Mehmet Efendi Filtre Kahveler

Toplam 8 sonuç

 

Mehmet Efendi filtre kahveleri ile ofiste veya hareket halindeyken kahvenizin tadını çıkarın. %100 Arabica çekirdeklerinin zengin aroması ve lezzetli tadıyla, günün her anında buharı tüten bir fincan kahve için hızlı ve pratik bir seçenek sunuyor. İster sabah ilk iş olarak, ister bir enerji verici olarak öğleden sonra bir toplantıdan önce içiyor olun, farklı tat seçenekleriyle özel tercihlerinize uygun bir kahve bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Kağıt filtrelerle demlemeye uygun olan filtre kahveleri, dakikalar içinde kolayca hazırlayabilirsiniz. İdeal tat, koku ve aromayı elde ederek keyifli bir kahve deneyimi elde edebilirsiniz.

%100 Arabica Çekirdeklerinden

Mehmet Efendi filtre kahve çeşitlerinin orijinal kahve içeriği ile kaliteli bir içim deneyimi elde edebilirsiniz. Arabica kahve çekirdekleri tatlı, yumuşak, aromalı ve meyveli notalara sahiptir. Ayrıca asiditesi yüksektir. Arabica çekirdekleri iki kat daha fazla kafein içerdiğinden gün boyu uyanık kalmanız için idealdir. Afrika, Papua Yeni Gine ve Güney Amerika’da üretilen Arabica kahve çekirdekleri ile orijinal ve kaliteli kahveler hazırlamak mümkündür.

Tazeliğini En Az İki Yıl Korur

Mehmet Efendi filtre kahveler özel üretim teknikleri kullanılarak üretilmiştir. Böylece hava geçirmez paketleri sayesinde tazeliğini korumasını sağlanır. Hava almayan, nemsiz ve karanlık ortamlarda muhafaza ettiğiniz takdirde tazeliğinden hiçbir şey kaybetmez. Üretimden dağıtıma kadar kullanılan teknikler, uzun ömürlü tüketim yapmanızı sağlar.

Mehmet Efendi Filtre Kahve Çeşitleri Arasından Favori Lezzetini Bul

Mehmet Efendi, aromaları ve yoğunlukları farklı filtre kahve ürünlerine sahiptir. Sizin için ideal aroma ve yoğunluktaki filtre kahveyi bulmak için aşağıdaki tadım notlarını inceleyebilirsiniz.

  • Colombian Filtre Kahve: Bu kahvenin asidite seviyesi yüksektir ve zengin, güçlü bir gövdeye sahiptir. İçeriğinde farklı aromalara sahip pek çok aroma bulunur. Tatlı fındıksı çikolata, karamel, tropikal meyve aromalarını damağınızda hissetmenizi sağlar.
  • Brazilian Filtre Kahve: Doğal tatlılığa sahip ve asiditesi orta seviyedir. Yoğunluk olarak ise yüksektir. Pürüzsüz yapısı ile rahat bir içim deneyimi sunar. Kızarmış ekmek, karamel ve çikolata tatları ile damakta hoş bir aroma bırakır. Zengin aroması ile herkesin rahatlıkla içebileceği bir çekirdektir.
  • Guetemala Filtre Kahve (Kafeinsiz): Bölge olarak Guetemala kahveleri oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Bu yüzden tat ve asidik özellik bakımından farklıdır. Orta – sert ve acı kakao notalarını barındırır. Genel olarak sert bir gövdeye sahiptir ve narenciye, çiçeksi gibi farklı aromalar sunar.
  • Etiyopya Filtre Kahve: Hafif meyveli ve narenciye notaları ile ön plana çıkar. Orta içimli ve aromatik bir kahve deneyimi sunar. Şarap ve turunçgil tatlarına ulaşmak da mümkündür.
  • El Salvador Filtre Kahve: Üstün ve zarif tadıyla bilinir. Baskın olarak karamel ve çikolata tatlarını içerir. Acı tatlı bir kakao notasına da sahiptir. Orta gövdeli bir seçenektir ve yumuşak bir içim imkanı sunar.
  • Guetamala Filtre Kahve: Olgun gövdeli bir kahve çekirdeği olduğundan yoğun bir tada sahiptir. İçeriğinde baharatımsı, çikolatamsı ve turunçgil gibi farklı tatlar bulundurur. Zengin bir içim deneyimi sunar.

Gün içinde lezzetli bir kahve deneyimi yaşamak için çeşitli ve farklı aromaya sahip kahveler arasında damak tadınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz. Yukarıdaki tadım notlarına bakarak Mehmet Efendi filtre kahveleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Mehmet Efendi Filtre Kahve Hangi Makineler İçin Uygundur?

Mehmet Efendi filtre kahveleri, demleme açısından geniş bir çeşitlilik sunar. Bu sayede elinizdeki imkanlarla kolay bir şekilde lezzetli kahveler hazırlayabilirsiniz. Kahve makinesi kategorimizde yer alan ürünlerimizle demlemek için şu yöntemleri kullanabilirsiniz:

  • Filtre kahve makinesi: Ölçtüğünüz suyu filtre kahve makinesi su haznesine ekleyin, kahve haznesine ise önce filtre kağıdını sonra ise kahveyi koyun. Kişi başı 7-9 gram arası kahve ekleyin ve kahve makinesini çalıştırın.
  • V60 Hario: Hario’ya filtre kağıdını yerleştirin ve sıcak suyla hafifçe ıslatın. Bir süre bekleyin ve 30 gram kahveyi ekleyin. Kahvelerin yüzeyini düzledikten sonra demliği cam sürahi üzerine koyun. Tüm ekipmanı hassas tartı üzerine alın ve sıfırlayın. Yavaşça sıcak su dökmeye başlayın ve tartı 60’a gelince durun. Tüm su çekildikten sonra 30 saniye bekleyin ve döne döne suyu dökerek 15 grama kadar gelin. 50-60 saniye bekledikten sonra 100 gram daha su ekleyin. Son olarak 100 gram daha su ekleyin ve kahveniz hazır.
  • Press Pot: 30 gram kahveyi press pot içine koyun ve iki katı kadar da sıcak su ekleyin. Bir çubuk ile 30 saniye boyunca karıştırın. Suyun kalan miktarını ekledikten sonra kapağını kapatın ve 4 dakika demlenmesini bekleyin. Demleme tamamlanınca filtreyi aşağı bastırın ve acılaşmaması için hemen servis yapın.
  • Moka Pot: Moka potun alt kısmına içme suyu ekleyin. Üst kısmına ise 18-20 gram öğütülmüş kahveyi koyun. Eşit dağılma için hafifçe sallayın. Kahve kısmını su kısmının üstüne koyun ve moka potu orta ateşte ocağa alın. Alt kısımdaki su kaynayınca basınç oluşur ve kahveyi yukarıya çıkarır.

Pratik ve lezzetli demleme kahveler için Mehmet Efendi filtre kahve çeşitlerini Avansas’ta bulabilirsiniz.