Defter ve Bloknotlar

Toplam 95 sonuç
BunlarıBiliyor muydunuz?

Tonerlerin, mürekkebi toz halinde püskürttüğünü ve modeline göre 6000 sayfaya kadar çıktı verebildiğini biliyor muydunuz?

Defter ve Ajanda Çeşitleri Nelerdir?

Hayatınızın pek çok alanında defterler büyük bir rol oynar. Ev, okul, işyeri ve daha birçok yerde defterlere ihtiyaç duyarız. Öğrendiğimiz yeni bilgileri kaydetmek, yapılacak işlerin unutulmasını önlemek gibi pek çok amaçla kullanılır. Bu amaçların farklılaşması ise defterlerin de kendi aralarında ayrılmasına sebep olmuştur. Defterler, amaçlarına göre tasarlanmış ve o amaçlar dahilinde bazı özelliklere sahip olmuştur.

Birçok defter çeşidi vardır. Bunlardan bazıları;

 • Not defteri
 • Ajanda defteri
 • Planlama defteri
 • Ticari defter
 • Karalama defter
 • Bloknot defter
 • Ofis defteridir.

Bu defter çeşitlerinin her biri yapısı, özellikleri ve dış görünüşü sebebiyle birbirinden farklılaşır. Örneğin, ajandalar bizim yapılacak işleri unutmamızı önlemek amacıyla var olan bir defter çeşididir. Bu nedenle ajandanın her bir sayfası tarih ve gün olarak ayrılmıştır. Bu sayfalara, yapılacak ve planlanan durumların günü gününe yazılması durumu, bizi daha düzenli bir insan yapar.

Karalama defterini baz alacak olursak sürekli resim çizen bir kişi için ideal bir araçtır. Çünkü, bu kişilerin sürekli olarak eskizler çıkarması ve devamlı olarak denemeyi sürdürmesi gerekir. Karalama defteri kullanmaları ise onların kendi alanlarında daha başarılı olmasını sağlar.

Avansas’ta Hangi Defter ve Ajanda Çeşitleri Bulunur?

Pek çok kişi günlük hayatının her alanında defterlere ihtiyaç duyar. Bunlar, günlük yapacaklarını listeledikleri durumlar da olabilir, iş yerinde kullanmak için daha profesyonel nedenler de olabilir. Her defter, amacına uygun bir yapıya sahip olur. Bu nedenle, birbirlerinden farklılaşır. En çok tercih edilen ve son derece kullanışlı defterlerimizden bazıları;

Bloknot Defter

Hangi sektörde çalışırsanız çalışın bloknot deftere ihtiyaç duyarsınız. Hatta iş yerinin yanı sıra evinizin içinde bile çoğu durum için not alma ihtiyacı duyarsınız. Hangi konu hakkında olursa olsun, aklımızda tutmak ve unutmak istemediğimiz durumlar, bilgiler, kişiler, numaralar ve daha birçok durum için bloknot defterler bu görevi üstlenir.

Bloknot defterler; ebat, amaç ve kullanım özellikleri bakımından birbirlerinden farklı üretilir. Bunun yanında, firmalar promosyon ve reklam amacıyla da sıklıkla bloknot defteri kullanır. Yüksek olasılıkla bu promosyon türü, bankalar veya okullarda karşılaşılan bir durumdur.

Özellikle yoğun iş hayatına sahip olan kişiler veya öğrenciler için ideal bir not alma aracıdır. Bloknot defterleri, hayatınızın her alanında kullanmayı alışkanlık haline getirdiğiniz zaman randevularınızı unutmaz veya aramanız gereken bir kişi karşısında mahcup durumda kalmazsınız. Bu durumda, yoğun iş hayatına sahip insanların masasında en az bir tane bloknot defter bulunmalıdır.

Bloknotlar, kendi içinde çeşitlere ayrılır;

 • Küp yapılı bloknot
  Küp yapılı bloknot, ismini boy yükseklik eşitliğinden almıştır. 8 x 8 / 9 x 9 / 10 x 10 cm gibi kare ebatlara sahiptir. Bu kare biçimindeki kağıtların üst kısmında, kağıtları bir arada tutmak amacıyla tutkal kullanılır. Genellikle bir firmada tanıtım, hatırlatma aracı ve not kağıdı olarak kullanılır.
 • Spiralli yapılı bloknot
  Spiralli not defterinin ebatları, talebe göre değişebilir. Deftere benzer bir şekilde ciltlenir. Kapaklar, 250-350 gr Bristol, kuşe karton üstü 1-2-3-4 renk ofset baskılı olarak yapılabilir.
 • Taş yapılı bloknot
  Kapağını açtığınız zaman, üst paneli bulunur. Tek bölümü olabilir veya kapağı açılmasıyla kapak sağ ve sol olarak iki bölmeye ayrılabilir.

  • Fihrist Defter

   Fihrist defter, sayfaların kenarlarında alfabetik sıraya göre harflerin bulunduğu bir defter türüdür. Fihrist defterler, alfalbetik sıraya göre kişinin adını, telefon numarasını ve mail adresini yazabileceğiniz, pratik kullanıma sahip bir defter çeşididir.

   Teknolojinin bu denli geliştiği dönemlerde, telefon defteri amacıyla kullanılan bu ürün; hala pek çok kişi tarafından farklı amaçlarla kullanılmaya devam ediyor. Teknolojik aletlerinin bozulması veya belgelerin silinmesi durumunu göz önüne aldığınızda, belgelerin fihrist defterlerde de yedeklenmesi gerekir. Fihrist defterlerin farklı ebatlara sahip, birçok çeşidi bulunur. 17 cm x 24 cm, 20 cm x 28 cm, 15 cm x 22 cm bu ebatlardan bazılarıdır.

   Fihrist defterleri, sadece yoğun iş yaşamınızda değil; gündelik yaşamınızda da pek çok alanda kullanabilirsiniz.

   Ticari Defter ve Evraklar

   Ticari defter adından da anlaşıldığı üzere, bir ticari işletmenin bürokratik süreçlerini kayıt altına alınması ve raporlaması amacıyla kullanılan evrak ve belgelerdir. Ticari defter denildiği zaman birçok kişinin aklına personel özlük dosyası, çek kayıt defteri veya hesap kartı gibi resmi belgeler gelir. Tabii, ticari defterlerin kullanım alanları bunlarla sınırlı değildir. Sıklıkla tercih edilen ticari defterlerin arasında; kasa defteri, banolar, adisyon çekleri, kayıt defterleri de vardır. Ticari defter ve evraklar işletmenin niteliğine, bulunduğu sektöre ve alanlarına göre kendi içinde değişiklik gösterir.

   İş yeriniz için sıklıkla ihtiyacınız olacak ticari defter ve evrakları avansas.com üzerinden güvenle satın alabilirsiniz.

   Ajandalar

   Ajandalar, yılın her bir günü için boşluk bırakılan ve içinde bir takvim, sonunda ise harita ve telefon numaraları yazılması için bir bölüm olan bir defter çeşididir. Belirli bir yılın ajandasının basımı, genellikle bir sene öncesinden gerçekleşir ve ajandanın ait olduğu yıl her zaman ajandanın kapak tasarımında yer alır.

   Bunun yanında, bazı ajandalarda sayfa işaretleme şeritleri de bulunur. Bu şeritler sayesinde yazdığınız ve sizin için bir anlamı ve önemi olan bilgileri bulmanızı kolaylaştırır. Üstelik; siyah, lacivert, kırmızı, mavi renk çeşidiyle kendi zevkinize ait ürünü tercih edebilirsiniz. Yoğun iş yaşamınız içinde, ajandalar sizlere büyük ayrıcalıklar sağlayacaktır.

Avansas’ta Hangi Marka Defter ve Ajandalar Satılır?

avansas.com sizlere ürün çeşitliliğini uygun fiyatlarla sunan bir markadır. Sizlerin istek ve ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılamak amacıyla, birçok marka defter ve ajanda satışa sunulur.

İhtiyacınız olabilecek defterlerler, bloknotlar, ajandalar, ticari defterler ve daha birçok ürün çeşidini birçok marka çeşidi ile avansas.com üzerinden satın alabilirsiniz.

En Kaliteli Defter ve Ajanda Tedarikçisi: Avansas

avansas.com sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda kaliteli hizmet sunar. Tüm not defteri, ajanda defter, planlama defteri, karalama defteri, fihrist defter, planlayıcı defter, bloknot defter ve daha birçok ürün ihtiyacınız için Avansas sizler için doğru adrestir.

Avansas’tan Toptan Defter ve Ajanda Alışverişi Yapılır mı?

avansas.com sizlerin tüm ihtiyacınızı tek bir platform altında toplayarak hizmet sunan bir alandır. Avansas üzerinden pek çok ihtiyacınızı bulabileceğiniz gibi; ajanda defteri, planlayıcı defter, bloknot defter gibi daha spesifik ürünleri de satın alma imkanına sahipsiniz.

Aynı zamanda, bu ürünler sizlerin sürekli olarak kullanmayı tercih ettiğiniz ürün kategorisine aittir ve sürekli olarak yenisini almak, beklemek ve en kaliteli ürünü seçmek; sizlerin hem vaktinizi alır hem de enerjinizi. Bu nedenle, bu kategorideki ihtiyaçlarınızı satın alırken toptan olarak sipariş vermeniz sizlere avantaj sağlar.

avansas.com üzerinden yapacağınız toptan alışverişlerde, size sunulan fırsatlardan faydalanabilirsiniz. Birçok karta özel taksit seçeneği gibi birçok avantajı kullanabilir ve bütçenizi koruyarak yeni ürünlerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Defter ve Ajanda Fiyatları Ne Kadar?

Avansas, sizlere her zaman en kaliteli markaları ve ürünleri uygun fiyatlar eşliğinde satın alma imkanı sunar. Sizler için ajanda defter, bloknot defter, karalama defteri, ticari defterler gibi kategorilerdeki ürünleri en kaliteli ve en uygun fiyatlarla satın alabilir; hızlı teslimat ayrıcalığı ile ürünlerinize hemen kavuşabilirsiniz.

Dilerseniz, siz de bu kategorideki ürünleri inceleyebilir ve ihtiyacınızın olduğunu düşündüğünüz ürünleri hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.