Maket Bıçağı / Falçata

Toplam 22 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Maket Bıçağının Uçları Körelir mi?

Ev ve iş yerlerinde kesim işleri için en çok kullanılan kırtasiye malzemesi maket bıçaklarıdır. Maket bıçaklarının bir diğer adı ise falçatadır. Bu isim İtalyanca “falcetto” sözcüğünden türemiştir. Falçatanın anlamı ise eskiden ayakkabı yapımlarında kullanılan keskin bıçak anlamına gelir. Bugünlerde ise maket bıçağı ve falçata aynı anlamda kullanılır bir hal almıştır. Maket bıçakları net kesimler yaptığı için makasa oranla daha çok kullanılır. Net ve keskin bir yapıya sahip olduğu için genellikle maket yapımında kullanılır. Dolayısıyla ismini de buradan almıştır.

Maket bıçaklarının en önemli özelliklerinden biri özel kilitleme mekanizmasına sahip olmasıdır. Bu şekilde maket bıçağından istediğiniz büyüklükte bıçağı açıp kilitlersiniz. Siz kesim işlemini gerçekleştirirken kilitlendiği için kesinlikle oynamaz ve sabit bir şekilde kalır. Bu sayede kesimlerinizi sıfır hata ile bitirebilirsiniz.

Uzun yıllar kullandıktan sonra bıçağın ucunun körelme ihtimali olabilir. Eğer böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsanız asla atmayın. Çünkü maket bıçakları özel üretilmiştir. Bıçak kısmı baştan sona kadar belirli aralıklarla çizilmiştir. Çizik çizik olmasının sebebi ise maket bıçağı ucunda bir körelme meydana geldiğinde ilk kısmı kırıp diğer tarafından kullanmaya devam edebilmenizdir. Bilindiği üzere maket bıçakları uzundur. Siz belirlediğiniz ölçü kadar açıp kullanırsınız. Bıçak kısalan kadar kullanabilirsiniz. Eğer bu şekilde bir kullanım sağlarsanız uzun yıllar tek bir maket bıçağı ile kesim yapabilirsiniz.

Kaliteli ve sağlam ürün tercih edildiği zaman maket bıçağınızı uzun yıllar hiç körelme olmadan kullanabilirsiniz. Ayrıca kaliteli bir çelikten üretildikleri için asla paslanmalar meydana gelmez. Bilindiği üzere bazı maket bıçaklarında kesim yaparken uç bir anda kırılabilir ve üzerinde çalıştığınız proje berbat olabilir.

Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için bıçak yapısı kaliteli maket bıçaklarını tercih etmelisiniz. Avansas’ta her bütçeye uygun birbirinden farklı özelliklere sahip çeşit çeşit maket bıçakları vardır. Sizin ihtiyacınıza en uygun maket bıçağının siparişini sitemizden verebilirsiniz. Siparişiniz en kısa sürede elinize ulaşır ve körelmeler yaşamadan kusursuz kesimlerde kullanılabilir.

Maket Bıçağının Tutma Kısmının Ergonomisi Önemli Midir?

Ergonomi, bir nesnenin insanın sağlığına ve konforuna uyumlu biçimde tasarlanmasıdır. Sık kullanılan kırtasiye ürünlerinde aranan en belirgin özellik ergonomik bir yapıya sahip olup olmamasıdır. Sürekli kullanılan bir ürün olduğu için konforlu olması çok önemlidir. Tutma yerinin tam elinize göre ayarlı olması projelerinizi kesintisiz yapmanıza yardımcı olur. Ergonomik yapıya sahip olmayan bir maket bıçağı sıklıkla kullanıldığında elinizde ve bileğinizde hasara sebebiyet verebilir. Bu tarz handikaplardan etkilenmemek için özel üretilmiş ergonomik maket bıçakları tercih edebilirsiniz.

Maket bıçakları arasında ergonomik olarak en kullanışlı maket bıçağı markası Stanley’dir. Sebebi ise tutma yerinin tam elinize göre olmasıdır. Uzun saatler maket bıçağınız ile kesme işlemi gerçekleştirdiğinizde bile parmaklarınızda ya da bileğinizde yorulma olmaz. Özel tasarımları ile ergonomik ve kullanışlı olması kaliteyi beraberinde getirir.

Ergonomik tasarıma sahip birçok çeşit avansas.com’da sizlerle buluşuyor! Stanley maket bıçağın tutma yerinin ergonomik olması ve fiyatının uygun olması kullanıcılar tarafından tercih edilmesine sebep olmaktadır. Sizler de ergonomik yapılı bir maket bıçağı almak için Avansas’tan güvenli bir şekilde sipariş oluşturabilirsiniz.

Maket Bıçağı Paslanır mı?

Ofis malzemeleri arasında sıklıkla kullanılan maket bıçağı, yani falçata, tercih ederken en çok aranan özellik keskin olmasıdır. Çünkü keskin olmayan bir maket bıçağı ile kesimler yapıldığında kağıt ya da karton pütürlü olacaktır. Bu şekilde tasarımlarınızda görsel olarak güzel bir görünüm sağlamaz. Bıçağın keskin olması hangi maddeden yapıldığı ile doğru orantılıdır.

Bıçak kaliteli bir metalden üretildiğinde çabuk deforme olma ya da körelme gibi bir durumla karşılaşmazsınız. Metalinin kalitesinden kaynaklı olarak maket bıçağınızda paslanmalar meydana gelmez. Ne tür malzeme keserseniz kesin asla pas lekelerine maruz kalmazsınız. Bazı markalarda birkaç kullanımdan sonra küçük pas lekeleri başlar ve devamında çoğalır ama Avansas’tan satın alacağınız maket bıçaklarında paslanma dahil olmak üzere körelme ya da deforme olmaz. Uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.

Avansas’ta Hangi Marka Maket Bıçaklarını Tercih Edebilirsiniz?

Okulda ya da iş yerlerinde bir proje hazırlarken yanınızdan hiç ayırmamanız gereken tek malzeme maket bıçağıdır. Çünkü aklınıza gelebilecek bütün kesme işlemlerini makasa oranla hem daha net hem de daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’de e-ticaret ortamında satışı olan birçok maket bıçağı vardır. Maket bıçakları kendi içinde 4’e ayrılır. Bunlar:

 • Hobi maket bıçağı
 • Profesyonel maket bıçağı
 • Emniyetli maket bıçağı
 • Katlanır maket bıçağıdır.

Hangi alanda kullanmak istiyorsanız ona göre bir maket bıçağı seçebilirsiniz. Örneğin, arada sırada sadece kağıt kesmek için kullanıyorsanız profesyonel bir maket bıçağına ihtiyaç duymazsınız. Bundan dolayı ihtiyacınıza uygun maket bıçağı tercih ederseniz sizin daha kullanımı karmaşık değil daha pratik olacaktır.

Okul malzemeleri alanında Avansas’da satışı olan birçok ürün vardır. Bunların başında maket bıçakları gelir. Satışa sunduğumuz maket bıçakları; keskin, kusursuz, kaliteli ve uygun fiyatlı olmasıyla herkes tarafından tercih edilir. Satışta olan markalar ve özellikleri şu şekildedir:

 • Avansas maket bıçağı: Sağlam, dayanıklı ve uygun fiyatlı ürünleri ile çok sık tercih edilir. Körelme ya da paslanma olmadan uzun ömürlü kullanıma uygundur.
 • 3A maket bıçağı: Uzun yıllar rahat bir şekilde kullanabilmek için özel alaşımlı çelik bıçağa sahiptir. Farklı renk seçenekleri ile herkese uyum sağlar.
 • Mas maket bıçağı: Keskin bıçağı ve sağlam plastikten üretilen gövdesi ile severek kullanılır.
 • Olfa maket bıçağı: Ultra keskin bıçak yapısına sahiptir. Bundan dolayı kusursuz kesimler yapabilirsiniz. Bıçağı yüksek karbon ile üretilmiştir. Karbonun etkisi ile asla kırılma ya da paslanma sorunu ile karşı karşıya kalmazsınız.

Maket bıçakları çok keskin oldukları için kesinlikle güvenlikli olanlarını tercih etmelisiniz. Güvenlik ayarını yaptıktan sonra hem kendi elinize hem de yakınlarınız kullandığında onlara bir sorun yaşatmaz.

Avansas’tan Alışveriş Yapmak Güvenli midir?

İnternetten alışveriş yapmak herkesin tercih edebileceği bir alışveriş yöntemi olmayabiliyor. Sebebi ise güven problemidir. Müşterinin birçok endişesi olabiliyor. Bunlara birkaç örnek vermemiz gerekirse madde madde açıklayalım:

 • Alışveriş yapacak kişi öncelikle ürünün fotoğraflarına bakıp inceler. Aynı zamanda ürün açıklama kısmını okur. Sipariş verdiği ürün ile fotoğraf ve açıklamanın doğru olmadığını düşünebilir. Kargo ile gelen ürünle sipariş verdiği arasında farklılıklar oluşabilir.
 • Sisteme kredi kartı ve adres bilgilerini gireceği için güven duymuyor olabilir.
 • İnternette satış yapan birçok firma olduğu için onların güvenli olup olmaması konusunda tereddütte kalabilir.

Yukarıda e-ticaret üzerinden alışveriş yapma konusunda genel olarak yaşanan tereddütlere değindik. Eğer sizler de bu tarz tereddütler yaşıyorsanız Avansas ile bu korkularınızdan kurtulabilirsiniz. TOBB Güven Damgası’na sahip nadir web sitelerinden olan Avansas hem iş yerleri hem kişisel alışverişlerinizde uygun fiyatları ile tercih edilme sebebidir.

Şimdiye kadar yaklaşık 450.000 firma tarafından sipariş almıştır. 5.000 ürünü ile kalitenin tek adresidir. Satışta olan markalar kullanıcıya ulaşmadan birçok aşamadan geçer. Kontroller sağlandıktan sonra kapınıza kadar güvenle gelir.

Ayrıca kargolarınızı kapınızdan almanın keyfini yaşarsınız. Hızlı teslimat bölgesinden verilen alışverişlerde siparişiniz tarafınıza 1 iş günü içerisinde ulaşır. Sizler de Avansas güvencesi ile kaliteli, sağlam ve uygun fiyatlı maket bıçağı arayışındaysanız birkaç tıkla kolay bir şekilde sipariş verebilirsiniz. Güvenin adresi Avansas ile bütün alışverişler kapınıza kadar teslim edilir.