Notebook Soğutucular

Toplam 8 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Laptop Soğutucu Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yoğun bir tempo ile çalışılan iş yerlerinde birçok laptop sabahtan akşam saatlerine kadar hiç kapatılmaz. Kapatılmayan laptoplar zamanla ısınmaya başlar. Hatta o kadar ısınır ki siz bu sıcaklığı hissedecek boyuta gelirsiniz. Bu ısınma sadece laptopun uzun süre çalıştırılması ile ilgilidir. Bu sorun her marka laptopta yaşanabilir ve yaz aylarında sıcaklığın etkisi ile daha da artar. Bu problemin önüne geçilmesi için notebook soğutucuları vardır. Laptopun altına konulan ve kolay bir kurulumu olan malzemedir.

En iyi notebook soğutucu alırken dikkat edilmesi gereken birkaç madde vardır. Bunlar:

 • Notebook soğutucu stant alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu boyutudur. Boyutlar genellikle standart ölçülerle satılır. Eğer sizin laptopunuz için bu ölçüler geçerli değilse size uygun ölçülerde notebook altı soğutucu alabilirsiniz.
 • Modelden modele ne kadar gürültü çıkardığı önemlidir. Eğer en ufak sesten rahatsızlık duyuyorsanız daha sessiz modelleri tercih etmelisiniz. Sesten rahatsızlık duymuyorsanız sesi hissedilen laptop altı soğutucuları da tercih edebilirsiniz.
 • Bir diğer önemi madde ise soğutucudaki fan sayılarıdır. En iyi laptop soğutucuyu satın alırken fan sayısını ihtiyacınıza göre seçmelisiniz. Uzun ya da kısa çalışma saatlerinize göre uygun fan sayılı modelleri seçmelisiniz.
 • Malzemesi kaliteli olmalıdır. Eğer ince bir plastikten üretilmiş ise ürün bilgisayarınızı taşıyamayıp kırılabilir.
 • Fan sayısı kadar laptopun ve soğutucunun fanlarının yeri de önemlidir. Soğutucu alırken laptopun fanını bulup, ona en yakın yerde fanlı bir soğutucu almalısınız. Bu şekilde hem bilgisayarınız daha çabuk soğuyacak hem de daha fazla verim almış olacaksınız.
 • En güçlü notebook soğutucular ayaklı ve ayaksız olarak 2’ye ayrılır. Ayaklı olanların yüksekliğini kendiniz ayarlayabilirsiniz. Ayaksız modeller ise standarttır. Ayakları ya da bir mekanizması olmadığı için ayarlanmaz ve sabit dururlar.
 • Soğutucunun devir hızı çok önemlidir. 500, 700, 1200 ve 2000’lik olarak seçenekleri vardır. İhtiyacınıza en uygun devirli ürünü seçmelisiniz.
 • Yerden tasarruf etmek isterseniz soğutucuların katlanır modelleri vardır. Bu modelden tercih ettiğinizde notebook sırt çantasına kolay bir şekilde sığacaktır. Bu şekilde soğutucunuzu istediğiniz her yere götürebilirsiniz.
 • Kullanılan malzemeye dikkat etmek gerekir. Bunun sebebi bilgisayarınızı üzerine koyduğunuz zaman kaymadan rahat bir şekilde çalışmanızı sağlamaktır.

Laptop Soğutucu Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Laptoplar ısınmaya başladıktan sonra çalışmanızı da etkileyeceği için soğutucu kullanmak şarttır. Laptop modelinize en uygun soğutucuyu seçerek ısınmalara son verebilirsiniz. Avansas’ta satışı olan model ve özellikleri şu şekildedir:

 • Inca laptop soğutucu: Uygun fiyatlı ve kaliteli ürünleri ile Avansas müşterileri tarafından sıklıkla tercih edilir. Sessiz çalışır. Boyunu kendinize göre rahat bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Isı yayılımını iyi kontrol eder. Hareketli notebook tutuculara sahiptir. Bu şekilde notebookun sabit bir şekilde güvenle durmasını sağlar. Benzersiz tasarımı ile 2 yıl garantisi vardır. Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız garanti servisine gönderebilirsiniz.
 • Addison laptop soğutucu: Soğutucuları dayanıklı ve sağlam ABS plastik malzemeden üretilmiştir. Bilgisayarınız ne kadar ağır olursa olsun kesinlikle bir problem ile karşılaşmazsınız. Ayaklı ve ayaksız olmak üzere iki çeşit modeli vardır. Fan kablosunun makaralı olması büyük kolaylık sağlar. Hava sirkülasyonunu mükemmel bir şekilde sağlar. Bundan dolayı fanın içine toz kaçma ihtimali minimum düzeye iner. Birbirinden farklı açı ayarları mevcuttur. Bu şekilde istediğiniz açıyı seçebilirsiniz.

Notebook Soğutucu Nasıl Kullanılır?

Uzun saatler yüksek tempoda çalışan notebooklar zamanla hem kendini ısıtır hem de çevreye ısı yaymaya başlar. Bunun önüne geçebilmek için notebook soğutucuları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Akıllara takılan iki soru vardır. Bunlar; laptop soğutucu işe yarar mı ve soğutucu laptopa zarar verir mi? Birinci sorunun cevabı: kesinlikle işe yarar! Çünkü dışarıdan bir fan sayesinde notebook soğutulur. Hatta uzun süre belirli bir ısıda tutulur. İkinci sorunun yanıtı ise: soğutucunun zararından çok yararı olur. Çünkü ısınan bilgisayarın performansı düşer. Soğutucu ile dengelenen ısı sayesinde bilgisayarınızı daha uzun yıllar verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Notebooka uygun bir soğutucu sipariş ettikten sonra kurulumu oldukça basittir. Paketinden çıkardığınız soğutucu anında kullanım için uygundur. Notebook soğutucu kullanımı oldukça kolaydır. Çalışma masanızın üzerine laptop soğutucu fanı koyduktan sonra üzerine uyumlu olan laptopu yerleştirmeniz gerekmektedir. Bu şekilde kesintisiz ve ısınmadan saatlerce kullanabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında soğutucunun kullanımı artar. Sizler de laptopunuzun çabuk ısınmasından rahatsız oluyorsanız ve sizin çalışma veriminizi düşürüyorsa Avansas’tan kaliteli, dayanıklı, ucuz laptop soğutucu sipariş edebilirsiniz.

Notebook Soğutucu Laptopa Zarar Verir mi?

İş yerlerinde bilgisayar ilk açıldığı zamanlar az kullanıldığı için herhangi bir ısınma sorunu ile karşılaşılmaz. Ama çalışma saatleri uzadıkça bilgisayar önce kendini sonra da çevresini ısıtmaya başlar. Hatta uzun süre ısınan bilgisayarın altındaki masada sıcaklıktan kaynaklanan izler olabilmektedir. Bunların önüne geçebilmek için soğutucu kullanabilirsiniz.

Soğutucular laptopa zarar vermeden ısınmasını kısa bir süre içinde engeller ve laptopun verimini artırır. Laptopunuza hiçbir şekilde zarar vermeyen soğutucu ihtiyacınız varsa Avansas’tan çeşitlerine bakabilir ve ihtiyacınıza uygun seçeneğe birkaç tıkla ulaşabilirsiniz.

En İyi Laptop Soğutucu Özellikleri Nedir?

Bilgisayarlar uzun saatler çalıştıktan sonra verimleri düşer. Hatta aşırı ısınmalarda bilgisayar kendini kapatır ve belli bir süre açılmaz. Bunların önüne geçmek için soğutucu kullanmak çok önemlidir. Piyasada birçok markanın soğutucusu vardır. Çoğu iş yeri en iyi soğutucuyu almayı tercih eder. Çünkü bilgisayarların zarar görmesini istemez.

En iyi laptop soğutucu satın alınırken dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekildedir:

 • Fan sayısı ne kadar fazla ve büyük olursa soğutuculuğu o kadar iyi ve verimli olur.
 • USB girişlerinin olması büyük avantajdır.
 • Fan dönüş hızını ayarlayabilmek önemlidir. Bu şekilde istediğiniz hızda dönüş yapmasını sağlayabilirsiniz.
 • Yükseklik ayarının olması sizin daha kolay çalışmanıza yardımcı olur.
 • Bilgisayarınızın kaymasını engelleyen bir malzemeden üretilmiş olması önemlidir. Çünkü bilgisayarınızın sabit durmaması rahat çalışmanızı engeller.
 • Bazı soğutucular soğutma işlemini iyi bir şekilde gerçekleştirir. Ama bu soğutma işlemini yaparken çok gürültülü çalışırlar. Çalışma ortamlarında bu gürültü işe konsantre olmanızı engeller. Bu yüzden sessiz bir soğutucu tercih etmelisiniz.
 • Soğutucunun malzemesi önemlidir. Dayanıklı, ergonomik ve kaliteli malzemeden üretilen soğutucular daha uzun ömürlü kullanılır.
 • Kaliteli soğutucular tercih ettiğinizde ürün çabuk bozulmaz ve yeterince soğutmama gibi bir problem ile karşılaşmazsınız.

Laptop Soğutucu Fiyatları Ne Kadar?

Evde ya da iş yerinde çeşitli amaçlar için bilgisayarlar uzun süre çalışır. Saatler boyunca bir logo tasarımı yapabilir ya da bir sunum için hazırlanabilirsiniz. Bilgisayar uzun süre açık kaldığı için ısınmaya başlayabilir ve ısınan bilgisayarın verimi düşer. Bazı durumlarda cihaz kendini kapatabilir. Hatta bazı bilgisayarlar soğumadan açılmaz.

Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığı zaman işleriniz aksayabilir. İşlerinize kesintisiz bir şekilde devam edebilmek için düzenli bir şekilde soğutucu kullanabilirsiniz. Soğutucu kullandıktan sonra bilgisayarınızda ısınma olmaz ve işinize ara vermeden çalışabilirsiniz.

Avansas’ta satışı olan laptop soğutucu fiyatları markadan markaya değişir. Eğer detaylı incelemek isterseniz ürünleri tek tek inceleyebilirsiniz. Bu şekilde kendi ihtiyacınıza uygun bir soğutucu alarak bilgisayarınızın performansını artırabilirsiniz. En ucuz notebook soğutucular avansas.com’da! Güvenle yapacağınız alışverişinizi kapınızdan teslim alabilirsiniz.