Marker Kalem

Toplam 37 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Marker Kalem Nedir?

Kırtasiye ürünleri, hemen hemen her gün, her yaştan insan grubunun ihtiyaç duyduğu malzemelerdir. Çalışanlardan öğrencilere, ev hanımlarından emeklilere kadar, gün içinde birçok insan farklı sebeplerden kırtasiye ürünlerine ihtiyaç duyar. Bu ürünlerden biri demarker kalem olarak görülür.

Fosforlu kalem olarak da adlandırılan marker kalem, normalden daha belirgin renklerdedir. Sıradanın aksine, çok daha yoğun mürekkep kullanılarak üretilir. Günümüzde neredeyse her öğrencide bulunan bu ürünler, ofis veya fabrika gibi ortamlarda çalışanların da vazgeçilmezi olarak görülür.

Bu tarz kalemler, birçok farklı yüzey için kullanıma uygundur. Karton yüzeylerin yanı sıra, cam ve plastik gibi mürekkebin tutmasının oldukça zor olduğu yüzeylerde bile mükemmel sonuçlara ulaşmanızı sağlar. Bu sayede, yazdığınız yazılar defalarca su gibi dış etkenlere maruz kalsa bile kalıcılığını yitirmeden uzun süre dayanabilir.

Marker kalem seti alırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de uzun ömürlü olmasıdır. Bu sayede, kullandığınız ortamda hemen biterek sizi yarı yolda bırakmaz. Avansas’ta kaliteli ofis ve kırtasiye malzemelerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Marker Kalem Modelleri Nelerdir?

Avansas’ta farklı uç kalınlığına ve renge sahip marker kalem bulmak mümkündür. Burada önemli olan kısım, marker kalemi hangi amaçla kullanacağınızdır. Bu şekilde ihtiyacınıza yönelik olarak en doğru ürünü tercih edebilirsiniz.

Avansas’ta marker kalem, uçlarının yapısına göre göre iki farklı kategorilere ayrılır. Bunlar yuvarlak ve kesik uçlu olma özelliklerine göre ayırt edilebilir. Kesik uçlu kalemler ile ince veya kalın yazılar yazabilirsiniz. Yuvarlak uçlu kalemlerde ise yalnızca imkan verdiği ölçüde, yani standart kalınlıklarında yazılar yazabilirsiniz. Standart olan kalem kalınlıkları, 1,5 mm ile 3 mm arasında değişiklik gösterir. Buna bağlı olarak, sizin için en uygun olanlar arasından tercih yapabilirsiniz.

Marker kalemlerin bir diğer çeşidi de flipchart kalemlerdir. Bu kalemler, özel bir mürekkep yapısına sahiptir. Bu sayede, ince dokuya sahip flipchart kağıtlara yazmaya elverişli olurlar ve kolaylıkla kağıdın arkasına geçerek iz bırakmazlar. Bu tarz kalemler sayesinde yazdığınız yazılar, çizdiğiniz tablo veya tasarımlar çok daha anlaşılabilir olur.

Marker Kalemin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Marker kalem, birçok farklı renklerde üretilebilir. Bu renkler içerisinde en sık tercih edilenler pembe, mavi, sarı, turuncu veya yeşil olanlardır.

Bu tarz ürünler genellikle, önemli olan ve unutulmaması gereken bölümleri daha iyi belirtmek amacıyla kullanılıyor. Böylece amaçlandığı gibi, kişilerin dikkatini daha kolay çekebiliyor.

Bu tarz bir marker kalem, çoğunlukla öğrenciler tarafından, ders çalışmak amacı ile satın alınır. Uzun ders notları arasında önemli olan kısımları işaretleyerek, tekrar geri döndüklerinde çok daha rahat çalışma imkanı bulabilirler.

Marker kalemler aynı zamanda, beyaz yazı tahtalarında da sıklıkla kullanılır. Bu alanlar okullar yada toplantı odaları gibi yerler olabilir. Bu nedenle, bu tarz yerlerde çalışan bireyler, mutlaka yanlarında bu kalemlerden birini bulundururlar. Burada önemli olan, kolay bitmeyen kaliteli bir ürün tercihi yapmaktır.

En pürüzlü yüzeylerde bile bu kalemleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aşınmış ve paslı yüzeylerde dahi, kalıcı işaretleme yapmanıza yardımcı olan mükemmel bir kırtasiye ürünüdür. Son derece dayanıklı, su geçirmez ve ışığa karşı dayanıklı yapısı sayesinde marker kalem, kusursuz yazılar yazmaya olanak sunar.

Nispeten yağlı ve tozlu koyu metallerin üzerinde, yüksek derecede kalıcı ve opak işaretleme imkanı sunarlar. Bu sayede, metal işçiliği ile uğraşan kişiler de sıklıkla marker kalem tercih ederler.

Marangozluk gibi işi sürekli ahşap yüzeyle olan kişiler, ölçü alırken bu tarz kalemlerden sıklıkla faydalanır. Uzun süre çıkmayan yapısı nedeniyle bu ürünü tercih eden marangozlar, son derece başarılı bir şekilde montajlarını gerçekleştirirler.

Siyah yüzeylerin işaretlenmesinde, çok daha dikkat çekici olması sebebiyle beyaz marker kalem tercih edilir. Bunlara örnek olarak, koyu renkli metal plakalar verilebilir. Bu sayede cismin üzerine yazılan sözcükler, çok daha kolay okunur ve ilgili kişi tarafından dikkat çekiciliğini uzun süre korur.

Marker kalem, yüksek ısılara dahi uzun süre dayanabilir. Bu sayede fırınlanacak olan cam, metal veya benzeri ürünlerin işaretlenmesinde sıklıkla tercih edilir. Isıya son derece dayanıklı olabilen bu ürün sayesinde, işleyiş hiç bozulmadan devam eder.

Tasarım ile uğraşan kişilerde de sıklıkla farklı renk ve kalınlıklarda marker kalem görmeniz mümkündür. Bunun bir nedeni, kalemlerin ilgi çekici ve canlı renklerde olmasıdır. Bir diğer neden ise, uzun süre kalıcılıklarını korumalarıdır. Bu nedenle, tasarımcılar çizimlerinin yıllarca aynı kalacağını bilirler ve devamlı bu tarz kalemleri tercih ederler.

Marker Kalemler Tekrar Doldurulabilir mi?

Kalem içerisindeki mürekkebin bitmesi durumunda, ayrıca satın aldığınız mürekkebi kalem içerisinde yer alan hazneye tekrar doldurma sistemi ile üretilen kalemlerde mevcuttur. Doldurulabilir marker kalemleri, ekonomik olmaları bakımından tercih sebebi olurlar.

Bu kategorinin başında, çok daha uzun süre kullanılan tahta kalemleri geliyor. Bu sayede bittikleri her an yeniden doldurularak kaldığınız yerden yazmaya devam edebilirsiniz. Doldurulabilir marker kalemler, diğerlerine göre daha hafif ve seyyar bir halde sunulur.

Doldurulabilir kalemler için kaliteli mürekkep tercihi yapmak çok önemlidir. Çünkü mürekkebin kalitesi, yazınızın kalitesini doğrudan etkiler. Silik yazmaya neden olan mürekkepler ve kalem uçları uzun ömürlü bir kullanım sunamazlar.

Mürekkepler yapılarına göre, su bazlı ve alkol bazlı olmak üzere ikiye ayrılır. Alkol bazlı özelliğe sahip olan mürekkepler, daha canlı ve kalıcı renk tonuna sahiptir. Su bazlı olanlar ise alkol bazlı olanlara göre daha uygun fiyata sahiptir. İki mürekkep de marker kalem dolumunda kullanılabilir yapıdadır. Buna göre, ikisini de ihtiyacınıza yönelik olarak tercih edebilirsiniz.

Birçok markaya ait, farklı modellerde marker kalem bulabilirsiniz. Alışverişinizi yaparken, sürekli kullandığınız ve güvendiğiniz bir markanın kalemlerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede, memnun olmayacağınız bir durumla karşılaşma riski en aza düşer.

Ancak bütçenizi aşan durumlar ile karşılaştığınızda, Avansas’ın indirimli ürünleri üzerinden, dilediğiniz gibi tercih yapabilirsiniz. Güvenli alışverişin adresi olan Avansas, tüm marker kalem ve diğer ofis ve kırtasiye malzemelerini uzman olan ekibi ile sizler için bir araya getirmektedir. İhtiyacınız olan tüm ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Avansas’tan Alışveriş Yapmak Güvenli midir?

Avansas, kaliteli ve üstün hizmet anlayışı özelliği ile her zaman güvenilir bir firma olarak yoluna devam ediyor. Tam da bu nedenle, aldığınız ürünlerin kalitesinden her daim emin olabilirsiniz. Satın almış olduğunuz ürünlerin tamamı, orijinal ürün olarak elinize geçecektir.

Avansas sayesinde satın aldığınız ürünler, olabilecek en kısa sürede elinize ulaşır. Kaliteyi uygun fiyatla size sunarak müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşır. Almaya karar vermeden önce ürüne ait değerlendirme puanlarını ve kullanıcı yorumlarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Böylece gönül rahatlığı ile alışverişinize devam edebilirsiniz.

Avansas, marker kalem gibi ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünlere, tek bir çatı altından ulaşmanızı sağlar. Bunun gibi birçok kırtasiye ürününe Avansas’tan ulaşabilirsiniz. Böylece, oturduğunuz yerden alışveriş yaparak hem tasarruf eder hem de ekstra bir çabaya girerek yorulmamış olursunuz.

Avansas her zaman en iyi markaların en iyi ürünlerini sizlere sunar. Mürekkebi kurumuş bir kalemin ya da kalitesiz bir mürekkebin size satılmasına Avansas’ta imkan yoktur. Elinize ulaşacak olan ürünün son kullanma tarihinin geçmediğine ve defosunun olmadığına özenle dikkat edilir. En uygun marker kalem fiyatları Avansas’ın güvencesi ile beğeninize sunulur.