Su

Toplam 20 sonuç

 

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Su

Günümüzden 4 milyon yıl öncesine dayanan suyun serüveni dünya üzerindeki tüm yaşamın kaynağını oluşturur. İlk olarak denizlerde ortaya çıkmış yaşam, karaya ayak bastıktan sonra da suyla olan temasını kesmeden hayati olarak varoluş bağını devam ettirir. Bu nedenle dünya üzerinde tüm türlerin yaşamını devam ettirmesini sağlayan su, insan yaşamının da ana kaynağıdır. Günlük olarak belli oranda tüketilmesi ve bu nedenle hemen her alanda bulunması gerekliliği nedeniyle suya ulaşmak oldukça önemlidir.


Doğal Kaynak Suyu Nedir, Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

Kaynağından alınarak hiçbir işleme maruz bırakılmadan tüketilen sular doğal kaynak sularıdır. Kimyasal hiçbir işleme maruz kalmamış ve bu nedenle doğallığını yitirmemiş su tüketilmek için en sağlıklı su kategorisindedir. Yaşamın devamı için tüketilmesi gereken en önemli madde olan suyun faydaları insan bünyesi için hayati bir önem taşır. Hücreler için gerekli oksijen ve besini sağlayarak kalp sağlığını koruması, vücut direncini arttırması, midede yarattığı hacim nedeniyle kilo kontrolünü sağlaması, cilt sağlığını koruyarak genç görünümün devamını sağlaması gibi oldukça önemli faydaları bulunmaktadır. Araştırmalara göre dünyada tüketilen suyun %70'i tarımsal alanlarda kullanılırken, %19'u sanayide %11'i ise evlerde kullanılıyor. TUİK verilerine göre ise Türkiye'de evlerde kullandığımız suyun oranı %15 olarak kayıtlara geçiyor.


Pet Şişe Su Sipariş Etmenin Avantajları Nelerdir?

 • Siparişlerinizi istediğiniz boyutlarda seçebilir; böylece her an taze suya ulaşabilirsiniz.
 • Yanınızda her an taşıyabileceğiniz 0.33 litre gibi ufak boyutlu pet şişeleri çoklu olarak siparişlerinizde kullanabilirsiniz.
 • 1 litre ve 1,5 litrelik pet şişeleri ise toplu halde su siparişi ile günlük su tüketim miktarınızı kontrol edebilirsiniz.
 • Ofis ve iş yerlerinde birçok kişinin tek bir pet şişeyi kullanması sayesinde hijyenik bir kullanım sağlanır.
 • Serin ve ışık almayan yerlerde pet şişe sularınızı uzun süre koruyabilir ve istediğiniz zaman taze olarak tüketebilirsiniz.
 • Bu suların doğal kaynak suyu olması nedeniyle pet şişeler sayesinde her an yanınızda sağlıklı su taşıma avantajına sahip olursunuz. 

PH Değeri Nedir? 

Açılımı Power of Hydrogen olan PH değeri ilk olarak Danimarkalı kimyager Sorensen tarafından 1909 yılında tanımlanmıştır. PH temelde asitlik ve bazlık derecesini belirten bir ölçü birimidir. Suyun PH değerleri 0-14 arasında değerlendirilmektedir. 0-7 arası asidik, 7-14 arası ise bazik olarak değerlendirilir. 7 ise nötr bir değer olarak saf suyun derecesini belirtir. Tükettiğimiz suyun 7,2 ve 8,5 aralığında PH değerlerine sahip olması ise suyun kalitesi ve sağlıklı olması açısından önemlidir.


Doğal Mineralli Su ile Doğal Kaynak Suyu Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

 • Doğal kaynak suyu ve doğal mineralli suların her ikisi de yer altından kaynaktan doğal olarak veya sondaj yöntemiyle çıkarılıyor. Ayrıca her ikisi de kimyasal atık veya mikroplarla kirlenmemiş doğal yapıya sahiptir.
 • Aralarındaki fark ise, çözündürdükleri toplam katı madde miktarıdır.
 • Doğal mineralli sular litrede 150.000 mg’dan fazla çözünmüş katı madde yani doğal mineraller bulunduruyor.
 • Doğal kaynak suları ise, litrede 150 mg’dan az çözünmüş katı madde içeriyor.
 • Doğal mineralli sular sıcaklık, akış hızı, mineral içeriği gibi özellikleri uzun yıllar değişikliğe uğramıyor.
 • Doğal mineralli sular el değmeden kaynağındaki değerleri ile şişeleniyor. Bu sular mineral içeriği, kalıntı elementleri ve diğer bileşenleri ile tanımlanan her türlü kirlenme riskine karşı korunmuş yeraltı sularıdır.
 • Doğal mineralli sular içildiklerinde sadece günlük su gereksinimi ve kaybedilen suyun yerine konulmasını sağlamazlar. Aynı zamanda içerdikleri minerallerin bağırsaklardan kolaylıkla emilmesiyle mineral gereksiniminin de karşılanmasını sağlarlar.
 • Doğal kaynak sularında ise, mineral seviyeleri mevsimsel olarak değişir. 

Sizin İçin En İyi Su Hangisi?

 • Sporda, işte veya yolda herhangi bir anda sürekli yanınızda taze su taşıyabilmeniz için 0,33 litre veya 0,50 litre pet şişe ve cam şişe suları tercih edebilirsiniz.
 • Toplu halde su siparişi vererek hem işyerinde hem evinizde avantajlı su fiyatı ile uzun süreli ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
 • 1 lt ve 1,5 litrelik pet şişe suları sipariş ederek günlük tüketilmesi gereken en az 2 litrelik su oranını kolayca takip edebilir, böylece sağlığınıza kapağı yeni açılmış taze sular ile katkı sağlayabilirsiniz.
 • Toplu pet şişe ve cam şişe su siparişlerinizde avantajlı fiyatlarından faydalanabilirsiniz.
 • Doğada kolay çözünebilen bir hammadde tercih etmek isterseniz cam şişe su sipariş ederek doğanın korunmasına katkı sağlayabilirsiniz.
 • Büyük miktarda verdiğiniz su siparişi ile birlikte sebil kullanımı sayesinde suyu sıcak ve soğuk olarak ofis ve evlerinizde tüketebilirsiniz. Su sebili satın almak için Avansas'ın sizlere sunduğu seçenekleri kontrol edebilirsiniz.
 • Çay demlemek için kullanılan suların da seçimi oldukça önemlidir. Dökme çay demlerken kullanılan suyun kalitesi çayın lezzetini belirleyecektir. Bu nedenle verilecek siparişlerde sularla birlikte avantajlı dökme çay fiyatları da kontrol edilerek; eviniz ve ofisiniz için lezzetli çaylar demleyebileceğiniz siparişler verebilirsiniz.
 • Avansas’ta su markaları konusunda tercih edebileceğiniz birçok seçenek bulunmaktadır. Sırma, Erikli, Hayat, Pınar ve Nestle gibi su markalarından istediğiniz herhangi bir markayı seçebilirsiniz. 

Avantajlı Su Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas

Avansas’ın satışa sunduğu çeşitli su markaları sayesinde dilediğiniz markayı tercih etmeye hazırlanın. Suların çeşitli miktarlarda ve markalarda stoklu olarak sizlere sunması nedeniyle istediğiniz zaman istediğiniz miktarda sipariş verebilirsiniz. Doğal kaynak sularının hem cam şişe hem de pet şişe içerisinde satışa sunulması sayesinde isteğinize uygun olarak ürün seçme imkanına da Avansas ile sahip olun. Avansas’ta, avantajlı ödeme seçenekleri ve su fiyatları ile 1 iş günü içerisinde siparişiniz ücretsiz olarak kapınıza teslim edilir. Ürün çeşitliliği ile birden fazla seçeneğiniz bulunan Avansas’ta, tüm siparişlerinizde ortaya çıkması muhtemel herhangi bir sorunda kolay iade ve değişim seçeneğiniz mevcuttur. Bu nedenle güvenli ödeme seçenekleri ve sorunsuz teslimat ile Avansas’tan güvenle alışveriş yapabilir, işyeriniz ve evinizin ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilirsiniz.