Yazıcılar

Toplam 21 sonuç
BunlarıBiliyor muydunuz?

Tonerlerin, mürekkebi toz halinde püskürttüğünü ve modeline göre 6000 sayfaya kadar çıktı verebildiğini biliyor muydunuz?

Yazıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yazıcı, elektronik bir ortamda metinleri veya grafikleri kâğıt üzerine çıkartmaya yarayan bir alettir. Yazıcılar özelliklerine göre bilgisayardan, telefondan ve tarayıcıdan çıktı alabilmektedir. Bazı yazıcıların ise faks çekme, fotokopi çekme ve tarama özellikleri de mevcuttur. Yazıcılar, çıktısını almak istediğimiz görüntü ve belgelerin kâğıt üzerine aktarma işlemlerini yapmaktadır. Yazıcı seçerken en önemli etmenlerden biri markalarıdır. Toner ve kartuş devamlılığının ve servis garantisinin olması da bir başka faktörlerden biridir. Yazıcı seçerken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

Yazıcının ne için kullanılacağı oldukça önemlidir. Fotoğraf baskısı için bir yazıcı alacaksanız renkli baskı yapan bir renkli yazıcı tercih edebilirsiniz. Lazer renkli baskı alabilen cihazlar kaliteli ve daha canlı renkli çıktılar alabilmemizi sağlamaktadır. Renkli lazer yazıcı, baskı işlemlerinizi rahatlıkla yapmanızı sağlayacaktır.

Yazıcının kapladığı alan ve güç tüketimi de çok önemlidir. Büyük yazıcılar genellikle iş yeri, ofis gibi alanlarda kullanılmaktadır. Ev için alınacak yazıcı küçük olabilir. Küçük yazıcılarda da işinizi rahatlıkla görebilirsiniz. Aldığınız cihazları güç konusunda beyaz eşyalarınız gibi düşünebilirsiniz. Tükettiği elektrik miktarını göz önünde bulundurabilirsiniz.

Kullanım sıklığınıza göre yazıcı tercihi yapabilirsiniz. Yazıcıdan alacağınız çıktı sayısı, aylık 20-30 baskı arasında ise yazıcı, tarayıcı ve fotokopi özelliklerinin hepsinin bir arada bulunduğu yazıcıları alabilirsiniz. Cihazın markasından çok Wi-Fi özelliğinin olması tercih edilebilir. Eğer alacağınız çıktı sayısı 500 ve üzerinde ise tanklı yazıcı veya lazer yazıcı tercihiniz olabilir. Lazer yazıcıların yazdırma kapasitesi 1000 sayfa çıktı alabilmektedir. Yazıcı alırken kullanım yoğunluğunuza ve alanınıza göre bir cihaz seçmeniz oldukça önemlidir.

Yazıcılar, dolum yapılan ve dolum yapılmayan olarak ikiye ayrılmaktadır. Dolum yapılabilen yazıcılar, toneri ve kartuşu bittikçe üzerine renk eklemesi yapılan yazıcılardır. Bu yazıcılar fiyat açısından avantaj sağlamaktadır.

Kısaca aylık çıktı sayınıza göre yazıcı seçmek oldukça mantıklı bir hareket olacaktır. Çıktı sayısı 150-200 aralığında ise kartuşlu bir yazıcı işinizi rahatlıkla görebilir. Yazıcınızdan 500 ve üzeri çıktı alacaksanız tonerli yazıcı veya bitmeyen kartuşlu yazıcı almanız doğru olacaktır. Ayrıca iş yerinizde çok fazla bilgisayar olan bir ortamda Bluetooth yazıcı veya Wi-Fi yazıcı da kullanabilirsiniz.

Kartuşlu yazıcı alırsanız aylık 120-200 arası sayfa yazı yazdırabilirsiniz. Performans açısından uygun ve ihtiyacınızı karşılayabilecek şekilde bir kartuşlu yazıcı bulabilirsiniz. Oldukça güzel ve kullanışlı olan bu yazıcıyı almadan önce dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Önemli noktalardan biri cihazda hangi kartuşun kullanıldığıdır. “Orijinal kartuşun fiyatı ne kadar? Kartuş dolumu yapılıyor mu?” bu soruların cevaplarını kartuşlu yazıcı almadan önce mutlaka cevaplamanız gerekmektedir.

Tonerli yazıcı almaya karar verirseniz aylık ortalama 1000 sayfa çıktı alabilme imkanına sahip olursunuz. Ofiste kullanmak isterseniz, fotokopi ve fax çekme özelliğinin bulunması işinize yarayacaktır. Tonerli yazıcı alırken araştırmanız gereken sorular şöyledir:

 • Toneri kaç sayfa çıktı alıyor?
 • Toner dolumu yapılıyor mu?
 • Toneri çipli mi, çipsiz mi? (Çipli tonerlerde maalesef dolum yapılmamaktadır.)
 • Orijinal toner fiyatı nedir?

Aylık 100-200 arası fatura basımı yapıyorsanız nokta vuruşlu olan cihazları tercih edebilirsiniz.

Yazıcı Çeşitleri Nelerdir?

Yazıcı, bilgisayardan yazıp çıktısını almamızı, belgelerin fotokopisini çekmeyi ve çıktıların çoğaltılmasını sağlayan bir alettir. Bazı yazıcılar sadece çıktı almaya yararken bazılarının birden fazla özelliği bulunmaktadır. Piyasada yedi çeşit yazıcı modeli satılmaktadır.

Karakter yazıcı, ilk yazıcı türlerindendir. Daktilo makinesine benzemektedir. Karakterlerin daktilodaki gibi baskı şeridi ile baskı ortamına aktarılmasına yardımcı olan bir çeşididir. Karakter yazıcılar karmaşık bir yapıya sahiptir.

Nokta vuruşlu yazıcı, cihazın kafasının üzerinde bulunan mürekkep şerit yardımı ile çalışmaktadır. Kâğıt ve yazıcı kafası arasında duran karbon şeride vurmasıyla yazma işlemini gerçekleşen bir çeşididir. Nokta vuruşlu olanların özellikleri sınırlıdır. Tercihen muhasebe alanlarında kullanım için uygundur. Günümüz teknolojisinde hala kullanılmaya devam edilmektedir.

Mürekkep püskürtmeli yazıcı, bir başka adıyla Ink-jet, mürekkebin kâğıt üstüne püskürtme işlemi yaparak yazdırma işlemini gerçekleştiren bir türüdür. Mürekkep püskürtmeli yazıcılarda yazdırma işlemi gerçekleşirken siyah ve 3 farklı renk kartuş bulunmaktadır. Çalışma prensipleri nokta vuruşlu yazıcılar ile aynıdır. Diğer yazıcı türlerine göre daha küçük yapıya sahiptir. En büyük avantajı ise sessiz çalışmalarıdır.

Lazer yazıcılar, lazer teknolojisini kullanan bir çeşididir. Yazma işlemi sırasında ileri-geri lazer ışınları geçirerek yüksek kaliteli metinler ve grafikler elde etmenizi sağlamaktadır. Lazer yazıcılar, fotokopi makinesine benzemektedir. Aralarındaki fark ise lazer yazıcı baskı kaynağı, bilgisayardan gelen sayısal kodlardır.

Isıl yazıcılar, nokta vuruşlu olanlardan daha sessiz ve daha hızlı çalışmaktadır. Bu cihazların tek masrafı ise ısıl olanlarda, ısıya duyarlı kâğıt kullanılmasıdır. ATM çıktıları ve bilet gibi basım işlemlerinde bu yazıcı kullanılmaktadır.

UV yazıcılar, mürekkebi bulunmayan ve günümüzde yaygın olarak kullanılmayan bir yazıcı türüdür.

Etiket yazıcı, bir diğer adıyla barkod yazıcı, barkod basmak için kullanılan yazıcı çeşididir. Hem termal hem de direkt olarak baskı yapabilen bir cihazdır.

En Önemli Yazıcı Özellikleri Nelerdir?

Yazıcıların en önemli özelliği çok fazla sayfa çıktısı almasıdır. Diğer bir özelliği ise baskı kalitesinin çok iyi olmasıdır. Yazıcılar marka ve özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Her yazıcının kendine özgü iyi veya kötü özellikleri bulunmaktadır. En önemli özelliklerinden bazıları şöyledir:

 • Yüksek baskı kalitesi ve hızı
 • Çok fonksiyonlu olması
 • İsteğe bağlı olarak dokunmatik ekran özelliği
 • Wireless özelliğinin bulunması
 • Mürekkep tüketiminin uygun olması
 • Renkli baskı ve fotoğraf baskısı yapabilmesi
 • Fotokopi çekmesi ve fax çekebilmesi

En Popüler Yazıcı Markaları Hangileridir?

Yazıcılar, günlük hayatta ihtiyaç duyduğumuz ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle şu zamanlarda okula giden çocuğunuz varsa yazıcılar her eve şarttır. Sadece evde değil, iş yerinizde ve şirketinizde her an ihtiyaç duyabileceğiniz bir cihaz haline gelmiştir. Avansas’ta bulunan en popüler yazıcı markaları şunlardır:

 • Argox Barkod ve Etiket Yazıcı
 • Dyma Barkod ve Etiket Yazıcı
 • Hp Yazıcı (Mürekkep Püskürtmeli – Lazer)
 • Canon Yazıcı (Mürekkep Püskürtmeli – Lazer)
 • Epson Yazıcı (Mürekkep Püskürtmeli – Nokta Vuruşlu)
 • Oki Yazıcı (Nokta Vuruşlu)

Hp lazer yazıcı günümüzde iş yerlerinde de en çok kullanılan yazıcı türlerindendir. Hp kartuş özellikli cihazlarda günümüzde karşımıza çıkmaktadır.

Kullanım açısında kolay olan Epson tanklı yazıcı çoğu yazıcıdan farklıdır. Tank sistemi ile kartuş kullanımına gerek kalmamaktadır. Yazıcı markaları sadece bunlarla sınırlı değildir. Diğer yazıcı markaları da şöyledir:

 • Brother Yazıcı
 • Samsung Yazıcı

Avansas’tan Satın Alınan Yazıcılar Garantili midir?

Avansas’tan satın alınan yazıcıların, markaları ne olursa olsun garanti süreleri 2 yıldır. İlgili ve işinde uzman kadrosu ile yıllardır hizmet vermektedir. Uygun fiyat performansı ve güvenilir hizmeti ile Avansas, tüm ürünleri için garanti sunmaktadır.

Yazıcı Fiyatları Ne Kadar?

Yazıcı fiyatları, marka ve özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Hp yazıcı fiyatları, kişilerin bütçesine uygun olarak piyasaya sunulmaktadır. Canon yazıcı fiyatları, kalitesinden ödün vermeyen ürünlerini Avansas’tan satın alabilirsiniz. Lazer yazıcı fiyatları ve renkli yazıcı fiyatları güvenilir hizmeti ile en uygun fiyatlarla karşınızdadır. En iyi yazıcı markalarını bir araya toplayan Avansas sayısız model ile sizlere hizmet vermektedir.