Fotoğraf Kağıtları

Toplam 5 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Fotoğraf Kağıdı Nasıl Kullanılır?

Günlük hayatta ve iş hayatında sık sık kullanılan araçların başında fotoğraf kağıtları gelmektedir. Kalın ve ön yüzünün parlak oluşuyla kullanıcılara yüksek çözünürlüklü kaliteli ve dayanıklı fotoğraflar vadeder. Sağlam yapısıyla A4 fotoğraf kağıdı, normal bir fotokopi kağıdı ile farklılık gösterir.

Profesyonel fotoğrafçıların yüksek kalitede fotoğraf çeken makinalarından çektikleri resmin çıktısını almalarına ya da amatör olarak fotoğraf çeken kişilerin evde yazıcıdan çıkartmalarına imkan tanır. Küçük boyutlarda da çıktı alabileceğiniz bu kağıtlar ile odanızı ve çalışma alanınızı kişiselleştirebilirsiniz. Çıkarttığınız fotoğraflar ve yapışkanlı not kağıdı üzerine yazdığınız sevimli bir not, çalışma alanınıza daha sıcak bir hava katacaktır.

Kağıdın kullanım şekli teknik özelliklerine göre değişmektedir. Sahip olduğu boyutlar, parlaklık, ağırlık ve yazdırılacak cihaza göre değişmektedir. Fotoğraf baskı kağıtlarının ağırlıkları 140 gsm ile 640 gsm olarak değişmektedir. Bu kağıtlar da parlaklık istemiyorsanız dış yüzeyi mat olan ve ışığı yansıtmayan çeşitleri de vardır.

Dış yüzü parlak olanlar gibi mat olan kağıtlar da kaliteli net görüntüler veren baskılar çıkarırlar. Baskı cihazlarından çıkan fotoğrafların hızlı kuruma özelliği vardır; bu sayede de hemen kullanıma hazır hale gelmektedirler. Fotoğraf çıktısı alacağınız zaman cihazınızın baskı kağıtlarınıza uyumlu olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Fotoğraf baskı kağıtlarının belli başlı kullanım şekilleri şu şekildedir:

  • Sunum yaparken resimlerle sunumunuzu desteklemek
  • Fotoğraf baskıları ile verileri göstermek
  • Görüntü ve resimleri arşivlemek
  • Mimari çalışmalarda kaliteli fotoğraflar elde etmek
  • Çektiğiniz amatör veya profesyonel fotoğrafları sergilemek
  • Evinizde ailenizle ya da arkadaşlarınızla çektiğiniz fotoğrafları anı olarak saklamak, albüm tutmak
  • Fotoğrafladığınız en özel anılarınızı çerçeveleterek duvarınızda sevdiklerinizle paylaşmak

Fotoğraf Kağıdı Satın Alırken ve Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Fotoğrafa özel baskı kağıdı alırken ihtiyacınız olan özellikleri göz önünde bulundurmanız ve kullanacağınız yazıcınızın ve kartuşunuzun hangi fotoğraf baskı kağıtlarına uygun olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Bu anlamda baskı kağıdı modelleri ihtiyaca göre değişmektedir.

Bazı kağıtlar plastik tabanlı olur iken bazıları kağıt tabanlıdır. Kullanacağınız cihaza ve istediğinizi dokuya göre buna karar vermeniz gerekir. Çeşitler arasında mıknatıslı, parlak, yapışkanlı ve çift taraflı fotoğraf kağıtları vardır. Dekorasyon amaçlı kullanılabileceği gibi ve işyerinizde tanıtım ve reklam amaçlı da kullanılabilir.

Cihazınızın hangi boyutları çıkarabildiği de bir diğer önemli konudur. Bazı cihazlar sadece küçük boyuttaki fotoğraf kağıtlarına uygun iken bazı cihazlar A3 boyutunu bile çıkarabilmektedir. Kağıdın dış yüzeyinin parlak veya mat olması, yazıcının renkleri kağıda geçirmesini etkileyebilmektedir. Bu da sahip olduğunuz kartuşun modeline bağlıdır.

Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta, bir iş yeri sahibi iseniz alacağınız baskı miktarını da düşünmenizdir. Çünkü sürekli fotoğraf basan bir iş sahibinin çok sayıda kağıdı toptan almasında fayda vardır.

Fotoğraf Kağıdı ile Baskı Yaparken Hangi Cihazlar Kullanılmalıdır?

İşte, günlük ve sanat çalışmalarında kullanılan bu kağıtlar işleri kolaylaştırmak ve fotoğraflarınızı kaliteli baskı sayesinde uzun süre saklamanıza yardımcı olmaktadır. Son teknolojik dijital baskı cihazları, büyük ebatta kağıtlarınıza fotoğraf çıktıları almanızı sağlar. Bu kağıtlar ile baskı yapan birçok farklı cihaz vardır. Bu cihazlar; kağıdın parlaklık, kalınlık ve boyutuna göre farklılık gösterebilmektedir.

Çıkarmak istediğiniz ebattaki kağıtlar her cihaza uyumlu olmayabilir. Bu sebeple kağıdınızı satın almadan önce hangi yazıcı modeli ile baskı yapacağınızı ve cihazınızın özelliklerini bilmeniz gerekmektedir. Baskı için genellikle mürekkep püskürtmeli yazıcılar tercih edilmektedir. Bunun yanında lazer yazıcı modellerinin de özel hazırlanmış fotoğraf baskı kağıtlarına çıktı alabildiği görülmektedir.

Fotoğraf Kağıdı Boyutları Ne Kadardır?

Fotoğraf basmak için tasarlanan özel kağıtlar çeşitli ebatlarda üretilmesiyle kullanıcılara avantaj sağlamaktadır. A3, A4, A5 ve A6 ebatlarında farklı markaların kağıtları piyasada bulunmaktadır. A6 boyutunda bastığınız fotoğraflarınızı evinizde albümünüze yerleştirebilirsiniz.

Çektiğiniz profesyonel ya da amatör resimlerinizi ise A4 veya A3 ebatlarında fotoğraf baskıları alabilir çerçeveletip duvarınıza asabilirsiniz. Farklı markaların çeşitli fotoğraf kağıdı boyutları bulunmaktadır. İhtiyacınız olan ürünün boyut, ağırlık gibi teknik özelliklerini sitemizde bulabilirsiniz.

En Kaliteli Fotoğraf Kağıdı Markaları Hangileridir?

Piyasada çok olmakla birlikte tecrübeli ve tecrübesiz fazla sayıda fotoğraf baskı kağıtları satan firmalar vardır. Ancak gramajlarına ve işçiliğe bakıldığında hepsi aynı kalitede değildir. Fotoğraf ve baskı işlerindeki derin tecrübeleriyle bilinen markalar, fotoğraf kağıtları konusunda da bir adım öne çıkmaktadır.

Yılların verdiği uzmanlık sayesinde dayanıklı, solmayan, yüksek çözünürlüğe sahip ve en kaliteli fotoğraf kağıdı üretmeyi başarmış markalardan ikisi Kodak ve Tanex’dir.

Kodak Fotoğraf Kağıdı

Çocukluğumuzdan beri yaptığımız fotoğraf albümlerimizin en bilindik ismi Kodak markasıdır. Anılarımızı uzun yıllar saklamamızda Kodak’ın kaliteli kağıtlarının büyük payı vardır. Günümüzde ortaya çıkan yeni tür yazıcılar ve küçük fotoğraf baskı cihazlarıyla artık evimizde bile fotoğraflarımızı en kaliteli şekilde çıkartabilmekteyiz.

Kodak fotoğraf kağıdı özel hızlı mürekkep emme ve özel renk teknolojisine sahiptir. Farklı ebatlarda ve ağırlıkta kağıtlarıyla yüksek performansa sahip, solmayan baskılar almanıza yardımcı olur. Elinize birinci kalite baskılar vererek uzun süre saklayabileceğiniz fotoğraflar sağlar.

En özel anlarınızı Kodak’la çıkartabilir, albümlerinizde ve çerçevelerinizde sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Ofisinizde sunum yaparken veya resimleri belgelerken de güvenle Kodak’ın kağıtlarını tercih edebilirsiniz.

Tanex Fotoğraf Kağıdı

Etiket, sticker ve fotoğraf baskı kağıtlarıyla Tanex kendine sektörde önemli bir yer edinmiştir. Tanex fotoğraf kağıtları hem uygun fiyatı hem kaliteli yapısıyla dikkat çekmektedir. Farklı ebatlarda ve ağırlıkta ürünleri bulunan marka, basılan fotoğraflarında; hızlı kuruma, gerçekçi fotoğraflar, ultra beyazlık ve pürüzsüz parlak yüzeyler vadetmektedir.

Tanex ürünleri suya ve güneş ışığına dayanıklı birinci sınıf ürünlerdir. Baskı aldığınız fotoğraflarla anılarınızı her daim hatırlayabilir evinizde sergileyebilirsiniz. İş yerinizde de markaya ait farklı model ve boyutta ürünleri güvenle kullanabilirsiniz.

En Uygun Fiyatlı Fotoğraf Kağıdı Modelleri Nereden Satın Alınır?

Yüksek çözünürlüklü net fotoğraflar elde etmek istiyorsanız ilk olarak güvenilir markalardan şaşmamanız gerekir. Üstün performanslı fotoğraflar çıkartmanıza yardım eden bu kalın ve parlak yüzeyli kağıtlar, her yazıcıdan basılamamaktadır. Baskı alacağınız yazıcı modelinize uyumlu olan kağıtları ürünün teknik özelliklerinden bakarak inceleyebilir ve karar verebilirsiniz.

Alacağınız fotoğraf baskı kağıtları 20’li, 25’li, 50’li, 100’lü, 120’li ve 2500’lü paketler halinde farklı sayılarda satılmaktadır. Eğer dijital baskı veren bir dükkan iseniz ya da mesleğiniz fotoğrafçılık ise ve profesyonelseniz yüksek sayılı paketlerden satın alarak daha uygun fiyata alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Diğer taraftan amatör iseniz ve arada baskı alıyorsanız küçük paketleri tercih etmenizde fayda vardır. Böylece size daha ekonomik fiyatlara gelecektir.

Marka kadar alışveriş yapacağınız satıcı ve site de önemlidir. Uygun fiyatlı ve birinci sınıf kalitede aradığınız ürünleri orijinal olarak Avansas’ta bulabilirsiniz. Frimamız, etiketli ve açılmamış ürünleriyle güvenli bir alışveriş sunar. Baskı işleriniz için gerekli ölçüde ve boyutta kağıtlarınız ve baskı cihazlarınızı sayfamız üzerinden temin edebilirsiniz.

Bünyesinde bulunan binlerce ürünü bütçe dostu fiyatlarla satışa sunan Avansas, en uygun fotoğraf kağıdı fiyatları ile de dikkat çekmektedir. Aradığınız farklı ebatta ve ağırlıkta özel fotoğraf baskı kağıtlarınızı farklı markalarla bu siteden edinebilirsiniz.

Sipariş verdiğiniz fotoğraf baskı kağıdından memnun kalmazsanız veya yazıcınızla uyumlu değilse, ürünü iade edebilir ya da değiştirebilirsiniz. Siz de Avansas’tan alışveriş yaparak uygun fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz.