Türk Kahvesi

Toplam 22 sonuç

Kaliteli

En iyi Arabica kahve çekirdeklerinin koyu kavrulduktan sonra ince olarak öğütülmesi ile üretilen Türk Kahveleri geleneksel koku, aroma ve kıvamları ile kalitelerini pekiştiriyor.

 

Zengin Aroma

Geleneksel Türk Kahvesi’nden orta kavrulmuş kakuleli Dibek’e; damla sakızlıdan menegiç kahvesine farklı aromalar fincanlarınızı zenginleştiriyor.

 

Özel Ambalajlı

Hava ve ışık geçirmeyen alüminyum folyolu ambalajlar kahvenizin uzun süre taze kalmasını sağlarken, sevdiğiniz tat ve kokunun bozulmamasını sağlar.

 

Arabica Kahve Çekirdekleri

Kahve Çekirdeği Yumuşak içim sunar

Kahve Çekirdeği Baharatlı ve aromalı
tatlar sunar

Kahve Çekirdeği Asiditesi yüksektir

Çekirdek

Robusta Kahve Çekirdekleri

Kahve Çekirdeği Sert içim sunar

Kahve Çekirdeği Topraksı tat sunar

Kahve Çekirdeği 2 katı daha fazla kafein içerir

Güvenilir Markalar

En seçkin markaları tarafından, en kaliteli kahve çekirdeklerinden üretilen zengin aromalardaki Türk Kahvelerini güven ve keyifle yudumlarsınız.

 

 

 

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Türk kültürünün vazgeçilmezleri arasında olan Türk kahvesi; keyifli sohbetlerde, yemeklerden sonra, işyerinde mola sırasında; kısacası her yerde hayatımızdadır. “Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı var.” atasözüne de konu olan kahvenin birçok faydası da vardır.

Türk Kahvesinin Yapıldığı Kahve Çekirdekleri Nelerdir?

Türk kahvesi çeşitlerinde en çok tercih edilen çekirdek türü, Brezilya Rio Minas olarak öne çıkmaktadır. Bunun dışında Arabica, Robusta, Maragogype da diğer seçenekler arasında yer alır. Arabica kahve çekirdekleri, yetiştiği yerdeki diğer meyve ve baharatların kokusundan da etkilenmesinden dolayı aromatik bir niteliğe sahiptir. Robusta ise genellikle granül kahvelerde tercih edildiğinden dolayı çok fazla tercih edilmez. Türk kahvesi fiyatında görülen değişikliklerin bir sebebi de çekirdek farklılığından kaynaklanmaktadır.

Türk Kahvesi Çeşitleri Nelerdir?

Türk Kahvesini yapıldığı çekirdek türüne göre çeşitleri Rio Minas, Arabica, Robusta ve Maragogype’dir. Türk kahvesi çeşitleri, farklı aromatik tatlar katılarak çoğalmıştır. Yüzyıllardır aynı tat ile gelen kahveye, Türk kahvesi markaları günümüzde damla sakızı, çilek, acı badem, fındık, vanilya, karamel gibi birçok aroma eklemektedir.

Türk Kahvesinin Faydaları Nelerdir?

Düzenli olarak içilen kahvenin birçok faydası bulunmaktadır.

 • Sabahları şekersiz yapılarak içilen kahve, konsantrasyonu artırır.
 • Alzheimer hastalığını geciktirir.
 • İçerisinde bulunan antioksidan ile kalp sağlığını korur; solunum yolu iltihabını gidermekte yardımcıdır.
 • Şeker hastası olma riskini %23 azaltır.
 • Spordan önce içilen kahve, yağ yakımına yardımcı olur.
 • Safra taşı oluşmasına engel olur.
 • Karaciğerin yağlanma riskini azaltır.
 • Depresyona ve baş ağrısına iyi gelir.
 • Kansere yakalanma oranını önemli ölçüde düşürür.
 • Sindirim sistemini düzenler.
 • Cilt sağlığını korur.

Sizin İçin En İyi Türk Kahvesi Hangisi?

 • Nadiren kahve kullanan kişiler, 100 gram alıp taze içmeyi tercih ederken; işyeri gibi kalabalık yerlerde sürekli tüketim sağlayanlar ise yüksek gramajlı kahve seçeneklerine yönelir.
 • Kahve, gramajına göre farklı ambalajlarda satışa sunulmaktadır. Evde kullanımlar için genellikle kraft ya da plastik vakumlu poşetler tercih edilirken, işyerlerinde 500 ve 900 gramlık teneke kutular ilgi görür. Teneke kutuların kullanımı, kahveyi saklamak açısından da avantajlıdır. Türk kahvesi fiyatı, ambalajına göre değişiklik gösterir.
 • Bir fincan kahve, yaklaşık 60 mg kafein içerir. Kafeine karşı dayanıklı olan kişiler ise günlük kahve tüketim miktarını bu değere göre ayarlayabilir.
 • Kahve çekirdekleri; az, orta, koyu ve çok koyu kavrulur. Orta kavurma, kahveye en lezzetli tadı verdiği için de Türk kahvesi çeşitlerinde en çok tercih edilen usuldür. Her çekirdeğe göre kavurma çeşidi değişse de kaliteli bir kahvede istenilen aromayı yakalamak için orta kavurma en uygunudur.
 • Türk kahvesinde tat ve yumuşaklık derecesi genellikle şeker oranı ile değişir. Sert ve tam kahve tadı almak isteyenler şekersiz içerken, daha tatlı içmek isteyenler tek şekerli tercih eder. Türk kahvesinin yumuşaklık derecesi, şekerin dışında kullanılan suya ve kavrulma derecesine göre de değişir.