İADE SÜRECİ
İster Tek Bir Ürünü, İster Tüm Siparişinizi Kolayca İade Edebilirsiniz

Avansas olarak, 14 gün içinde iade etmek veya değiştirmek istediğiniz ürünleri kolayca iade alıyoruz!

İade/Değişim Sürecine Başlayın 1 İade/Değişim Sürecine Başlayın

Hesabım altında yer alan “Siparişlerim” sayfasına girin ve seçtiğiniz siparişini için iade/değişim butonunu basın.

Ürünleri Seçin 2 Ürünleri Seçin

Talep oluşturmak istediğiniz ürünlerle beraber iade veya değişim nedeninizi ve ürün adedini seçin.

Talebinizi Oluşturun 3 Talebinizi Oluşturun

Vergi mükellefiyseniz ilgili dokümanları ekleyin ve talebinizi oluşturun.

ÖNEMLİ BAŞLIKLAR
Hasarlı Ürünler Hasarlı Ürünler Ürün hasarlı veya üretim hatası varsa tutanak yüklenmesi gereklidir. Teslimat kargo şirketi ile yapıldıysa, kargo personeli ile tutanak tutulmalıdır. Ürünler Avansas tarafından teslim edildiyse Avansas sevkiyat personeli ile irsaliye üzerinde not alınmalıdır ve siteye yüklenmelidir.
Havale / EFT Havale / EFT Havale/EFT ile ödeme yaptıysanız iade ve iptal durumlarında IBAN girilmesi gerekmektedir.
Teknoloji Ürünleri Teknoloji Ürünleri İade/Değişim Talebinizde Teknoloji ürünleri ile başka ürünler de var ise teknoloji ürünleriniz için ayrı iade / değişim kodu oluşturulacaktır.
Süreç Takibi Süreç Takibi İade talebinizin durumunu, ister web ister mobil web sitemizdeki sipariş detay sayfasından takip edebilirsiniz.
SIKÇA SORULAN SORULAR
Merak Etmeyin, Tüm Süreçte Yanınızdayız

Ürün iade sürecimizle ilgili aklınıza takılan soruların yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz ve ya bize ulaşabilirsiniz.

Avansas olarak varlık nedenimiz, müşterilerimizi en yüksek seviyede memnun etmeyi başarabilmektir. Bu nedenle iade etmek veya değiştirmek istediğiniz ürünleri,14 gün içinde web sitemiz üzerinden kolayca talep oluşturarak iade edebilirsiniz.

Öncelikle iade edilecek ürün/ürünleri adetleriyle birlikte www.avansas.com adresindeki “Siparişlerim” sekmesinde işaretleyiniz.

İade nedeninizi belirtiniz.

Web sitesi üzerinden aldığınız İade/Değişim Kodu ile birlikte ürün/ürünleri, tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile beraber mutlaka anlaşmalı kargo firması Yurtiçi Kargo aracılığıyla ücretsiz olarak Avansas Depo adresine gönderiniz. Yurtiçi Kargo Çağrı Merkezine 444 99 99’dan ulaşabilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ya da paketinin hasar görmemiş olması gerekmektedir.

Ürün teslimi sırasında varsa hasar tespit tutanağını ya da ayıplı/kusurlu olduğunu düşündüğünüz ürünlere ait yetkili teknik servise ait onaylı raporu göndermeniz işlemlerinizin daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayacaktır.

Vergi mükellefi olan müşterilerimiz ise kanunen iade belgesi düzenlemek ve bu belgeyi web sitemizde yüklemek durumundadır. Bu belgeyi web sitesine yükleyemiyor ise, iade ürün ile düzenliği faturayı göndermelidir.

İade etmek veya değiştirmek istediğiniz ürün ya da ürünleri, siparişi oluşturma tarihinden itibaren 14 gün içinde web sitemiz üzerinden kolayca talep oluşturarak iade edebilirsiniz.
İade&değişim süreçlerini tamamladıktan sonra; ürün bedeli, ürünün ve iade faturasının tarafımıza ulaşmasını takiben ortalama 3 iş günü içinde ödeme şeklinize göre iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde iadeler bankanız tarafından 3 gün içinde, debit kart ile yapılan alışverişlerde iadeler ise bankalar tarafından ortalama 30 güne kadar yapılmaktadır.
Evet, iade edebilirsiniz. Siparişinize ait ürünler farklı zamanlarda teslim edilse bile, her bir ürün iadesi için siparişlerim sekmesinden iade işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Kullanılmış veya kullanım hatası sonucu zarar görmüş ve paketi hasar görmüş ürün/ürünler iade alınmayacağı ve kargo ücreti müşteriye yansıtılarak geri gönderileceği için iade edilecek ürün/ürünler tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile birlikte kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ve paketi hasar görmemiş şekilde iade edilmelidir.

Hasarlı teslimat gerekçesiyle iade talep edildiği durumda, kargo tarafından tutuluş hasar/durum tespit tutanağını iade talebinizi web sitemiz üzerinden oluştururken sisteme yükleyebilirsiniz.

Avansas teslimat araçlarıyla yapılan teslimatlarda ise, irsaliye üzerine sevkiyat personelimize hasarlıdır ibaresini ekletmeniz yeterli olacaktır.

Anlaşmalı kargo şirketi ile gönderilen iadelerde kargo bedeli tarafımızca karşılanacağından iade edilecek ürün/ürünler anlaşmalı kargo firması ile gönderilmelidir.

Web sitemizden aldığınız İade&Değişim koduyla birlikte, Yurtiçi Kargo Çağrı Merkezi 444 99 99’u arayarak ürünlerin teslim alınmasını talep edebilir ya da size en yakın Yurtiçi Kargo şubesine ürünü teslim edebilirsiniz.

Matbaa ve Baskı İşleri Kategorisinde yer alan ürünler, sizden gelen talep doğrultusunda sizin kullanımınıza özel olarak üretilmiş olduğundan dolayı sadece ayıplı ürün olduğu takdirde iade kabul edilmektedir.
Kartuş, toner ve şeritler açıldıktan sonra iade alınmamaktadır. Üründe üretim hatası olduğunu düşünüyorsanız ise, size en yakın yetkili servis değişim raporu almanız yeterli olacaktır.
Hesabım -> Siparişlerim sekmesine tıkladığınızda İadelerim/İptallerim sekmelerinden iade ya da iptal işlemlerinizin ne aşamada olduğunu takip edebilirsiniz.
Hesabım-> Siparişlerim->İadelerim sekmesi altından kargo takip numarasını bulabilirsiniz.
Teknoloji ürünlerinde üretim hatası olduğunu ya da ürünün ayıplı olduğunu yalnızca markaların belirlediği yetkili servis firmaları tespit edebilmektedir. Size en yakın yetkili servise ya da üretici firmanın belirlediği yetkili servis firmalarından herhangi birine, ürünü orijinal kutusu içinde göndererek iade/değişim raporu alabilirsiniz. İade talebi sırasında bu belgeyi mutlaka web sitemize yüklemeniz gerekmektedir. Sistemde yetkili servis raporu olmayan ürünler, Avansas tarafından yetkili servise gönderilerek en geç 21 iş günü içerisinde süreç sonlandırılmaktadır. Siparişinize ait ürün iadelerinde teknoloji ürünlerine ayrı iade&değişim kodu verilmektedir.
Teknoloji ürünlerinde, ürünün ayıplı olması dışında başka herhangi bir sebepten dolayı oluşan iade talebinde, sistem teknoloji ürünlerine ayrı iade/değişim kodu verir. Ürün bu koduyla birlikte, kullanım hatası sonucu üründe değer kaybı olup olmadığının tespit edilmesi için markanın belirlediği yetkili servislere gönderilir. Avansas tarafından yetkili servise gönderilen ürünlere ait raporlar en geç 21 iş günü içerisinde sonuçlanır. Talep sırasında bu rapora sahipseniz, sürecin hızlı ilerlemesi için raporu web sitemize yükleyebilirsiniz. Kullanım hatası sonucu üründe oluşan değer kaybını, Avansas iade bedelinden düşme hakkına sahiptir.
Avansas’ta satışa sunulan tüm ürünler resmi distribütör, ithalatçı veya imalatçı firmanın garantisi altındadır. İade&değişim raporu almak içi markanın belirlediği size en yakın yetkili servise ürünü götürebilir ya da ürünü orijinal kutusu içinde üretici firmanın belirttiği yetkili servis firmalarından herhangi birine gönderebilirsiniz.
  • Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan özel üretim özelliğindeki ürünler (matbaa ve baskılı işler)
  • Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler
  • Tesliminden sonra ambalaj, bant, paket gibi koruyucu unsurları açılmış iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler (Kulaklık, Peçete, Kağıt Havlular, Tuvalet Kağıtları vb.)
  • Tesliminden sonra ambalaj, bant, paket gibi koruyucu unsurları açılmış, maddi ortamda sunulan dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin ürünler (Toner, Kartuş, Şerit vb. her türlü yazılım ve programlar)

Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi durumunda kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Hasarlı kargolar için ise kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür.

Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilir veya kargo şubesinde kontrolünü sağlayarak ürünü teslim alabilirsiniz.

Vergi mükellefi olan kurumların İade faturası/irsaliyesi düzenlemesi kanunen gerekli olup, bu düzenleme iade sürecinin bir parçasıdır. Vergi Usul Genel Tebliği uyarınca belirlenen kurumlar iade dekontu düzenleyerek iade talebi aşamasında web sitesine dokümanı yükleyebilir.

İade belgesi olmayan taleplerde ise; ürünler göndericiye karşı ödemeli olarak geri gönderilmektedir.

Vadeli hesap kullanılarak oluşturulan siparişe ait ürün iadesi söz konusu ise; iade talebi onaylandığında iade bedeli bakiyenize 3 iş günü içinde işlenmektedir.
Avansas’ta satışa sunulan tüm ürünler resmi distribütör, ithalatçı veya imalatçı firmanın garantisi altındadır. İade&değişim raporu almak içi markanın belirlediği size en yakın yetkili servise ürünü götürebilir ya da ürünü orijinal kutusu içinde üretici firmanın belirttiği yetkili servis firmalarından herhangi birine gönderebilirsiniz.
Cüzdan hesabınızı kullanarak oluşturulan siparişe ait ürün iadesi söz konusu ise; iade talebi onaylandığında iade bedeli cüzdan bakiyenize 3 iş günü içinde işlenmektedir.
Ödemesini EFT/Havale yoluyla gerçekleştirdiğiniz siparişinize ait iptal/iade işlemlerinde ödeme, talebiniz sırasında web sitemize girdiğiniz IBAN ve Hesap Bilgilerine ortalama 3 iş günü içinde yapılır.
Debit Kart/Banka Kartı ile ödemesi yapılan alışverişinize ait iade talebinizin onaylanmasına istinaden, tarafımızca bankaya para iadesi talimatı en fazla 3 iş günü içinde verilmektedir. Paranın hesabınıza geçme süresi doğrudan bankanız tarafından belirlenmekte olup, bankanızın belirleyeceği süre içerisinde paranız hesabınıza aktarılmaktadır. Debit Card iadelerinde bankalar 30 güne kadar işlem yapmaktadır.
Hemen Bize Ulaşın

Size yardımcı olmak için buradayız. Memnuniyet garantisi kapsamında size benzersiz bir deneyim sunmayı amaçlıyoruz. Hala kafanıza takılan sorular varsa bize yazabilir ya da aşağıdaki hattımızdan hemen bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN destek@avansas.com BİZİ ARAYIN 444 20 22