Faber-Castell

Toplam 70 sonuç

Faber Castell, Almanya merkezli kırtasiye ürünleri üretimi yapan bir markadır. Marka, ismini kurucusu Kasper Faber’den almaktadır. Marangozluk, tüccarlık yaparak başkalarının yanında geçimini sağlayan Faber, 1761 yılında kendi başına kurşun kalem üretmeye karar verir. Günümüzde ise Faber, hem sizin hem de çocuklarınızın ihtiyaçları doğrultusunda sağlıklı kırtasiye ürünleri sunar.

Kalemlerde kullanılan tüm maddeler, kalite kontrol merkezinden geçtikten sonra uluslararası normlara uygun bir şekilde üretiliyor. Markanın; Avrupa Birliği Ürün Güvenliği sertifikasına sahip ürünleri ile Türkiye dahil olmak üzere birçok kıtada sayısız temsilcisi bulunmaktadır. Bu temsilciler aracılığıyla dünyanın dört bir tarafında tüketicilerin kalem, silgi, cetvel, kalemtıraş tarzı çeşitlenen ürün ihtiyaçları giderilir.

Faber Castell Ürünlerini Benzersiz Kılan Nedir?

Faber Castell kurulduğu günden bu yana çağın gereksinimlerine yönelik ürünler tasarlamayı kendine amaç edinir. Ürünlerini diğerlerinden farklı kılan birçok özelliği bulunur. Yazmayı ve boyamayı yeni öğrenen bireylerden, profesyonellere kadar hitap eden geniş ürün yelpazesi vardır.

Şık ve Dengeli Tasarımlar

Kırtasiye malzemeleri hem okulda hem de ofiste kullanıldığı için şık tasarımlara sahip olması motivasyonu artırmaya yardımcı olur. Faber Castell her bir tasarımında şıklık unsurunu göz önünde bulundurur. Ürünlerinde performans kapasitesi göz ardı edilmeyerek şekil ve renk detaylarıyla istenilen şıklığa yönelik pratik kullanım sunar. Şıklık ön planda tutulurken renk, şekil, yüzey dengesi göz ardı edilmeyerek kullanışlılık sağlanır.

Konforlu ve Dayanıklı

Markanın ürünleri dayanıklılığı kanıtlanmış ahşap, polyester, plastik tarzı ham maddelerden imal edilir. Böylece kullanıcıların uzun ömürlü deneyim sürmelerine olanak tanır. Kaliteli materyallerin etkisiyle kullanım sırasında da az yorulma hedeflenir. Ürün gruplarında değişkenlik göstermekle birlikte ergonomik tutuş, kolay açılabilme, kırılmalara karşı önlem temel tasarım özellikleri arasındadır.

Çocuklar için Güvenilir

Kırtasiye ürünlerinin en sık tüketildiği dönem, çocuklukların gelişim ve öğrenim dönemleridir. Bu nedenle çocukların kullanacağı ürünlerde güvenilirlik ön koşulu aranmalıdır. Faber Castell ürünlerinde kullanılan gerek renklerin gerekse diğer ham maddelerin içeriğinde sağlığa zararlı hiçbir madde kullanılmaz. Tüm ürünler piyasaya sürülmeden önce laboratuvar testlerine tabi tutulur. Ayrıca Faber Castell ürünlerinin güvenilirliği, çeşitli SGS sertifikalarıyla onaylanmıştır.

Sürdürülebilir Standartlara Sahip

Faber Castell, ürünlerinde kullandığı ahşap hammaddeleri sürdürülebilir çam ormanlarından temin etmektedir. Kontrolünde bulunan ormanların üçte birlik kısmında biyoçeşitliliği korurken aynı zamanda ormanlara her yıl düzenli olarak en az 300.000 fidan ekimi yapmaktadır. Ayrıca üretimde kullandıkları ahşapların %100’ü FSC veya PEFC sertifikalıdır.

Doğa için risk teşkil eden plastik hammaddesini ürünlerde azaltmak amacıyla projeler yürüten Faber Castell ayrıca kullandığı enerjinin %80’ini de yenilenebilir kaynaklardan sağlamaktadır. Böylece gerek insanların gerekse diğer canlıların gelecekte sağlıklı şekilde hayatın içinde yer alması amacıyla önlemler oluşturulmaktadır.

Faber Castell Ürünleri ile Verimliliği Artırın

Markanın, verimli çalışma performansına katkı sağlayacak çok sayıda ürünleri bulunur. Her bir ürün grubunda çocuklara ve profesyonellere göre birbirinden farklı detaylar keşfedebilirsiniz. Sürdürülebilir teknolojiyle meydana getirilen ürün yelpazesine göz gezdirmek istediğinizde; verimliliğinizi artıracak Faber Castell ürünlerini aşağıda bulabilirsiniz:

Faber Castell Kalemler

Kalem türünde birçok ürün grubu kullanıcılarının ihtiyacına göre çeşitlenir. Faber Castell Kurşun kalemler, kendi aralarında da ürün gruplarına ayrılır:

  • Yazı yazmaya yeni başlayan öğrenciler için el tutuş konforunu artırmak üzere üçgen gövdeli tasarlanmış ve elin kaymasını engellemek için noktalı üretilmiş kurşun kalemler bulunur.
  • Silgili kurşun kalemler 2B yumuşak kullanım sağlayan, bastırmadan koyu işaretleme sağlayan çoklu ve tekli paketlerde sunulan kalemlerdir.
  • Grip design siyah kurşun kalem ise yüksel kaliteli mine, yorulmadan yazmayı sağlayan üçgen tasarım ve su bazlı vernikle kaplanmış gövde özelliğindedir.
  • Dereceli kurşun kalemler 16 farklı sertlik derecesinde teknik çizim ve eskiz çalışmalarında kullanılır.
  • Kopya kalemleri ise başlık geçişlerinde kullanılabilir.

Faber Castell kalem çeşitlerinden başka; uçlu, keçeli, tükenmez ve fosforlu türdeki ürünler, kullanıcılarına çeşitli alanlarda kolaylık sağlar. Kurşun kalemlerde silindiğinde iz bırakmama, pratik açılma, dirençli özel yapıştırma ayrıcalığını bulabilirsiniz. Keçeli kalemlerde ise su kaynaklı mürekkep, havalandırma, ince uç nitelikleri öne çıkmaktadır. Kurşun, keçeli kalem çeşitleri gibi ürünleri tek olarak sepetinize ekleyebildiğiniz gibi 10’lu paketlerle de tercih etmeniz mümkündür. Uçlu kalemlerde 0.7, 0.5 tarzı çeşitlenen uç seçenekleriyle yazı deneyimini iyileştirmeniz mümkündür. 500 mm yazım kapasitesiyle öne çıkan dolma kalemler ise değişken uç kalınlığı ve renk seçenekleriyle sizlere sunulmaktadır.

Faber Castell Markörler

Kalem çeşitleri arasında kullanım alanı olarak diğerlerinden ayrılan kalemden birini marker kalem oluşturur.  Kullanımları son dönemde yaygınlaşan bu çeşit; genellikle derslerde ve ofislerde, sunumlarda beyaz tahtaya yazı yazabilmek için kullanılır. Faber Castell marker kalemleri kesik, yuvarlak uç seçenekleriyle deneyimleyebilirsiniz.

Faber Castell Teknik Çizim Ürünleri

Ressamlar ve resim çizmeyi sevenler için özel olarak üretilen teknik çizim kalemlerinin değişken özellikleriyle tasarımlarınızı hazırlayabilirsiniz. Farklı derecelere sahip, çizim ve eskiz çalışmalarına uygun Faber Castell teknik çizim kalemi çeşitlerini 12’li paketlerle sepetinize ekleyip deneyime yelken açmanız mümkündür.

Faber Castell Boyama Ürünleri

Pastel boya ürünleri 24’lü ve 12’li olmak üzere iki farklı seçenekle sizlere sunulur. Canlı renklerden oluşan paketlerdeki Faber Castell pastel boyalar renk yoğunluğunu kaybetmemek üzere özel olarak tasarlanır. Uzun ömürlü boyalarla çizim deneyiminizi renklendirebilirsiniz.

Faber Castell Silgiler

Kaliteli bir çizim deneyimi için iz bırakmayan silginin varlığı olmazsa olmazdır. Sınavlar ve çocukların kullanımı için uygun silgiler, renk seçenekleriyle farklı çeşitlerde tercih edilebilir. Asetat filmlerini temizlemek için özel tasarlanan hamur silgiyi de seçenekler arasında bulabilirsiniz.

Faber Castell Yapıştırıcı & Düzelticiler

Özellikle atölye dersleri, projeler ve ofis kullanımları için gerekli olan yapıştırıcı, düzeltici ürünleri; stick, sıvı, hamur türleriyle kullanıcıların ihtiyacına sunulur. Kağıt, karton, ambalaj gibi ürünler için stick ve sıvı sprey yapıştırıcı türlerini tercih edebilirsiniz. Herhangi bir nesneyi sabitleme veya duvara tutturmak için hamur yapıştırıcıyı kullanabilirsiniz.

Faber Castell Daksiller

Daksillerde şerit ve sıvı düzeltici seçenekleri olarak sunulur. Renk çeşitliliğinin de hâkim olduğu Faber Castell daksil çeşitleri ile kusursuz yazı deneyimine yelken açabilirsiniz.

Faber Castell Uçlar

Uçlu kalemlerin verimli çalışabilmeleri için özel olarak tasarlanan uçlara kalemlerdeki çeşitlilikle doğru orantılı göz atabilirsiniz.

Faber Castell Kalemtıraşlar

Kurşun kalemlerin yapılarına zarar vermeden kolayca açılabilmelerini sağlayan kalemtıraşlara boyut, renk ve tasarım çeşitliliğiyle göz atabilirsiniz.

Faber Castell Yapışkan Notluklar

Pratik şekilde akla gelen kısa bilgileri anında yazıya geçirebilmenize olanak tanıyan yapışkan notluklar; renk, boyut seçenekleriyle sizleri beklemektedir.

Faber Castell Defterler

Okullarda veya rutin yaşamda yazı deneyimin olmazsa olmazı defterler; desen, boyut çizgili, kareli veya çizgisiz çeşitliliğiyle silgi darbelerine daha dayanıklı olarak tasarlanmıştır.

Faber Castell Makaslar

Atölye çalışmalarında oldukça işlevli olan ergonomik makaslara renk, boyut çeşitliliğiyle ulaşabilirsiniz.

Faber Castell Ürünlerine Şimdi Avansas Kalitesiyle Sahip Olun

Faber Castell markasının Türkiye’deki dağıtımcılarından biri olan Avansas sayesinde hem iş yerinizin ihtiyacına yönelik çoklu alımlar yapabilir, hem de bireysel gereksinimlerinize uygun birçok kırtasiye ürünlerini sepetinize ekleyebilirsiniz.

1 günde kapınızda olacak şekilde hızlı ve hijyenik teslimatla gönül rahatlığıyla alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Ürünler dayanıklı maddelerden imal edilen paketlerle kapınıza ulaştırılır. 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz teslimat seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Alışverişinizi tamamladığınız anda ürününüz paketlenip 1 iş günü içerisinde size ulaştırılır. Eğer üründen memnun kalmazsanız 30 iş gün içerisinde ücretsiz olarak iade işlemini tamamlayabilirsiniz.