Diplomat ve Para Zarfları

Toplam 4 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Diplomat Zarf Nedir?

İş dünyasında birçok firma aktif olarak rekabet içindedir. Her firma kendi iş alanlarının yanı sıra, iş aralıklarına bağlı diğer alanlarda da var olmak ve adından bahsettirmek ister. Böylece isimlerinin baki kalmasını ve kurumsal kimliklerinin güçlenmesini amaçlamaktadırlar. Sarf edilen bu çabanın bir neticesi olarak, özellikle dış yazışmalarda ve firma dışında kurulan ilişkilerde kullanacakları her türlü profesyonel materyalin kendilerini temsil etmesini gözetirler. Böylece bu materyallerin, firmanın imzası niteliğine sahip olmaları için doğal ve profesyonel bir çaba içine girerler.

Önceleri kurumsal firmaların çoğu, dış bağlantılı yazışmalar ve ilişkilerde antetli kağıtları tercih ederlerdi. Posta yoluyla kurulan iletişimlerde gerek firma içi gerekse firma dışı iletişimi sağlarlardı. Antetli kağıtlar, düz zarfların içine koyup yollanıyordu. Antetli kağıtlar her ne kadar firmanın kimliğini yansıtsa da düz zarflar ile gönderildiklerinden zarfın içinden çıkarılana kadar bir etki yaratamıyordu. Bunun üzerine firmalar artık zarfların da etkili bir ilk izlenim yarattığının farkına vararak iletişimi güçlendirmek adına zarfları da ön plana çıkarmaya başladılar. Artık diplomat zarflar, şirketlerin iç ve dış resmi yazışmaları için en çok tercih ettikleri zarflardır.

Diplomat zarflar da antetli kağıtlar gibi firmanın logosunu, kimliğini ve tasarımını taşıyan özel zarflardır. Firmayla özdeşleşen renk kullanımları ve standartlara hitap eden boyutları, kullanımlarını etkili hale getirmektedir. Firmaların kullandığı antetli kağıtlarla uyumlu olarak üretilirler. Yapıştırma seçeneklerinin bol ve pratik olmalarının yanı sıra özel tasarımlarıyla dikkat çekerek, etkili bir reklam yöntemi olarak kullanılırlar. Diplomat zarfları antetli kağıtlardan ayıran en temel özellik, kendilerine özel tasarımlarıdır.

Diplomat Zarfın Kullanım Alanları Nerelerdir?

Diplomat zarflar, firmaların iç ve dış resmi yazışmalarında kullanırlar. İç yazışmalarda, şirket çalışanlarına ve yönetim kuruluna verilecek önemli bilgilendirmelerin resmiyetini güçlendirmektedirler. Aynı zamanda firmanın kimliğini yansıtan dikkat çekici tasarımları sayesinde çalışanların bağ kurmasını kolaylaştırarak içeriği kolay anlaşılır hale getirmektedirler.

Firmanın dış kaynaklı resmi yazışmalarında ise kurumsal kimliği güçlendirirler. Dayanıklı yapıları ile deforme olmadan iletilebilirler. Bu sayede zarfın içindeki evrak ve belgeler güvenle korunabilirler. Özellikle profesyonel bir imaj yaratarak firmanın vermek istediği mesajı anlaşılır kılıp pekiştirirler. İş dünyasındaki rekabette daha kalıcı iz bırakmaya fayda sağlarlar.

Sahip oldukları özel tasarımları ve gerek kolay yapıştırma özelliği gerekse boyutları itibarı ile firmaların insanlara kendini etkili bir şekilde tanıtmalarında önemli rol oynamaktadırlar. Firmalar, baskılı diplomat zarf modelleri ile kendilerini daha rahat tanıtabilmektedir. Bu nedenle diplomat zarflar, reklam yapmak için elverişli ve etkili iletişim modelleridir.

Diplomat Zarf Ölçüleri Nelerdir?

İnsanlar üzerinde bıraktıkları olumlu etkiler ve kolay kullanımları sebebiyle en çok tercih edilen diplomat zarf boyutu 10.5 x 24 cm’dir. Standart ölçülerin yanı sıra 11,3 x 23,5 cm veya 11 x 23 cm gibi diplomat zarf ölçüleri de vardır. Diplomat zarf, genel olarak yatay şekilde kullanılır fakat isteğe bağlı dikey kullanımları da mevcuttur.

Diplomat zarf çeşitlerinin çoğunun kapatma kısmında selefon yapıştırma bulunur. Selefon, kullanıcı için çok kolay ve pratik bir yöntemdir. Diplomat zarf çeşitleri için 1. kalite hamur kâğıt ve 90, 110 veya 120 gr ağırlığındaki kağıtlar kullanılır.

Avansas Diplomat Zarf Çeşitleri Nelerdir?

Avansas diplomat zarf çeşitleri, çeşitli ihtiyaçlara yönelik farklı modellerden oluşmaktadır. Firmalar, kullanım amaçlarına göre dört farklı modelde diplomat zarf çeşidi arasından tercih yapabilmektedir.

İlk model, standartlara hitap eden düz diplomat zarf modelidir. Klasik zarf ölçülerinde olan düz modellerin üstünde firmaya has tasarım ve bilgiler bulunur. Zarf, modern bir görünüm ve özgün tasarımlarla kullanıcının gözüne hitap eder. Aynı zamanda klasik bir model olduğu için samimi bir izlenim taşır.

Başka bir model de pencereli diplomat zarftır. Pencereli diplomat zarf modelleri, evlerin/apartmanların giriş kapılarına bırakılan zarflardır. Çoğunlukla bankaların insanlara bilgi vermek için ya da müşterilerine ulaşmak için kullandıkları zarf modelleridir. Temel kullanım nedeni ise içerisinde bulunan evrak ya da bilgilendirme mektubunun kime ait olduğunu gösteriyor olmasıdır.

Bu iki modele ek olarak tutkallı ya da silikon bantlı diplomat zarf modelleri de firmanın ya da kişilerin tercihlerine göre kullanılmaktadır. Tutkallı diplomat zarf modelleri, zarfın içindeki belge ya da evraklara ulaşabilmek için köşeden yırtılarak açılan zarflardır. Bu nedenle belgeler zarar görebilir. Zarf deforme olduğu için saklamak maksadı ile kullanılamaz. Daha çok önemsiz belgeler için kullan at ürün olarak tercih edilmektedir. Silikon bantlı diplomat zarf modelleri ise, zarfın kapağının altına yerleştirilen silikon bandın zarfa yapışması ile kullanılır. Tutkallı diplomat zarf modellerine göre zarfın içindeki evraklara zarar verme olasılığı epey düşüktür.

Bu modeller de kullanıcılar tarafından tercih edilse de daha fazla insana ulaşmayı hedefleyen şirketler, pratik kullanım sağlamaları açısından ilk iki modeli daha sık tercih etmektedir.

Klasik görünümüyle beyaz diplomat zarf, daha şık ve etkileyici görünümü ile siyah diplomat zarf ya da firmaya özel baskılı diplomat zarf çeşitlerini de Avansas’ta bulabilirsiniz.

Diplomat Zarf ve Para Zarfında Yapıştırma Bandı Bulunur mu?

Birebir elden yapılacak ödemelerde parayı bir zarfa koymayı tercih ederiz. Para zarfı modelleri, bu amaca hizmet etmektedirler. Kişilere ya da kurumlara vereceğiniz paraları daha resmi bir düzlemde teslim etmek için kullanılırlar. Ayrıca, geniş yapıları sayesinde içerisine toplu paralar konulabilir. Para koyma zarfı çeşitlerinden biri madeni para zarfı çeşididir. Daha az miktarda olan ve madeni para içeren meblağlar için, daha sağlam üretilen para zarflarının tercih edilmesi gerekmektedir. Para zarfı ölçüleri standart zarf ölçüsü olan 10,5 x 24 cm boyutundadır. Ürün klasik ve standart olduğundan beyaz renkte para zarfı çeşitleri daha çok sık kullanılmaktadır.

Diplomat ve para zarflarında, zarfa ve içindeki belgelere zarar verme ihtimali yüksek olduğu için yapıştırma bandı artık tercih edilmemektedir. Daha eski bir yöntem olan yapıştırma bandı, dikkatsizlikten ya da hatadan kaynaklı yırtılmalara sebebiyet verebilmektedir. Bu sebeple artık para ve diplomat zarflarında selefon yapıştırıcı kullanılmaktadır. Böylece zarfları açıp kapatmak daha güvenli hale gelmektedir.

Uygun Fiyata Beyaz Para Zarfı Avansas’tan Satın Alınır mı?

avansas.com olarak, kişisel kullanım amaçlarınıza en uygun para zarfı modellerini sitemizde sizlerle buluşturmaktayız.

Para ödeme ve teslimi için tercih edeceğiniz para zarfı dayanıklı olmalıdır. Sitemizde bulunan mevcut para zarfı çeşitlerimiz, kolay yapıştırma seçenekleri ve dayanıklı olmaları nedeniyle paranızı gönül rahatlığı ile içerisine koyabilmenizi sağlamaktadır. Beyaz para zarfı çeşitlerinin yanı sıra, farklı renk seçenekleri ile size hitap edecek olan para zarfını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Para Zarfı ve Diplomat Zarf Fiyatları Ne Kadardır?

Farklı renk seçenekleri, kullanım amacınıza uygun ölçü ve boyutları ve kaliteli malzemelerden yapılan dayanıklı yapıları ile pek çok para zarfı ve diplomat zarfı modelleri bütçenize uygun fiyatlarla avansas.com’da sizleri bekliyor.

avansas.com olarak, para zarfı ve diplomat zarfı çeşitleri aracılığı ile firmaların kurumsal kimliklerini güçlendirirken, kişisel kullanımlarda da dayanıklı yapıları ile memnuniyeti gözetiyoruz. Ürün çeşitliliğinin yanında, ürün dayanıklılığı ve kalitesini de ön plana çıkarmaktayız. Sitemizden alacağınız para zarfı çeşitleri ve diplomat zarf çeşitleri sizlere farklı ödeme seçenekleri, taksitlendirmeler ve uygun fiyatlarla sunuluyor. Farklı çeşitlerdeki para ve diplomat zarf fiyatları sizi memnun edecektir.

Sadece diplomat zarf ya da para zarfı çeşitleri değil; torba zarf, hava kabarcıklı zarf ve içine koyacağınız fotokopi kağıdı gibi farklı çeşit zarfları ve kağıtları da Avansas’ta bulabilirsiniz