Tahta Kalemi

Toplam 36 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Tahta Kalemi

Tahta kalemi, içerisinde kendi mürekkep kaynağı olan ve liften yapılma bir uca sahip olan bir çeşit kalemdir. Tahta kalemi çeşitleri, özellikle beyaz tahtalara yazı yazmak amacıyla sıklıkla tercih ediliyor. Tahta kalemlerinin dış yüzeyleri; plastik, metal veya cam gibi malzemelerden üretilir. Tahta kalemlerinin içinde bir de çekirdek bulunur. Bu çekirdek aracılığıyla mürekkep, kalemin ucuna aktarılır ve böylelikle yazı yazılabilir. Tahta kalemi fiyatı nedeniyle de sıkça tercih edilen kırtasiye malzemeleri arasında yer alır.

 

Tahta Kalemi Nedir? Nasıl Üretilir?

Bilinen ilk tahta kaleminin patenti, 1910 yılında Lee Newman tarafından alınmıştır. 1926 yılında ise tahta kalemi çeşitleri, birçok farklı renk seçeneği ile satışa sunulmaya başlanmıştır. Renkli tahta kalemleri, Sidney Rosenthal’ın yaptığı geliştirmeler sonucu, 1950’li yıllarda yaygınlık kazanmıştır. 1960’larda ise tahta kalemleri, Pentel’de çalışan Yukio Horie tarafından günümüzdeki şekline getirilmiştir. Günümüzde kullanılan birçok tahta kaleminde alkol bazlı mürekkepler kullanılıyor. Statista.com’un verilerine göre 2017 yılı içerisinde 43.96 milyon Japon yeni değerinde tahta kalemi satıldı. Öte yandan aynı siteden alınan verilere göre Japonya’da tahta kalemi satışları 2012’den bu yana yüzde 30 artış gösterdi.

 

Doldurulabilir Tahta Kalemi Nedir?

 • Beyaz tahta kalemi çeşitlerinin çoğu tekrar tekrar doldurulabilir ve kullanılabilir özelliktedir. Bu bakımından uzun süre boyunca güvenle kullanılabilirler.
 • Doldurulabilir tahta kalemleri için birçok farklı tahta kalemi mürekkkebi bulunur. Böylelikle Doldurulabilir beyaz tahta kalemi modelleri, birçok farklı renk seçeneğine de sahip oluyor. Kısacası istediğiniz renk tahta kalemine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 • Doldurulabilir tahta kalemleri, özellikle beyaz tahtalar başta olmak üzere birçok yüzeyde rahatlıkla kullanılabilirler.
 • Doldurulabilir tahta kalemlerinin ucu genellikle 3 mm kalınlığa sahiptir. Bu özellikleri ile keçeli kalemlerden ve diğer kalem gruplarından ayrılırlar.
 • Doldurulabilir tahta kalemi çeşitleri, oldukça hafif ve portatif bir yapıya sahiptirler. Bu özellikleri sayesinde her yere kolaylıkla götürülebilirler.
 • Üstelik doldurulabilir tahta kalemi fiyatları da diğer kalem fiyatlarına göre son derece uygundur.

 

Tahta Kalemi Lekesi Nasıl Çıkar?

 • Tahta kalemi mürekkebi bazen gerçekten inatçı olabiliyor fakat korkmayın tahta kalemi lekesini çıkarmak için bir parça beze bir miktar alkol dökmeniz ve tahta kalemi lekesi bulunan yüzeye uygulamanız yeterli olacaktır.
 • Tahta kalemi lekesini çıkarmanın bir diğer yolu da diş macunu ve maden suyunu karıştırıp doğrudan lekeli yüzeye uygulamaktır. Karışımı lekenin üzerine döktükten sonra eski bir bez parçasıyla lekeli bölgeyi silerek tahta kalemi lekesini çıkarabilirsiniz.
 • Öte yandan tahta kalemi lekesini tahta silgisi veya bulaşık süngeri aracılığıyla rahatlıkla silebilirsiniz. Her ikisi de tahta lekesini çıkarmak için fazlasıyla yeterli olacaktır.
 • WD-40 adı verilen spreyleri kullanarak beyaz tahtalarda bulunan tahta kalemi lekesini rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Spreyi tahtaya bir kere sıktıktan sonra yapmanız gereken tahtayı bir güzel silmektir.
 • Tahta kalemi mürekkebi sayesinde oluşan lekeleri silmek için tahta kalemi silici kalemlerle işaretleyip ardından bu işaretleri bir pamuk yardımıyla rahatlıkla silebilirsiniz.
 • Bazı durumlarda kurşun kalemlerin bıraktığı izleri silmek için kullandığımız silgileri, tahta kalemi lekelerini de silmek için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Öte yandan güneş kremleri de tahta kalemi lekelerini çıkartmak için sıklıkla tercih edilir.

 

Tahta Kalemi Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 • Tahta kalemi, okullarda ve diğer eğitim kurumlarında sıkça kullanılan kırtasiye malzemeleri arasında yer alıyor.
 • Tahta kalemlerinde kırmızı, siyah ve mavinin yanı sıra birçok renk seçeneği de bulunuyor. Bu sayede her türlü konuya uygun bir tahta kalemi tercih edilebiliyor.
 • Doldurulabilir tahta kalemleri, tekrar tekrar rahatlıkla doldurulabiliyor. Böylelikle doldurulabilir tahta kaleminin mürekkebi bittiğinde çöpe atmak gerekmiyor.
 • Tahta kalemlerinin uçlarının kırılması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu nedenle uzun süre boyunca güvenle kullanılabilirler.

 

Sizin İçin En İyi Tahta Kalemi Hangisi?

 • Tahta kalemini ne için kullanacağınız büyük önem taşıyor. Okul veya ofis ortamı için tasarlanan çok farklı çeşitler bulunuyor. İşte bu nedenle kullanacağınız ortama daha uygun kalemler tercih etmelisiniz.
 • Ofiste veya okulda ağırlıklı olarak tercih edilen bir renk varsa, o renkte bir tahta kalemi seçmek son derece uygun olacaktır.
 • İlk defa tahta kalemi alıyorsanız, su bazlı mürekkebe sahip olan modelleri tercih etmelisiniz. Daha sonraları alkol bazlı mürekkep kullanan tahta kalemlerini de tercih edebilirsiniz.
 • Birçok beyaz tahta çeşidi oldukça kalındır. İşte bu nedenle GSM oranı yüksek bir tahta kalemini seçmelisiniz. Böylelikle kalın yüzeylere kolaylıkla yazı yazabilirsiniz.

 

Avantajlı Tahta Kalemi Fiyatları için Doğru Adres: Avansas

Faber-Castell, Edding ve Robber-Color markalarının tahta kalemi fiyatı, birbirinden farklıdır. Tahta kalemi fiyatları markadan markaya değişiklik gösterse de en uygun fiyata sahip tahta kalemlerini Avansas sayesinde bulabilirsiniz. Öte yandan Avansas’ta kırtasiye malzemesi ve beyaz tahta fiyatları son derece uygundur. Kolay sipariş aşamaları ile dikkatleri çeken marka, güvenilir ödeme seçenekleri ile kullanıcıların öncelikli tercihi olmayı başarıyor. Üstelik Avansas, iade ve değişim konusunda kullanıcılarına sunduğu kolaylıklar sayesinde tüketicilerin gözünde iyi bir izlenim bırakıyor. Ayrıca ücretsiz kargo seçeneği sayesinde tüketiciler, sipariş ettikleri ürünleri teslim alırken hiçbir ücret ödemiyorlar. Avansas, sipariş ettiğiniz tüm ürünleri 1 iş günü içerisinde teslim ediyor ve sizi hiç bekletmiyor. Tüm bunların yanı sıra Avansas markalı ürünlerden satın alarak uygun fiyata kalitenin keyfini çıkarabilirsiniz.