Kartuş Toner ve Şeritler

Marka & Model ile Ara
Kartuş & Yazıcı Numarası ile Ara
Kayıtlı Yazıcılarım
Kayıtlı yazıcınız bulunmamaktadır.

 

Toplam 273 sonuç

Kartuş Nedir?


Kartuş nedir sorusunun cevabı kısaca; yazıcı ve fotokopi makine mürekkeplerine verilen isimdir. Yazıcıların yazarken ve fotokopi makinelerinin fotokopi çekimi yaparken kullandıkları, renkli veya siyah mürekkep tozunun depolandığı plastik malzemeden yapılmış depolara da kartuş adı verilmektedir.

Hem iş dünyasının ve hem de kişisel hayatımızın bir parçası olan bilgisayarların ayrılmaz ve olmazsa olmaz yardımcı cihazlarının başında yazıcılar gelmektedir. Ofislerde, eğitim kurumlarında, hastanelerde, fabrikalarda, atölyelerde, kırtasiye, adliye, kamu kurum ve kuruluşları ile bunlara benzer hemen her tür çalışma alanında bilgisayarlar, yazıcılar ve fotokopi makineleri uzun yıllardır kullanılmaktadır. Ancak artık evler de kişisel bilgisayarlar çokça kullanılmaya başlamıştır.

Evinde bilgisayar kullanıp çalışan, eğitim gören veya kişisel işlemlerini, ödemelerini ve buna benzer faaliyetlerini takip edenler de dosyalama amacıyla evrak basımı yapmak ve çoğaltmak için tarayıcı-kopyalama özelliği de bulunan yazıcı cihazlarını kullanmaktadırlar. Günümüz koşullarında uzaktan eğitim ve uzaktan çalışmanın da artmış olması, kartuş kullanımını da arttırmıştır. Kullanım alanı ve kullanıcı sayısındaki artış, kartuşları;iş, eğitim ve özel hayatımızın vazgeçilmez ürünleri haline getirmiştir.

Toner Nedir? Toner Ne Demek?


Toner nedir sorusunun cevabı; lazer yazıcılar ve fotokopi makinelerinde, metin ve görsellerin bir kağıda basılmasında kullanılan toz karışımların depolandığı kartuştur. Hem tonerler hem de kartuşlar, görsel ve yazılı metinlerin bir kağıda basılması işleminde kullanırlar. Kullanım alanları aynı olmakla birlikte teknik olarak farklılıkları vardır.

Tonerler, mürekkep kartuşlarına göre daha ileri teknoloji eseri olan ürünlerdir. Tonerler, mürekkebi toz şeklinde baskıya hazırlarlar. Kartuşlar ise;mürekkebi ısıtır ve cihazdan gelen sinyale göre baskıyı yaparlar. Toner, ortalama 2000’e yakın baskı yapmanızı sağlar. Kartuşlar ise, tonere göre daha az sayıda baskı gerçekleştirirler ve baskı sayıları markalara göre değişiklik gösterir.

Kartuş Çeşitleri ve Toner Çeşitleri Nelerdir?


Kartuşlar genellikle püskürtmeli yazıcılarda, tonerler ise lazer yazıcılarda kullanılmaktadırlar. Kartuş çeşitleri içerdikleri hammaddeye sınıflandırıldıklarında mürekkep kartuşları ve toner kartuşları olarak adlandırılırlar. Mürekkep kartuşları sıvı formda olup siyah renkte ya da renkli olarak üretilmektedirler. Renkli mürekkep kartuşları; mavi, kırmızı ve sarı renktedirler. Siyah kartuşlar genellikle siyah tonlarında baskı yapabilmek için üretilmişlerdir ve tek renk (siyah) baskı yaparlar. Renkli kartuşlar ise renkli yazıcılar için üretilmektedirler ve 3 ana rengi kullanarak birçok farkl renkte baskı yapılmasını sağlarlar.

Toner kartuşları ise; toz formdadırlar. Ancak mürekkep kartuşları gibi siyah renkte ve renkli olarak üretilmektedirler. Renkli toner kartuşları mavi, kırmızı ve sarı renkte satışa sunulmaktadırlar.

Fazla sayıda çıktı alınması gereken ofislerde, işyerlerinde, okullarda, toner kullanılması daha ekonomiktir. Tonerler, lazer yazıcılarda kullanıldığı için daha pratiktir ve daha kısa sürede, daha fazla baskı yapılmasına olanak sağlarlar. Mürekkep kartuşlara oranla daha fazla baskı yapılabildiği için, kalabalık çalışanlı ve baskı kapasitesinin fazla olduğu yerler için daha idealdirler.

Mürekkep kartuşları ise daha çok bireysel kullanımlar için idealdir. Fazla baskı ihtiyacı olmayan, kapasitesi daha küçük ev ve işyerleri için tercih edilmektedirler. Öğrenciler, evinden çalışıp daha az baskı yapması gereken kişiler, yoğun bir biçimde bilgisayar ve yazıcı cihazları kullanma ihtiyacı duymayan, zaman zaman baskı yapması gereken kişiler genellikle tonerlere kıyasla daha ekonomik fiyatlara satılan mürekkep kartuşlarını tercih edebilirler.

Kartuş ve toner çeşitleri; kartuş ,toner, muadil toner ve şeritler olarak da bir ayrıma tabi tutulabilirler.

Toner çeşitleri; orjinal tonerler, doldurulabilen tonerler ve muadil tonerler olarak sayılabilir. Orjinal tonerler; belli bir baskı sayı kapasitesine sahip olan tonerlerdir. Bazı orjinal toner markalarında baskı sayısı 2000 adede kadar ulaşır. Baskı sayı kapasitesi dolan tonerlerin yeni bir orijinal toner ile değiştirilmesi gerekir.

Yazıcı tonerlerinin bir diğer türü de muadil tonerlerdir. Muadil tonerler; yazıcı üreten markaların kendilerine ait toner markaları dışında, farklı firmalar tarafından orijinal tonerlere eşdeğer olarak üretilmiş olan toner çeşitleridir. Orijinal tonerlere kıyasla daha uygun fiyatlara satılmaktadırlar. Özellikle fazla sayıda baskı yapılan işyerleri, okullar, kirtasiyeler ve ofisler gibi yerlerde çok cüzi oranda bir baskı kaybı ile baskı maliyetini düşürmesi sebebiyle tercih edilebilmektedirler.

Dolum tonerler, biten tonerlerin içine karbon tozu konularak tekrar kullanılmasına olanak sağlanan tonerlerdir. Ancak toner tozunun bitmesiyle birlikte toner çipinin de yenilenmesi gerekmektedir. Çünkü çipin de ömrü bitmektedir. Muadil tonerlerin dolum tonerlerden farkı ve avantajı; kullanıcıyı çip değiştirmek gibi zaman alan uğraşlardan kurtarmak, düşük maliyetle çok düşük bir kayıpla orjinale muadil yani eşdeğer toner kullanımı olanağı sağlamasıdır. Yazıcılar ve fotokopi cihazlarında kullanılan tonerler bittiğinde muadil tonerlerle değiştirilebilirler veya yeniden doldurulabilirler. Genellikle fazla sayıda baskı yapılması halinde muadil tonerler tercih edilmektedir.

Kaliteli muadil tonerler, cihazınıza zarar vermez. Avansas’tan avantajlı fiyatlara satın alacağınız, muadil tonerler, kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiş olup, cihazınıza zarar vermeden, gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz ürünlerdir. Benzer şekilde muadil kartuş ürünlerini de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kullandığınız yazıcının türüne uygun yazıcı kartuşu ürünlerine veya lazer yazıcı kullanıyorsanız hangi toneri almanız gerektiğine Avansas’ı ziyaret ederek karar verebilirsiniz.

En Popüler Kartuş ve Toner Markaları Nelerdir?


Kartuş ve tonerlerin marka ve ürün çeşitliliği oldukça fazladır. Basılacak ya da kopyalanacak yazılı ve görsellerin çokluğuna, kullanım alanlarına ve amaçlarına göre ihtiyacınız olan toner ve kartuş çeşitleriyle markalarına her zaman avansas.com adresinden ulaşabilirsiniz. Hem kartuş ve hem de toner konusunda çok sayıda marka ve ürün, avansas.com’da bulunmaktadır. Ne tip bir yazıcı kullandığınıza bağlı olarak mürekkep kartuş veya tonerler arasından; en iyi marka ve modelleri Avansas’ta inceleyebilir, kolayca sipariş verebilirsiniz. Satın aldığınız kartuş ve tonerler, eğer hızlı teslimat bölgemizdeyseniz 1 iş gününde adresinize teslim edilir.

Avansas’ta yer alan ve en çok tercih edilen kartuşlar arasında aşağıdaki markalar bulunmaktadır.

  • Canon kartuş,
  • Brother kartuş,
  • Epson kartuş,
  • HP kartuş ve hızlı kartuş sayılabilir.

Muadil kartuşlar ise;

  • Canon muadil kartuş,
  • Epson muadil kartuş,
  • HP muadil kartuş ve
  • Brother muadil kartuş markalarıdır.

Tonerler de ürün çeşitliliği, marka, tip ve modeller bakımından zengindir. Kullanılan yazıcılara uygunluğuna, özelliklerine, baskı sayısı, baskı kalitesi ve renk skalasına göre çeşitler farklılık göstermektedir. Avansas’ta yer alan zengin toner çeşitlerini ilgili kategorimizde inceleyebilir, yazıcınızla uyumlu toner markaları arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. En çok rağbet gören toner markaları arasında HP toner, Samsung toner ve Canon toner sayılabilir. Saydığımız markalar dışında, yine orjinal toner markaları ile birlikte muadil toner markalarını da Avansas’ta inceleyebilir, kolay ve hızlı sipariş verebilirsiniz.

Kartuş Fiyatları ve Toner Fiyatları Ne Kadar?


Kartuş fiyatları ve toner fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bu konuda en belirleyici etken baskı sayı kapasitesidir. En uygun fiyatlı kartuş ve toner çeşitlerini, Avansas’ta bulabilir ve dilediğiniz ürünü kolayca sipariş verebilirsiniz. Avansas’ın hızlı teslimatı sayesinde baskı işlemleriniz asla yarıda kalmaz.