Böcek İlaçları

Toplam 1 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Böcek İlaçlarının Kokusuz Olanları Var mıdır?

Böcek ilacı bir diğer adıyla insektisit, kesin çözüm sağlayarak istenmeyen böceklerden kurtulmanıza yardımcı olur. Ev ve iş yerlerini düzenli olarak ilaçlamak çok önemlidir. Çünkü böcekler kapalı alanları sığınak olarak kullanırlar. Zamanında ilaçlama yapılmazsa var olan böcekler zamanla çoğalırlar. 

Çoğalan böcekler bulundukları ortamı kirletmekle kalmaz, taşımaları muhtemel olan çeşitli bakteri ve mikroplar ise insan sağlığına tehdit oluşturabilir. Bu sebeple, böcek problemi önemli bir konudur ve kesinlikle ihmal edilmemelidir. İhmal edildiği durumlarda yaşam alanları sağlık açısından tehlike altına girebilir.

Böcek ilaçları belirli aralıklarla kullanılmalıdır. Kullanılan ilaçlar genellikle kokulu olsa da kokusuz çeşitleri de vardır. Kokudan rahatsız olanlar için özel formül ile kokusuz böcek ilacı seçeneği de mevcuttur. İster sprey ister tablet formunda kokusuz böcek ilaçlarını evinizin ve iş yerinizin her alanında gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Avansas’ta satışı olan güvenilir markalara ait birçok böcek ilacı vardır. İhtiyacınıza en uygun olanı seçerek sepetinize ekleyebilirsiniz. Farklı ödeme seçeneklerinden faydalanarak alışverişinizi kapınızdan teslim almanın konforunu yaşayabilirsiniz.

Böcek İlaçlarının Etki Süresi Ne Kadardır?

Çoğu insanın yaşadığı böcek problemine yönelik farklı uygulamalar kullanılmaktadır. Kimileri temizlik ürünleri ile çözmeye çalışırken kimi fayda sağlamayan doğal karışımlar ile böcekleri yok etmeye çalışmaktadır. Bu yöntemlerle böcekler geçici süre yok olsa da maalesef sorun yeniden başlar. Sizler de kökten bir değişim istiyorsanız Avansas’tan sipariş edeceğiniz çeşitli böcek ilaçlarını deneyebilirsiniz.

Hangi tür böcek için ilaca ihtiyacınız varsa önce onu belirlemelisiniz. Çünkü ilaçlar spesifik böcek türlerine göre üretilmiştir. Her ilaç her böcekte etkili olmaz. Böcek türü belirlendikten sonra ne tür bir ilaç alacağınız önemlidir. Birçok ilaç çeşidi vardır. Bunlar:

 • Sprey formunda böcek ilacı
 • Jel böcek ilacı
 • Lamba şeklinde böcek ilacı
 • Losyon böcek ilacı (kullanım alanı vücut)
 • Cihaz şeklinde böcek ilacı
 • Tablet ya da yem formunda böcek ilacı

Yukarıdaki böcek ilacı çeşitlerine göre etki süresi farklılık gösterebilir. Kullanılan miktar ve markaya göre de bu etki değişmektedir. Avansas’ta satışı olan böcek ilaçlarının hepsi etkili ürünlerdir.  

Böcek İlaçları Kullanım Sonrası Etrafta Leke / Koku Bırakır mı?

Böceklerden kurtulmanın en etkili yolu böcek ilacı kullanmaktır. Bazı markaların içeriği güçlü formüller ile desteklenmiştir. Bu formüller etkili olmasına etkilidir fakat temas ettiği zeminin rengini açabilir veya lekelenmelere sebep olabilir. Avansas’ta satışı olan böcek ilaçlarının içeriğindeki formüller ne kadar gelişmiş olsa da asla lekelenmelere maruz kalmazsınız.

Böceklerin yoğun olduğu yeri tespit ettikten sonra ilacı oraya sıkabilir ya da yerleştirebilirsiniz. Uzun süre etkili olacağı için böceklerin daha fazla çoğalmasını ve etrafa yayılmasını engellemiş olursunuz.

Eski zamanlarda kullanılan böcek ilaçlarının kokusu çok yoğun olduğu için kullanımı zordur. Şimdi, yeni üretilen ilaçlarda o ağır koku yoktur. İlaçları istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Bu şekilde ortamı uzun süre havalandırmak zorunda kalmadan böceklerden kurtulabilirsiniz.

Böcek İlacının Markası Kalitesinde Etkili midir?

Avansas’ta var olan markalar son derece etkili ve uygun fiyatlıdır. Avansas’ta satışı olan en etkili böcek ilacı çeşitleri; Defans, Svs DYT, Detan ve Raid’dir. Dünyaca ünlü markalar çeşitli böcekler üzerinde %100 etkili çözümü sizler için sunar. Marka ürünler kullanmanın birçok avantajı vardır. Bunlar:

 • Kaliteli ürünler olduğu için etki gücü yüksektir.
 • Kalıcı bir etki sağlarlar.
 • Sprey formunda olan böcek ilaçlarının püskürtme kısmı ve sıkma mandalı çok önemlidir. Kaliteli ürün kullanımında ne kadar kullanılırsa kullanılsın bu mekanizma bozulmaz.
 • Sorunu tamamen çözer. Eğer temizlik kurallarına uyulursa asla sorunun tekrarı yaşanmaz.

Böcek ilacı türlerinden elektrikli böcek savarlar oldukça büyük bir etkiye sahiptir genellikle sivrisinek ve karasinekler üzerinde etkili sonuçlar verirler. Böceklerin olduğu kısıma sıvı halde olan böcek ilacını püskürterek anında çözüme ulaşabilirsiniz. Eğer tablet formunda bir böcek ilacı satın aldıysanız, ürünü böceklerin olduğu yerlere yerleştirebilirsiniz. Bu tabletlerin içine giren böcekler kısa bir süre sonra etkisiz hale gelecektir.

Marka olmuş etkili ürünlerle böceklerden kısa bir süre sonra kurtulursunuz. Böcek sorunu yaşıyorsanız, Avansas üzerinden, böcek türüne göre size uygun olan ilaçları sipariş verebilir ve siparişinizde farklı ödeme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Siparişleriniz kapınıza kadar güvenle ulaştırılır.

Böcek İlaçları Hangi Böcekler Üzerinde İşe Yarar?

Böcek ilaçlarının faydasını görebilmek için hangi ürünün hangi böcek için kullanılması gerektiği iyi bilinmelidir. Örneğin, sinek ilacı karıncalar için kullanılırsa etki görme ihtimaliniz yoktur. Ayrıca kullanılan miktar doğru olmalı ve böceklerin yuvaları tespit edilip ürün doğru alanlarda kullanılmalıdır. Bu şekilde çözüm daha kolay olacaktır.

Böcek ilaçları birçok böcek çeşidi üzerinde etkili bir performans gösterir. Sitemizde mevcut böcek ilacı türleri:

 1. Hamamböceği ilacı
 2. Karınca ilacı
 3. Gümüş böceği ilacı
 4. Kalorifer böceği ilacı
 5. Sivrisinek ilacı
 6. Karasinek ilacı
 7. Köstebek ve Fare ilacı
 8. Kene ilacıdır.

Hangi böcekten rahatsızlık duyuyorsanız ona uygun ürün kullanmalısınız. Örneğin, hamam böcekleri için hamam böceği ilacı kullanabilirsiniz. Böcek olan yere böcek ilacından yeterli miktarda püskürtebilir ya da tablet formunda ise onların olabileceği yere koyabilirsiniz. Bu şekilde istenilen performans sağlanmış olur.

Böceklerden Kurtulmak İçin Evde ya da Ofiste Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yaşam alanlarında temizliğe dikkat ederek ve doğru böcek ilaçları kullanarak böceklerden kurtulabilir ve bir daha asla gelmemelerini sağlayabilirsiniz. Maddeler halinde dikkat edilmesi gereken önemli ayrıntılar şu şekildedir:

 • Temizlik ve hijyen çok önemli konulardır, böcekler temiz olmayan ortamlarda ürerler. Bu yüzden eviniz ya da iş yeriniz ne kadar temiz olursa böceklerin gelme ihtimali o kadar düşecektir. Özellikle tuvalet ve mutfak gibi sürekli ıslak olabilecek alanların temizliğine ekstra dikkat edilmelidir. 
 • Birçok ofiste depo için kullanılan odalar vardır. Bu odaların içinde akla gelebilecek bütün malzemeler muhafaza edilir. Bu eşyaların temizliğini düzenli bir şekilde yapılmazsa böceklenme problemleri yaşanabilir. Bu böcekler zaman içinde çoğaldıkları için diğer odalara da yayılabilirler. Bunun önüne geçmek için ortamın temizlenmesi ve böcek ilacı kullanılması şarttır.
 • Birçok mekanda kullanılan ahşap masa ve sandalyeler sağlam oldukları için tercih edilirler. Bu masa ve sandalyelerin zaman zaman temizliğini ve bakımını yapmanız elzemdir. Bakımı yapılmayan tahta malzemelerde tahta kurusu böceği üreyebilir. Bu böcekler çoğaldığı zaman insan sağlığını tehdit ederler.
 • Böcekler kirli mekanlarda yaşarlar. Bunun dışında yiyecek artıkları da böceklerin türemesine uygun ortamı oluşturur. Ofis ya da ev ortamında temizlenmeyen gıda kırıntıları böceklerin çoğalma ihtimalini artırır. Bu yüzden özellikle mutfak tezgahı ve yiyecek tüketilen oda zeminlerinin temizliğine dikkat edilmesi gerekir.
 • Yaşadığınız ya da çalıştığınız mekandaki su sızıntılarına dikkat edilmelidir. Çünkü su sızıntısı olan bir musluk veya tezgah altları böcekler için yaşam alanı oluşturabilir. Bu suyun sızma ihtimali olan yerleri kontrol etmeli ve kuru olduğundan emin olmalısınız.
 • Yaşam alanlarında çöp sık sık atılmalı ve gıdaların üzeri asla açık bırakılmamalıdır.
 • Yaşadığınız mekanda evcil bir hayvan varsa onun temizliğini yapmak da önemlidir. İyi bakılmayan evcil hayvanları da böceklenmeye zemin oluşturabilmektedir.
 • Böceklenen zeminlerdeki çatlakları, ilaçlama yapıldıktan sonra kapatmak önemlidir. Bu şekilde arınmış olduğunuz böceklerle tekrar baş etmeye çalışmazsınız.