Süt Tozu ve Kahve Kreması

Toplam 12 sonuç

 

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Süt Tozu ve Kahve Kreması Nedir?

Süt; tipik olarak buzdolabında saklanan ve birçok çeşit pişirme işleminde kullanılan bir gıdadır. Bu pişirme işlemlerinin yanı sıra, kendi başına severek tüketilen bir içecektir. Çeşitli yağ türü (yağsız ve tam yağlı), çeşitli süt içeriği ( buharlaştırılmış süt ) ve ilave şeker aroması ( şekerle yoğunlaştırılmış süt ) içeren birkaç farklı süt türü vardır. Bu süt türleri, yiyecek ve içecek sektöründe birçok farklı alanda kullanılmaktadır.

Sütün kullanıldığı en yaygın sektörlerden biri de kahve sektörüdür. Kahve ve sütün uyumu, yıllardır bilinen ve tercih edilen bir lezzettir. Kahvenin sertliğini kırması ve kahveye hafif bir tat katması amacıyla süt ve kahve birlikte tüketilmektedir. Bu iki lezzete alternatif olarak kullanabileceğiniz başka ürünler de vardır. Bu ürünlere süt tozu ve kahve kreması örnek verilebilir. Peki, süt tozu nedir?

Süt Tozu Nedir?

Kuru süt tozu, süt içinde bulunan bütün suyu çıkarmak ve sadece süt parçalarını bırakmak için sütün kurutulmasıyla elde edilir. Toz süt, son derece uzun bir raf ömrüne sahiptir ve soğutma gerektirmez. Ayran dahil birçok farklı süt ürünü toz haline getirilebilir, ancak yağsız kuru süt, en yaygın seçim olma eğilimindedir. Yağsız sütün düşük yağ içeriği, diğer kuru sütlere göre daha uzun bir raf ömrü sağlar. Bu da onu market raflarında ve dolap içlerinde saklamak için çekici bir seçim haline getirir.

Saf süt, kabaca %87,3 su, %3,9 süt yağı ve %8,8 yağsız süt katılarından (protein, süt şekeri, mineraller vb.) oluşmaktadır. Süt tozu elde etmek için saf sütün içinde bulunan su ve yağ, geride sadece süt parçacıkları kalana kadar buharlaştırılır. Bu işlem doğrultusunda süt tozu, daha da yoğunlaştırılan ve işlenen süttür. Buharlaştırma işlemi sırasında, süt ayrıca herhangi bir bakteri üremesini önlemek için kontrollü sıcaklıklar altında pastörize edilir. Böylece sağlığa zararlı faktörler, üretilen süt tozundan uzak tutulmuş olur.

Kahve Kreması Nedir?

Kahve kreması, kahvenin tadını değiştirmek için kahveye yapılan bir eklemedir. Peki, detaylı olarak düşünüldüğünde kahve kreması nedir?

Kahve kreması, tam yağlı süt ve kremadan yapılır. Bazen tatlıların veya kremalı tuzlu yemeklerin yapımında da kullanılır. Bu kullanım dışında sadece sıvı içeceklere ek olarak kullanılmaktadır, sade tüketilmez.

Kahve kremaları; içilen kahvenin tadını değiştirir ve sıcak içeceklerin muhteşem bir şekilde tatlanmasında önemli rol oynar. Süt tozlarının aksine kahve kremaları, kahvenin yoğun hazzını daha da net bir şekilde ortaya çıkarır. Normal yağlı sütle kıyaslandığında ise kahveye çok daha yumuşak bir tat ve üstün kalite ekler.

Aynı şekilde kahve kremalarının içerdiği yağ miktarı, sütün içerdiği yağa oranla çok düşüktür. Çoğu kahve kreması süt içermez, bunun yerine şeker, yağ ve koyulaştırıcılardan yapılır. Özellikle toz halindeyken süt ürünlerinden daha uzun raf ömrüne sahiptir.

Süt Tozu Zararlı mıdır?

Süt tozu, saf sütün buharlaştırılma işlemi sonrasında elde edilir. Sütte bulunan su ve yağ buharlaşır ve geriye süt parçacıkları kalır. Bu parçacıklar için kurutma işlemi uygulanır ve toz haline dönüştürülür. Böylece saf sütten süt tozu elde edilir. Peki, süt tozu zararlı mıdır?

Süt tozu, saf sütle benzer şekilde yararlı besinlerle yüklüdür. Magnezyum, kalsiyum, çinko, potasyum gibi temel mineral ve minerallerin yanı sıra A, D, E ve K vitaminlerinin iyi bir kaynağıdır. Tozun elde edilme sürecindeki buharlaşma işlemi sırasında, bu faydalı besinlerin kaybolmaması sağlanır. Bu anlamda herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Süt tozu; hücresel büyüme, vücudun bağışıklık sistemini uyarma, kanın pıhtılaşmasına yardımcı olma ve kalsiyum emilimi gibi bir dizi işlevde göre alır. Bu görevlerden sorumlu olan amino asitler ve antioksidanlar gibi diğer önemli besin öğelerinin günlük dozunu karşılar.

Süt Tozu Çeşitleri Nelerdir?

Süt tozu, mevcut olan süt çeşitlerine göre şekillenmektedir. Yağlı, aromasız ve yağsız süt tozu olmak üzere üç çeşitte incelenmektedir. Damak zevkinize uygun çeşitteki süt tozlarını, Avansas sayesinde hızla satın alabilirsiniz. Sitemizde bulunan ‘Gıda Mutfak’ kategorimizde, kendinize uygun süt tozlarını bulabilirsiniz. Peki, süt tozu ile kahve nasıl yapılır?

Süt Tozu ile Kahve Nasıl Yapılır?

Öncelikle, normal bir fincan sütlü kahve olduğunda kahvenizi nasıl sevdiğinizi belirleyin. Ne kadar kahve için ne kadar süt kullandığınızı belirledikten sonra, aynı miktarı süt tozu ile yeniden oluşturduğunuzdan emin olun. İlk olarak süt tozunu bardağa ekleyin. Ardından, kullanmış olduğunuz bardağın sıcak su kapasitesini ölçün ve o kıvamı kendi zevkinize göre hazır kahvenizi ekleyin. En son kaynamış suyu ekleyin ve kahvenizin tadını çıkarın.

En kaliteli kahvelerin tedarikini yapan Avansas, kahve zevkinizde de yanınızda oluyor. En lezzetli kahve ve süt tozlarını büyük depolarında bulunduran Avansas, sizlere kolayca alışveriş imkanı sağlıyor. Siz de sitemiz üzerinden hızlıca kahvelerinizi satın alabilir ve kahve keyfinizi doya doya yaşayabilirsiniz.

Kahve Kreması Nasıl Kullanılır?

Kahve kremasının piyasada çokça çeşidi vardır. Bunlar yağsız, az yağlı, sütsüz ve şekerli olarak sınıflandırılabilir. Kahve kremaları tercih doğrultusunda üretilmiştir ve alıcı da bu faktörleri göz önünde bulundurarak alışveriş yapmalıdır. Peki, kahve kreması nasıl kullanılır?

Kahve kreması kullanmak için öncelikle kendi zevkinizi belirlemelisiniz. Kullanacağınız kahve kremasının aromasına dikkat etmelisiniz. Fazla kalori almak istemiyorsanız yağlı krema tercih etmemelisiniz. Aromayı belirledikten sonra içeceğinizi nasıl içeceğinize karar vermelisiniz. İçeceğiniz içecek sıcak kahve ise toz, soğuk kahve ise sıvı krema kullanmalısınız. Böylelikle kremanız hızlı bir şekilde çözünür ve içeceğinize tat katar.

Kahve Kreması ile Nasıl Kahve Yapılır?

Kahve kreması, toz veya sıvı halde kullanıma hazır olarak satılmaktadır. Kahve kreması ile kahve yapımı oldukça pratiktir ve içeceğinize lezzet katmaktadır. Öncelikle, kahve kremasını ve kahvenizi bardağa dökün. Daha sonra kaynamış suyu bardağınıza boşaltın ve karıştırın. Tamamen karıştığından emin olduktan sonra kahvenizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Günümüzde kahve kremaları, sağladığı yumuşak içim sayesinde sık tercih edilen bir ürün haline gelmiştir. Siz de kahvenize lezzet katmak ve kahve saatlerinizi keyifli hale getirmek isterseniz, Avansas’ta bulunan ürün çeşitlerimize göz atabilirsiniz.

Kahve Kreması İçeriğinde Neler Bulunur?

Kahve kreması, içeriği gereği hafif krema olarak da adlandırılan ve kahvelere ekstra lezzet katan bir karışımdır. İçinde %18-30 aralığında değişim gösteren miktarda süt yağı içerir. Bu yağ değerleri, kahve kremalarının yağlı ve yağsız olarak ayrılmasına neden olur. Pastörize veya ultra pastörize edilmiştir ve homojenize edilebilir.

Tercihe göre içinde süt bulunan kremalar da mevcuttur; fakat bu kremanın ham maddesi süt yağı ve kahvedir. Ayrıca bu süt tozu, yüksek kalorili bir ürün değildir. Peki, süt tozu kaç kaloridir? Bir tatlı kaşığı süt tozu, 10 kaloriye tekabül etmektedir.

En Lezzetli Süt Tozu ve Kahve Kreması Markaları Nelerdir?

Kahve, insanlar tarafından tüketilen en yaygın içeceklerden biridir. Kahvenin tadını, kendi damak zevkinize göre ayarlamak sizin elinizdedir. Bunlara yardımcı olacak bazı kahve tatlandırıcıları vardır. Bunlara örnek olarak Nescafe süt tozu ve kahve kreması verilebilir.

Avansas bünyesinde bulunan en lezzetli süt tozu ve kahve kreması çeşitlerini, gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Kahvelerinize tat katmak ve yumuşak içim sağlamak istiyorsanız, sitemizde bulunan Coffe Mate süt tozu ile Nestle süt tozunu satın alabilirsiniz. Eğer kahveniz için başka bir lezzet deneyip kahve kreması kullanmak istiyorsanız, Avansas’ta bulunan Kahve Dünyası fındık kremasını deneyebilirsiniz.

Kahve Kreması ve Süt Tozu Fiyatları Ne Kadardır?

Kahve kreması ve süt tozu fiyatları, ürünlerin içeriklerine göre değişim göstermektedir. Uygun fiyatlı kahve kreması ve süt tozu arayışındaysanız, Avansas’taki ürünlerimize göz atabilirsiniz. Bütçeniz için en uygun fiyatlı ürünlerin tedarikini yapan Avansas, sizlere en kaliteli ürünleri sunuyor.