Uyarı ve Yönlendirme Levhaları

Toplam 24 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Uyarı Levhaları Ne İşe Yarar?

Eğitim ve ekonomik alanda gelişmiş ülkelerde çalışma hayatındaki en önemli unsurlar insan sağlığı ve güvenliğidir. Yollarda veya çalışma koşullarında güvenliği sağlamak amacıyla, gerek yönetim tarafından gerekse işletmelerce, insanları uyarıcı niteliklere sahip uyarı levhaları kullanılır.

Adından da anlaşılacağı üzere uyarı levhası, insanların veya araçların yönlendirilmesini sağlar. Bireylerin yapmaları ya da yapmamaları gereken işlemlerin belirlenmesi için kullanılır.

Hem günlük hayatta, hem de iş hayatında vazgeçilmez bir eleman olan ikaz levhası, birçok farklı çeşide sahiptir. “Dikkat köpek var” uyarısından, “yüksek elektrik akımı” uyarısına kadar farklı birçok konuyu içerebilirler. İşlevlerine göre kırmızı, sarı, mavi, beyaz ya da yeşil olan bu uyarıcı elemanlar, genellikle ciddi bir görüntüde olurlar.

Trafikte dikkat çekici uyarı levhaları sayesinde birçok kazanın olması engellenebilir. Sürücüler bu levhalara her zaman bakmalı ve uyarıları dikkate almalıdır. Özellikle hız sınırının gösterildiği ve kaygan yol gibi ifadelerin bildirildiği levhalar oldukça önemlidir. Bu sayede can kayıpları ve maddi hasarların önüne önemli ölçüde geçilir.

Hayati tehlike riski, uyarı elemanları sayesinde en aza indirilebilir. Bu nedenle uyarı levhalarının gereken yerlere konulması ve onlara uyulması büyük önem taşır.

Trafikte kullanılan uyarı levhalarının büyük bir çoğunluğu trafik kuralları ile ilgili olup cezai yaptırımları vardır. Dönüş yasakları, park edilmez ve girilmez tabelaları dikkate alınmadığı zaman trafik cezalarına maruz kalınabilir.

Buna ek olarak cezai yaptırımla sonuçlanmayan ancak yine de olası kazalara sebebiyet vermemek için uyulması gereken levhalar bulunmaktadır. Bunlar; yaya çıkabilir, yüksek gerilim tehlikesi, dikkat köpek gibi levhalardır.

Uyarı Levhaları Çeşitleri Nelerdir?

Uyarı ikaz levhası çeşitleri, sağlığınızı korumak ve sizi kazalardan uzak tutmak amacıyla yerleştirilir. Bu nedenle bu levhaların doğru biçimde yerleştirilmesi ve dikkate alınması oldukça önemlidir.

Kaygan Zemin Uyarı Levhası

İşaret levhası olarak da adlandırılan kaygan zemin uyarı levhası, kaymaya müsait ve ıslak ortamlarda kişileri korumak amacıyla kullanılır. Kaygan ve ıslak zeminlerin tamamında kullanılabilir. Dolayısıyla kullanım alanları oldukça geniştir. Başlıca kullanım alanları ise; iş yerleri, konut ve binalar olarak gösterilebilir. Sıklıkla merdiven ağızlarına yerleştirilerek olası kazaları önler.

Çok katlı veya tek katlı binalarda, üretim tesislerinde, sağlık veya hizmet tesislerinde, tüm yaşam alanlarında, özellikle de işyerlerinde temizlik sırasında veya sonrasında kullanılırlar. Teknik standart ve yönetmeliklere göre sarı renkte olması zorunlu tutulur.

Yangın Söndürücü Uyarı Levhası

Yangın söndürücü uyarı levhası; AVM, plaza, fabrika, iş merkezi, lojmanlar, kamu binaları gibi her türlü kapalı alanda kullanılır. Sıralanan yaşam alanlarında yangın söndürücüyü işaret etmek maksadıyla kullanılan bu uyarı levhası, oldukça pratik ve önemli bir üründür.

Üretiminde kullanılan PVC malzeme sayesinde, esnek bir yapıya sahiptir. Böylece, her türlü kavisli yüzeye rahatça uygulanabilir. Güneş ışınları ve yağmur suyu gibi dış etkenlere karşı ekstra dayanıklıdır. Dikkat çekici olması gereken bu uyarı levhası, pürüzsüz ve parlak bir yüzeye sahiptir.

Mesafeni Koru Uyarı Levhası

Hijyen ve temizlik, salgın dönemlerinin ardından daha önemli bir hal alır. Tüm dünyada yaşanan Coronavirüs ve pandemi nedeniyle hijyen, kendi sağlığınız ve çevrenizdeki insanlar için dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husustur.

Bu nedenle uyarı levhaları olarak mutlaka her yerde olması gerekenler listesinin başında mesafeni koru uyarı levhası gelmektedir. Bu levhaya, sosyal mesafe uyarı levhası da denilir. Bu levhalar, sosyal mesafe hatırlatıcısı olarak insanları yönlendirir ve virüsün yayılmasını önlemek amacıyla oldukça sık tercih edilir.

Ayaklı Uyarı Levhası

Birçok alanda kullanılan levhaların bazıları, sürekli aynı yerde kalmazlar. Bazen, yerlerinin değiştirilmesi gereken durumlar yaşanabilir. Bu amaca hizmet etmesi amacıyla ayaklı uyarı levhası geliştirilmiştir. Bu levhalar, tehlike ortadan kalktığında ve uyarı verilmesi gereken bir durum kalmadığında ortadan kaldırabilirler.

Dur Uyarı Levhası

Dur uyarı levhası, çoğunlukla trafikte kullanılır. Sürücülerin bir kavşağa girerken durmaları ve kavşaktaki bütün araçlara yol vermeleri gerektiğini ifade ederler. Aynı zamanda, demiryolu ile kesişen yollarda, buradan geçmeden önce durulması gerektiğini hatırlatmak amacıyla da bu uyarı levhası kullanılır.

Otoyollarda yol çalışması olduğu durumlarda, sürücüleri uyarmak ve yola girmelerini engellemek için sıklıkla tercih edilirler. Buna ek olarak, başlıca kullanım yerleri; girilmesi yasak olan sokaklar, girilmesi yasak olan otopark ve caddeler şeklinde sıralanabilir. Burada, sürücüleri uyararak düzeni sağlamak amaçlanır.

İş Güvenliği İçin Uyarı Levhası Kullanımı Önemli Midir?

İş güvenliği uyarı levhaları; güvenlik bilgilendirme, yön bulma ve dikkatli olma gibi konularda kişilere bilgi verirler. Bu uyarı levhası sayesinde hem olası kazalar hem de oluşabilecek karışıklıkların baştan önlenmesi hedeflenir. Doğal işleyişin bir parçası olan uyarı levhalarına olan hassasiyet, ülkemizde her geçen gün artmaktadır.

İş güvenliği sebebiyle levha kullanımının birçok nedeni vardır. Bunların başında, olası bir kazanın veya istenmeyen bir olayın önüne geçilmesi gelir. Bu levhalar sayesinde insanlar yaşadıkları bölge, bulundukları çevre ve çalıştıkları yerler hakkında daha fazla bilgiye sahip olurlar.

Bulunduğunuz ortamlarda kullanılan levhalar, can ve mal güvenliğinizi önemli ölçüde garanti altına alırlar. Deprem, yangın gibi doğal afetlerde paniğe sebebiyet vermeden çıkış yolunu daha kolay bulmanıza yardımcı olurlar. Elektrik panosu uyarı levhası, dikkat uyarı levhası gibi çeşitleri dikkatli davranmanız gerektiğinde sizi uyarırlar.

İş güvenliği için konulan uyarı levhası, gerçek anlamda bilgilendirme özelliğine sahip olmalıdır. Bu levhaları, her yaştan ve her eğitim düzeyinde insan rahatlıkla fark edip anlayabilmelidir. Bu nedenle üzerlerinde yazan yazılar açıklayıcı, herkesin anlayabileceği bir dille yazılmalıdır.

Avansas’ta Bulunan Uyarı Levhaları Modelleri Nelerdir?

Avansas bünyesinde, güvenliğiniz için üretilmiş olan birçok uyarı levhası bulunur. Bunların tamamı, gerekli standartlar yerine getirilmiş bir şekilde üretilerek sizlere sunulur. Uyarı levhalarının tümü, doğru ve kaliteli malzemeler kullanılarak yapılır.

 • Günlük hayatta sık karşılaştığınız ve kullanılması önemli olan pek çok uyarı levhası Avansas’ta bulunmaktadır. Bunlardan biri de, sosyal mesafeye dikkat çeken ve farklı renk seçenekleri ile üretilen mesafeni koru uyarı yazılarıdır.
 • Maske kullanımının oldukça önemli olduğu günümüz şartlarında, maskeni tak ve yüz siperini kullan gibi uyarı levhalarıyla oldukça sık karşılaşabilirsiniz. Avansas sayesinde, bu uyarı levhalarına ulaşmak çok kolaydır.
 • Kapalı alanlarda olduğu gibi, bazı açık alanlarda da sağlığımızı tehdit eden sigara kullanımı yasaktır. Bunu belirtmek için de, uyarı levhaları kullanılmaktadır. İhtiyaç duyduğunuz uyarı levhasına Avansas üzerinden erişebilirsiniz.
 • Islak zeminlerde tehlikeyi ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan, taşınabilir kaygan zemin tabelaları da Avansas’ın ürün portföyünde yer alır. Bay ve bayan tuvaletlerini birbirinden ayırmaya yarayan, WC uyarı levhasını da Avansas’ta bulmanız mümkündür.

Tüm bunlara ek olarak Avansas alışveriş sitesinde bulabileceğiniz bazı ürünler listelenmiştir:

 • Yangın söndürme cihazı uyarı levhası
 • İtiniz yada çekiniz yazısı
 • Oda isimlikleri
 • Park yapılmaz uyarı levhası
 • Yüksek gerilim uyarı levhası
 • Çıkış levhası
 • Girilmez levhası
 • Ekipman kullan uyarı levhası
 • Dikkat ölüm tehlikesi

En Uygun Fiyatlı İş Güvenliği Uyarı Levhası Alışverişi Nereden Yapılır?

Kullanım amacınız doğrultusunda en uygun uyarı levhasını Avansas güvencesi ile satın alabilirsiniz. Uzun yıllar dayanan, yırtılmayan ve solmayan levhaları; geniş ürün ve fiyat seçenekleri ile gönül rahatlığıyla sipariş edebilirsiniz.

Avansas, her konuda geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. İş güvenliği ve diğer güvenlik ekipmanlarının tamamına buradan ulaşabilirsiniz. Bu ekipmanlardan bazıları; iş güvenliği malzemeleri, ilk yardım, trafik malzemeleri gibi sürekli ihtiyaç duyulan elemanlardır.

Uyarı Levhaları Fiyatları Ne Kadardır?

Uyarı levhalarının fiyatları, üretimlerinde kullanılan malzemelere ve ebatlarına göre değişiklik gösterir. Örneğin ayaklı uyarı levhaları veya uzun süre aynı yerde kalacak olan levhalar amaçları doğrultusunda farklı malzemelerden üretilirler. Avansas’ın geniş portföyünü inceleyerek en kaliteli ürünleri bütçenize uygun fiyatlarla edinebilirsiniz.