Leke Çıkarıcı

Toplam 20 sonuç
BunlarıBiliyor muydunuz?

Tonerlerin, mürekkebi toz halinde püskürttüğünü ve modeline göre 6000 sayfaya kadar çıktı verebildiğini biliyor muydunuz?

Ev ve ofis ortamlarında keyifle yenilen yemekler, ufak bir mola amacıyla ya da serinlemek, ısınmak niyetiyle içilen içecekler zaman zaman istemsiz kazalara sebep olabilir. Yiyecek ya da içeceklerin dökülmesiyle oluşan lekelerin yanı sıra tükenmez kalem gibi nesneler de leke oluşturabilir. Bu durum çoğunlukla keyif kaçırır, can sıkar ancak leke çıkarıcı deterjan ya da soda, sirke gibi leke sökücü özelliği olan maddeler ile bu lekeler ortadan kaldırılabilir.

Çay lekesi, kahve lekesi, tükenmez kalem lekesi, yemek dökülmeleri sonucu oluşabilecek yemek lekeleri, bulaşan yağlar ve meydana gelen kirler yalnızca ev ortamlarında oluşmaz. Leke sökücü maddeler çoğunlukla banyo ve tuvaletlerde kullanılsa da ofis ve iş ortamlarında oluşan kir ve lekeler için de etkili bir çözüm sunuyor. Yaşam alanlarında oluşan farklı kir ve lekelere karşı uygun leke çıkarıcı çeşitleri imdada koşuyor, doğru müdahalelerle problem kolay bir şekilde çözülebiliyor.

Leke Çıkarıcı Çeşitleri Nelerdir?

 • Biyolojik kireç giderici ve leke sökücü ürünler kettle ve rezistans gibi noktalarda oluşan kireçleri yok edebilmeniz için idealdir.
 • Pas çözücüler mutfak, banyo gibi alanlarda musluk, batarya gibi ürünlerde oluşan pasları ortadan kaldırır.
 • Yağ ve leke çözücü çeşitleri de evinizdeki yağ ve lekelerden kolaylıkla kurtulabilmenize yardım eder.
 • Genel temizlik maddeleriyle de kir ve lekeleri, parke ve mermer gibi yüzeylerden söküp atabilirsiniz.

Leke Çıkarıcıların Kullanım Alanları Nelerdir?

Yağ çözücüler mutfağınızda yemek pişirdiğiniz alanda kalan yağ artıklarını yok eder. Derz ve klozet gibi noktalar için özel olarak geliştirilen ürünler banyonuzda kullanabileceğiniz etkili temizleyicilere sahip olmanızı sağlar. Sıcak içeceklerin bardağınızda bırakabileceği lekelerle baş edebilmek için çay ve kahveler için geliştirilen leke çıkarıcı ürünleri kullanabilirsiniz.

Leke Çıkarıcı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 • Leke çıkarıcı, sökücü ya da parlatıcı deterjanların tamamı spesifik olarak hijyen ve temizlik için geliştiriliyor. Etkili, pratik ve kolay bir çözüm için leke çıkarıcılar en avantajlı seçenek oluyor.
 • Leke çıkarıcı maddeler kir ve lekelere derinlemesine işliyor. Lekenin oluştuğu yüzeye zarar vermeden temizlik yapılmasını sağlıyor.
 • Sprey formundaki şişe ve ambalajlar kullanım kolaylığı sağlıyor. Tek bir hareket ile kolaylıkla temizlik sağlar.
 • Kullanım alanlarına bağlı olarak özel formüllere sahip olan leke çözücüler, diğer deterjan ve temizlik ürünlerine oranla daha etkili bir temizlik ve daha güvenli bir hijyen sunuyor.

Sizin İçin En İyi Leke Çıkarıcı Hangisi?

 • Leke çıkarıcı deterjan ya da çamaşır suyu seçimindeki ilk kriter miktar olmalı. Ürünler arasındaki boyutlar değişiklik gösterdiğinden dolayı kullanım ihtiyacına göre seçim yapılması öneriliyor. Leke çıkarıcı fiyatı miktarına göre farklılık gösteriyor. İhtiyacınızı belirleyerek dilediğiniz miktara sahip leke çıkarıcı çeşidini satın alabilirsiniz.
 • Ürün seçimindeki bir diğer önemli nokta kullanım alanları. Banyo, mutfak, tuvalet ya da ofis temizliği için özel olarak geliştirilmiş ayrı ürünler bulunuyor. Sizin için en iyi leke çıkarıcıyı kullanacağınız alana göre seçebilirsiniz.
 • Leke çıkarıcılar temizlik hissini arttıran hoş ve farklı kokularda satışa sunuluyor. Ferahlatıcı etkiye sahip limon ya da portakal gibi seçeneklere sahip leke çıkarcılardan zevkinize uygun kokuya sahip olanlardan seçerek yaşam alanlarına ferah dokunuşlar getirebilirsiniz.
 • Çevre hassasiyeti için özel çevre dostu ürünler de alternatif oluşturuyor. Daha az kimyasalın kullanıldığı bu ürünler ile çevre dostu bir temizlik yapılabiliyor. Çevre dostu ürünlerden satın alabilirsiniz.
 • Ofis ortamında en sık görülen leke türünün kahve nedeniyle oluştuğu söylenebilir. Kahve lekesini yok etmek için özel olarak geliştirilen ürünler ofis temizliği için daha uygun görülebiliyor. Etkili bir ofis temizliği sağlamak için leke çıkarıcılardan faydalanabilirsiniz.