Veri Depolama Ürünleri

Toplam 48 sonuç
BunlarıBiliyor muydunuz?

Tonerlerin, mürekkebi toz halinde püskürttüğünü ve modeline göre 6000 sayfaya kadar çıktı verebildiğini biliyor muydunuz?

Veri Depolama Ürünleri Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Veri depolama ürünleri, dijital dünyada yer alan verilerin hepsini saklamakla görevli ürünlerdir. Bu muhafaza etme görevi, iş odaklı olabileceği gibi bu ürünlere eğlence amaçlı da gereksinim duyulabilmektedir.

Özel bir tasarıma sahip olan veri depolama ürünleri, rahat kullanımlarıyla dijital içeriklerin saklanması için idealdir. Verilerinizi depolamakla kalmayan bu ürünler, estetik görünümleri sayesinde bulundukları mekana hoş bir hava katar. Bu depolama cihazları; hafıza kartları, harici harddiskler, SSD harddiskler, USB bellekler, boş CD ve DVD’ler şeklinde modellere sahiptir

Dosyalarınızı depolayabilmek için illaki bir bilgisayarınızın olmasına gerek yoktur. Veri depolama ürünleri sayesinde her an istediğiniz bilgiye ulaşabilir ve paylaşabilirsiniz.Sahip olduğunuz bu bilgilere her an ulaşmak isteyebilir ve paylaşma gereği duyabilirsiniz.

Bu anlamda gerek meslek hayatımızda, gerek günlük işlerimizde sunmamız gereken bilgiler olduğunda veri depolama ürünleri imdadımıza yetişmektedir. İstediğiniz zaman bu verileri müşterilerinizle paylaşabilir ya da arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Verilerin saklanmasıyla birlikte ileride oluşabilecek bilgi kayıplarının da önüne geçen bu cihazlar, pek çok farklı çözüm seçeneğine sahiptir. Günümüzde veri depolama teknolojileri her geçen gün gelişmekte ve kullanıcıları memnun etmektedir. Her biri farklı kapsama alanına ve kullanım şekline sahiptir. Ayrıca ürünlerin kapasite özellikleri de farklılık göstermektedir. Siz de ihtiyacınıza yönelik depolama birimini tercih edebilir ve Avansas’ta yer alan zengin ürün kategorilerinden faydalanabilirsiniz.

Veri Depolama Sistemleri Çeşitleri Nelerdir?

Veri depolama ürünleri geniş bir skalaya sahip olmakla beraber, ürün geliştiricileri tarafından temel düzeyden başlanarak en kapsamlı hale kadar getirilmiştir. Veri depolama sistemleri; hafıza kartları, harici diskler, SSD hard diskler ve USB bellekler olarak sıralanmaktadır.

Özellikle günlük hayatın bir vazgeçilmezi haline gelen hafıza kartları ve USB bellekler, sahip oldukları boyut bakımından en küçük depolama ürünleri arasında yer almaktadır. Pek çok marka çeşidi olan bu veri depolama ürünlerinin saklama kapasiteleri de farklılık göstermektedir.

Günümüzde, teknolojinin gelişmesiyle birlikte elimizde bulunan yüzlerce GB’lık bilgiler, rahatlıkla USB belleklere ya da hafıza kartlarına transfer edilebilmektedir. Dünyada en çok kullanılan depolama ürünü ise hafıza kartı olmaktadır. Kullanım alanları farklılık gösteren bu ürünler oldukça yaygın biçimde kullanılan cihazlardır.

Sabit disklerde bulunan işletim sistemleri sayesinde bilgisayarlar kolaylıkla kontrol edilebilmektedir. Bu elektronik cihazların vazgeçilmez parçası olan sabit diskler ya da diğer adıyla harddiskler, gelişen teknolojiye uyum sağlamıştır. Bu sayede artık daha hızlı ve dayanıklı bir yapıya sahip ürünlerdir.

Bu gelişme sürecinde kapasiteleri de artmış ve SSD denilen çok daha hızlı formları ortaya çıkmıştır. Klasik sabit disklerden farklı olarak tamamen elektronik bir yapıdan oluşan SSD, önceki harddiskler gibi mekanik değildir. Bu anlamda çok daha sağlam bir yapıya sahiptir. Okuma ve yazma hızı onlarca kat fazla olan SSD harddiskler, veri trafiğinin yüksek ve yoğun olduğu alanlarda kullanım için idealdir. Bu sebeple özellikle gamer’ların yoğun ilgisini çekmektedir. Çünkü oyundaki yükleme sürelerini oldukça düşürmektedir.

Verimlilik ve iş düzeni anlamında büyük fayda sağlayan harddiskler, bilgisayarlardaki dahili depolama alanında yer kalmaması halinde devreye girer. Verilerinizi yedekleme alanında etkin olan bu veri depolama ürünleri, hem iş hem de ev ortamında kullanıma uygundur.

Hafıza Kartları

Kullanımı oldukça yaygın olarak hafıza kartları, teknolojik cihazlarınız arasında bilgi transferi için uygun ürünlerdir. Ufak boyutu ve taşınabilir özellikleriyle sıklıkla tercih edilen bu ürünler, özellikle cep telefonlarında ve fotoğraf makinelerinde tercih edilmektedir. Cihazın depolama alanını artırarak gerekli saklama işlemini gerçekleştirmekte ve aktarma sırasında da büyük kolaylık sağlamaktadır.

Günlük kullanım için ideal olan SD ve MicroSD hafıza kartları, çeşitli kapasitelere sahiptir. Bu boyutlar; 16 GB, 32 GB, 64 GB, 128 GB, 256 GB, 512 GB şeklinde olmaktadır.

Harici Diskler

Bilişim teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte çok daha büyük veri dosyaları saklanabilir hale gelmiştir. Taşınabilir harddiskler sayesinde, bütün bilgiler tek bir aygıtta muhafaza edilebilmekte ve gerekli saklama işlemi gerçekleştirilmektedir.

İleri teknoloji seviyesine sahip olan harici diskler, USB belleklerden daha fazla depolama kapasitesine sahiptir. Genel olarak, kullanılan harici disklerin kapasitesi 205 GB ile 16 TB arasındadır. Bu veri depolama ürünleri, HDD ve SDD şeklinde iki farklı türde disk teknolojisiyle üretilmektedir. Ayrıca harici diskler pek çok hacimde imal edilmekte ve kullanım özelliklerine göre ayrılmaktadır.

Güç kaynakları açısından farklılık gösterebilen bu veri depolama ürünleri, wireless ya da USB gibi yöntemlerle bağlantı kurabilmektedir. Harici diskler pil ya da priz yoluyla çalışabildiği gibi, genelde hangi cihazla kontak kuruyorsa onun üzerinden enerji sağlamaktadır.

SSD Harddisk

Ssd harddiskler, bilgisayarlarda yer alan saklama sorunları için en iyi çözüm getiren veri depolama ürünleri arasında yer almaktadır. Bu alanda yaşanan yavaşlığa ya da hafıza dolumuna çare olan bu harddiskler, son teknoloji ürünlerdir.

Eski model harddiskler manyetik bellek özelliği taşımaktaydı. Ancak SSD harddiskler sayesinde veri depolama işlemleri, elektronik hafıza devreleri üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Bilgisayarların çok daha hızlı çalışmasını sağlayan SSD kullanımı, eski modellerdeki manyetik okuma hızının önüne geçmiştir. Böylece veri okuma hızı yüksek olan ve bilgisayarınızı çok daha hızlı çalıştıran bu veri depolama ürünleri ortaya çıkmıştır. Eğer yüksek performans beklentiniz bulunuyorsa SSD harddiskler ilk tercihiniz olmalıdır. Bu anlamda Kingston ve Sandisk markaları ön plana çıkmaktadır.

USB Bellekler

Geçmişte çok kullanılan veri depolama ürünleri arasında yer alan CD’lerin yerini, günümüzde artık USB bellekler almıştır. Diğer depolama sistemlerine göre çok daha az yer kaplayan bu harici depolama ürünleri, taşınabilirlik açısından pratik bir kullanıma sahiptir.

Genel olarak sahip olduğu kapasite 1 GB ile 2 TB arasındadır. USB bellekler hızlarına göre farklılık göstermekle beraber çeşitli niteliklere sahiptir. Veri aktarım hızları ve dışarıdan gelecek darbelere karşı daha dayanıklı olmaları sebebiyle oldukça tercih edilmektedir.

Ayrıca wireless ile bilgi transferi de yapabilen bu veri depolama ürünleri, sadece bilgisayarlarda değil mobil cihazlarda da kullanılabilmektedir. Bu anlamda kullanım şekline göre pek çok çeşidi bulunan USB bellekler için ihtiyacınıza yönelik bir tercihte bulunmak en doğrusu olacaktır.

Avansas’ta Hangi Veri Depolama Ürünleri Bulunur?

Avansas bünyesi dahilinde her türlü göre bir ürün kategorisi bulunmaktadır. Bu anlamda gönül rahatlığıyla alışverişinizi yapabileceğiniz veri depolama ürünleri aşağıdaki gibi olmaktadır:

  • Boş CD ve DVD'ler
  • Hafıza Kartları
  • Harici Harddiskler
  • SSD Harddisk
  • USB Bellekler

Taşınabilir Veri Depolama Ürünleri Avansas’ta Bulunur mu?

Günümüzde kullanımı oldukça kolay olan taşınabilir veri depolama ürünleri, Avansas üzerinden en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Eğer bilgisayarınızda ya da telefonunuzda yer alan bilgileri sürekli yanınızda taşıyabileceğiniz güvenli bir alana depolamak istiyorsanız, USB bellek kategorimizi inceleyebilirsiniz. Bu taşınabilir diskler sayesinde artık istediğiniz veriler cebinize sığabilecektir.

Veri Depolama Ürünleri Fiyatları Ne Kadar?

Veri depolama ürünleri için belirlenen fiyatlar, ürünün modeline ve özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Ürün tercihinde bulunurken hangi amaçla alacağınızı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Her markaya ait ürün için ayrı bir fiyatlandırma sistemi bulunmaktadır. Bu anlamda doğru kategori seçiminde bulunarak Avansas dahilindeki markaları inceleyebilir ve fiyatlarımız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.