Spiraller ve Üçgen Profiller

Toplam 24 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Üçgen Profil Nedir?

Günlük ofis işlerinde sıkça ihtiyaç duyulan üçgen profiller, dosyalama yaparken büyük bir rol üstlenir. A4 kağıtların ve belgelerin düzenlenmesi ve bir arada tutulması için birleştirici görevi görür. Toparlayıcı özelliğe sahip üçgen profil, aynı zamanda dekoratif büro malzemelerinden biridir.

En temel cilt malzemeleri arasında yer bulan ve dosya sırtlığı olarak kullanılabilen ürünlerdir. Çalışma hayatında düzenli olmanın avantajları düşünüldüğünde, ciltleme malzemeleri en etkili sunumları yapmanızı kolaylaştırırken, evrak işlerinde karışıklık yaşamanızı önler.

Öğrencilerin ödev ve projelerini cilt haline getirmek için kullanabileceği bu aparatlar, iş yerlerinde, okullarda ve evlerde rahatlıkla kullanılır ve büyük bir pratiklik sağlar. Uzun süre dayanıklılığını koruyan malzemeden üretilen üçgen profiller, kullanım sonrasında yeniden değerlendirilebildiği için en popüler kırtasiye malzemelerinden biridir.

Bükülmeyen ve bozulmayan bir yapıda üretilen dosya birleştirme aparatları, farklı ebatlarda pek çok seçenek sunar. İşinize yarayacak boyutlarda bir üçgen profil kullanarak çalışma masanızdaki karışıklığı giderebilir, belgelerinizin daha tertipli olmasını sağlayabilir, işlerinizden ve projelerinizden daha fazla verim alabilirsiniz.

Üçgen Profilin Kullanım Alanları Nelerdir?

Kağıtların bir arada durmasını sağlayan üçgen profiller, gruplandırılan belgeleri tek bir kenar üzerinden sıkıştırıp sabitler. Evrakların dağılmaması ve aynı tip belgelerin dosyalanması açısından oldukça kullanışlı ürünlerdir. Kağıt yığınını cilt haline getirip kitapçık gibi kullanılmasını sağlayan bir başka aparat ise spiraldir.

Ödev ve bitirme projelerinde dosyalama işleri öğrenciler için oldukça hayati bir yerdedir. Aynı zamanda, iş hayatında müşterilere sunum yaparken ve önemli iş bağlantılarında belgelerin belli bir düzende olması gerekir. Tam da bu noktada devreye giren üçgen profil ve spiral gibi aparatlar ile amaçlanan dosyalama ve ciltleme işlemleri kolayca yapılabilir.

Üçgen profil, spiral ve ciltleme aparatları şu şekilde sıralanabilir:

 • Raporlar
 • Tezler
 • Kataloglar
 • Kitapçıklar
 • Fiyat listeleri
 • Broşürler
 • Envanter listeleri
 • Ziyaretçi defterleri

Personel dosyaları gibi pek çok evrakın korunmasında ve daha düzenli bir şekilde muhafaza edilmesinde etkilidir.

İş dalı ve sektör fark etmeksizin pek çok alanda ihtiyaç duyulan ve kullanılan spiraller ve üçgen profiller, çalışma hayatında büyük bir kolaylık sağlar. Muhasebe, matbaa, yayıncılık gibi genellikle kağıt ve dosyalarla çalışan iş alanlarında sıkça kullanılan aparatların başında gelir.

Üçgen Profil Çeşitleri Nelerdir?

İş ve okul hayatında pek çok işlevi sayesinde çalışmalara katkı sağlayan üçgen profiller, materyaline ve boyutuna göre sınıflandırılabilir. Farklı amaçlara hizmet eden en temel üçgen profil çeşitleri şunlardır:

 • Alüminyum üçgen profil
 • Üçgen metal profil
 • Üçgen demir profil

Ofis ve kırtasiye malzemeleri günlük hayatın vazgeçilmez yardımcılarıdır. Sunum ve planlama aparatları arasında öne çıkan spiraller ve üçgen profiller, ürünün imal edildiği malzemeye göre sınıflandırılır. Alüminyum, metal, demir ve plastik materyallerden üretilen bu aparatlar farklı boyutlarda ve şekillerde karşımıza çıkar.

Dosya sırtlığı olarak da adlandırılan üçgen profiller, ciltleme kapasitesine göre de sınıflandırılabilir. Özel kesimli uçlara sahip sırtlıklar, makinaya ihtiyaç duymadan belgeleri arşivlemek ve dosyalamak için kullanılabilir. Boyutuna göre kimi profiller 35 yaprak ciltlerken, daha büyük boyuttaki profiller yüzlerce sayfayı tek seferde dosyalama kapasitesi sunar.

Sarff, Mapi ve Mapiwire gibi markaların aracılığıyla sunulan üçgen profiller, 6 mm'den 15 mm'ye kadar ebatlara sahiptir. 100 adetlik kutularda satılır. Üçgen ve yuvarlak formda üretilen bu aparatlar oldukça esnek ve dayanıklıdır.

Spiral Nedir? Ne İşe Yarar?

Dosya sırtlığı, cilt makineleri ve spiral gibi sarf malzemeleriyle daha ciddi ve daha şık sunumlar hazırlamak mümkündür. Spiral nedir sorusuna yanıt olarak, kağıt yapraklarını bütünleştirip tutturan ve evrakların ömrünü uzatan bir ciltleme aparatı diyebiliriz.

Tel ve plastik yapıya sahip spiral boru aparatları, kalınlığına göre bir kağıt tutma kapasitesi sunar. 8 mm'den 28 mm'ye kadar ince ve geniş seçenekleri mevcuttur. Spiraller ile ciltlenen kağıtlar, birbirine sıkıca bağlanır ve bu şekilde düzenli bir dosyalama elde edilir. Defter, kitap, katalog ve ajandalarda spiral kullanımı yaygındır. 50'lik ve 100'lük paketler halinde satılır ve renk seçenekleri geniş bir yelpaze sunar.

Belgelerin düzgün bir şekilde toparlanmasını sağlar ve uzun vadede zarar görmesini önler. Genellikle tel spiraller dosyalama ve ciltleme amacıyla kullanılırken, plastik spiraller kabloları toplamak amacıyla elektrik işlerinde tercih edilir.

Kitap ya da defterlerin sayfalarını ve kapağını dakikalar içinde birleştirmeye yardımcı olur. Plastik ve metal spiraller uzun bir yay gibi şekillendirilmiş oldukça esnek bir yapıdadır. Kapak ve sayfaların sırt kenarı boyunca açılan deliklerden bükülerek geçirilir. Sayfa sayısına göre kullanılacak spiralin boyutu doğru seçilmelidir. Bu şekilde belgeye dayanıklılık ve estetik bir görünüm kazandırılır.

Dosyalama ve Arşivlemede Spiral Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Okullarda ve iş yerlerinde önemli evrakların yıpranmaması, muhafaza edilmesi, kaybolmaması ve belli bir düzende olması için spiral gibi çeşitli işlevsel dosyalama gereçleri kullanılır. Yapılan işin özelliğine ve kullanım alanına göre doğru gereçler tercih edilmelidir. Spiraller piyasada farklı materyaller ve farklı boyut seçenekleri ile satılır. Ayrıca dosyalama aparatlarında özellikler, adet ve marka da oldukça önemlidir.

Bitirme projesi ve ödevlerde hazırlanan sunumların dosyalanması için çeşitli teknikler kullanılır. Spiral sayesinde tüm belgeler tek bir dosya haline getirilebilir. Böylece, şık duran kaliteli bir çalışma ortaya çıkarılır.

İş hayatında ise gelir vergisi beyannamesi, muhasebe kayıtları, işletme defterleri, banka hesap özetleri, insan kaynakları gibi önemli belgeleri bir arada tutmak için dosya birleştirme aparatları kullanılır. Okul ve iş hayatında ya da herhangi bir hobide spiral ve dosyalama-arşivleme araçları, kullanıcıya pratiklik ve düzen sağlar.

Avansas’ta Satılan Üçgen Profiller ve Spiraller Kaliteli midir?

Mapi, Mapiwire ve Sarff gibi markaların aracılığıyla sunulan spiraller ve üçgen profiller, uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanılabilir. Dayanıklı ve esnek malzemeden üretilen, dosyalama ve arşivleme aparatlarında birinci sınıf kalite ve işçilik öne çıkar. Sırtlık, spiral ve üçgen profil yapımında dayanıklı ve kaliteli plastik kullanılır. Tel, demir ve alüminyum gibi metallerden üretilen oldukça sağlam spiral ve profil çeşitleri de mevcuttur.

Gıda ürünleri kadar ofis ve kırtasiye ürünlerinin de sağlığa uygun koşullarda üretilmesine dikkat edilmelidir. Güvenilir, dayanıklı ve kaliteli ürün seçeneklerine Avansas üzerinden kolayca ulaşılabilir. Dosyalama ve arşivleme gereçleri arasında yer alan üçgen profil ve spiraller, Avansas'ın birlikte çalıştığı markaların titiz üretimi ve ambalajlama teknikleri sayesinde kullanıcıya iletilir.

Firmamız dahilinde satılan bu ürünlerin tamamı yüksek kalite standartlarındaki fabrikalarda üretilir. Aradığınız kaliteyi, sağlamlığı ve işlevleri avansas.com’daki ofis ve kırtasiye malzemelerinin tamamında bulabilirsiniz.

Esnek ve dış etkenlere karşı dayanıklı PVC gibi üstün nitelikli materyallerden üretilen sunum ve planlama ürünleri, uzun yıllar boyunca evde, okulda ve ofiste kullanılabilir.

Üçgen Profil ve Spiral Fiyatları Ne Kadardır?

TOBB Güven Damgası’na sahip olan Avansas, en iyi markalara ait sunum ve planlama malzemelerini en uygun fiyat avantajı ile satışa sunar. Üçgen profil, sırtlık ve spiral fiyatları rakip e-ticaret sitelerine göre oldukça hesaplıdır.

Ciltleme, arşivleme ve dosyalama için ihtiyaç duyulan cilt kapağı ve ciltleme makinesi ürünlerinde de bütçe dostu seçenekler, Avansas'ta müşterilerin beğenisine sunulmuştur.

Paslanmaz demirden imal edilen ve benzerlerine göre daha dayanıklı olan üçgen demir profil fiyatları da kalite güvencesi ve hızlı teslimat avantajı ile birlikte avansas.com'da fark yaratmaktadır. Demir, alüminyum, PVC ve farklı malzemelerden üretilen üçgen profil, dosya sırtlığı, ciltleme araçları ve spirallerde aradığınız fiyatlara siz de kolayca ulaşabilirsiniz.