Çeviriciler / Konnektörler

Toplam 5 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Konnektör Nedir?

Çevremizde pek çok elektronik alet bulunmaktadır. Telefondan bilgisayara kullandığımız pek çok cihaz elektrik ile çalışmaktadır. Bu cihazlar elektrik şebekesinden başlayarak diğer cihazlarla aralarında elektriksel devre oluştururlar. Elektronik cihazların elektriksel devrelere katılmasında bir elektrik kablosu ve bu kablonun devreye uyumluluğu için de bir bağlantı gereklidir.

Cihazların elektrik devrelerine uyumluluğunu sağlayan bağlantılar ise konnektörler vasıtasıyla sağlanır. Konnektörler, elektrik kablolarının ucuna bağlanırlar ve iki tipte bulunurlar. Birincisi dişi ve ikincisi erkek olmak üzere ikiye ayrılır. Fiş olarak adlandırılan erkek birleşen, soket konnektör olarak adlandırılan dişi bileşenlere bağlanır. Bu konnektörler ve kablolar güç ve veri aktarımından görsel veya işitsel uygulamalara kadar geniş bir skalada kullanılmaktadır.

Çevirici Nedir, Dönüştürücü Nedir?

Konnektörler çok çeşitli uygulamalarda bulunmaktadır. Ancak bazen teknolojinin değişmesiyle elektronik cihazların bağlantı girişlerindeki değişimler, görece daha eski bağlantı teknolojilerini üzerinde barındıran cihazlarla uyumlu olmayabilir. Oluşan bu uyumsuzluk ise güç veya veri aktarımı gibi uygulamaların gerçekleştirilememesine sebebiyet verir.

Genellikle bu uygulamaları sağlayan soket ve fişler birbirlerine uyumlu olmayabilir. Birbirlerine uyumsuz olan konnektörlerin bağlantılarını sağlamak için dönüştürücüler/çeviriciler kullanılır. Günlük hayatımızda güncel olarak kullandığımız pek çok konnektör tipi vardır. Bunların bazıları; yaygın olan veri ve güç aktarım konnektör çeşitleri USB-A, USB Micro, kablo birleştirici konnektör ve yeni hayatımıza girmiş olan USB type C ile birlikte multimedya seçeneği olarak VGA ve HDMI’dır. Ayrıca sadece ses aktarımı için Jack ve alternatif depolama yöntemi olarak da SD kart tipindeki konnektör kullanılmaktadır. Bahsi geçen bütün konnektör tipleri için uygun çeviriciler bulunabilmektedir.

Dönüştürücü Çeşitleri Nelerdir?

Piyasada bulunabilecek, aklınıza gelebilecek neredeyse bütün konnektör çeşitlerinin uygulama alanına göre bir çevirici bulunabilir. En yaygın olan USB çevirici çeşitleri, kullanacağınız yere göre özelleşebilmektedir. USB konnektörüne takılacak olan USB çeviriciler, isterseniz üzerinde ses girişi olan veya HDMI bulunan dönüştürücüler olarak kullanılabilir. Multimedya dönüştürücülerin yanı sıra USB konnektörü farklı versiyonlarda olan USB type C konnektör veya Micro USB konnektörüne çeviren dönüştürücüler ile ihtiyacınıza uygun çözüme ulaşabilirsiniz.

Type C Dönüştürücü

Geçmişte bilgisayar ve telefonlarımızda USB portlarının yanı sıra çok farklı amaçlara hizmet eden soketler bulunmaktaydı. Görüntü veya ses aktarımı için ayrı soketler mevcutken, cihazın kablolu internete bağlanması için bile farklı sokete ihtiyaç vardı.

Günümüzde ise bilgisayar ve telefonlarımız tek bir soket tipi ile çeşitli güç ve veri aktarımı işlemini gerçekleştirebilir. USB Type C konnektörlerin ve USB type C kabloların çok amaçlı kullanımları mevcuttur. Bu amaçlar için cihazınıza veya kablonuza uygun Type C dönüştürücüler bulabilirsiniz.

Type C Kulaklık Dönüştürücü

Artık telefon ve bilgisayarlar, üzerinde bulundurduğu soketler anlamında git gide sadeleşmeye başladı. Şarj etmek veya müzik dinlemek için kullandığımız kulaklık girişleri Type C konnektörüne çevrildi.

Ancak hala elinizde bulunan kulaklıklarınızı kullanmak mümkün. Yapmanız gereken tek şey, cihazının üzerinde bulunan Type C girişine veya kabloya, Type C kulaklık dönüştürücüsü yerleştirmeniz. Bu çeviriciyi kullandığınız takdirde Jack girişli kulaklıklarınızı cihazlarınızda kullanabileceksiniz.

USB Type C Dönüştürücü

Kişisel bilgisayarların hayatımıza girmesi ile birlikte bilgisayar aksesuarları da beraberinde hayatımıza girdi. Mouse ve klavye gibi aygıtlar bilgisayar kullanımına yardımcı olurken harici bellekler de bizlere fazladan depolama yeri sağladılar. Bu aygıtlar bilgisayarlara USB konnektörleri aracılığıyla bağlanırlar.

USB teknolojisi daha da yaygın bir hale gelmesinin sebebi ise akıllı telefonlarının icadıdır. Type C ise daha hızlı ve kullanışlı bir konnektör olmasından dolayı yeni çıkan teknolojik aletlerde mevcut. Elimizde var olan harici bellekleri veya diğer bilgisayar aksesuarlarını Type C’ye çevirmek için çeşitli Type C USB dönüştürücüleri kullanabilirsiniz.

HDMI Dönüştürücü

Projeksiyon cihazı veya büyük ekran televizyonlar multimedya anlamında en sık kullanılan teknolojik aletlerdir. Hem ses hem de görüntü verebildiklerinden fazladan ses sistemine de ihtiyaç duymazlar. Bu multimedya cihazlarına multimedya aktarımı yapılırken ise HDMI konnektörleri, evrensel bir görüntü ve ses aktarımı yöntemidir.

Akıllı telefonlardan veya bilgisayarlardan görüntü ve ses aktarımı yapılacağı zaman uygun HDMI soketi yoksa, HDMI çevirici kullanılması gerekmektedir. Özel olarak cihazınızda Type C soketi bulunuyorsa Type C HDMI çeviricisi piyasada mevcuttur. Eğer televizyonunuza bağlayacağınız birden fazla cihaz varsa HDMI çoklayıcı ile hepsini tek seferde bağlayabilirsiniz.

Avansas’ta Hangi Marka Konnektör/Çevirici Bulunur?

Avansas ile elektronik aletlerinizde kullanabileceğiniz çeviriciler bir tık uzağınızda! Konnektör ve çevirici alanında kaliteli olan S-Link, Trust, Hytech markaları Avansas güvencesi altında sizlere ulaşmaktadır. Bu markalara ait konnektörler ve çeviriciler, kullandığınız Samsung Type C Kablo gibi popüler ürünlerle tam uyum içerisinde çalışabilmektedir.

Avansas’ta Bulunan Konnektör/Çeviriciler Güvenilir ve Dayanıklı mı?

Avansas, müşterilerin memnuniyetini birinci öncelik olarak almaktadır. Bu yüzden sizlere en kaliteli ürünleri sunmayı görev bilmiştir. Elektronik aletler ile birlikte çok sık kullanıldığı bilinen çeviriciler ve konnektörler dayanıklı ve uzun ömürlü olması gereken parçalardır. Avansas sizler için en güvenilir ve kaliteli ürünleri bir araya getirerek siz müşterilerin beğenisine sunmuştur.

Toptan Konnektör Alışverişi Avansas’tan Yapılır mı?

Çeşitli uydu haberleşme sistemlerinde ve elektronik devrelerdeki sistem ekipmanlarının birbirleri arasındaki iletişimi sağlamak amacıyla konnektörler tercih edilir. Zaman zaman elektronik cihazlarda arızalar meydana gelir ve bu arızalar hayatımızı ve işlerimizi olumsuz yönde etkileyebilir. Arızaların sebebi olarak ise tercih edilen konnektörlerin cihazla uyumlu olmaması ya da kalitesiz konnektör tercihi gösterilir.

Kalitesiz konnektör tercihi de kullanılan sistemde sık sık arızaya sebep olmakla birlikte bozulduğu için ekstra masraf da çıkarır. Avansas’ta bulunan kaliteli ve uzun ömürlü konnektörler sayesinde artık sistem arızaları eskide kalacak. Kullanışlı konnektör çeşitlerini inceleyerek kendinize en uygun çevirici ve konnektörlere avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Ayrıca sepete birden fazla ürün ekleme seçeneği ile dilediğiniz miktarda konnektör ve çeviriciyi sepetinize ekleyebilir ve toptan konnektör alışverişi yapabilirsiniz.

Konnektör/Çevirici Fiyatları Ne Kadar?

İş yerlerinde ve evde birçok elektronik cihaz kullanılır. Kullanılan bu cihazların pek çoğu da şarj edilebilir özelliğe sahip cihazlardır. Elektronik cihazların şarj aletleri ve bağlantı kabloları, çeşitliliğinden dolayı çoğu zaman kullanıldıkları alanda kargaşaya sebep olabiliyor.

Çeviriciler ve konnektörler birçok elektronik cihaz ile birlikte kullanılabiliyor. Bu sayede kabloların karışması sorunu da ortadan kaldırılıyor. Konnektör ve çeviricilerin bir diğer özelliği ise cihazların kolay bir şekilde şarj edilmesine imkan sağlıyor olmasıdır. Avansas’ta bulunan kategorilerden çeviricileri ve konnektörleri inceleyebilir ve kendinize en uygun kullanışlı ve fonksiyonel çeviriciye sahip olabilirsiniz.

Kablo kalabalıklığını gidermek ve kablolarınızı düzenli bir şekilde muhafaza etmek için konnektör ve çeviriciler tercih edilir. Bu ürünlerin birçok marka ve çeşidi de mevcuttur. Bütçeye uygun ve kaliteli konnektör sahibi olmak için yapmanız gereken çok basit. avansas.com’da bulunan çeşitlerini araştırabilir size en uygun konnektör fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Avansas sayesinde kısa süre içerisinde, sipariş ettiğiniz ürüne kapınızda teslimat sayesinde sahip olabilir ve kabloların sebep olduğu görüntülü kirliliğini ortadan kaldırabilirsiniz.