Delgeçler

Toplam 15 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Delgeç Nedir?

İş yeri ve okullarda kağıtlar sıklıkla kullanılır. Kağıtları muhafaza etmek ve düzenini sağlamak için kullanılan dosyalara evraklar, delgeç yardımıyla yerleştirilir. Delgeç, kağıt üzerinde belli oranlarda delik açan bir kırtasiye ürünüdür. Amacı, zımba ile aynıdır. Fakat işlevleri tamamen farklıdır. Zımba teli kağıtları birbirine sabitler. Bu şekilde kağıtların dağılması engellenmiş olur. Ama delgeç kağıt üzerinde belirli oranlarda delikler açar. Bu delikler dosyaya geçirilerek kağıtların düzeni sağlanmış olur.

Delgeçin kullanım şekli oldukça basittir. Delinecek kağıtın başı ve sonu hesaplanır. Tam ortasına gelecek şekilde, ok bölümüne yerleştirilir. Son olarak fiziksel bir kuvvet ile delgecin üst tarafına bastırılır. Burada dikkat edilmesi gereken konu, kağıdı kaydırmadan bir kerede basmaktır. Eğer kağıt kayar ve siz bastırmaya devam ederseniz, delikler maalesef yamuk olacaktır. Bunun sonucunda dosyaya yerleştirdiğiniz evraklar, dosyadan dışarı taşabilir. Bunların olmaması için tek hamlede sert bir şekilde bastırmanız yeterli olacaktır. İhtiyacınıza uygun delgeci seçmek önemlidir. Boyut olarak ister büyük isterseniz de küçük delgeç satın alabilirsiniz. Avansas’taki delgeç fiyatlarını ve boyutlarını inceleyerek kolay bir şekilde sipariş verebilirsiniz.

Hangi Alanlarda Delgeç Kullanımına İhtiyaç Duyulur?

Günümüzde çoğu belge, bilgisayarlarda hatta internet ortamında saklanır. Ama bazı belgeler vardır ki hala baskısı alınıp klasörlerde saklanır. Kağıtların bir arada saklanabilmesi için delgece ihtiyaç vardır. Kağıtları ölçüp deldiğinizde hepsi aynı şekilde olur. Bu sayede, kağıtları şeffaf dosyaya koymadan, delerek klasöre yerleştirebilirsiniz.

Delgeç birçok alanda kolaylıkla kullanılır. Bunlar:

  1. Okullarda, sıklıkla kullanılır. Müdür, memur ve görevliler önemli belgelerin düzenlenmesi için kağıtları delerler. Delinen kağıt, dosyaya kolay bir şekilde yerleştirilir. Eğer delinmeden kağıt dosyaya yerleştirilirse, sabit olmadığı için maalesef düşüp kaybolabilir.
  2. Büyük küçük bütün çalışma alanlarında kullanılır. Delgeç olmayan iş yeri neredeyse yoktur.
  3. İş yerlerinde dosya tasniflemek ve alakalı belgeleri bir arada saklamak için kullanılır.
  4. Arşivleme konusunda yardımcı bir araçtır.
  5. Ev ortamında dersler için ayrı ayrı dosya yapan öğrenciler, delgeç ile kağıtları dosyaya yerleştirebilirler.

Delgeç Çeşitleri Nelerdir?

Dosya içinde arşivleyeceğiniz belgeleri, delerek sabit kalmasına yardımcı olursunuz. Bu şekilde belgeler kaybolmaz ya da herhangi bir zarar gelmeden muhafaza edilir. Delgeçler, ihtiyaca göre değişiklik gösterir. Birçok delgeç çeşidi vardır. Bunlar tekli, ikili, dörtlü ve el tipi tek delikli delgeçtir.

Ürünlerin boyutu, delik sayısı, kapasitesi, rengi ve en önemlisi fiyatında değişiklikler olabilir. Siz ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olanı seçip, satın alabilirsiniz.

Şekilli Delgeç

Genellikle şekilli delgeçler diğer modellere oranla daha küçüktür. Anaokullarında ya da kreşlerde küçük çocuklar sıklıkla kullanır. Bu modeller ile çeşitli etkinlikler yaparlar ve motor becerilerini geliştirirler. Şekilli delgecin birçok çeşidi vardır. Bunlar; çiçek, arı, yunus, elma, çam ağacı, kelebek, yuvarlak, üçgen ve kare gibi farklı şekillerdedir. Çocuklar hem kağıt üzerinde bu şekilleri çıkarırlar hem de fiziksel bir kuvvet uygulandığı için motor becerileri gelişir.

Büyük Delgeç

Büyük delgeçler işyerlerinde çok fazla kullanılır. Birden fazla kağıt üst üste konulduğu zaman, standart delgeç modelleri bu kağıt kümesini maalesef delemez. Ama büyük boy olanlar ile tek seferde 40, 50, 60 sayfa kağıt kolay bir şekilde delinir. Sizlerde büyük delgeç arayışındaysanız, kapasitesine bakıp öyle sipariş vermelisiniz.

Küçük Delgeç

Standart boyutlarda olan küçük delgeçler, genellikle evlerde kullanılır. Kağıt delme kapasitesi düşüktür. Bu sebeple çocuklar, çeşitli etkinlik ve ödev yaparken kullanır. Az sayıda kağıdı hızlı bir şekilde deler ve sizi asla zorlamaz.

Arşiv Tipi Delgeç

Arşiv tipi delgeçler, profesyonel makinelerdir. Standart makineler ile işlevi ya da görüntüsü asla benzemez. Kağıt delme kapasitesi fazladır. Seri bir şekilde ve kusursuz deler. Bu ürün ile zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz. Genellikle büyük arşivleri olan iş yerlerinde kullanılır.

6 Delikli Delgeç

Orantılı bir şekilde, toplamda altı tane birbirine yakın delik açar. Sizde bu deliklere uygun bir klasör ya da dosyaya kağıtlarınızı yerleştirebilirsiniz. 6 delikli delgeç ile kusursuz delikler açar ve evraklarınızı dosyanıza koyabilirsiniz.

Delgeç Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Öncelikle delgeç nedir biraz bunun açılımını yapalım. Delgeç, kağıt üzerinde belirli büyüklüklerde delik açarak dosyanın içine yerleşmesini sağlar. Çeşit çeşit modelleri vardır. Hepsi, kendine özgü özelliklere sahiptir. İhtiyacınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Ürünü, Avansas’tan sipariş ettikten sonra kullanırken dikkat etmeniz gereken maddeler vardır. Bunlar:

  1. Her ürünün tek seferde deleceği kağıt sayısı bellidir. Bu sayıyı aştığınız zaman maalesef güzel bir şekilde delikler açılmaz. Belgeleriniz zarar görebilir. Bu tarz olaylar olmaması için kapasitesine uygun sayıda kağıt yerleştirmelisiniz.
  2. Delgeci ve kağıdı ortalamak, çok önemlidir. Eğer tam ortalamadan yaparsanız, delikler maalesef yamuk olacaktır. Yamuk olan delikler dosya içine yerleştirildiğinde aşağıdan ya da yukarıdan çıkacağı için güzel muhafaza edilmez ve zamanla kağıdınız yıpranabilir.
  3. Deleceğiniz kağıdı delgeç içine yerleştirdikten sonra, kesinlikle kıpırdatmadan kuvvet uygulamalısınız. Eğer delgeç kıpırdarsa, yuvarlaklar istenildiği gibi olmaz. Bu şekilde dosyaya yerleştirmekte zorluk çekebilirsiniz.

En Kaliteli Delgeç Markaları Hangileridir?

Avansas’ta birbirinden farklı delgeç çeşitleri vardır. Markaların hepsi birbirinden kaliteli ve uzun ömürlü kullanıma sahiptir. En kaliteli 3 marka vardır. Bunlar; Avansas, Leitz ve Mas markalarıdır.

Avansas Delgeç

Avansas, güvenilir ve uygun fiyatlı olması ile kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen bir markadır. Malzemelerinin sağlam olması, ürünü uzun ömürlü kullanmanıza yardımcı olur. Avansas delgeç fiyatları, diğer markalara göre daha uygundur. Eğer sizlerde uygun fiyatlı ve kullanışlı bir ürün istiyorsanız, Avansas marka ürünler, tam size göre. İster sadece delgeç ister delgeç seti satın alabilirsiniz. Set içinde delgeç, zımba ve zımba teli mevcuttur.

Leitz Delgeç

Leitz delgeçleri tasarımı özel olarak yapılmıştır. İnsanın el yapısı düşünülerek, ergonomik bir yapıda tasarlanmıştır. Keskin pimler sayesinde çok fazla güç sarfetmeden delme işlemini gerçekleştirirsiniz. Çöp haznesi sökülebildiği için sizlere ayrıca bir kolaylık sağlar. Çeşit çeşit renklere sahiptir. İstediğiniz rengi satın alabilirsiniz. Ayrıca, 10 yıl garantisi vardır. Bu 10 yıl içinde herhangi bir problem ile karşılaşırsanız, garanti servisine gönderme hakkına sahipsiniz.

Mas Delgeç

Mas marka kağıt delgeci, diğer delgeçlerden görünüm olarak farklıdır. Tasarımı daha şık ve moderndir. Farklı ve canlı renkleri mevcuttur. Sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için uzun yıllar kullanabilirsiniz. Ayarlama çubuğu sayesinde asla orantısız delikler açmaz. Sizlerde modern, şık ve sağlam bir ürün arayışındaysanız, Mas marka delgeçlere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Delgeç Fiyatları Ne Kadardır?

Avansas’ta 5.000’den fazla uygun fiyatlı ve sağlam ürün vardır. Hem kişisel olarak hem firmalar tarafından alışveriş sipariş verilebilir. Sitemiz, toplamda 500.000 firma tarafından tercih edilmektedir.

Delgeç fiyatları, kapasite ve marka göz önüne alındığında çeşit çeşittir. Her bütçeye uygun fiyatlar mevcuttur. Sizlerde kaliteli ve uygun fiyatlı delgeç sipariş vermek istiyorsanız, avansas.com’da ki ürün çeşitlerine göz atmalısınız. Beğendiğiniz ürünü sepetinize ekleyebilir ve sipariş verebilirsiniz. Farklı ödeme seçenekleri ile bütçenize uygun ödemeyi yapabilirsiniz. Aldığınız ürünler, korunaklı bir şekilde paketlenir. Herhangi bir zarar görmeden, güvenle kapınıza kadar teslim edilir.