Bloknotlar

Toplam 20 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Bloknot Nedir? Ne İşe Yarar?

Bloknot olarak isimlendirilen defterler, okul sıralarında sık sık kullanılan ve zamanla da iş yerlerini dolduran çok amaçlı defterlerdir. Bloknot defter avuç içi kadar olabileceği gibi A4 boyutunda ve hatta spiralli de olabilir. 

Her yaştan kişinin kullanması için uygun olan bu defterler günümüzde hemen her markette, kırtasiye ve kitap dükkanlarında satılmaktadır. Kapakları ve kalitesi açısından düzenli olarak yenilenen bloknot çeşitleri ortalama fiyatları ile her haneye girebilecek ürünlerdir.

Bloknot Çeşitleri Nelerdir?

Bloknot çeşitleri, her ihtiyaca hitap edecek şekilde geliştirilmiştir. Gerek ofis ortamı, sunumlar, seminerler, okul dersleri gerekse ev ortamında günlük olarak kullanılabilecek olan bu bloknotlar boyut, kağıt kalitesi, üretilme şekli ve kağıt türüne bağlı olarak kategorilendirilmiştir. Günümüzde en çok kullanılan defter türleri şu şekildedir:

Küp Bloknot

Küp bloknot olarak belirtilen bloknot çeşidi esasında herkesin masasında bir dönem bulunmuş olan, küp şeklinde bir kutunun içine konuşlandırılmış kare küçük kağıtlardır. Pek çok yerde küp not kağıdı olarak da geçen bu mini defter çeşidi özellikle acilen not alınması gereken zamanlarda kullanılmak için oldukça uygundur.

Hemen her markanın kendine has olarak ürettiği küp bloknotlar her ne kadar masa üzerinde bulundurmak için tasarlanmış olsadar da kağıt halinde çantada da taşınabilirler.

A4 Bloknot

A4 bloknot defter olarak isimlendirilen ürünler günümüzde dershane, okul, kurs gibi ortamlarda kullandığımız ve A4 kağıdı büyüklüğünde olan defterlerdir. Çoğu kişinin okul defteri olarak adlandırdığı A4 defter ders için kullanılır. 

A4 defterler, hem sayfa kalitesi hem de sayfaların tutturulma yöntemleri olarak birbirlerinden farklı özelliklere ayrılır. Örneğin günümüzde sıklıkla spiralleme yöntemi kullanılır. Hemen her seviyeden öğrenci, kolaylığı açısından spiralli ürünleri tercih etmektedir. Buna karşın dikişleme ya da tutkallama yöntemi ile yapılan bloknotlar da mevcuttur. 

A5 Bloknot

A5 bloknot ‘Bloknot nedir?’ sorunun asıl cevabı olarak kabul edilir. A4 kağıdının yatay halde yarısına denk gelen bu defterin boyutu günümüzde ortalama bir ajanda boyuna eşittir. Kapaklı bloknot olarak da adlandırılan bu defterler yıllık ajanda, günlük ya da küçük not defteri tarzında karşımıza çıkmaktadır. 

Kareli Bloknot Defter

Kareli bloknot defter, okullarda sıklıkla kullanılan defterlerdendir. Sayısal dersler olan fen bilgisi, matematik, fizik, geometri, kimya ve biyoloji gibi dersler için tercih edilen bu defterler, bir dönem hemen her ailenin evinde bulunmuştur. 

Kareli bloknotlar genelde A4 boyutunda olmakla birlikte, A5 boyutlu olarak da satışları bulunmaktadır. Kareli yapısı sayesinde üzerinde hem yazı yazılması hem de çizim ve işlem yapılması oldukça kolay olan bu defterler, genellikle kalın kağıtlardan üretilmişlerdir.

Çizgili Bloknot Defter

Çizgili bloknot defter, okul yıllarının her döneminde kullanılmış olan defterlerdir. Sözel derslerin yazımında tercih edilen bu defterler; tarih, coğrafya, Türkçe, edebiyat, yabancı dil dersleri gibi dersler için kullanılırlar. 

Bu defterlerde geniş aralıklı çizgiler sayesinde harflerin diğer satırdakilerle iç içe olması engellenir. Özellikle ilkokul döneminde sıklıkla tercih edilen bu defterler, yazı yazmayı yeni öğrenen ve büyük harflerle yazı yazan çocuklar için idealdir.

Çizgili defter çeşidinin yanında, bloknot defter çizgisiz çeşidi de bulunmaktadır. Üzerinde hiçbir şekilde kare, çizgi ya da nokta bulunmayan bu defterler yazı yazma ya da resim yapma konusunda ustalaşmış kişiler tarafından kullanılmaktadır.

Spiralli Bloknot

Spiralli sıfatı defterin sol tarafında bulunan ve sayfaları birleştirmeye yarayan plastik malzemeden gelmektedir. Spiralli bloknot defterler lise seviyesinde kullanılan, sayfaları yırtılmaya elverişli ürünlerdir. Yazma-koparma-depolama mantığı ile üretilmiş olan bu defterler, kolay kullanımı ve katlanıp az yer kaplaması nedeniyle pek çok kişi tarafından tercih edilir. 

Bloknot çeşitleri günümüzde oldukça fazladır. Örneğin, dikişlilerde spiral yerine ipli dikiş bulunur. İnce beyaz iplerle atılan bu dikişler, kağıtların kopmasını engelleyecek kadar sıkıdır. Makineler tarafından atılan dikişlere ek olarak, dikişsiz fakat tutkal ile yapıltırılmış olan defterler bulunur. Bu defterin sayfaları, kuvvetli yapıştırıcı olan tutsak ile kapağın iç yüzeyine sahiplenmiştir. Dikişli defterlere kıyasla daha az dayanıklı olan tutkallı defterler yırtılmaya daha elverişlidir.

Bloknot Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu ürünleri seçerken dikkat edilmesi gereken başlıca olgu, defterin hangi ortamda kullanılacağıdır. Örneğin, bir ofis ortamında kullanılacak defteri seçerken A5 veya küp bloknotu satın almanız daha profesyonel görünmenize sebep olacaktır. Buna karşın bir lise öğrencisinin, A4 defter kullanmak yerine küp bloknot ile okula gidip gelmesini ve onunla ders işlemesini bekleyemeyiz.

Defter türünü belirledikten sonra kareli mi, çizgili mi yoksa düz mü olacağına dikkat etmek gerekir. Örneğin, bir ilkokul öğrencisi Türkçe dersinde düz defter kullanmamalıdır. Bu eleme yönteminden sonra belki de en önemli olanı defter kağıdıdır. Kağıdın kaliteli olmasına özen göstermeli, kalın kağıtlıları tercih etmelisiniz.

Defterin kullanılacağı yere göre spiralli, tutkallı veya dikişli tarzda tercih edilmesi yerinde olacaktır. Örneğin, spiralli defterler genelde öğrenciler tarafından okul hayatı boyunca sıklıkla tercih edilir. Kolayca katlanması, sayfa değiştirilmesi ve sayfanın istenilen yerden yırtılmasını sağlayan spiraller öğrencilerin adeta dostudur. 

Buna karşın tutkallı ve dikişli defterler, hem okul döneminde A4 ve A5 boyutunda defter olarak karşımıza çıkarken hem de A5 boyutunda ve ajanda olarak isimlendirilen ürün olarak karşımıza çıkar. Bu ajandaların akademik, günlük ve iş hayatını düzenlerken not tutmada yardımcılığı mevcuttur.

Avansas’ta Satılan Bloknot Markaları Kaliteli ve Güvenilir midir?

Avansas üzerinden satılan bloknotlar, kaliteli kağıttan ve her kesimden kişinin ihtiyacına uygun olarak üretilmiş defterlerdir. Bu defterler, sık sık kullanmaya karşı dayanıklıdır. Plastik ya da sert mukavva olarak karşımıza çıkan defter kapakları, insan sağlığına zararlı değildir. Plastik olmayan kapaklar ve iç sayfalar kağıt geri dönüşümünde kullanılabilir. Plastik kapaklar plastik, iç sayfalar da kağıt dönüşümüne ayrı ayrı olarak atılmalıdır.

İş yerinizin, okulunuzun ya da herhangi bir kuruluşun ismi, amblemi veya marka rengi ile defter tasarımı yaptırabilirsiniz. Bu bilgiler kapak üzerinde ve/veya iç sayfalar üzerinde yer alabilir. Bu şekilde isminiz müşterilerinize daha profesyonel görünürken marka bilinirliğiniz de artacaktır.

Her zaman ürünlerinin kalitesi ve güvenilirliği ile ön plana çıkan Avansas, ev ve iş yerlerinizde ihtiyacınız olan bloknot yapıdaki defterleri satın alabileceğiniz bir platformdur. Site üzerinden satışı yapılan defterlerin tamamı, kaliteli ve dayanıklı yapıya sahiptir. 

Avansas’ı rakiplerinden ayıran en önemli fark, marka çatısı altında yalnızca kaliteli ve güvenilir firmalara yer vermesidir. Her özellikleri ile kullanım kolaylığı yaratan defterler, kaliteli bloknot kağıdı ile üretildikleri için uzun süre boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilirler.

En Kaliteli Bloknot Alışverişi Nereden Yapılır?

Defter konusunda en güvenilir alışveriş, kaliteli ofis ve kırtasiye ürünleri satışı yapan mağazalar üzerinden gerçekleştirilebilir. Size en yakın kırtasiye veya kitapçıdan mesai saatleri içinde satın alabileceğiniz defterler, online Avansas mağazasında 7 gün 24 saat satın alınabilir. Avansas, kurulduğu yıldan beri müşteri memnuniyetini hat safhada tutan mecralardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bloknot Fiyatları Ne Kadardır?

Bloknot fiyatları, her kesimden insanın satın alabileceği bir rakama sahiptir. Avansas’taki defter fiyatları, herkesin kaliteli ürün deneyimini yaşaması için makul ölçülerde belirlenmiştir. 

Bloknotların fiyatını etkileyen en önemli unsur, ürünlerin spriralli, dikişli veya tutkallı olmasıdır. Günümüzde spiralli ve dikişli defterlerin fiyatı, tutkallı defterlere nazaran ekstra ücretli olsa da bunun kaliteden kaynaklandığını unutmamak gerekir.