Uzatma Kabloları

Toplam 23 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Uzatma Kablosu Ne İşe Yarar? Kullanım Alanları Nelerdir?

Uzatma kabloları, çok fonksiyonlu araçlardandır. Cihazlarınızı çalıştırmak için uzatma kablolarını kullanabileceğiniz gibi şarj ihtiyaçlarını karşılamak için de bu kabloları kullanabilirsiniz. Bu ürünlerin bir ucunda fiş bir ucunda ise priz yer alır. Tekli yapıda olabilecekleri gibi çoklu yapıda da olabilirler. Bazı kablolarda bulunan anahtar ile fişi prizden çıkarmanıza gerek kalmadan kullanım imkanına sahip olabilirsiniz.

Bu özelliklere sahip kablolar hem evlerde hem de iş yerlerinde kullanıma uygundur. Evlerde duvara monte edilen prizler, aynı anda birden fazla cihazı çalıştırmaya imkan vermez. Bu nedenle; TV, bilgisayar, ütü gibi evlerde sık kullanılan cihazları aynı anda çalıştırabilmek için uzatma kabloları kullanılır. Burada dikkat edilmesi gereken; cihazlarınızın özelliklerine, gücüne ve volt seviyelerine uygun yapıda olan ürünlerin tercih edilmesidir.

Bunun yanı sıra bu ürünlerin, TSE ve Avrupa Birliği standartlarına uygun olması da elektronik cihazların korunmasını sağlar. Akım koruma özelliğine sahip cihazları tercih ederek de hem kendi güvenliğinizi sağlayabilir hem de cihazların güvende olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Gelen akımın yüksek olması halinde akım korumalı olan ürünler, cihazlarınızı yüksek gerilimden korur. Örneğin; 2000 W kapasitesine sahip bir üründe 2200 W güce sahip bir cihaz kullanırsanız; akım korumalı olan ürünler, enerji seviyesi yüksek olduğu için gücü keser.

Topraklama da ürünlerde olmazsa olmaz bir özelliktir. Elektrik kaçağının en büyük sebebi olan topraklanmayan prizler; yangın, elektrik çarpması gibi hayati tehlikeye yol açan birçok soruna sebebiyet verir. Bu nedenle, uzatma kablosu gibi ürünleri güvenilir yerlerden satın almanız gereklidir. Ayrıca, güvenliği daha yüksek seviyede tutmak ve özellikle çocukların bulunduğu ortamda güvenliği sağlamak için priz koruyucuları da kullanabilirsiniz.

Evlere göre iş yerlerinde daha fazla cihaz çalıştırıldığı için daha kaliteli ve gerekli standartlara sahip ürünlerin kullanılması gerekir. Yazıcı, fotokopi makinesi, bilgisayar gibi ofis cihazları; aynı anda yetersiz özelliklere sahip kablolarla çalıştırıldığında, ciddi bakım ve onarım maliyetlerine yol açabilir.

Fakat yeterli özelliklere sahip olan kabloları tercih etmeniz halinde ise cihazlarınız her zaman kesintisiz bir performans sergilemektedir. Bazı ürünlerde yer alan USB giriş noktaları da cihazlarınızı kullanmanızı daha kolay hale getirir.

Prizlere oldukça uzak bir mesafede tadilat çalışmaları yapmak ve cihazları istediğiniz şekilde hareket ettirmek için satın aldığınız ürünlerin kablo uzunluğuna özen göstermeniz gerekir. Bu kabloların uzunluğu genellikle 1 ile 5 metre arasında değişiklik gösterir. Her yerde kablolar olması nedeniyle takılma, düşme sonucu kazalar da yaşanabilir. Bunu önlemek için ürünle beraber kablo bağı ve kablo toplayıcı gibi aparatlar kullanabilirsiniz.

Uzatma Kablosu Çeşitleri Nelerdir?

Uzatma kablolarının çok fazla çeşidi mevcuttur. Hangi çeşidi satın alacağınıza karar vermek için ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız gerekir. Aynı anda kaç cihazı çalıştıracağınıza göre tekli ya da çoklu yapıda olan ürünlere yönebilirsiniz.

Şarj aletinizi kullanmak ya da tek bir cihazı çalıştırmak için ikili ya da üçlü modeller yeterli olabilir. Fakat çoklu bağlantı yapabilmek için beşli ya da altılı ürünler daha idealdir. Bu ürünlerin yanı sıra teknik kablolar da cihazlarınızı çalıştırırken bağlantıların sorunsuz yapılması için en büyük yardımcınız olur.

5 Metre Uzatma Kablosu

5 metre uzatma kablosu, geniş alanlarda prize ulaşmak için rahat bir kullanım olanağı sunar. Ürünün uzun yapıda olan kablosu sayesinde, elektrikli cihazları prize en uzak alanlarda bile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Web sitemizde yer alan 5 metre uzunluğa sahip ürünler, TSE ve ISO 9001 standartlarına uygun yapıdadır. Bu sayede, güvenlik konusunda herhangi bir soruna yol açmadan kullanım olanağı sunarlar. Kabloların soket sayısı 2 ila 5 arasında değişir. Anahtarlı ve anahtarsız modeller arasından ihtiyacınıza en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

10 Metre Uzatma Kablosu

10 metre uzatma kablosu, uygun boyutları sayesinde cihazları prizin olmadığı yerlerde de çalıştırmanıza olanak tanır. Farklı odalarda ya da iş yerlerinin farklı kısımlarında bulunan ve priz bağlantısı olmayan yerler için bu kablolar, cihazlarınızı daha kolay kullanmanıza olanak tanır.

Makaralı Uzatma Kablosu

Makaralı uzatma kablosu; inşaat, yol yapımı, bahçe işlerinde sıklıkla kullanılır. Dış mekanlarda kullanılan cihazların ihtiyacı olan enerjinin sağlanmasının yanı sıra kullanım anında kablonun uzun olması, rahat hareket edebilme olanağı da sunar.

Bu ürünlerin üzerinde kullanım anında dikkat edilmesi gerekenler sembollerle belirtilir. Üçgen içerisinde tek damla sembolü olan ürünlerinizi ,sudan ve ıslaklıktan korumanız gerekir. Makaranın üzerinde kablo uzunluğu, güç seviyesi gibi bilgiler de yer alır.

HDMI Uzatma Kablosu

HDMI uzatma kablosu; bilgisayar, oyun konsolu, uydu alıcısı gibi cihazlardan farklı cihazlara ses ve görüntü aktarımı yapmak amacıyla kullanılır. Bu ürünlerde, kullanacağınız cihazlar arası mesafeye göre seçim yapmanız gerekir.

Tekli Uzatma Kablosu

Tekli uzatma kablosunda tek bir soket bulunur. Çim biçme, araç yıkama, dış mekan aydınlatma gibi işlerde gerekli olan cihazların çalıştırılmasında tercih edilir. Bu ürünlerin tekli yapıda olması, ikinci bir cihaz çalıştırmanız gerektiğinde sorun olabilir. Bu nedenle, çoklu yapıda olan ürünler daha kullanışlıdır.

Üçlü Uzatma Kablosu

Üçlü uzatma kablosunda üç adet soket bulunur. Doğrudan prize takılan kablosuz modeller olduğu gibi farklı kablo uzunluklarına sahip modeller de vardır. Bu ürünler, ev kullanımına daha uygun yapıdadır. İş yerleri için daha fazla sayıda girişi olan modelleri tercih edebilirsiniz.

5’li Uzatma Kablosu

5’li uzatma kablosunda 5 adet soket girişi yer alır. Ev ve iş yeri kullanımı için uygun yapıda olan bu ürünler, çok sayıda cihazı aynı anda çalıştırma olanağı sunar. Akım korumalı, anahtarlı ve farklı joule seviyelerine sahip ürünler arasından cihaz özelliklerinize göre en uygun tercihi yapabilirsiniz.

En Kaliteli Uzatma Kablosu Markaları Hangileridir?

Web sitemizde farklı markalara ait ve farklı özelliklere sahip; çok sayıda, kaliteli seyyar uzatma kablosu bulunur. Almera, Tek-İş, Viko, Belkin ve farklı markalara ait çok sayıda ürünü bir arada bulabileceğiniz web sitemizde, ürün özelliklerini inceleyerek sizin için en ideal ürüne ulaşabilirsiniz. En kaliteli markalara ait bu ürünler, kullanım anında ve kullanılmadıkları zamanlarda elektrik kaçağı, yüksek gerilim gibi sorunlara yol açmaz.

Viko Uzatma Kablosu

Viko uzatma kablosu, kullanıldığı mekanlarda güvenlik ve rahatlık sağlar. Markanın anahtarlı ve anahtarsız olan modelleri, farklı soket sayıları ile her ihtiyaca uygun çözümler sunar. Viko kabloları, gerekli standartlara uygun şekilde üretilir. Bu sayede, cihazlarınız için gönül rahatlığıyla Viko ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Tek-İş Uzatma Kablosu

Tek-İş, yıllara dayanan tecrübesiyle en kaliteli ürünleri sizlerle buluşturur. Marka; kablo toplayıcı, priz muhafazası, kablo bağı gibi ürünleriyle de düzenleme ve güvenlik anlamında destek sağlamaktadır.

Avansas’ta Satılan Uzatma Kablosu Modelleri Kaliteli midir?

Avansas olarak, web sitemizde yer alan her üründe kullanıcılarımızı kaliteyle buluşturuyoruz. Kategorilerimizde yer alan ürünler, sorunsuz kullanım için gerekli tüm özelliklere sahiptir. Ürünlerin sağlam dış kaplamaları, uzun süreli bir kullanım olanağı sunar. Her ürünün topraklı yapıda olması da olası kazaların önüne geçer.

Uzatma Kablosu Fiyatları Ne Kadardır?

Uzatma kablosu fiyatları; marka, model, soket sayısı gibi özelliklere göre değişiklik gösterir. Aradığınız özelliklere sahip modellere, web sitemizden kolayca ulaşabilir ve kaliteli ürünlere uygun fiyatlardan sahip olabilirsiniz.