Kağıt Ürünleri

Toplam 445 sonuç

Kağıt Ürünleri

Birbirinden farklı birçok renk ve çeşitte üretilen kağıtlar, günlük hayatın hemen her noktasında kullanılmaktadır. Kullanım amaçlarına göre farklılık gösteren kağıt çeşitleri; ev, ofis kullanımlarının yanı sıra farklı boyut ve hamur kalitesiyle de göze çarpıyor.

Kağıt Nasıl Üretilir?

Tarihin başlangıcından bu yana yazıları kayda geçirmek amacıyla birçok araç kullanıldı. İlk olarak Mısır'da bitki saplarından yapılan papirüs veya hayvan derileri kullanılarak oluşturulmuş parşömenler, ilk yazı araçları olarak biliniyor. Fakat günümüzde kullandığımız ilk kağıt üretimi MS 105’te Çin’de Ts’ai Lun adlı bir saray görevlisi tarafından yapıldığı kayıtlarda yer almaktadır. Keşfinden bu yana neredeyse 2000 yıl geçmiş olan kağıt, ilk olarak Çin, Japonya sonrasında savaş ve ticaretle birlikte Orta Asya ve Avrupa’ya yayıldı. Günümüzde ise kağıt üretimi endüstriyel olarak büyük miktarlarda yapılıyor. Karmaşık endüstriyel makineler ile ağaç tomruklarının liflerinden ayrıştırılma işleminin ardından liflerin hamur haline getirilerek işlenme sırasında ihtiyaca göre farklı çeşitlerde kağıt üretimi yapılıyor. Üretilen bu kağıtları günlük olarak hayatımızın he en her alanında kullanıyoruz. Günümüzde kağıt tüketim oranları da geçmişe kıyasla oldukça yüksek oranlardadır. Çevre ve Orman Bakanlığı verilerine göre Türkiye'de yıllık yaklaşık 6 milyon ton kağıt tüketiliyor. Birleşmiş Milletler ticaret veri tabanının verilerine göre ise dünyadaki en büyük kağıt tüketimi 111 milyon ton kağıt ile Çin'de gerçekleşirken, ikinci sırada 70 milyon ile Amerika bulunuyor. Tüm bu veriler göz önüne alındığında kağıdın, tüm dünyada en çok tüketilen ürünlerden biri olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Kâğıt Boyutları Nelerdir?

 • A0 Kağıt 1188 mm x 840 mm ölçülerindedir. Plotter kağıt olarak da bilinen bu kağıt çeşidi özellikle mimarlık, mühendislik benzeri alanlarda büyük plan ve organizasyon şemalarının baskıları için kullanılır.
 • A1 Kağıt 840 mm x 594 mm ölçülerindedir. Genellikle posterler için ideal boyutta olan kağıt çeşididir. Vitrinler, tanıtımlar veya duvarlar için sıklıkla kullanılırlar.
 • A2 Kağıt 594 mm x 420 mm ölçülerindedir. Reklam afişleri, grafik çizimler veya tanıtım materyalleri için uygun bir kağıt çeşididir.
 • A3 Kağıt 297 mm x 420 mm ölçülerindedir. A4 kağıt boyutlarının tam iki katı büyüklüğünde olan bu kağıt genellikle şemalar, mimari planlar gibi geniş ölçekli planlamalar için kullanılır.
 • A4 Kağıt 210 mm x 297 mm ölçülerindedir. Günlük kullanımda en çok tercih edilen kağıtlar çeşididir. Dosya kağıdı olarak da bilinen bu kağıt boyutu fotokopi, faks, yazışma, sözleşme gibi iş yerleri ve okullar için sıklıkla kullanılan kağıtlardır.
 • A5 Kağıt 148 mm x 210 mm ölçülerindedir. A4 kağıdın tam yarısı büyüklüğündedir. Özellikle mektuplar, kısa notlar veya listelemeler için uygundur. Ayrıca bu kağıtlar fotokopi için de sıklıkla kullanılır.
 • A6 Kağıt 148.5 mm x 105 mm ölçülerindedir. Özellikle notlar ve listelemeler için sıklıkla kullanılan kağıtlardır.
 • A7 Kağıt 74 mm x 105 mm ölçülerindedir. Özellikle not defterleri için kullanılan kağıt boyutu olarak bilinir.
 • A8 Kağıt 52 mm x 74 mm ölçülerindedir. Ufak, tek not almak için sıklıkla kullanılan küçük boyutlu kağıtlardır.
 • B Kağıt 279 mm x 432 mm ölçülerindedir. Büyük boyutlu baskılar için kullanılan kağıt ölçüleridir. Baskı makinelerinde B standart ölçülerine göre basılmaktadırlar.
 • B4 Kağıt 250 mm x 353 mm ölçülerindedir. Fotokopilerde makineleri için sıklıkla kullanılan kağıt boyutudur.
 • B5 Kağıt 176 mm x 250 mm ölçülerindedir. Günlük kullanımda kopya kağıtları olarak sıklıkla kullanılmakta olan kağıtlardır.
 • C Kağıt 432 mm x 559 mm ölçülerindedir. Günlük yaşamlarda sıklıkla kullandığımız zarflar için oluşturulmuş boyut ölçüsüdür.
 • C4 Kağıt 229 mm x 324 mm ölçülerindedir. Büyük boyutlu dosya zarfları olarak kullanılan kağıt çeşididir.
 • C5 Kağıt 162 mm x 229 mm ölçülerindedir. Mektup zarfı olarak en çok kullanılan boyut aralığıdır. Bu boyutlar sıklıkla bireysel mektup ve davetiyelerde kullanılan kağıt boyutlarıdır. 

Kâğıt Hamuru Nedir?

Kâğıt hamuru, tahtadan kimyasal veya mekanik olarak ayrılan selüloz elyaflarının, lif bitkilerinin ve atık kâğıtların bir araya getirilmesi ile hazırlanarak oluşturulur. Böylece endüstriyel alanda bu selülozdan meydana gelmiş hamur ihtiyaca göre kullanılmak üzere kâğıda dönüştürülür. Kağıt hamuru dünyada en çok bulunan hammadde olarak bilinir. 

Online Kağıt Alışverişi Neden Avantajlı?

Ani kağıt ihtiyacınız veya uzun süreli ihtiyacınızı belirleyerek her an sipariş verebilirsiniz. Kırtasiyelere giderek almak istediğiniz kağıt ürünlerini taşımak yerine online olarak her ihtiyacınız için oluşturulmuş geniş kağıt çeşitliliğinden istediklerinizi seçebilirsiniz. Böylece tüm kağıt ürünleriniz hem kapınıza kadar teslim edilir hem de avantajlı kağıt çeşitleri fiyatları, çeşidi ve biçimini istediğiniz gibi seçme konusunda daha fazla seçeneğiniz olur. İş yerinizde, evinizde veya okulunuzda vakit kaybetmeden kaliteli ve ekonomik her çeşit kağıda tek bir tıkla online olarak kolaylıkla sipariş vererek sahip olursunuz.

Sizin İçin En İyi Kağıt Çeşidi Hangisi?

 • Evinizde ve ofisinizde sıklıkla kullanmanız gereken fotokopi kağıtlarını, dosya kağıtlarını ihtiyacınıza göre birçok farklı çeşidi bir arada bulabilirsiniz. Tükenmez kalem çeşitleri ile birlikte sıklıkla kullanılan A4 kağıtlarını toplu sipariş avantajı ile gramajlı olarak veya koli olarak seçebilir; uzun süreli ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Renkli veya beyaz olarak seçebileceğiniz kağıt çeşitlerini kaliteli malzeme yapısı ile uzun süre saklayabilirsiniz. Bu nedenle toplu halde vereceğiniz bir sipariş, nakliyesi sayesinde ile sizler için oldukça avantajlı olacaktır.
 • Teknik çizimleriniz için ihtiyacınız olan aydınger kağıtlarını farklı birçok markadan ve ihtiyacınıza göre farklı miktarlarda tercih edebilirsiniz.
 • İşyerlerinizde yapmanız gereken kaliteli sunumlar için uygun bir tercih olan flipchart kağıtlarını ihtiyacınıza uygun olan birçok çeşidini bulunuyor. Tercih yaptıktan sonra kolaylıkla online siparişinizi verebilirsiniz.
 • Günlük hayatta hem iş yerlerinde hem de evlerde küçük hatırlatıcılar sıklıkla kullanılıyor. Bu nedenle geliştirilmiş olan yapışkanlı not kağıtları masaüstü ofis malzemeleri ile bir arada ihtiyaç haline geliyor. Bu nedenle farklı renk seçenekleri ve çeşitlerini isteğinize uygun olarak seçebilirsiniz. Birçok marka arasından istediğiniz ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz.
 • Büyük boyutlu planlarınız için sıklıkla ihtiyaç duyabileceğiniz A0 olarak bilinen plotter kağıtlarına avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Özellikle mimarlık veya mühendislik alanlarında baskı yapmak, plan çizmek için dayanıklı ve kaliteli kağıtlara ihtiyaç duyuluyor. Bu ihtiyacınıza yönelik olarak istediğiniz çeşitte plotter kağıdı siparişi verebilirsiniz.
 • Muhasebe işlemleri için gerekli olan sürekli form kağıtlarını işyeriniz için kolaylıkla siparişini verebilir, toplu sipariş sayesinde işyerinizde ihtiyacınızı uzun süreli olarak karşılayabilirsiniz.
 • Hobi ya da eğitim amacı ile üretilmiş renkli fon kartonları geniş renk seçenekleri ile sizlere sunuluyor. İstediğiniz kalitede veya markada dayanıklı olan bu ürünleri online olarak kolayca sipariş verebilirsiniz. 

Avantajlı Kağıt Çeşitleri Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas 

Avansas, hayatınızın her alanında ihtiyacınız olan kağıt çeşitlerini birçok ürün seçeneği ile sizlere sunuyor. Avansas markalı ve diğer markaların satışa sunulduğu kağıtları ihtiyacınıza uygun olarak toplu sipariş edebilir ve 1 iş günü içerisinde ücretsiz kapınıza teslimat ile satın alabilirsiniz. Avantajlı ödeme seçenekleri ve farklı kağıt çeşitleri fiyatı sayesinde siparişinizi, bütçeniz uygun olarak planlayabilirsiniz. Ayrıca ürünle ilgili yaşayabileceğiniz herhangi bir sorun durumunda kolay iade ve değişim seçeneğiniz de bulunuyor. Böylece rahatlıkla online olarak siparişinizi vererek hem vaktinizi kaybetmeden hem de zengin ürün çeşitliliği ile istediğinizi seçerek kolaylıkla satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.