Torba Zarflar

Toplam 14 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Torba Zarf Nedir? Ne İşe Yarar?

Dijital ortamda saklanan belgelerin arşivlerde de yer alması, yasal saklama süresi boyunca zarar görmemesi önemlidir. Bu sebeple kaliteli, uzun ömürlü ve dayanıklı arşivleme ürünlerinden yararlanmak gerekir. Bu ürünlerden biri torba zarftır. Peki torba zarf nedir?

Torba zarf, hem dosyalama hem de arşivleme işlemleri için kullanılan bir zarf çeşididir. Ofisler başta olmak üzere pek çok alanda tercih edilen bu zarflar, evrakların saklanması veya taşınması için ideal ürünlerdir. Çeşitli belgeleri belirli kategoriler doğrultusunda ayırmak, resmî bir evrakı başka bir kurum ya da kişiye göndermek için tercih edilebilirler.

Bu zarflar; farklı özellik ve malzemede, çeşitli ebatlarda üretilmektedir. Kağıdın hamur malzemesi, dokusu, baskısı değişkenlik gösterir. A4, A5, A6 gibi farklı boyutlardaki kağıt türleri için farklı boyutlarda zarflar bulunmaktadır. Ayrıca geri dönüştürülmüş malzemeden üretilen alternatiflere ulaşmak mümkündür.

Bu zarflar, oldukça pratik ve kolay bir kullanıma sahiptir. Zarf üzerinde yer alan silikon yapıştırıcı, belgeler zarfa yerleştirildikten sonra kolayca yapışır. Kaliteli markaların zarf çeşitlerinde güçlü ve dayanıklı silikon yapıştırıcı kullanılmaktadır. Bu sayede belgeler uzun bir süre güvenle saklanabilir. Zarfın kapağı açılmaz ya da gevşemez.

İş yerlerinin vazgeçilmez ihtiyaçlarından biri olan bu zarflar, firmaların kurumsal kimliğini yansıtan baskılarla tasarlanabilir. Firmanın ismi, logosu, adresi, yetkili kişinin iletişim bilgileri zarfların üzerine basılabilir. Bu sayede zarflar hem reklam aracı haline gelir hem de kurumsal yapıyı daha iyi yansıtır.

Diplomat zarf çeşitlerinde olduğu gibi torba zarflarda da baskılı ürünler daha çok tercih edilir. Baskının avantajları ve şirket kimliğine katkısı yadsınamaz bir gerçek olarak bilinir. Bu durum, özellikle kurumlar arası yazışmalarda ön plana çıkan bir unsurdur.

Bu zarflar, kullanılan malzemeye bağlı olarak farklı renklerde olabilirler. Bu anlamda dört ana tipten bahsetmek mümkündür:

  • 1. kraft
  • 1. hamur
  • Formula
  • Çaycuma

1. kraft torba zarf gri tonlarında bir renge, 1. hamur kağıt ise beyaz renge sahiptir. Formula zarf sarı, Çaycuma zarf ise kahve tonlarındadır. Bu ana renkler arasından kurum kimliğine ya da logo renklerine en uyumlu olan model seçilebilir. Bununla birlikte, farklı renk kağıtlar kullanılarak evrakların sınıflandırılması kolaylaştırılabilir.

Hem marka reklamı için hem de kurumsal kimlik inşası için önem taşıyan baskılı torba zarflar, iş yerlerinin vazgeçilmez ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Çeşitli boyutlarda üretilen bu ürünlerden ihtiyacınıza uygun olan çeşidini Avansas’ta kolayca bulabilirsiniz. İster perakende ister toptan olarak sipariş verebilir, kaliteli ürünlere uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Torba Zarf Hangi Sektörlerde Kullanılabilir?

Torba zarflar, pek çok sektörde ihtiyaç duyulan ve kullanılan ofis gereçleri arasındadır. Hem arşivleme hem de taşıma işlemlerinde belgeleri koruyan bu zarflar, oldukça işlevseldir. Kaliteli kağıttan elde edilen ve güçlü bir yapıştırıcıyla hazırlanan bu ürünler, önemli evraklarınızı güvende tutmanıza yardımcı olur.

Bu zarflar, kağıt üzerine baskı yapılarak kullanılabilmektedir. Kurumsal kimlik inşasında önemli bir yere sahip olan baskılı ürünler, şirketin logosunu ve ismini üzerinde taşır. Bu anlamda hem bir reklam aracı hem de bir marka kimliğidir.

İş dünyasının hemen her alanında kullanılan bu ürünler; her sektörden firmanın, resmî kurumların, ajansların, saha ofislerinin ihtiyaç duyduğu gereçlerdir.

Torba Zarf Nasıl Doldurulmalıdır?

Torba zarf, özellikle kurumsal dünyada zaruri bir ihtiyaç olarak öne çıkar. Bu zarfların kullanılması ve saklanmasındaki pratiklik iş hayatını kolaylaştırır. Bu amaç doğrultusunda cevaplanması gereken ilk soru ‘’Torba zarf nasıl doldurulur?’’ sorusudur.

Bu ürünlerin en önemli özellikleri şirket ya da marka kimliğini yansıtan özel araçlar haline getirilebilmeleridir. Firma adı, adres, logo gibi önemli bilgilerin basıldığı bu zarflarda birkaç ana yöntem kullanılır.

Gofre yani kabartma baskılar, yüzey üzerinde çıkıntı oluşturan ve zarfa boyut kazandıran özelliktedir. Tipo baskı ise metal klişe yardımıyla çukur oluşturarak baskı yapma işlemidir. Desen üzerinde uygulanan varak baskı yöntemi de firmalar tarafından tercih edilmektedir. Bu yöntemlerin arasında kurumsal kimlik değerine en uygun olan seçilmeli ve uygulanmalıdır.

Bu zarfların biçimi, rengi ve baskısı tamamlandıktan sonra ürün pratik biçimde kullanılabilir. Evrak boyutuna uyacak ölçüdeki zarf seçilmeli ve taşıma kapasitesi doğrultusunda doldurulmalıdır. Kağıdın ham maddesi, gramajı ve yapısı bu kapasitede etkilidir.

Zarf, üzerinde yer alan güçlü silikon yapıştırıcı sayesinde kolayca kapatılıp saklanabilir. Avansas’ta yer alan kaliteli zarf türleri, önemli evraklarınızı uzun süre güvende tutar. İhtiyacınız doğrultusunda tercih edebileceğiniz hava kabarcıklı zarf, torba zarf ya da özel kağıtlar için ilgili kategorilerimizi inceleyebilirsiniz.

Torba Zarf Boyutları Ne Kadardır?

Torba zarflar; evrakların olduğu gibi, katlanmadan saklanabilmesi için farklı boyutlarda üretilir. Standart kağıt ölçüleri doğrultusunda üretilen bu ürünler, ihtiyaca göre satın alınmalıdır. Hem verimli bir kullanım sağlamak hem de doğru boyutta ürünü seçmek için zarfın ne amaçla kullanılacağı belirlenebilir.

Torba zarf boyutları genel olarak A4, A5 gibi sık kullanılan kağıt ölçülerine uyum gösterir. Bu bağlamda üretilen ürünlerin en sık tercih edilenleri 17 x 25 torba zarf ve 26 x 35 torba zarf olmak üzere iki adettir. Ancak genel anlamda torba zarf ölçüleri çok çeşitlidir.

17 x 25 Torba Zarf

17 x 25 cm boyutlarındaki torba zarflar, A5 ve A6 boyutlarındaki kağıtlar için uygundur. Oldukça kullanışlı olan ve genelde toplu olarak satılan bu ürünler, iş yerlerinde sıkça kullanılır. Fatura, makbuz gibi önemli belgelerin saklanmasını, taşınmasını ya da korunmasını sağlarlar.

26 x 35 Torba Zarf

26 x 35 cm boyutlarındaki torba zarf; A4 torba zarf olarak adlandırılabilir. A4, A5 ve A6 boyutlarındaki kağıtlar için uygundur. Resmî evrakların birçoğu A4 sayfalarda basıldığından geniş bir kullanım alanına sahiptir. Gider makbuzu, irsaliye, kurum içi ve kurumlar arası yazışmalar bu zarflarda saklanabilir veya gönderilebilir.

Avansas’ta Bulunan Torba Zarfların Yapışkanı Kuvvetli midir?

Torba zarflar hem saklama hem de taşıma işlemlerinde kullanılan işlevsel gereçlerdir. Bu ürünlerin uzun süre dayanması, kaliteli malzemelerden üretilmesi ve dış etkilere karşı dirençli olması büyük önem taşır. İçerisine konan önemli evrakların yıpranmaması, düşmemesi, kaybolmaması için zarfların kağıdının ve yapışkanının güçlü olması gerekir.

Bu zarflar, silikon yapıştırıcılarla kapanır. Gerekli belgeler içerisine konduktan sonra kolayca kapatılabilirler. Güçlü silikon yapıştırıcı kesinlikle açılmaz ve evrakları güvende tutar.

Avansas’ta Satılan Torba Zarflar Çabuk Deforme Olur mu?

Evrakların düzgün biçimde muhafaza edilmesini ve zarar görmemesini sağlayan bu zarflar, kaliteli malzemelerden üretilmektedir. Avansas’ta yer alan ürün seçeneklerinin tamamı güvenilir markaların yüksek standarttaki ürünleridir. Gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bu ürünler, dış unsurlara karşı dayanıklıdır.

Uzun ömürlü bir kullanım sunan torba zarf çeşitleri, kolay kolay yırtılmaz ya da deforme olmaz. Bu sayede belgeleriniz taşıma esnasında hiçbir zarar görmez ya da zamanla yıpranmaz.

Torba Zarf Fiyatları Ne Kadardır?

Torba zarf fiyatları, ürün özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bu fiyatları etkileyen unsurlar marka, ham madde, boyut, gramaj gibi somut niteliklerle doğrudan ilişkilidir. En uygun fiyatlı zarf çeşitleri için Avansas’ı inceleyebilir, istek ve ihtiyaçlarınıza uygun ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Avansas, en kaliteli ürünleri bütçe dostu fiyatlarla sunmaktadır. Geniş ürün portföyünde yer alan binlerce ürün son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Bu anlamda Avansas, gönül rahatlığıyla alışveriş yapabileceğiniz bir e-ticaret platformudur.

Dilerseniz tekli, dilerseniz toplu siparişlerinizi kolayca verebilir; ürününüzü en kısa sürede kapınızdan teslim alabilirsiniz. TOBB Güven Damgası sahibi Avansas hem alışveriş sırasında hem de teslimat sonrasında daima müşteri odaklı bir hizmet sunar. Ayrıca, memnun kalmadığınız ürünleri kolayca değiştirebilir ya da iade edebilirsiniz.