Arşiv Kutusu

Toplam 24 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Arşiv Kutusu Ne İşe Yarar?

Günümüzde arşivleme işlemi, modern teknoloji sayesinde yaygın olarak bilgisayarlar ile yapılmaktadır. Ancak, bilgisayardaki verilerin silinme riski ve bilgisayarın bozulma ihtimali, fiziksel arşivin de yerini korumasına imkan sağlar.

Arşivlemek, belgeleri düzenli bir sıra halinde saklamak anlamına gelir. Arşiv kutusu, tam da bu işe yaramaktadır. Dosyaların veya önemli evrakların, doğru sıra ve düzenle yerleştirilmesi birçok fayda sağlayabilir. 

Kalabalık ofis ortamlarında, ofisteki doküman ve dosya düzeninin sağlanması arşiv kutusu ile kolaylıkla sağlanabilir. Özellikle muhasebe, insan kaynakları gibi departmanlarda belgeler oldukça büyük bir yoğunluk oluşturabilirler. Bu noktada arşivleme kutuları devreye girerek belgelerin kolay ulaşılabilir olmasına imkan sunar.

Arşivleme Kutusu Nasıl Kullanılır?

İhtiyaca göre pek çok farklı çeşitte arşiv kutusu bulunmaktadır. Dosya arşivleme sistemi, duyulan ihtiyaca veya alışılagelmiş sisteme göre yapılabilir. En çok tercih edileni ise yıllara göre ayırma yöntemidir. Hastanelerdeki kayıt sistemlerinde ve muhasebe gibi alanlarda çoğunlukla bu arşivleme yöntemi kullanılır.

Düzenleme işlemi yapıldıktan sonra dosyalar, tercih edilen arşiv kutusuna yerleştirilir. Arşiv kutuları,kullanım amacına göre isimlendirme veya numaralandırma yöntemi ile saklanabilir. Aynı zamanda, dosyaları tarihlere ayırarak da düzenleyebilirsiniz. 

Dosyalar, arşiv kutusu çeşidine göre yerleştirilebilir. Karton kutular, kolay taşınabilen az sayıda dosyanın arşivlenmesi için kullanılır. Bunları, masa üzerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Plastik olanlar ise, poşet dosyalarınızın daha kolay düzenlenmesi için üretilmiştir. Böylece, daha düzenli bir ortam elde etmiş olursunuz.

Ofislerde Arşivleme Kutusu Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Ofis ortamlarında, belgelerin düzeni oldukça önem taşır. Özellikle çalışan sayısının ve yapılan işin fazla olduğu birimlerde, dosyalama kriterleri oldukça çeşitli olabilmektedir. 

Burada arşiv kutusu, düzeni sağlama açısından büyük farklar yaratabilir. 

Bilgilerin kolay ulaşılabilir olması, iş yerlerinin tamamında oldukça önemli bir kriter olarak görülmektedir. Dosya arşivleme kutuları sayesinde, dosyalara kısa sürede ve daha kolay bir şekilde ulaşılabilir. Böylece, hem zamandan hem de yerden tasarruf sağlayabilirsiniz. 

İş ile ilgili önemli bilgilerin olduğu evrakların iyi korunması pek çok işletme için oldukça kritik bir durumdur. Bu amaca oldukça iyi bir şekilde hizmet eden arşiv kutusu, dosyaların uzun yıllar zarar görmeden saklanabilmesine imkan sağlar. Evraklarınız yıllar sonra bile elinizin altında ve kolay ulaşılabilir bir halde bulunur.  

Arşiv Kutusu Modelleri Nelerdir?

İhtiyaca ve kullanılacak dosya sayısına göre farklı çeşitlerde arşiv kutusu bulabilmek mümkündür. Burada önemli olan, ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak modele karar vermektir. Seçiminizi yapmadan önce, tüm modelleri değerlendirip en uygun olanını belirlemenizde fayda var. Bu modellerden bazıları şunlardır:

  • Üçgen arşivleme kutusu
  • Plastik arşivleme kutusu
  • Karton arşivleme kutusu

Üçgen Arşivleme Kutusu

Geniş dosya saklama kapasitesine sahip olan üçgen arşivleme kutusu, oldukça yaygın biçimde tercih edilmektedir. Bu ürün, A4 boyutundaki evrakları düzenleyebilmek için tasarlanmış kaliteli bir arşiv kutusudur. Farklı ölçü ve renklere, çeşitli sayfa kapasitelerine sahip modelleri, her ihtiyaca uyum sağlayabilmektedir. 

Üretildiği kaliteli malzeme sayesinde, uzun yıllar raflarda sağlamlığını yitirmeden dayanabilir. Evraklarınızı daha kolay bulabilmek için dosyalarınızı yerleştirdikten sonra isimlendirebilirsiniz.

Plastik Arşiv Kutusu

Plastik arşiv kutusu, poşet dosyaların kolay düzenlenmesi ve saklanması için tasarlanmıştır. Saklamak veya düzenlemek istediğiniz belgeleri, önce poşet bir dosyaya yerleştirip sonrasında arşiv kutusuna koyabilirsiniz. 

Karton Arşiv Kutusu

Masa üzerinde de rahatlıkla kullanılabilen karton arşiv kutusu, az sayıda klasörün arşivlenmesi için idealdir. Aynı zamanda oldukça şık tasarlanmış askı dosya havuzları ile de modern bir kullanım imkanı sunar. İmalatında, özel olarak güçlendirilmiş karton kullanıldığı için evraklarınız uzun yıllar güvende kalacaktır. 

Arşiv Kutusu Ölçüleri Ne Kadardır?

Her tip klasör için arşiv kutusu bulmak mümkündür. Genel olarak arşiv kutusu ölçüleri, saklayabildikleri sayfa sayısına göre değişkenlik gösterir. Ne kadar çok dosya saklamak isterseniz o genişlikte bir arşiv kutusu almanız gerekir. 

İhtiyaç duyduğunuz ölçüye karar verirken raflarınızın genişliğini de göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Bu sebeple ölçü çeşidinin fazla olması işinizi kolaylaştıracaktır. Sayfa kapasitesi yüksek olan kompakt ölçüler verimli bir kullanım sunar.

Örneğin 380 sayfa kapasiteli bir mavi arşiv kutusu; 24 santim yüksekliğe, 32 santim derinliğe ve 5 santim genişliğe sahip olabilir. 1000 sayfa kapasiteye sahip olan bir ürün ise; 22 santim yüksekliğinde 31 santim derinliğinde ve 13 santim genişliğinde olabilir.

Ara ölçüleri de bulunan A4 arşiv kutusu modelleri, rahatlıkla her ofis ortamına uyum sağlayabilir. Sadece 5 santim genişliğe sahip, kompakt ölçüleri olan bazı ürünleri masalarınızın üstünde bile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

En İyi Dosya Arşivleme Kutusu Markaları Hangileridir?

İnternet ortamında veya kırtasiyelerde pek çok farklı markada dosya arşivleme kutusuna erişebilirsiniz. Burada önemli olan markadan ziyade üretimde kullanılan malzemenin özellikleridir. Bir arşiv kutusunun gerekli dosyaları uzun süre zarar görmeden saklayabilmesi gerekir. Bu nedenle satın alacağınız modele karar verirken malzeme yapısı sağlam olan ve uzun yıllar dayanabilecek kalitede bir ürün tercih etmekte fayda vardır. 

En iyi dosya arşivleme kutuları arasında bulunan Leitz markası, bu nitelikleri sağlayan modeller üretmektedir. Bu marka arşiv kutuları sık sık tercih edilmekte ve kullanıcı memnuniyetini sağlamaktadır. 

Leitz Arşivleme Kutusu

Oldukça sık tercih edilenLeitz arşivleme kutusu, sağlam yapısı sayesinde uzun ömürlü kullanım sunmaktadır. Bu yapısını, lamine yüzeyini metal köşelerle destekleyerek sağlayan arşiv kutusu, farklı renk seçenekleriyle de çeşitlilik yaratır. 

Klasik bir görünüm için siyah, daha canlı bir görünüm için ise renkli modelleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede ofisinizin her yerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ürünü, kullanılmadığı zamanlarda çıtçıtları ile demonte halde saklayabilir ve yerden tasarruf edebilirsiniz.

Leitz arşiv kutularında A4 boyutlu evraklarınızı, CD ve DVD’leri rahatlıkla uzun zaman saklayabilirsiniz. Arşivlenen ürünleri daha kolay bulabilmek için, kutu etiketlerinden faydalanarak kategorize edebilirsiniz. 

En Uygun Fiyatlı Arşiv Kutusu Nereden Satın Alınır?

Gerek online ortamda gerekse ofis malzemelerinin satıldığı kırtasiyelerde farklı fiyatlar ile karşılaşmanız mümkündür. Burada önemli olan, size en uygun fiyatta en kaliteli arşiv kutusunu bulmaktır. 

Satın alma işlemini internet üzerinden yapıyorsanız kullanıcı yorumları oldukça faydalı olabilir. Yapılan değerlendirmeler ışığında, ürünün sizin için ne derece uygun olduğuna rahatlıkla karar verebilirsiniz.

Avansas; bünyesinde klasör, telli dosya, yazı tahtası, kalem, kartuş gibi pek çok kırtasiye ve ofis malzemesi bulunduran, oldukça geniş ürün yelpazesine sahip bir markadır. En uygun fiyatlı ve en kaliteli arşiv kutularını burada bulabilirsiniz. Kullanıcı odaklı bir marka olan avansas.com üzerinden satın aldığınız tüm arşivleme kutusu modellerini yıllarca gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 

Arşiv Kutusu Fiyatları Ne Kadardır?

Arşiv kutusu fiyatları; kullanılacak ürünün kapasitesine, ebatlarına ve üretiminde kullanılan malzemenin yapısına göre değişiklik gösterir. Modellerin çeşitliliği de fiyatların değişkenliğini etkileyen bir diğer faktör olarak karşımıza çıkar. 

Arşiv kutularının sağlam ve dayanıklı olması önem arz eder. Bu nedenle, fiyat araştırması yaparken bu nitelikler göz önünde bulundurulmalıdır.

Avansas’ta çeşitli fiyatlara sahip arşiv kutusu bulabilmeniz mümkündür. Geniş ürün seçenekleri arasından bütçeniz için en uygun olan modeli seçebilir, tek tıkla dilediğiniz ürüne kısa sürede sahip olabilirsiniz.