Karbon Kağıdı

Toplam 1 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Karbon Kağıdı Nedir?

Bir kağıda yaptığınız çizim ya da yazdığınız yazının kopyasını almak zahmetli bir işlemdir. Çizimin aynısını elde edebilmek oldukça zordur, aynı yazıyı tekrar yazmak sıkıcı ve yorucudur. Yazınızı ya da çiziminizi kopyalamanız gereken durumlarda karbon kağıdından faydalanabilirsiniz. Böylece, iki defa aynı şeyi yazmanıza ya da çizmenize gerek kalmadan tek seferde mükemmel kopyalar elde edebilirsiniz.

Peki, tam olarak karbon kağıdı nedir diye soracak olursak; karbon kağıdı, iş ve okul hayatında sıkça kullanılan bir kırtasiye ürünüdür. Aynı anda yazı yazmak ve o yazının kopyasını çıkarmak için, iki kağıdın arasına konulan bir kopya kağıdıdır. Kısaca karbon kağıdı, kalemin üstteki kağıda uyguladığı basınçla birlikte alttaki kağıtta aynı izin çıkmasını sağlar. Alt yüzü kuru bir boya tabakasıyla kaplandığı için oldukça kolay bir şekilde kopyalama işlemi yapar.

Genel olarak fotokopi kağıdı grubunda yer alan karbon kağıdının, farklı renk ve boyutları bulunmaktadır. Kullanım alanı oldukça geniş olan büyük boy karbon kağıdı çeşitlerinin yanı sıra, genellikle en çok tercih edilen boyut, A4 karbon kağıdıdır. Renk grubunda ise genellikle siyah ve mavi kopya yapan karbon kağıtları tercih edilmektedir.

Karbon Kağıdı Nasıl Kullanılır?

Karbon kağıdı hem yazı yazmak hem de bu yazının kopyasını almak için kullanışlı bir üründür. Özellikle iş yerlerinde kullanımı yaygın olan ve büyük kolaylık sağlayan karbon kağıdı nasıl kullanılır derseniz; iki kağıdın arasına yerleştireceğiniz karbon kağıdı, üstteki kağıda uygulanan basınçla, kalemle yaptığınız bütün hareketleri alttaki kağıda birebir kopyalar.

Karbon kağıdının bir yüzünde bulunan boya, kopyalama yaptığınız kağıdın üzerine aktarılmış olur. Böylece, bir kağıt üzerinde yaptığınız yazı ve çizimi olduğu gibi diğer kağıda geçirmiş olursunuz.

Karbon Kağıdı Satın Alırken ve Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Karbon kağıdı satın alınırken kağıdın rengi, boyutu ve kalitesi gibi unsurlara dikkat edilmesi gerekir. İhtiyacınıza ve kullanacağınız alana uygun boyutta ve renkte olan karbon kağıdı tercih ederseniz kopyalama işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Kopyalamak istediğiniz belgenin boyutuna uygun karbon kağıdı satın almazsanız, kopyalama işleminizde aksaklıklar yaşamanız olasıdır. Bu yüzden, kopyalamak istediğiniz kağıdın boyutuna birebir uyan ebatta bir karbon kağıdı satın almalısınız.

Boyutun yanı sıra, birçok farklı rengi bulunan karbon kağıtlarını yine ihtiyacınız ve kullanım alanınıza göre seçmelisiniz. İş yeri ve ofisinizde kullanmak için siyah karbon kağıdı ve mavi karbon kağıdı tercih etmek uygun olacaktır. Eğitim ve okul faaliyetleri için ise diğer farklı renklerdeki karbon kağıtları seçilebilir.

Kalitesiz karbon kağıtları hem düşük performans sağlar hem de kopya kağıdında lekeler ve izler bırakır. Kaliteli bir karbon kağıdı satın almak, lekesiz ve mükemmel kopyalar almanızı sağlar. Kopyalama işleminizi tek seferde kusursuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

En Kaliteli ve Dayanıklı Karbon Kağıdı Nerede Satılır?

Karbon kağıdı hem eğitim hem iş alanında oldukça kullanışlı ve pratik bir şekilde belgelerin kopyasını almanızı sağlayan bir kırtasiye ürünüdür. Peki, karbon kağıdı nerede satılır diye sorulacak olursa; karbon kağıdını kırtasiye ürünleri satan yerlerde bulabilirsiniz. Fakat her kırtasiye ürünü satan mağaza ya da web sitesinde, kaliteli ve dayanıklı karbon kağıtlarını ve bunların farklı seçenekleri bulamıyor olabilirsiniz.

Kopya alacağınız kağıda uygun olan karbon kağıdı ve uygun renk seçeneklerini Avansas’ta bulabilirsiniz. Avansas, kaliteli ve dayanıklı karbon kağıtları dahil olmak üzere birçok kağıt ürününü farklı ebat ve renk seçenekleriyle uygun fiyatlara bulabileceğiniz bir e-ticaret sitesidir.

En çok tercih edilen karbon kağıtları A4 boyutunda, mavi ve siyah renkli karbon kağıtlarıdır. Ofis ve iş yerlerinde yazıları kopyalamak, fatura ya da irsaliye gibi belgeleri hazırlamak, özel belgelerin kopyasını almak için mavi ve siyah renkli karbon kağıtları kullanmak uygundur.

Eğitim alanında ise öğrencilerin genellikle ödev yaparken faydalandığı karbon kağıtlarının farklı renkleri seçilebilir.

Kaliteli ve dayanıklı karbon kağıtları, kopya alacağınız belgeler üzerinde mürekkep izi ya da benzeri lekeler bırakmaz. Kopyasını alacağınız kağıt üzerinde yaptığınız tüm kalem hamlelerini tek seferde kusursuz olarak diğer kağıda aktarır. Bu yüzden, karbon kağıtlarını satın alırken mümkün oldukça kaliteli ve bilindik markaları tercih etmekte fayda vardır.

En kaliteli ve uygun fiyatlı karbon kağıtlarını Avansas’ta bulabilirsiniz.

Karbon Kağıdı Çeşitleri Nelerdir?

Baskı ve kopyalama işlemlerinde birçok farklı çeşit kağıt kullanılır. Plotter kağıdı, eskiz kağıdı, karbon kağıdı ve aydınger kağıdı bu çeşitlerden bazılarıdır. Kullanım alanına göre farklı çeşit kağıtlar ve kağıt boyutları tercih edilmektedir.

Karbon kağıtları ise yine kullanım alanına uygun olarak çeşitlenmektedir. Renk, boyut ve kalite açısından birçok farklı çeşidi bulunan karbon kağıtları, iş ya da eğitim alanında kullanılmak üzere satın alınabilir.

İş yerlerinde ve resmî belgelerde kullanılmak için tercih edilen karbon kağıtlarında mavi ve siyah renkleri tercih edilebilir iken; eğitim alanında daha canlı renkler olan kırmızı, sarı, beyaz karbon kağıtları kullanılabilir.

Kullanımı en yaygın olan karbon kağıdı boyutları olan A4 ve A3 boyutlarıdır. Bu ürünleri satın alırken, kopyasını alacağınız belgenin boyutuna göre seçim yapılmalıdır. Kopyalanacak kağıdın ebatına uygun ya da yakın boyutlarda karbon kağıtlarını seçmek işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Son olarak, kaliteli ve marka bilinirliği yüksek karbon kağıtları en iyi performansla kullanabileceğiniz ürünlerdir. Bu ürünleri tercih ederek kopya alırken karşınıza çıkabilecek lekelenme gibi istenmedik durumların önüne geçmiş olursunuz.

Avansas’ta Bulunan Karbon Kağıdı Modelleri Sağlığa Zararlı mıdır?

Birçok kırtasiye ürünü gibi karbon kağıtları da maliyeti düşürmek için kalitesiz ve kanserojen maddeler kullanılarak üretildiğinde sağlığınıza zarar verebilir. Kalitesiz karbon kağıtlarını kullanmak hem üründen düşük verim almanıza hem de sağlığınızın kötü etkilenmesine neden olacaktır.

TOBB Güven Damgası almaya hak kazanan Avansas üzerinden satın alacağınız ofis, eğitim ve kırtasiye ürünlerinin sağlığa zararı yoktur.

Bilindik ve güvenilir markaları bünyesinde bulunduran Avansas’ta, kaliteli ve sağlığa zararı bulunmayan karbon kağıtlarını da bulabilirsiniz.

Avansas’ta bulunan karbon kağıtları en bilindik, kaliteli ve güvenilir olan markalara aittir. Karbon kağıtları dışındaki diğer ürünleri de çokça kişi tarafından güvenle ve memnuniyetle kullanılır.

Sağlığa zararlı malzemeler içermeyen, kaliteli ve yüksek performanslı karbon kağıtları için Avansas’ı tercih edin.

Karbon Kağıdı Fiyatları Ne Kadardır?

Karbon kağıtları; kaliteleri, boyutları ve adetlerine göre çeşitli aralıklarda fiyatlanabilmektedir. Uygun fiyatlı ürünleri tercih etmek birçok kullanıcıya cazip gelebilir fakat uygun fiyatlı ürünler arasından kaliteli olanları seçebilmek önemlidir. Aksi durumlarda, kalitesiz karbon kağıtlardan düşük verim elde etmenin yanı sıra, sağlığa zararlı ürünler seçmiş olursunuz. Bu yüzden, marka bilinirliği yüksek olan karbon kağıtları tercih etmek gerekir.

Pakette az adet içeren ürünleri daha uygun fiyatlara alabiliyorken, daha fazla adet içeren karbon kağıdı paketlerinin fiyatları bir miktar daha yüksektir. Özellikle, iş yerleri ve ofisler için paket içerisindeki karbon kağıdı adeti fazla olan ürünler diğerlerine kıyasla daha avantajlı ve kullanışlıdır. Karbon kağıtları yaygın olarak kullanılan ürünler olduğu için fazla miktarda ürün satın almak tasarruf etmenizi sağlayacaktır.