helezon spiral cilt makinesi
 • Isısal cilt makinesi

Her bir makinenin ciltleme tekniği, farklı dizayn edilmiştir. Ofis cihazları arasında en çok kullanılan ürünlerden biri de ciltleme makineleridir. Bu makinelerin birçok özelliği vardır. Kapasiteleri de birbirlerinden tamamen farklıdır. Ciltleme makinelerinin bir defada açmış olduğu delik sayısı ya da ciltledikleri sayfa sayısı birbirinden farklı olur. Ofis ortamında sık kullanılan ciltleme makineleri ise genelde, ufak boyutlu ve düşük kapasiteli olur.

Ciltleme makinelerinin kullanıldığı birçok yer vardır. Arşiv yaparken, defter ve kitapları tekrardan ciltlerken, evrakları dosya kalıbına sığdırırken ciltleme makinelerinden yararlanılır. Aynı zamanda sunumlar, ödev projeleri ve kataloglar da ciltleme makinesi sayesinde daha düzenli görünür.

Ciltleme makinesi kullanmanın birçok avantajı da vardır. Eski kitaplar, dergiler, cildi eskimiş olan matbaa ürünleri, ciltleme makinesi sayesinde eski haline dönüştürülür. Ciltlenmiş baskılarda, sayfaların kaybolma olasılığı kaybolur.

Etiket Makinesi

En sık kullanılan ofis malzemeleri arasında elbette etiket makinesi de yer almaktadır. Etiket makinesi modelleri arasından en fazla tercih edileni; baskı hızı yüksek, baskı çözünürlüğü yüksek kaliteli, hafızası geniş, karakter sayısı fazla, font stili seçeneği ve özgün dolgu desen seçeneği çok olan etiket makineleri olmaktadır.

Elde rahatlıkla taşınabilecek boyuttaki ergonomik etiket makinesi modelleri de çok tercih edilmektedir. Masaüstünde fazla yer kaplamaması ise bir etiket makinesinin en önemli özelliklerinden biri olarak karşımıza çıkar. Ürün kolisi etiketlemek için masaüstü bir etiket makinesi tercih edebilirsiniz.

Etiket makinelerinin kullanım alanlarını ise şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Perakende sektörü
 • Mağazalar
 • Ofisler
 • Bayiler
 • Dükkanlar
 • Marketler

Etiket makinesi kullanmanın birçok yararı vardır. Bunlar:

 • Toplu etiketleme işlemi yapılması gerektiğinde, bu işleme büyük hız kazandırır. Bu şekilde tasarruf sağlanır.
 • Bu makine, birçok farklı boyuttaki etiketin daha hızlı ve daha yüksek bir çözünürlükte basılmasına olanak tanır.
 • Etiket makinesiyle barkod basılan ürünler, barkod okuyucular ile rahatlıkla okunabildiği için sayım işlemleri problemsiz biçimde hallolur.

Kağıt Kesme Makinesi

Ofis cihazları arasında her zaman yer edinen kağıt kesme makinesi, kağıtların istenen ebat ve ölçüde kesilebilmesini sağlar. Ayrıca bu makine sayesinde, farklı boyutlarda kağıtlar kesilirken karşılaşılabilecek tehlikeli durumlar da ortadan kalkmış olur. İş güvenliği de en iyi seviyeye ulaşmış olur. Kağıt kesme makineleri, üzerlerinde yer alan bıçak mekanizması nedeniyle düz, perforajlı ve kırma türündeki kesimleri gerçekleştirebilir.

Avansas aracılığıyla ofis cihazları arasında en çok kullanılan, giyotin, sürgülü, tablalı ve metal tabanlı ve daha birçok kağıt kesme makinesinin kol çeşitlerine; dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Hesap Makineleri

Ofis ortamında en sık kullanılan araç hiç kuşkusuz hesap makineleridir. Hesap makineleri genel amaçlarla kullanılıyor olsa da bazı hesap makineleri bilimsel amaçlar dahilinde de kullanılmaya devam ediyor. Bilimsel hesap makineleri ile cebirsel işlemler de rahat bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. 

Hesap makinesi kullanmanın birçok avantajı vardır. Bu avantajlar şunlardır:

 • Hesap makineleri, büyük işlemleri kısa sürede yapma konusunda çok iyi bir seçenektir. Zamandan tasarruf etmeyi sağlar.
 • Ofis ortamında acil bir işlemin yapılması gerekiyorsa hesap makinesinden yararlanılır. Böylece işler asla aksamaz.
 • Hesap makinesi ile yapılan işlemlerin kontrol edilmeye ihtiyacı yoktur. Bu da oldukça büyük bir avantaj olarak karşınıza çıkar.

İhtiyacınız olan kaliteli hesap makinesini avansas.com farkıyla dilediğiniz zaman satın alabilirsiniz. 

Kağıt İmha Makineleri

Kağıt imha makineleri; gün geçtikçe daha sık rastladığımız dolandırıcılık ve olası kimlik hırsızlığı konusunda alınan önemli bir adımdır. Bu gibi durumların yaşanmaması için kağıt imha makinelerinden yararlanılır. 

Kağıt imha makineleri, giriş haznelerinden aldıkları belgeyi içlerinde yer alan öğütme ve yakma mekanizması sayesinde yok eder. Kimse tarafından görülmesi istenmeyen belgeler, bu makineler sayesinde ortadan kaldırılır. Kağıt imha makineleri evlerde de kullanılıyor olsa dahi yaygın olarak ofis ve şirket ortamlarında tercih edilir. Ofis cihazları denildiği an akla kağıt imha makineleri gelir.

Kağıt imha makinesi türleri ise şu şekildedir:

 • Şerit kesme öğütücüler
 • Çapraz kesim öğütücüler
 • Mikro cut öğütücüler

Kağıt imha makinesi alırken en çok dikkat edilmesi gereken husus, makinenin kağıt öğütme kapasitesinin yüksek olmasıdır. Kağıt imha makinesi kullanım esnasında kesinlikle çocukların makineden uzak tutulması gerekir. Aksi halde istenmeyen durumlar gerçekleşebilir, dikkatli olmak oldukça önem arz ediyor.

Para Sayma ve Kontrol Ürünleri

Ofis cihazları denildiğinde akla ilk gelen bir başka araçla devam ediyoruz. Ticaret esnasında en çok dikkat edilmesi gereken şey, para hesabını doğru yapmaktır. Ofisinizde perakende satış dışında toptan satış da gerçekleştiriyorsanız, para ile devamlı olarak temas halinde olduğunuz sonucunu çıkarabiliriz.

Bu durumda ofisinizde en sık ihtiyaç duyduğunuz araç, para sayma ve kontrol ürünleridir. Gelişen teknoloji ile beraber para sayma ve kontrol ürünlerinin de kalitesi artmıştır. Dilediğiniz an Avansas kalitesi farkıyla para sayma makinesi satın alabilirsiniz. 

Tarayıcı

Tarayıcı, ofis malzemeleri arasında en sık kullanılan araçların başında gelir. Yazılı dosyaları ya da resimleri analiz etmek sureti ile sayısal ortama gönderen tarayıcılar, iş hayatında en çok ihtiyaç duyulan makinelerden biri olmaktadır. Ofis ortamında kartvizit ve resmi birçok belgeyi tamamen acil şekilde taramanız gerekebilir. Bu belgeleri bilgisayar ortamına aktarmanızın tek yolu, bir tarayıcı kullanmaktan geçer. 

Tarayıcı sayesinde belgelerinizi PDF ve Word dosyalarına da çevirebilirsiniz. Tarayıcılar, scanner adı ile de bilinir. Tarayıcı çeşitlerine, Xerox ve Irıs gibi önemli markalardan rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Ofis Cihazları Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ofis cihazları alırken can güvenliğinizi koruyup korumadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun dışında satın aldığınız ürün ya da ürünlerin ergonomik ve portatif bir yapıda olmasına da dikkat etmelisiniz.

Kaliteli Ofis Elektronik Cihazlarını Nereden Alabilirsiniz?

Kaliteli ofis elektronik cihazlarının her birini, uygun fiyatlar dahilinde Avansas üzerinden satın alabilirsiniz. Avansas aracılığı ile sadece belirttiğimiz ürünleri değil, elektrikli süpürge ve televizyon gibi ofis ürünlerini de satın alabilirsiniz. Elektronik ofis ürünleri her zaman avansas.com’dan alınır.