Faber Castell Kalem

Toplam 45 sonuç

Faber Castell; yazı, çizim işlemlerinizi iyileştirmeye yönelik ergonomik kalem modellerini sizlerle buluştur. Mesleğinizde, genel yazı işlerinde veya hobi alanlarınızda kullanılabileceğiniz birbirinden farklı kalem türüyle kullanım çeşitliliğini yakalamanızı amaçlar. Gereksinimleriniz, estetik bakış açınız doğrultusunda aradığınız kaleme ulaşmanız Faber Castell kalemler sayesinde her daim mümkündür.

Faber Castell Kalem Modellerinin Öne Çıkan Özellikleri

Geniş kullanım alanlarına uygun olarak kalem türlerini sizlere sunan Faber Castell, birbirinden farklı özellikleriyle amacınıza uygun modelleri sizlerle buluşturur. Temel yazı işlemlerinin anahtarı olan kurşun kalemlere gerek klasik gerekse mekanik modellerle ulaşmanız mümkündür. Tarz fark etmeksizin kurşun kalemlerle elde edebileceğiniz ayrıcalıklar şu şekilde sıralanır:

 • Tutuş kolaylığı sağlayan ergonomik gövde tasarımı,
 • Kaymayan ve yumuşak dokulu yapısı sayesinde rahat yazı deneyimi,
 • Yazı yazma sırasında kâğıda rahatça iz bırakabilme,
 • Nitelikli silgi sayesinde ortadan izin kaldırılabilmesi.

Tercihiniz klasik bir kurşun kalemden yanaysa parmağı yormayan özel tasarım üçgen gövdeli ürünler sizleri karşılar. Su bazlı vernik sistemiyle özel olarak kaplanan tasarım ödüllü kalemlerle klasik yazı işlerine adım atabilirsiniz. Tercihiniz kullanım kolaylığı açısından daha rahat olan, dilediğiniz takdirde gerekli uç takviyesiyle aktif duruma geçebilen mekanik kalemlerden ise sayısız modelde kalemler sizleri karşılar. GRIP, Tri Click ve Apollo serilerini içerisinde bulunduran Faber Castell Uçlu Kalemler, dayanıklı yapıları ve kırılmayan uçlarıyla uzun ömürlü yazı yazmayı vaat etmektedir. Tepesinde kolay çevrilebilir silgi detayı da barındırıp pratiklik açısından öne çıkmaktadırlar.

Kalem türleri arasında kalıcı yazı yazmanızı kolaylaştıran tükenmez kalemler ergonomik tasarımlarıyla sunulur. Modellerle Faber Castell markasıyla elde edebileceğiniz detaylar şu şekilde sıralanabilir: 

 • Değiştirilebilir geniş refil,
 • Kalın ve dayanıklı gövde tasarımı,
 • Net ve kalıcı iz,
 • İyileştirilmiş, akıcı mürekkeple yazı deneyimi.

Ortak avantajları beraberinde getiren tükenmez modelleri ayırıcı özellikleriyle de kullanmanız mümkündür. Kauçuk grip alanı ve yaylı klipsi barındıran Conic, Xb mürekkep barındıran ekstra yumuşak etki uyandıran Poly Ball Xb ve incelikli kullanımın anahtarı Roller modeller bu bağlamda geniş skalada sizlere sunulur. Kalem modelleri arasında geniş çeşitlilik barındıran bir diğer türü de boya amaçlı kullanılanlar oluşturmakta. Boya ve keçeli kalem modellerinde aşağıdaki avantajlarla adım atabilirsiniz:

 • Canlı etki yaratan, parlak boyalar
 • Kâğıt ve tuvallerin üzerinde uyumlu çalışma
 • Kırılmaya karşı dirençli tasarımlar
 • Çocuklar için zararlı olmayan kullanışlı ham maddelerle üretim

Gereksinimleriniz, kullanım amacınız, estetik beğeniniz doğrultusunda model çeşitliliğinden yararlanarak ideal kullanıma adım atabilirsiniz.

Çok Yönlü Ergonomik Faber Castell Kalem Modelleri

Temel yazı, çizim işlemlerinin kullanılabileceği alanlar oldukça çeşitlidir. Bu alanlara bağlı olarak ihtiyaç duyduğunuz kalemlerin belirli özellikler taşıması gerekir. Kullanım alanlarının ve kullanım amaçlarındaki farklılıkların bilincinde olan Faber Castell sizlere çeşitli türleri bir arada sunar. Aşağıda nitelikleriyle sıralanan kalem türleri arasından sizin için ideal nitelikleri taşıyanı belirleyebilirsiniz.

Faber Castell Kurşun Kalemler

Kurşun kalemler, kolay yazı deneyimi ve silinebilme özellikleriyle öğrenciler için ideal kullanımı sağlar. Taslak hazırlama, çizim yapma gibi amaçlarla kullanılabilir. Özellikle eğitim dünyasında öğrenciler için ideal kalem türüdür. Faber Castell kurşun kalemler temelde sizlerin rahat kullanımı için standart ve mekanik olarak ikiye ayrılır. Standart kurşun kalemleri kalemtıraş vasıtasıyla dilediğiniz zaman kullanışlı duruma getirirken mekanik kalemleri uç vasıtasıyla etkin duruma geçirebilirsiniz.

Faber Castell Tükenmez Kalemler

Faber Castell tükenmez kalemler, bulaşmayan mürekkep vasıtasıyla yazı yazmanıza olanak tanıyan ve izleri kolayca ortadan kaybolmayan kalemlerdir. Bu nitelikleri sayesinde genelde resmi kullanım alanları ile özdeşleşirler. Okul, ofis, yayınevi tarzı alanlarda kullanmanız için idealdirler. 

Faber Castell Boya Kalemleri ve Keçeli Kalemler

Boya kalemleri genellikle çizim amacıyla kullanılmak üzere üretilir. Resim öğrencilerinin, ressamların, mühendislerin kullanımı için birebirdirler. Geniş bir renk skalası barındıran bu kalemler renkli bir dünyaya adım atmak için teknik kullanıma olanak tanır. Kalem türleri arasında Faber Castell keçeli kalemler de geniş bir renk skalası barındıran bir başka gruptur. Derslerde, çizim çalışmalarında veya herhangi bir yazıyı renklendirmede kullanılabilirler.