Para Kasaları

Toplam 2 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Para Kasası Nedir? Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Para kasası, adından da anlaşılacağı üzere paraların saklanmasında kullanılan dolap şeklindeki eşyalardır. Para kasalarının güvenli yapıda olması gerekir. Hırsızlık gibi durumlarda, kasanın açılmaması için özel şifreleme yöntemlerinin yanı sıra anahtarlı bir sistem de konulabilir. Bu, tamamen satın alınan para kasasının özelliğine bağlıdır.

Farklı modellerde üretilen para kasaları, ihtiyaca göre daha küçük ya da büyük yapıda olabilir. Bu kasalar, özellikle para trafiğinin yoğun olduğu döviz bürosu, banka, market gibi yerlerde daha yaygın kullanılır. Otellerde ise gelen müşterilerin kıymetli eşyalarını saklaması amacıyla farklı özelliklere sahip kasalar kullanılır.

Ofis aksesuarları arasında önemli bir yeri olan para kasası, her ne kadar güvenli bir sisteme sahip olsa da korunaklı bir yerde bulundurulmalıdır. Bunun için çerçeve ve tabloların arkasında gömme dolap şeklinde saklanabilir. Duvara monte edilerek kullanılabilen modeller de bulunmaktadır.

Para Kasası Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Kilitli para kasası kullanmak, paranızın güven içerisinde olmasını sağlar. Örneğin, iş yerlerinde gerçekleşen hırsızlık olayları genellikle gece saatlerindedir. Her ne kadar iş güvenliği malzemeleri ile gerekli önlemler alınsa ya da kamerayla koruma sağlansa da bu önlemler hırsızları durdurmada yeterli olmayabilir.

Paraların çekmece veya dolaplarda saklanması, potansiyel hırsızlık olaylarında büyük kayıplara yol açabilir. Bu nedenle, yüzlerini kapatarak kameralara görünmemeyi başaran hırsızların kasayı açamaması için yüksek kaliteye sahip para kasası modelleri kullanılmalıdır.

Bununla birlikte, çalışma saatleri içerisinde de hırsızlık olayları yaşanabilir. Özellikle sürekli müsterilerin girip çıktığı kuyumcu, döviz bürosu gibi yerlerde bulunan paralar ve değerli eşyalar, tezgah üstlerinde ve kolayca ulaşılabilecek yerlerde bırakılmamalıdır.

Para Kasası Modelleri Nelerdir?

Farklı para kasası modelleri arasından ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. İlerde ortaya çıkacak ihtiyaçları düşünerek, daha büyük boyutlarda bir kasa tercih edebilirsiniz. Bu sayede, daha fazla para koymak istediğinizde yeni bir para kasası almaktan ve yüksek maliyetlerden korunabilirsiniz.

Çelik Para Kasası

Çok sayıda parayı koyabileceğiniz güvenli bir yer ihtiyacınız varsa, çelik para kasası tercih etmeniz gerekir. Çelik kasalar, yüksek oranda koruyuculuk sağlar. Güvenilir kilit sistemleri nedeniyle tercih edilme oranı yüksektir. Bu kasaların açılması ise son derece zordur.

Bozuk Para Kasası

Bozuk para kasası, anahtarla kilitlenebilen bozuk ve az miktarda olan paralar için uygundur. Bozuk paralar, en sık kaybolan paralardır. Az diye önemsenmeyen bozuk paralar, bir araya geldiğinde önemli ihtiyaçlarınızı karşılar. Ayrıca market ve benzeri işletmelerde fazladan bozuk para bulundurmak, para üstü verirken sorun yaşamanızı engeller. Bu nedenle her zaman size kolaylık sağlayacak, paralarınızı düzen içerisinde tutacak bu para kasasını kullanabilirsiniz.

Şifreli Para Kasası

Şifreli para kasası, paralarınızın yalnız sizin bileceğiniz bir şifreyle korunmasını sağlar. Bu sayede, sizin haberiniz olmadan kimse kasanızdan para alamaz. Güvenliğiniz için para kasanızın şifresini kimseyle paylaşmamanız gerekir. Eğer kasadan para alma yetkisi olan başka kişiler de varsa, kasanızda bulunan para miktarını her zaman kontrol etmeniz gerekir.

Şifreli bir para kasasına sahip olmanız halinde, anahtar yanınızda olmasa bile şifreyle kasanızı açabilirsiniz.

Elektronik Para Kasası

Elektronik para kasası, tuşlu ve anahtarlı olarak iki ayrı güvenlik sistemine sahiptir. Hem tuşlardan şifre belirleme yapılır hem de anahtarla kilitlenerek üst seviyede bir koruma sağlanır. Bu para kasalarında altın gibi değerli eşyalarınızı ve gizli belgelerinizi de saklama şansınız vardır.

Yazar Kasa Para Kasası

Satış yapan iş yerlerinde bulunan yazar kasa para kasası, paraların her an güvende olmasını sağlar. Hızlı para alışverişi yapmak için kullanılan bu para kasaları, kilit sistemiyle korunur. Yazar kasa para kasasında bulunan paraların üst seviyede korunması için farklı kasalar kullanılabilir. Bu nedenle, gün sonuda yazar kasa kapatıldığında paralar çelik ve şifreli kasalara aktarılabilir.

Anahtarlı para kasası olarak belirli bir noktaya kadar koruma sağlayan bu modellerde para koymak için çok sayıda göz bulunur. Gözler, bozuk paralar ve kağıt paralar için ayrı ayrıdır.

Para Kasası Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Para kasası satın alırken ilk önce ihtiyacınızı doğru tespit etmeniz gerekir. Az meblağlar için küçük para kasası almanız yeterlidir. Parayı çok kısa bir süre kasaya koyup, bankada bulunan hesabınıza yatırmayı düşünüyorsanız mini para kasası modellerini tercih edebilirsiniz.

Eğer çok sayıda parayı uzun süre saklamak ve endişe yaşamamak istiyorsanız, çelik kasa daha iyi bir tercihtir. Çelik kasalar, her ne kadar yeterli güvenlik önlemlerine sahip olsa da güvenlik kamerası, alarm sistemlerinin de iş yerlerinizde bulunması gerekir.

Satın aldığınız ürünün kaliteli yapıda olmasına özen göstermeniz gerekir. Para kasalarının elektronik sistemleri zamanla bozulabilir. Bu nedenle, şifre işlemlerinde sorun yaşamamak için en kaliteli markalara ait ürünleri tercih etmelisiniz. Kilit sistemlerinin sağlam yapıda olması, kolay açılmaması için son derece önemlidir.

Satın aldığınız para kasasını sorunsuz kullanmanız için de bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir. Özellikle şifreli para kasalarında belirleyeceğiniz şifre, sizin ve yakınlarınızın doğum tarihi, evlilik yıl dönümü, tuttuğunuz takımın kuruluş yıl dönümü gibi bilgilerden meydana gelmemelidir. Kolay çözülemeyen, başkalarının bilemeyeceği bir şifre belirlemeniz daha uygundur.

Para kasanızın yedek anahtarları varsa, bunları güvenli bir şekilde saklamanız da son derece önemlidir. Anahtarları başkasının eline geçmeyecek şekilde yanınızda taşımanız sizin için çok daha güvenli bir seçenek olacaktır.

Para kasasının elektronik aksamında herhangi bir sorun oluşmaması için nemden, rutubetten ve yüksek sıcaklıklardan korunması gerekir. Bu sayede uzun yıllar bozulmadan kullanım olanağı sunar. Alacağınız ürün ile ilgili bir sorun yaşamanız halinde yetkili servis desteği alabilmeniz için garantili ürünleri tercih etmeniz gerekir.

Para kasasının başkaları tarafından açılamaması için üründe kullanılan metalin dayanıklı ve sert yapıda olması gerekir. İnce bir sac malzemeden yapılan kasalar, güvenlik sorunlarına yol açar. Hırsızlar bu tip kasaları kolayca açabilir.

Avansas’ta Satılan Para Kasası Modelleri Kaliteli ve Dayanıklı mıdır?

Avansas olarak, sizlere en kaliteli para kasalarını sunuyoruz. İster şifreli ister anahtarlı modellerle yüksek seviyede koruma sağlamanız mümkündür. Kolay kullanım olanağı sunan para kasası çeşitleri ile bozuk ve kağıt paralar için güvenli bir ortam oluşturmanız oldukça kolaydır.

Elektronik sisteme sahip para kasalarının hafızalarında herhangi bir problem meydana gelmez. Bu nedenle, uzun ömürlü kullanım olanağı sunar. Şifrenizi kolayca belirleyerek, güvenli kullanım için ilk adımı atabilirsiniz. Kalıcı bir güvenlik için belirli aralıklarla şifrenizi değiştirmeniz tavsiye edilir.

Sayfamızda yer alan modeller, iki yıl boyunca garantilidir. Bu nedenle üründe kullanıcı hatasından kaynaklanan nedenler dışında bir hata olması halinde, para iadesi ve değişim imkanları sunulur.

Para Kasası Fiyatları Ne Kadardır?

Ufak para kasası çeşitleri en ucuz para kasası fiyatlarına sahiptir. Çelik para kasası fiyatları, kullanılan malzeme ve yüksek düzeyde koruma sağlamasından dolayı daha fazladır. Avansas ise sizlere her zaman en uygun fiyatlı ürünleri sunar. Bu nedenle, istediğiniz modelde çok sayıda kasaya sahip olabilirsiniz. Güvenli ödeme imkanları ve hızlı teslimat avantajından yararlanarak, istediğiniz para kasasına anında kavuşabilirsiniz.