Çamaşır Suları

Toplam 26 sonuç

 

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Çamaşırların temizlenmesi, kir ve lekelerin arındırılması, beyaz çamaşırların bembeyaz olması ve renkli çamaşırların ise renklerini koruyup parlaklığa kavuşması için kullanılan bir kimyasal temizlik ürünü olarak tanımlanabilecek çamaşır suları, genel itibariyle bir kimyasaldır. Çamaşırların yanı sıra banyo, mutfak ya da tuvaletlerde de kullanılabilen ve kullanıldığı obje ya da ortam üzerinde hijyen etkisi gösteren çamaşır suları; bakteri ve mikroplar üzerinde de yok edici bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle günümüzde çamaşır temizliğinden ziyade daha çok banyo, mutfak ve tuvalet temizliğinde tercih edilir.

Çamaşır Suyunun Boyutları Nelerdir?

Çamaşır sularının 750 ml, 1, 2, 3, 4 ve 5 litrelik çeşitleri bulunur. Evlerde daha çok 750 ml büyüklüğünde şişeler kullanılır. Kalabalık ve sık kullanılan, ofis gibi alanların temizlenmesi ve hijyen etkisinin korunması için daha çok ürüne ihtiyaç duyulur. Ofisler için genellikle büyük hacimli paketler tercih edilir. Ayrıca büyük şişeler, tüketicilere birim fiyatta avantaj sağlar.

Çamaşır Suyunun Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Kirleri ve lekeleri arındırırken bakterileri de etkisiz hale getiren çamaşır suyu ürünleri, klorlu ve oksijenli çeşitleri ile alternatif sunar. Klor bazlı çamaşır suları ağartıcı etki sahibi olduğu için yalnızca beyazlarda kullanılabilir. Oksijen bazlı ürünlerse ağartıcı ve renk açıcı etki sağlamaz.
  • Çamaşır sularının yüzey temizleme etkisi mevcuttur. Yoğun kıvamlı ürünler, ulaşılması zor alanlara rahatlıkla tutunduğu için banyo, mutfak temizliğinde tercih edilir.

Çamaşır Suyu Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

  • Çamaşır suları doğru bir şekilde uygulandığında, yönetildiği yüzey ve ortamda oldukça etkin bir temizlik sağlar. Ev temizliğinin yanı sıra ofis temizliği konusunda da oldukça başarılıdır.
  • Çamaşır sularını kullanmak ekonomik bağlamda da avantajlıdır. Az miktar ile çok hijyen sağlayan çamaşır suları bu nedenle de sıkça tercih edilir. Çamaşır suyu fiyatları diğer temizlik ürünlerine göre avantajlı kabul edilir.
  • Mikrop, bakteri ve kirler üzerinde yalnızca yüzeysel bir temizlik yapmaz, onları yok ederek oluşumlarını da uzun vadeli olarak engeller.

Çamaşır Suyu Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Uzun süreli bir kullanım amaçlıyorsanız büyük boyutlu avantajlı paketler tercih edebilirsiniz.
  • Temizlik sırasında hoş bir koku tercih ederseniz; parfüm içerikli çamaşır sularına yönelebilirsiniz. Ayrıca dağ esintisi gibi kokular içeren çeşitlerini kullanarak evinizde ferah bir atmosfer yaratabilirsiniz.
  • Solunum konusunda problem yaşıyorsanız formülü içerisinde oksijen bulunan çamaşır sularını seçerek bu probleminizi çözebilirsiniz.
  • Kullanım alanına bağlı olarak spesifik formüllü çamaşır suları da bulunur. Yağ ve kireç lekelerine özel olarak geliştirilmiş çamaşır suları, ihtiyacınıza daha uygun olabilir.