Faraş

Toplam 4 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Faraş

Faraş, evlerde ve iş yerlerinde kullanılan genellikle küçük boyutlara sahip olan ve elde kolaylıkla taşınabilen yardımcı temizlik gereçlerinden biridir. Faraşlar, halı, kilim ve döşemeler gibi farklı zeminleri süpürmek için kullanılır. Faraş süpürgeler, kuru zeminlerin pratik ve etkin şekilde temizlenmesini mümkün kılar. Farklı materyallerden üretilebilen faraş modellerinin çoğu tasarımı, ekstra bir aparat gerekmeksizin ayakta durabilirlik yönü ile birleşir. Yalnızca el tipi faraş süpürgeler ve lavabo fırçası gibi ürünler, belli bir konuma yerleştirilme durumu olan temizlik aparatlarıdır. Evinizin ve iş yerinizin temizlik gereçlerini avantajlı fiyatlarla sağlamak için Avansas’ın sunduğu fırsatlara hemen göz atabilirsiniz.

Faraş Türleri Nelerdir?

Faraşların sık kullanılan türleri arasında el tipi fırçalı faraş, uzun saplı fırçalı faraş ve lavabo fırçası yer alır. Bunlardan el tipi fırçalı faraş, bir adet küçük fırça ve bir sapın ucuna monte edilmiş toz haznesi görevi gören faraş olmak üzere iki parçadan oluşur. Rahatlıkla taşınabilen bu tip ürünler, ihtiyaç duyulan herhangi bir bölgede kolayca tozları ve kalıntıları süpürür. Küçük ebatlara sahip olduğu için küçük alanların temizliğinde tercih edilir. Uzun saplı fırçalı faraş, yine bir toz haznesi ve uzun bir sapa sahip fırça olarak iki parçadan oluşur. El tipi faraşa göre hem toz haznesi daha büyüktür hem de fırça tasarımı daha gelişmiştir. Fırçayı oluşturan materyaller, daha sert olduğu için bu tip faraşlar zeminlerde kullanım için idealdir. Ayrıca bu tür faraşlar, fırça sapı ile faraşı birbirine pratik şekilde birleştiren tasarıma sahiptir. Bu sayede uzun saplı fırçalı faraşlar, az yer kaplayarak ihtiyaç anında kolayca ulaşılabilir olan bir temizlik ürünü olarak öne çıkar. Lavabo fırçası, faraş modellerinin fırça tasarımı ile çok benzerdir. Bu tip faraşların fırça tasarımı diğerlerine oranla eğimli bir yapıya sahiptir. Özellikle fırça sapı, pratik manevralar için yaya benzer bir şekilde üretilir. Bu sayede banyolarda bulunan lavabo tarzı bombeli alanların temizliği çok daha verimli ve pratik hâle gelir.

Faraş Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Faraş modelleri, markaların ürün tasarımları ile sağladığı çeşitli özelliklere göre değişebilir. Ancak birçok faraş modeli şu özelliklere sahip olabilir:

  • Faraş modelleri, genellikle sentetik elyaftan oluşan bir fırçaya sahiptir. Geleneksel pek çok alanda kullanılan bu malzeme, fırçanın süpürme performansını en iyi şekilde ortaya koyması için faraşlarda tercih edilir.
  • Şekil olarak çoğu zaman kare veya yuvarlak forma sahip olabilir. Faraşın toz haznesinin her iki formu da tozları ve taneleri kolayca hapsetmek için idealdir. Kapaklı hazneye sahip faraşlar ise fırça ucunda biriken tozların uçuşmasını önlemesi ile öne çıkar.
  • Faraş modellerinin sap kısımları, genellikle metal ve plastik malzemelerden üretilir. Bu sayede kolay ve rahat kavrama için idealdir. Sap kısmı ise kısa ve uzun seçenekli olarak görülebilir, bu seçenekler kullanım amacına göre farklı avantajlar sağlar.
  • Kullanımın ardından faraş temizliğinin yapılması oldukça kolaydır. Faraşlar, suda yıkanabilir ve kuruduktan hemen sonra tekrar kullanılabilir.

Faraş modelleri, genel olarak bu özelliklerin yanı sıra kullanım ömrü olarak da kullanıcı memnuniyeti vadeder. Uzun kullanım süresi sayesinde evlerde ve iş yerlerinde temizlik gereçlerine harcanan maliyeti azaltmaya yardımcı olabilir.

Faraş Fiyatları Ne Kadardır?

Faraş fiyatları, ürünün tasarımına, kullanım alanı seçeneklerine, malzeme türüne ve markasına göre değişebilir. Örneğin bazı faraşlar, kısa saplı el tipi kullanımı için üretilir ve bu ürünler, uzun saplı faraşlara oranla daha uygun fiyatlara sahip olabilir. Aynı şekilde kapaklı faraş süpürge, özel ergonomik tasarımı ile diğer modellere göre yüksek bir fiyatla satılabilir. Çeşitli faraş modellerine Avansas’tan göz atıp ev, iş yeri, okul ve otel gibi birçok alanda kullanılabilen temizlik gereçlerine avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.