Mutfak ve Tezgah Temizliği

Toplam 29 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Mutfak Temizliği Nasıl Yapılır?

Evlerin en önemli bölümlerinden biri sayılan mutfak; gıda maddelerinin muhafaza edildiği, yemeklerin yapıldığı ve çoğu zaman yemek yenen bir yer olduğu için her zaman temiz olmalıdır. Bu durumu sağlamak için de mutfak temizlik malzemelerine ihtiyaç duyulur. İhtiyaç duyulabilecek bütün mutfak temizlik ürünleri, uygun fiyat avantajları ile Avansas’ta bulunabilir. Peki gerekli ürünler satın alındıktan sonra mutfak temizliği nasıl yapılır?

Temizliğe başlamadan önce mutfağın en çok kirlenen noktalarını tespit etmek gerekir. En kirli noktalardan birisi çoğu zaman ocak olabilir. Ocak temizliği için bulaşık deterjanı ya da yüzey temizleyici ile birlikte bir bulaşık süngeri yeterli olur.

Tezgahlar en çok kirlenebilen yerlerdir. Çabuk kirlendiği için özellikle beyaz tezgah temizliği sıklıkla yapılmalıdır. Mermer tezgah temizliği içinse yüzeye zarar vermeyen mutfak temizlik malzemeleri kullanılmalıdır. Tezgahın bir parçası sayılan evye ve lavabo kısmı da tezgah temizliğine dahil edilebilir.

En çok zaman ise mutfak dolap temizliği sırasında harcanır. Dolapların kapakları, iç kısımları ve rafları ayrı ayrı temizlik gerektirdiği için bu işe özel olarak zaman ayrılmalıdır. Dolapların aksine yer temizliği daha kısa süreceği için her ihtiyaç duyulduğunda hızlıca yapılabilir.

Mutfakta bulunan buzdolabı, fırın, küçük ev aletleri gibi cihazların da periyodik olarak temizlenmesi gerekir. Bu iş için de ayrıca bir temizlik günü belirlenebilir. Söz konusu cihazların temizliğinde kullanılan ürünlerin zararsız olmasına dikkat edilmelidir.

Mutfak Temizlik Ürünleri Nelerdir?

Mutfakta kullanılabilen bazı temizlik ürünleri, sadece mutfağa özeldir. Bunların yanında mutfakta daha çok ihtiyaç duyulmasına rağmen evin her bölgesinde kullanılabilen ürünler de vardır. Mutfak temizlik ürünleri bir yandan çok güzel kokarken öte yandan kimyasal içeriği fazla olan çeşitleri de mevcuttur. Bu tip ürünleri mutfak dışında muhafaza etmek daha sağlıklı bir yöntemdir.

Mutfak temizlik malzemeleri arasında gösterilebilen ürünlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Bulaşık deterjanı
  • Bulaşık süngeri ve teli
  • Mutfak temizlik bezi
  • Krem yüzey temizleyici
  • Lavabo açıcı
  • Yağ ve kireç çözücü
  • Yüzey dezenfektanı
  • Eldiven
  • Peçete ve kağıt havlu
  • Çöp torbası

Mutfak Temizlik Malzemeleri Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yapılan her alışverişte dikkat edilmesi gereken noktalar olduğu gibi mutfak temizlik malzemeleri alışverişlerinde de vardır. Bazı detaylara dikkat ederek satın alınan ürünlerden maksimum verim alınabilir. Ayrıca, yapılan alışveriş daha ekonomik, yapılan temizlik ise daha sağlıklı olur.

Mutfak temizlik malzemeleri arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, seçilecek ürünün ihtiyacı tam olarak karşılamasıdır. Aynı gruba dahil olan ürünlerin pek çok farklı türü olduğu için hangisinin daha verimli olacağı araştırılmalıdır.

Dikkat edilmesi gereken bir başka detay da elbette ürünün kalitesidir. Mutfak temizlik malzemelerinden bazıları kimyasal madde içerdiği için güvenilir markaları tercih etmek daha doğrudur. Formülasyonu yanlış yapılmış mutfak temizlik malzemeleri sağlığı tehdit edebileceği için bu detay önemlidir.

Mutfak temizlik malzemeleri satın alırken ihtiyaç duyulan miktar da doğru belirlenmelidir. Mutfağın genişliği, temizlik gerektiren eşyaların miktarı ve temizlik yapma sıklığı, bu detayı belirlemede dikkat edilecek noktalardır. İhtiyaçtan daha fazla ya da daha az temizlik malzemesi satın almak, ekonomik olarak bütçeye zarar verir.

En İyi Yüzey Temizleyici Markaları Hangileridir?

Mutfakta bulunan ocak, tezgah gibi yüzeylerin temizliği kimi zaman çok zor olabilir. Özellikle ocak yüzeyindeki yağlar ve yemek kalıntıları işleri zorlaştırırken tezgah üzerinde de yoğun sıvı teması sonucu kireçlenmeler olabilir. Daha etkili bir temizlik yapabilmek için en iyi yüzey temizleyici markaları tercih edilmelidir. Söz konusu markalara Avansas’tan ulaşmak mümkündür.

Bingo Yüzey Temizleyici

Bingo yüzey temizleyici ürünler, krem formunda olmaları sebebiyle kullanışlıdır. Etkili formülleri sayesinde ovalama miktarını en aza indirerek yüzeylerin çizilmesine engel olurlar. Donmuş yağ ve yüzeyde beklemiş kirleri çözmede de son derece etkili olan Bingo yüzey temizleyicilerin limon gibi hoş kokulara sahip çeşitleri bulunur.

Cif Yüzey Temizleyici

Krem, jel ve sprey formları bulunan Cif yüzey temizleyici ürünler, farklı koku seçenekleri ile de öne çıkar. Ovalama gerektiren zorlu kirler için krem ve jel formundaki Cif yüzey temizleyiciler ideal iken hızlı ve pratik bir çözüm için sprey formundaki ürünler tercih edilebilir. Cif markasının amonyaklı yüzey temizleyicileri son derece etkili bir temizlik sunarken yemek yapılan yüzeylerde kullanılmak üzere formüle edilmiş çeşitleri de mevcuttur.

Avansas’tan Toptan Yüzey Temizleyici Alışverişi Yapılır mı?

Avansas, onlarca farklı kategoriye ait 5500’den fazla ürünün bulunabildiği bir alışveriş platformu olarak mutfak temizlik malzemeleri için de doğru bir adrestir. Bulaşık deterjanı, yüzey dezenfektanı, bulaşık süngeri, temizlik bezi ve çeşitli temizlik araç gereçlerinin uygun fiyatlarla satın alınabildiği Avansas’ta en çok tercih edilen temizlik ürünleri arasında yüzey temizleyiciler de vardır.

Yüzey temizleyicilerin ürün ve içerik çeşitliliğine sahip olması, seçim sırasında araştırma gerektirebilir. Avansas’ta bulunan çok sayıda seçenek arasından en ideal ürün bulunabilir. Avansas’ın bir başka avantajı da toptan yüzey temizleyici alışverişi yapmanın mümkün olmasıdır.

Temizlik alışkanlıklarına ve sıklığına bağlı olarak zamanla biten temizlik ürünleri ve yüzey temizleyiciler, düzenli bir gider kalemi oluşturur. Dolayısıyla bu ürünleri toptan bir şekilde alabilmek, ekonomik anlamda kazanç sağlar.

Özellikle ofis temizlik ürünleri satın alırken faydalı olan toptan alışveriş imkânı, Avansas’ın sunduğu en kazançlı avantajdır. Üstelik toptan alışveriş yapabilmek için kurumsal olmaya gerek yoktur. Bireysel kullanıcılar da toptan yüzey temizleyici alışverişi yapabilir.

Avansas’tan yapılabilecek toptan alışverişler, yüzey temizleyiciler ile sınırlı değildir. Başta tüm mutfak temizlik malzemeleri olmak üzere ihtiyaç duyulan hemen her ürün toptan bir şekilde sipariş edilebilir.

Mutfak Temizlik Malzemeleri Fiyatları Ne Kadardır?

Hem evler hem de iş yerleri için sürekli bir gider kalemi olan mutfak temizlik malzemeleri, bu detaydan dolayı fiyatlarına ayrıca dikkat edilen ürünlerdir. Söz konusu ürünlerin geniş bir aralıkta fiyatlara sahip olması ise bir taraftan seçimi zorlaştırırken bir taraftan da seçenek zenginliği sunar.

Mutfak temizlik malzemeleri fiyatları, ilk olarak markaya ve ürün kalitesine bağlı olarak şekillenir. Ortalamanın altında fiyatlara sahip olan ürünler ekonomik oldukları için tercih edilirler. Daha etkili temizlik deneyimi sunan ürünler ise ortalamanın üzerinde fiyatlara sahip olabilir. Dolayısıyla kalite bu noktada önemli bir detaydır.

İhtiyaç duyulan mutfak temizlik malzemelerinin fiyatları, satış noktalarına göre de değişkenlik gösterebilir. Üreticilerin belirlediği temel fiyatlar, satıcının da müdahalesiyle şekillenerek satış fiyatına ulaşır. Bu nedenle alışveriş yapılacak platform, fiyat avantajı konusunda önemlidir. En uygun mutfak temizlik malzemesi fiyatları avansas.com üzerinde bulunabilir.

Mutfak temizlik malzemelerinin çoğu, sıvı formdadır. Bu ürünler farklı boyutlara sahip ambalajlarda satılırlar. Ambalajların içindeki temizlik ürünün miktarı da fiyatları doğrudan etkileyen bir detaydır. Ürün miktarına dikkat etmek ve ihtiyacı en iyi şekilde karşılayabilecek ürünü seçmek suretiyle yapılan alışverişler, ekonomik açıdan daha kârlıdır.

Mutfak temizliği için ihtiyaç duyulan alışverişi daha ekonomik bir hale getirmenin yolu ise çoklu paketler ve toptan alışveriştir. Çoklu paketlerin fiyatları, tekli ürünlere göre farklıdır ve çoğu zaman daha avantajlıdır.