Balonlu Naylon

Toplam 3 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Balonlu Naylon

Ambalaj, kargo ve yalıtım sektörünün en çok kullanılan ürünlerinden biri olan balonlu naylon çeşitleri, farklı ihtiyaçlara yanıt veren ölçülerde üretilir. Özelliklerine ve boyutuna göre farklılık gösteren balonlu naylonlar yumuşak ve esnek yapısıyla dikkat çeker. Bu özelliği sayesinde hassas eşyaların zarar görmesini engelleyerek dış etkenlere karşı koruma sağlar. Yarı küre dolgulu baloncuklardan meydana gelen naylonlar, adeta bir hava yastığı görevi görür. Balonlu naylonlar farklı ebatları sayesinde her türlü eşyanın güvenli bir şekilde taşınmasına olanak tanır. Ürünler ebatlarının yanı sıra kalınlık olarak da birçok alternatife sahiptir. Statik enerjiyi engelleme özelliği bulunan balonlu naylonlar, elektronik eşyaların zarar görmesine de engel olur. Genellikle şeffaf tasarımları ile öne çıkan ürünlerin siyah, sarı, kırmızı, yeşil, mavi, gri gibi renk pek çok renk seçenekleri bulunur.

Balonlu Naylon Nerede Kullanılır?

Basit el aletleriyle pratik bir şekilde açılabilen balonlu naylonların geniş bir kullanım alanı bulunur. Nakliyeden yalıtıma, mobilyadan elektroniğe ve izolasyona kadar çeşitli sektörlere uygun pek çok alanda kullanılır. Darbeleri emme fonksiyonuna sahip olan ürünler, özellikle nakliye esnasında büyük kolaylık sunar. Beyaz eşyaların ve diğer tüm mobilyaların sarılmasında kullanılabilen balonlu naylonlar, çizilme ya da aşınma sorununa çözüm sunar. Bu sayede eşyaların değerini koruyabilmesine yardım eder. Pıt pıt balonlu naylon çeşitleri büyük mobilyaların yanı sıra tablo, biblo ve heykel gibi aksesuarların dış etkenlere karşı korunmasına da imkan tanır. Eşyaların hem boyutuna hem şekline uygun farklı balonlu naylon modelleri vardır. Balonlu naylonlar ambalajlama seçeneğinin yanında yaşam alanlarındaki ısıyı optimize etmeye yardımcı olur. Kumaş lamineli ve alüminyum tabakalı ürün çeşitleri genellikle spor salonu, soğuk hava deposu ve konteyner gibi mekanlarda kullanılır. Enerji tasarrufunun sağlanması için karavanların iç tasarımlarında tercih edilir. Balonlu naylon gıda ve ilaç sektöründe de kendine yer bulur.

Balonlu Naylon Modelleri

Balonlu naylonlar esnek ve katlanabilir yapıda olan yarı küre hava kabarcıklı malzemelerdir. Balonlu naylon modelleri, malzemesine ve ölçüsüne göre birbirinden farklılık gösterir. Hayatı kolaylaştıran ve eşyaların güvenli bir şekilde taşınması sağlayan bu malzemeler rulo, kağıt lamineli, alüminyum folyolu ve zarf çeşitlerine sahiptir. Nakliye amaçlı kullanılan rulo modeller dayanıklılıkları ve kaliteleri ile kullanıcıları memnun eder. Farklı büyüklüklerdeki hava kabarcıkları taşınan ürünlerin sarsıntısını minimuma düşürür. İhtiyaç doğrultusunda rulo naylonlar 50 m, 100 m, 150 m ve 200 m seçeneklerde üretilir. Eşyalara ekstra bir yük oluşturmaması için hafif olarak tasarlanan naylonlar, nakliye ya da kargo işlemlerinin pratik bir şekilde yapılmasını mümkün kılar.

Zarf tasarımlı balonlu naylon modelleri, daha küçük olan eşyaların paketlenmesinde kullanılır. Bu tür naylon poşetler sadece eşyaların değil, aynı zamanda önemli belge veya dosyaların da güvenli bir şekilde taşınabilmesine yardım eder. Balonlu zarf naylonlar ofis ve benzeri alanlarda kullanım imkanı sunar. Poşetli naylonların 10 x 10 cm, 40 x 40 cm, 100 x 100 cm ve 200 x 200 cm çeşitleri bulunur. Küçük boyutlu poşetler daha çok bardak, tabak, takı gibi parçaların paketlenmesine uygun olur. Dışı kağıt içi balonlu naylondan üretilen modeller ambalaj kağıdı yerini alır. Yırtılmalara ve deformasyonlara karşı dayanıklı olan tasarımlar taşıma sürecini farklı bir noktaya getirir. Model çeşitliliğinden biri olan alüminyum balonlu naylonlar ise yalıtım ve inşaat sektöründe kullanılan ürünlerdir. Binalardan araçlara birçok alanda kullanılan bu balonlu naylonlar kış aylarında soğuğu yaz aylarında sıcağı yansıtır.

Çeşitli Özelliklere Sahip Balonlu Naylonlar

Farklı özellikleri ile öne çıkan balonlu naylon modelleri, sarıldığı eşyaların olası basınç ve darbelerden korunmasına yardımcı olur. Bu ürünler nakliyede kullanıldığı gibi eşyaların saklanmasında da tercih edilir. Eşyaları zarar görmeden taşıyan veya saklayan balonlu naylon aynı zamanda sera ve yalıtım için de kullanılır. Plastik yapılı olan balonlu naylonların dikkat çeken pek çok özelliği bulunur. Antistatik özelliği bulunan modeller telefonlardan ekran kartlarına olmak üzere pek çok cihazın korunmasını sağlar. Elektronik cihazlar için tercih edilen bu ürünler hem darbe kaynaklı hem elektriksel sıkıntılardan oluşan sıkıntıların önüne geçer.  Bazı balonlu naylon çeşitlerinde dayanıklılığın artması için içeriğinde kraft kağıt bulunur. Genellikle inşaat sektöründe kullanılan kağıt balonlu naylonlar darbelere ve sert baskıya karşı dayanıklı olur. Bununla birlikte nemli ortamlara karşı dayanıklı olması ve küf tutmaması ile öne çıkar.

Balonlu Naylon Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Farklı birçok sektörde kullanıma uygun olan balonlu naylon modelleri özel olarak geliştirilir. İki polietilen maddenin birleşiminden oluşan bu ürünler sunduğu avantajları ile kullanıcıların beğenisi kazanmayı başarır. Plastikten yapılan balonlu naylonlar basınç ve darbeleri etkisiz bir hale getirerek üst düzey bir performans gösterir. Alüminyumdan malzeme kullanılarak yapılmış modeller sıcak ve soğuk havalarda ısı yalıtımı sağlar. Bu ürünlerin ısı yalıtımı özelliği kış aylarında gelen doğalgaz faturasının daha düşük olmasına katkıda bulunur. Kraft kağıt ile birleştirilen naylon çeşitleri, ekstra koruma avantajı sunar. Nemden ve küften etkilenmeyen balonlu naylonlar, nakliye işlemlerinin yanı sıra eşya saklama konusunda da kullanıcılara yardım eder.

Balonlu Naylon Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Farklı iş kolları tarafından kullanılan balonlu naylonlar, hassas ürünlerin korunması ve yaşam alanlarında yalıtım yapma amacına sahiptir. Çeşitli model ve özellikleri bulunan bu ürünleri satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Balonlu naylon seçerken ilk olarak kullanım alanını göz önünde bulundurmak gerekir. Bununla birlikte ürünün boyutu da seçim anında önem taşıyan konulardan biridir. Balonlu naylon satın almadan önce şu kriterlere dikkat edebilirsiniz:

  • Kitap, belge ve dosya gibi önemli eşyaları göndermek için ağız bandı bulunan modelleri tercih etmek taşımanın güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar.
  • Isı yalıtımı için kullanılacak balonlu naylonlarda su geçirmeyen yapıya sahip ürünlerin satın alınması gerekir.
  • Beyaz eşya gibi büyük eşyaların zararsız bir şekilde nakliyesinin gerçekleştirebilmek adına geniş hava boncukları bulunan modelleri satın alabilirsiniz.
  • Taşınan ürünlerin koruyuculuğunu arttırmak için kağıt lamineli balonlu naylonların seçilmesi faydalı olur.
  • Değerli ve hassas eşyalarınız için üç ya da dört katlı olan balonlu naylon modellerini tercih edebilirsiniz.

Balonlu Naylon Fiyatları

Her kullanıcın bütçesine uygun alternatifi bulunan balonlu naylon fiyatları, kullanım alanına ve modeline göre farklılık gösterir. Geniş fiyat aralığı her kullanıcının balonlu naylon çeşitlerine ulaşabilmesine olanak tanır. Balonlu naylon fiyatlarının değişmesinde ürünün ölçüsü de etkilidir. Bu nedenle 100 metre balonlu naylon ile 10 x 10 cm ölçüdeki ürün arasında fiyat farklılığı gözlenir. 100 metre, 150 metre ve 200 metre seçenekleri, balonlu naylonu sık kullananlar için ekonomik bir tercih olur. Kağıt ve alüminyum gibi çeşitli malzemelerle birleştirilen naylonlarda fiyatlar ürünün kalınlığına göre belirlenir. Balonlu poşet naylonlarda ise boyut ve renk alternatifi fiyatı etkileyen kriterler arasında yer alır.

Siz de oldukça kullanışlı ve uygun fiyatlı olan balonlu naylon çeşitleri ile hem yalıtım yapabilir hem de eşyalarını güvenle taşıyabilirsiniz. İhtiyacınız olan balonlu naylon çeşitlerine uygun fiyat seçenekleri ile Avansas’tan ulaşabilirsiniz.